Antysemityzm- skąd się bierze?

izrael_flagaW mijającym tygodniu miały miejsce uroczystości 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Głównym tematem obchodów było szeroko pojęte „niedopuszczenie do powtórzenia holokaustu” w stosunku do Żydów. Roman Kent, były więzień obozu, ze łzami w oczach powiedział: „My, ocaleni, nie chcemy, by przyszłość naszych dzieci wyglądała jak nasza przeszłość”. Pytanie, które samo nasuwa się do głowy, brzmi: dlaczego historia miałaby się powtórzyć? Jedyna logiczna odpowiedź na to pytanie- z powodu nasilającego się antysemityzmu na całym świecie (co potwierdzone jest wieloma badaniami). Im większy antysemityzm- tym większa szansa, że kiedyś znajdzie się watażka pokroju Hitlera, który rozpocznie kolejny holokaust Żydów. Aby więc zminimalizować ryzyko- należy pozbyć się antysemityzmu ze świata. Jak pokazała historia, zaostrzanie prawa karnego, uzupełniając je o kolejne punkty dotyczące kar za antysemityzm- przynosi skutek dokładnie odwrotny. Nowoczesne społeczeństwo chce, by wszyscy mieli równe prawa, niezależnie od wyznania czy narodowości. Zatem- gdy społeczeństwo widzi, że jedna grupa społeczna ma te prawa większe niż reszta- reaguje podświadomą niechęcią wobec faworyzowanej grupy. Dlatego uważam, że aby zmniejszyć poziom antysemityzmu na świecie- niezbędna jest praca u podstaw i likwidowanie przyczyn antysemityzmu, a wtedy dzieciom i wnukom ofiar holokaustu nie będzie grozić ten sam los. O powodach i przyczynach antysemityzmu powstała niezliczona ilość książek i opracowań. Próżno szukać tak licznych i obszernych opracowań wobec niechęci do jakiegokolwiek innego narodu wszechświata. Ja książki pisał nie będę, ale wypunktuję rzeczy, które mogą być możliwymi powodami nasilającego się na całym świecie antysemityzmu (co może doprowadzić do wiadomo tego, przed czym przestrzegał Roman Kent w swojej wzruszającej przemowie).


Możliwy powód nr1: Dziwna selekcja gości na obchodach

Witold Pilecki
Witold Pilecki

Największym skandalem tegorocznych obchodów w Auschwitz był brak zaproszenia dla osób, które powinny siedzieć w pierwszym rzędzie, czyli rodziny legendarnego Rotmistrza Witolda Pileckiego, który na ochotnika dał się zamknąć w Auschwitz, aby przekazać światu co tam naprawdę się dzieje. Dla odmiany- zaproszono wnuka Rudolfa Hößa, który jako SS-Obersturmbannführer był komendantem obozu Auschwitz przez większość czasu jego istnienia. Nie wiem kto odpowiedzialny jest za ten skandal, wszyscy strugają wariata i zwalają jeden na drugiego (prezydent Komorowski, MSW, dyrektor muzeum Piotr Cywiński), próbując zbagatelizować i wyciszyć sprawę. Nie jest jednak tajemnicą, że również organizacje żydowskie miały duży wpływ na ustalenie listy gości. Cała ta historia (ktokolwiek zawinił, a może zrobił to specjalnie?) na pewno nie spowoduje zmniejszenia się antysemityzmu w Polsce.


Możliwy powód nr2: Zabijanie Palestyńczyków

gaza

Na Bliskim Wschodzie od wielu lat trwa holokaust Palestyńczyków, dokonywany przez Izrael. Jest to bardzo przykre, zwłaszcza, że oprawcy to naród, który robi wszystko, żeby samemu nie doświadczyć powtórnego holokaustu. Dla logicznie myślącego człowieka- jest to filozofia Kalego. Zresztą sam premier Izraela- Netanyahu twierdzi, że krytyka izraelskich „operacji” w Strefie Gazy to antysemityzm. Tak więc- jeżeli nie podobają Ci się widoki palestyńskich dzieci z rozbebeszonymi flakami- jesteś antysemitą. A skoro mało kto lubi takie widoki- można wysnuć wniosek, że „działania” Izraela na Palestyńczykach nie powodują zmniejszenia światowego antysemityzmu.


