Kibole, którzy nie są kibolami

żródło obrazu: nonsensopedia (hotlink)

Gazeta Wyborcza znowu szaleje. Wczoraj ukazał się TAKI tekst pana Marcina Pietraszewskiego. Dowiadujemy się z niego kilku dość niespodziewanych dogmatów. Spróbuję rozkminić, co autor miał na myśli.
„Kiedy w sierpniu kibole Ruchu Chorzów na oczach turystów wdali się na plaży w Gdyni w bijatykę z meksykańskimi marynarzami, MSW wypowiedziało wojnę stadionowym bandytom.” – Wychodzi na to, że przed sierpniem 2013 roku nasze państwo nie prowadziło wojny z kibolami 😉 Zwłaszcza „nie prowadziło” jej podczas ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. Po finale PP Legia-Lech, gdy kopnięto kamerzystkę TVN również „nie prowadzono” wojny z kibolami. Tak samo, jak „nie prowadzono” wojny po oprawie Legii „Szechter, przeproś…” Proszę państwa: Zaczęto dopiero po przegonieniu meksykańskich pijaków marynarzy i ani chwili wcześniej. A kto nie wierzy ten faszysta.

Najlepsze jednak następuje chwilę później, pan Pietraszewki napisał:

„Z wyliczeń Komendy Głównej Policji wynika, że zatrzymano ich 1818. – Znamienne jest to, że tylko 425 kiboli jest podejrzanych o złamanie przepisów ustawy o imprezach masowych.”

Rozumie to ktoś? Jeżeli są jakieś pomysły to proszę wyrazić je w komentarzu u dołu. Wychodzi na to, że 1393 „kiboli” zostało zatrzymanych poza imprezą masową. Skąd więc wiadomo, że to kibole? A może to byli zjadacze chleba, albo słuchacze radia TokFM? Tego się prawdopodobnie nigdy nie dowiemy. Chciałem zadać to pytanie panu Pietraszewskiemu, ale za Chiny Ludowe nie umiem nigdzie znaleźć jego e-maila. Nie ma jak „dziennikarz obywatelski”, z którym nijak nie można się skontaktować…

Z dobrego serca wymyśliłem panu Pietraszewskiemu kilka kolejnych tematów na artykuły w gazecie:

  • „Zatrzymano 1818 złodziei. Znamienne jest to, że tylko 425 z tych złodziei podejrzanych jest o kradzież”.
  • „Zatrzymano 1818 pijanych kierowców. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich piło alkohol”.
  • „Zatrzymano 1818 dilerów narkotyków. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich było w posiadaniu narkotyków”.
  • „Zatrzymano 1818 ojców, którzy uchylają się od płacenia alimentów na dzieci. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich posiada potomstwo”.
  • „Zatrzymano 1818 fałszerzy. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich podejrzanych jest o fałszerstwo”.
  • „Zatrzymano 1818 podpalaczy. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich podejrzanych jest o podpalenie”.
  • „Zatrzymano 1818 czytelników Gazety Wyborczej. Znamienne jest to, że tylko 425 z nich potrafi czytać”. Dobra, to ostatnie akurat było głupie.

Swoją drogą, osoby, które rzucają kamieniami i butelkami w policjantów, przy okazji kibicując klubowi z przedrostkiem SS, ale pochodzą z innego kraju niż Polska- są kibicami, a nie kibolami- KLIK. Czyż to nie anty-polski rasizm, z którego słynie Wyborcza?

RacimiR, 18.01.2014r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top