Możliwy powód nr3: Wycieczki

Izraelska wycieczka, fot: wp.pl
Izraelska wycieczka, fot: wp.pl

Nie byłem nigdy w Izraelu, lecz z wielu źródeł dochodzą liczne informacje o skandalicznym zachowaniu młodych mieszkańców tego kraju wobec chrześcijańskich wycieczek. Ulubioną zabawą tubylców wobec tych wycieczek jest plucie oraz wyzwiska słowne, a w razie reakcji- błyskawiczna ucieczka za plecy służb mundurowych. Władze Izraela nie reagują, dając ciche przyzwolenie na te zdarzenia.
Podobnie sprawa się ma podczas wycieczek z Izraela do Polski. Młodzi Żydzi plują na miejscowych (sam widziałem), pokazują środkowy palec i wykonując inne haniebne gesty. Wycieczki te są mocno chronione, także przez agentów Mossadu (którzy stoją ponad polskim prawem), więc członkowie tych wycieczek są bezkarni i i mogą robić, co chcą. Takie historie absolutnie nie powodują zmniejszenia się antysemityzmu.


Możliwy powód nr4: Kontrowersyjni finansiści i bogacze

fot: The Economists
fot: The Economists

Żydzi, jak na niewielki, raptem 13-milionowy naród posiadają znaczną reprezentację w najwyższych strukturach finansowych świata. Każdy, kto choć trochę interesuje się ekonomią z pewnością kojarzy takie nazwiska jak Rothschild, Goldman, Lehman, Soros, Madoff, Andelson, Zukerberg. Wymieniać można długo. Jak podaje sama ambasada Izraela (KLIK) – na 1425 światowych miliarderów aż 165 to Żydzi. Innymi słowy- naród, który stanowi 0.18% populacji świata posiada aż 11.6% światowej populacji miliarderów. Czyli przekracza średnią światową 64-krotnie (!!!). Są przeróżne teorie na temat genezy tego dziwnego zjawiska, wszystkie te teorie łączy jednak jedno- nie przynoszą one zmniejszenia antysemityzmu na świecie.


Możliwy powód nr5: Stosunek do innych religii

fot: twitter
fot: twitter

U Żydów istnieje pewien rozłam religijny. Wyznawcy Tory są raczej pozytywnie nastawieni do 'innowierców’, natomiast wyznawcy Talmudu- wręcz przeciwnie. Sam kiedyś z ciekawości studiowałem Talmud i według tego co przeczytałem- powinienem za sam ten fakt- zginąć. Talmud bardzo negatywnie wyraża się na temat wszystkich innych religii, a zwłaszcza chrześcijaństwa. Przykładów są dziesiątki, jeden z nich to profanacja krzyża. Np. w wielu izraelskich szkołach na matematyce znak dodawania to nie plus, lecz coś zwanego 'falsum’. Jak podaje wikipedia: „Żydzi posiadają własna alternatywę na znak plus: jest nim znak ⊥, zwany falsum. Wprowadzono go prawdopodobnie w XIX wieku, ponieważ zwykły znak dodawania kojarzył się Żydom z chrześcijańskim krzyżem[1]. System ten został przyjęty przez izraelskie szkoły (ok. lat 40. XX wieku) i wciąż bywa stosowany dzisiaj, gł. w szkołach podstawowych, rzadziej w szkołach średnich.”
To tak, jakby w europejskich szkołach uczono Twierdzenia Pitagorasa na kwadratach, bo trójkąty kojarzyłyby się z symbolem Izraela… Takie praktyki z pewnością nie zmniejszą antysemityzmu na świecie.


Możliwy powód nr6: Gazeta Wyborcza

gw

Gazeta Wyborcza (której korzenie sięgają owianych złą sławą rozmów w Magdalence) to temat rzeka. Nie da się ukryć, że jest to tytuł antykatolicki, filosemicki i syjonistyczny. Media Agory na wszelkie sposoby piętnują wiele grup społecznych, np. katolików, narodowców, kibiców, prawicowców, czy ostatnio lekarzy i górników. Dwie najważniejsze osoby Agory (Adam Szechter Michnik i Seweryn Blumsztajn) są pochodzenia mojżeszowego. Działania Agory i Gazety Wyborczej być może przynoszą jakieś profity Żydom, ale nie da się ukryć, że absolutnie nie powodują zmniejszenia antysemityzmu w Polsce.


Możliwy powód nr7: Filmografia

poklosie

W ostatnich latach powstało kilka paszkwili na temat polskiego narodu. Są to głównie filmy, w których maczał palce klan Stuhrów. Mam na myśli „Pokłosie”, „Idę” (kreujące Polaków na oprawców Żydów) czy „Obywatela” (wzmacnianie stereotypu Polaka-cebulaka). Wszystkie te filmy otrzymały dotację z PISF, czyli z podatków Polaków. Najwięksi obrońcy tych filmów to środowiska filosemickie, które udają, że nie wiedzą o co chodzi- przykładem Agnieszka Holland w ostatnim programie Tomasza Lisa.
Podejrzewam, że gdyby ktoś w Izraelu chciał nakręcić film o zbrodni w Koniuchach- nie tylko nie dostałby dotacji, ale odstrzelono by mu łeb.
Nikt z pewnością nie lubi płacić pieniędzy za to, że go obsmarują w fikcyjnym-fabularnym filmie, więc antysemityzmu w Polsce te filmy raczej nie zmniejszą.


Możliwy powód nr8: Książki Grossa

Gross, fot: wp.pl
Gross, fot: wp.pl

Punkt podobny do poprzedniego, lecz zamiast filmów mamy antypolskie książki. Autorem tych najgłośniejszych jest lewicujący Żyd- Jan Tomasz Gross. Jego „dzieła” (mocno reklamowane przez np. Gazetę Wyborcza) zawierają mnóstwo wyssanych z palca historii. W każdej jego książce Polacy przedstawieni są w jak najgorszym świetle, z kolei Niemcy są wybielani ze swoich zbrodni. Nie wiem, po co środowiska żydowskie tak mocno promują tego pana (prawdopodobnie jest to jeden z elementów budowy fundamentów pod przyszłe roszczenia finansowe), ale faktem jest, że jego działania nie powodują zmniejszenia antysemityzmu w Polsce i na świecie.


Możliwy powód nr9: Powiązania z bolszewikami

bolszewicy

Twórcy i trzej najwięksi ideolodzy Bolszewizmu- Karol Marks, Włodzimierz Lenin i Lew Trocki byli Żydami. W powojennej Polsce, jak podaje IPN- występowała bardzo silna nadreprezentacja Żydów w komunistycznych służbach specjalnych, które katowały Polaków- np. wybielana w „Idzie” Fajga Mindla. Bolszewizm był (i jest) ideologią totalitarną i zbrodniczą, pochłonął on dziesiątki milionów ofiar. Znaczny udział Żydów w utworzeniu i funkcjonowaniu bolszewizmu z pewnością nie spowoduje, że antysemityzm jutro zniknie z powierzchni ziemi.


Możliwy powód nr10: Bonusy prawne

fot: gwsh.pl
fot: gwsh.pl

O tym już napomknąłem we wstępie- Żydzi w wielu krajach świata posiadają specjalne prawa. Najlepszym przykładem jest tzw. negacjonizm (Kłamstwo Oświęcimskie), czyli poddawanie w wątpliwość zdarzeń w Auschwitz. W wielu krajach za Kłamstwo Oświęcimskie grozi więzienie (w Polsce do 3 lat za kratami). Auschwitz to oczywiście brutalna prawda, jednak samo penalizowanie negowania faktu historycznego to precedens prawny w skali światowej. 99% nieżydowskich prawników powie, że to prawny bubel i kompromitacja ustawodawców. To tak, jakby wsadzali do pudła za to, że ktoś nie wierzy w Bitwę pod Grunwaldem albo w odkrycie Ameryki przez Kolumba…
Niedawno w Paryżu odbył się wielki marsz ku „wolności słowa” po zamachach na redakcję Charlie Hebdo- mniej więcej w tym samym czasie zapuszkowano we Francji muzułmańskiego komika Dieudonné M’bala M’bala, jednym z zarzutów było propagowanie Kłamstwa Oświęcimskiego.
Te logiczne sprzeczności prawdopodobnie nie spowodują, że antysemityzm zniknie jak kamfora.


Możliwy powód nr11: Ubój rytualny

fot: nportal.no
fot: nportal.no

Żydzi mogą jeść tylko mięso, pochodzące z uboju rytualnego (każde inne jest według nich przeznaczone dla podludzi, zwanych gojami). Proces ten to wielka męczarnia dla zabijanego zwierzęcia. Chwilowo ubój był w Polsce zakazany, lecz już został przywrócony z powrotem (po gigantycznych naciskach lobby żydowskiego) przez rząd PO. Ubój rytualny prawdopodobnie nie przyczyni się do obniżenia antysemityzmu wśród ekologów i osób, u których cierpienie zwierząt wywołuje negatywne wrażenia.


Możliwy powód nr12: Brak asymilacji kulturowej

bnai_brith

Kolejny paradoks logiczny, który światowego antysemityzmu nie ma prawa zmniejszyć. Syjonistyczne i filosemickie media nachalnie promują (wszędzie, oprócz Izraela) multi-kulti, LGBT, związki mieszane, masową imigrację, ateizm, feminizm i inne sodomickie wynalazki, podkopujące autorytet rodziny. Z drugiej strony- prawdziwy Żyd musi mieć matkę Żydówkę (ojciec nigdy nie może być pewien ojcostwa). W samym Izraelu istnieje absolutny zakaz zawierania małżeństw mieszanych. W krajach Europy istnieją szkoły żydowskie, sklepy koszerne, czy mnóstwo żydowskich organizacji, do których nie ma wstępu żaden „goj”. W Anglii ulice patroluje żydowska policja. W Polsce istnieje żydowska loża masońska B’nai B’rith (wiceprzewodniczący to niesławny Jan Hartman), do której nie ma wstępu żaden Polak. Przykłady te pokazują, że Żydzi to jeden z najbardziej hermetycznych narodów świata, co nie przeszkadza im wpajać dokładnie odwrotne zasady innym narodom.


Możliwy powód nr13: Niewdzięczność

zydzi2

Polacy są najliczniejszą grupą, posiadającą medale 'Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata’. Pomimo, że podczas niemieckiej okupacji za pomoc Żydom groziła śmierć- Polacy i tak im pomagali. Wielu (większość?) Żydów nie jest za to wdzięcznych, wręcz przeciwnie- atakują Polaków, że za mało im pomagali. Samo nasuwa się… żydowskie przysłowie: „Cóż dobrego Ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz”. Inny przykład to otwarte niedawno Muzeum Historii Żydów Polskich. Jest to najdroższe muzeum w Polsce, które kosztowało wielokrotnie więcej niż np. Muzeum Powstania Warszawskiego. Gigantyczny koszt budowy sfinansowano głównie z (a jakże) podatków, nałożonych na Polaków. Pomimo to- w ramach 'wdzięczności’ pojawiły się skandaliczne, antypolskie wypowiedzi wpływowych Żydów, takich jak Barbara Kirshenblatt-Gimblett czy Glenn Beck. Opowiedział o tym Mariusz Max-Kolonko- KLIK – od 7:30 do 19:50. Tego typu „wdzięczność”, czy to za pomoc podczas wojny, czy to za sfinansowanie budowy muzeum- nie spowoduje zmniejszenia się antysemityzmu.


Możliwy powód nr14: Zabicie Chrystusa

chrystus

Żydzi, według faktów historycznych- zabili Jezusa Chrystusa. Dosyć brutalnie pokazał to Mel Gibson w „Pasji” (za co został 'persona non grata’ w Hollywood). Było to ponad 2000 lat temu, ale w kręgach chrześcijańskich do dnia dzisiejszego nie krzewi to filosemityzmu.


Możliwy powód nr15: Internet

W internecie mnóstwo jest różnorakich filmików, które z pewnością nie oddalają Żydów od powtórki z Shoah. W dobie kamerek wbudowanych w „byle co”- takich filmików pewnie będzie przybywało. Chodzi mi o np. oferowanie murzynom przez Żyda darmowych wycieczek do Afryki, telefon Żydówki do Radia Maryja , agresywny Żyd atakujący turystów , kolejni agresywni Żydzi, czy bezkarny agent Mossadu bijący Polaków na uroczystości. Takich filmów są tysiące w internecie, ludzie którzy je oglądają prawdopodobnie nie staną się przez to wielbicielami Żydów.


Możliwy powód nr 16: Roszczenia finansowe

asnyk_antysemityzm

Ostatni, ale wg mnie najważniejszy punkt. Żydowskie organizacje, głównie ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych kombinują na wszystkie sposoby, jak ogolić europejskie państwa z pieniędzy (z powodu odszkodowań wojennych). Organizacje te otrzymały już gigantyczne pieniądze od Niemiec, jednak ci od kilku lat nie dają już na ten cel ani grosza. Zatem roszczenia zwróciły się (z niewiadomych przyczyn) przeciwko innym krajom. Najnowszy ich „skalp” to odszkodowanie od… kolei francuskich. Polska wypłaciła już Żydom gigantyczne (jak na ten czas) pieniądze w latach 60-tych, ale później uznano, że powinniśmy zapłacić jeszcze raz. Krajowy budżet jest dziurawy jak ser szwajcarski, więc sposoby na ogolenie Polaków z pieniędzy są dwa- wrzucić kraj w spiralę zadłużenia (co jest właśnie realizowane) oraz rozsprzedać resztki polskiej własności (co też jest realizowane- np. kolejny zamach na Lasy Państwowe, cudem zablokowany miesiąc temu przez PiS liczbą 5 głosów). Polak, który haruje jak wół za 300 euro miesięcznie- raczej nie stanie się mniejszym antysemitą , niż był wcześniej z powodu nakładania na siebie coraz większych podatków.


http://youtu.be/raJUVUSFIlQ?t=50s

Reasumując- aby nie powtórzyło się Auschwitz, a potomkowie Romana Kenta nie doświadczyli podobnych przeżyć co on- należy zmniejszyć światowy antysemityzm (który obecnie rośnie z każdym miesiącem- jak pokazują badania). Uważam jednak, że przemowy i płakanie nic nie dadzą. Antysemityzmowi i holokaustowi nie da się zapobiec w ten sposób- tu trzeba działać inaczej. Wszystkie wymienione przykłady prowadzą jednak dokładnie w przeciwną stronę. Skupiłem się głównie na Polsce, ale w większości europejskich krajów jest podobnie- antysemityzm jest coraz większy (największy ponoć w Grecji, Francji i Hiszpanii, w każdym z tych krajów powody są inne).

Moje końcowe przesłanie do starszych braci w wierze brzmi- więcej robienia*, a mniej p……., inaczej holokaustu wrócą cierpienia.

*Robienia, czyli likwidacji powyższych przyczyn, a nie ich dalszego nasilania, co obecnie ma miejsce.

 

RacimiR, 30.01.2015r

 

PS: Proszę o kulturalne komentarze, ich moderacja w przypadku tego artykułu będzie wyjątkowo restrykcyjna.

14 thoughts on “Antysemityzm- skąd się bierze?”

 1. Możliwy powód nr.9 umieściłbym na 1 miejscu, bo moim zdaniem to bezpośrednia przyczyna Holocaustu…

  od RacimiR: Kolejność jest przypadkowa, wg mnie każde pokolenie widzi sprawę inaczej.

 2. Mysle, ze tytul zostal zle dobrany, z artykulu wynika, ze chodzi
  o przyczyny Holokaustu i jak mu zapobiec, a nie o powody
  antysemityzmu jako takiego, bo ten nie jest wytworem XX w.
  i szukanie powodow w dzisiejszych czasach jest, wlasciwie,
  gmatwaniem calej sprawy. Tymi powodami nie da sie
  przeciez wyjasnic dlaczego Zydow wyrzucono z Anglii przed prawie 1000
  lat. Za to bardziej pomocne jest odwolanie sie do hebrajskiego, bo tam
  slowo antysemityzm wcale nie jest opisywane jako (trans) ANTJShMJTJZM, tylko jako (trans) ANTJShMJWTh, co po polsku
  brzmialoby antyszemstwo (przeciwko byciu Szemem), co od razu
  kazdemu kto liznal troche archaicznach tekstow podpowiada, ze
  chodzi o postawe przeciwko wyzyskowi.

  I teraz pytanie – co wspolczesni Zydzi maja z tym wspolnego?
  No wlasnie, to jest dobre pytanie.

  Poz.
  Krzysiek

  od RacimiR: Krzyśku, Twój wpis na kilometr pachnie hasbarą… Nikogo tutaj nie obchodzą czasy średniowiecza, hebrajski język i historia antysemityzmu, bo jak sam napisałeś- współcześni Żydzi nie mają z tym nic wspólnego. W artykule podano możliwe czynniki, które w DZISIEJSZYCH czasach mogą wpływać na wzrost antysemityzmu (gdy ten wzrost przekroczy pewien „punkt krytyczny” to możliwym efektem może być kolejne shoah). Artykuł ewentualnie mógłby mieć tytuł „Skąd może brać się antysemityzm u osób aktualnie żyjących”.

 3. jest mi obojetne czym pachnie, nawet nie wiem dlaczego mialbym sie
  tym interesowac, tu idzie o racje, a nie o zapachy.
  Piszesz, ze nikogo nie intersuje sredniowiecze, ok, ale jak sie nie
  wie skad sie idzie, to i nie wiadomo dokad, nie ma punktow odniesienia,
  a wiec bardzo mozliwe, ze wraca sie z powrotem. Oczywiscie, ze wiem,
  ze wspolczesni Zydzi nie maja ze sprawa nic wspolnego, ale dokladnie
  mowiac – wiekszosc z nich, bo sa tacy, ktorzy maja bardzo wiele
  i wcale nie dotyczy to tylko Zydow, bo nie brakuje takich, ktorzy nawet
  nie ukrywaja czarnego podniebienia.
  Wiec dzis – uzywanie pojecia antysemityzm jest glownie narzedziem
  politycznym, malo mowi o realnej niecheci grup spolecznych, za to duzo
  o forsowaniu konkretnych zamierzen czy planow, bo, niestety, jest zbyt
  duzo takich, ktorzy chca zbawic swiat, a to nie wrozy nic dobrego.

  Punkt krytyczny – tu masz racje, ale ja wiem, ze w naszej historii
  bylo wiele punktow krytycznych i izolowanie jakiegokolwiek z nich
  jest bledem (lub narzedziem – jak kto woli…) i mam nadzieje, ze wiesz
  o tym, ze rzeczywistosc jaka znamy tez nie jest wieczna i bedzie sie
  zmieniac – wolno i spokojnie lub szybko i niespokojnie i na to nie mamy
  wplywu, ale warto miec to na uwadze.

  Poz.
  Krzysiek

  od RacimiR: Piszesz kompletnie nie na temat, wydaje mi się, że „Loose Blues” Hartmana jest odpowiednim miejscem na takie quasi-filozoficzne dywagacje. Jak masz jakieś zastrzeżenia co do artykułu to konkretnie z cytatem i co ci w nim nie pasuje. Lubię krytykę, ale celną, zwięzłą.

 4. Byłoby bardzo interesujące poznać w tym względzie opinie bezpośrednio zainteresowanych . Punkt 14 to czasy przedśredniowieczne ,po których nastąpiły ..cuius regio eius religio – w całej ówczesnej Europie i prawdopodobnie aby przetrwać nie mając regio, pozostawała i pozostaje religio i prężna organizacja ( tradycja , język , kultura i – my wiemy co znaczy być bez regio – po Hetytach nie ma śladu – tylko w historii a obecnie się mało studiuje historię) . Punkt 12 można byłoby rozpatrzeć w konsekwencji – asymilacja byłaby równorzędna zaniknieniu . Pozostałe punkty są wspólne dla wszystkich narodów : goście na obchodach , zabijanie “ podrzędnych “ – unter ( nigdy się nie podnosi ręki na nadrzędnego! – to zbyt niebezpieczne …więc się roszczy pretensje do “ innych” – zapłaciliśmy karę za tortury więźniów !!!) – sceny w Odessie …bardzo “szlachetne” …jedna kobieta , w ciąży , uduszona przy biurku kablem telefonicznym i druga ,też w ciąży , zagwalcona , potem spalona …słychać okropne krzyki a potem wiwatowanie i zawieszanie flagi ukraińskiej – przytaczam ten przykład bo my jesteśmy w koalicji narodów o wysokiej cywilizacji , która podtrzymuje i finansuje tych morderców) …wycieczki – np. zdewastowanie fontanny na placu Hiszpańskim w Rzymie – religie są między sobą bardzo skłócone , bo każda uważa się za najlepszą. To samo dzieje się z wdziecznością i zachłannością finansowo – ekonomiczną , bardzo rozpowszechnione. Pozostałe to tylko to co mówił Krasicki:
  “Z powszechnej wady my się nie odkupim ,
  Można i u nas być mądrym i głupim .”..
  przerażają tylko dysproporcje .

  Pozdrawiam

 5. P.S.
  Natomiast pozostaje jedna kwestia bardzo tajemnicza . Z tego co się czyta i dowiaduje od dobrze poinformowamych wynika , że nastąpiła radykalna zmiana w geografii ( też się ją mało studiuje) i w Pismach Świętych . Ziemia Obiecana zmieniła miejsce. Ponoć teraz to będzie Polin i chodzą słuchy , że będzie miała dodatkowy język oficjalny ( nie tak jak w Manhattanie czy na Węgrzech , ale kto wie?! . prowincjalne! ) – walka o Szczytno – Ortelsburg ; ponoć na stacji , po “ remoncie” wróciła “ dawna “ nazwa…. Być może Jahve zmienił opinię i języki oficjalne mogą być trzy …Niech się dzieje wola Nieba …albo nieba.

  od RacimiR: Koresponduję z pewnym Persem (szyita) i temat zszedł na żydowską „aliję”. Stwierdził on, że w Iranie powszechne jest myślenie, iż naród żydowski tylko chwilowo okupuje Palestynę, lecz prawdziwym ich terytorium jest Europa Wschodnia (Polska i byłe ZSRR). Dla Persów Alija to powrót żydów do Polski. Dla Polaków dokładnie odwrotnie. Taka ciekawostka.
  Obecne czasy są kluczowe dla „PoLin”, zaangażowane są ogromne siły, by odstawić na bok Kukiza i utrzymać filosemicki PO-PiS u władzy (którzy chętnie wypłacą rozliczne „odszkodowania”). W tym samym czasie mamy sprawę zniesienia sankcji dla Iranu, która też może spowodować masową aliję w ujęciu perskim. A Polska języka trudna języka, więc całkiem możliwe, że kolejny oficjalny język w Polsce będzie forsowany.

  1. Uświadomijmy sobie atmosferę , która panuje od zarania dziejów.
   Żydzi są narodem wschodnim , pustynnym – azjatyckim – blisko i środkowo wschodnim ( był kiedyś projekt o Wielkim Izraelu ) – “ religie monoteistyczne zrodziły sie na pustyni”. Należą do grupy semickiej jak Arabowie i byli razem z nimi wyganiani z Europy , wobec czego antysemityzm Jafetów nie dotyczył i nie dotyczy ( karykatura Zuckerberga ) tylko ich ( karykature Mahometa). Zasadnicza różnica polega tylko na tym , że Żydzi przez ponad 2000 lat , w odróżnieniu od Arabów się uzachodnili i tak są widziani przez ich otoczenie do którego powrócili. I nie sądzę , że ten powrót będzie tymczasowy . Z reguły każda istota ludzka czuje sie dobrze na swoim , wśród swoich ( kiedyś podobno pewien polityk izraelski powiedział, że w Izraelu , jak się slyszy parszywy czy brudny Żyd to tylko dlatego , że się nie myje) albo w krajach gościnnych i tolerancyjnych a my ( prawie wszyscy Słowianie) należymy do takich krajów i na to są liczne dokumenty i przywileje …i liczba Żydów , które je zamieszkiwała. Polska i Rosja są krajami bardzo apetycznymi , nie tylko dla Żydów – z różnych przyczyn , poczynając od geopolitycznych i kończąc na surowcach , oczywiście Rosji. Kraje dla” pionierów”, w których dostosowuje się instytucje i ekonomię do zachodniej a nie na odwrót – wobec czego jest się mniej “ oblatanym” w tych sprawach i tylk, np. 11 % supermerkatów jest polski , nie mówiąc o innych branżach , łącznie z bankowymi. . Rosja jest wrogiem numer 1 Stanów Zjednoczonych a Izrael ich przyjacielem numer 1 i my też. ( UE, Nato) I to są fakty. Reszta to niezmienna historia – wielka ryba zjada małą rybę. A przy braku etyki jaki panuje w obecnych czasach ten apetyt się spotęgował i dostają w skórę mniej “ przygotowani”. A poza tym ponoć 28 milionów Polaków jest zadowolona z przemian i ogólnej tendencji a 10 , nie – stąd też ta popularność Po i Pisu.
   Pozdrawiam

 6. P.S.
  Przykład Grecji jest emblematyczny – żąda się od niej sprywatyzowania dóbr narodowych na ponad 50 miliardów , między innymi portu Pireusa , A kto to kupi? Grecy ? …bardziej prawdopodobne , że to zrobi jakiś “ Mittal”…

 7. P.S. 2
  Przy okazji można byłoby też wspomnieć o starej wyeksperymentowanej od wieków technice ( np. po traktacie Tordesillas) regulowania zaludnienia czy przeludnienia. Portugalia , małe państwo , na wschodzie posiadała tylko placówki , np.Goa a na zachodzie Brazylię – kontynent poludniowo i środkowoamerykański całkowicie zdobyty przez Hiszpanów., więc latynosów ..i są to procesy nieodwracalne …Jeśli w Masadzie udałoby się zebrać wszystkich ówczesnych Żydów …historia docet …więc każdy się broni jak może, często ale nie zawsze kosztem innych. Są narody , które od wieków są zmuszone tylko do obrony i to jest bardzo męczące. .W Azji jest trudniej biorąc pod uwagę liczbę mierszkańców. Chorwacja , państwo Słowian zachodnich , którego ludność ponoć przybyła z terenów dzisiejszej Ukrainy i która prawie bezboleśnie przeżyła rozpad Jugosławii , pozbyła się 700 tys. Serbów. Znamy słynne plebiscyty …po fakcie .Wobec czego albo się zaludnia swoimi albo się rządzi “ lokalnymi” . Nihil novi.

 8. Marcin Qwerty

  Piękny artykuł!
  Żeby skutecznie i trwale rozwiązać problem antysemityzmu należy zacząć od likwidacji przyczyn, a nie objawów☺.

  Pozdrawiam!

 9. Największym zagrożeniem są tacy ludzie jak ty !
  W wielu miejscach tego artykułu widzę klasyczną mowę nienawiści, antysemityzm, nacjonalizm, rasizm.
  Rasizm wobec Żydów jest OK, ale wobec białych już nie.
  „Pokłosie” i „Ida” to nie są paszkwile, tylko szuka inspirowana autentycznymi faktami.
  Światowi miliarderzy to nie „dziwne zjawisko”. Żydzi są po prostu ponadprzeciętnie inteligentni i pracowici.
  To jest powszechnie wiadome.
  „Polacy są najliczniejszą grupą, posiadającą medale ‚Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata’”. A potem piszesz, że Żydzi są niewdzięczni.
  No to zdecyduj się – są, czy nie są ?
  Antysemityzm w Polsce ma jeden powód. Polak, żeby poczuł się lepiej musi znaleźć sobie wroga, a najlepiej kilku. Nie trzeba pracować nad sobą, tylko
  sobie ponienawidzić i już samopoczucie wzrasta. Wrogowie dyżurni: Żydzi, „pedały”, „wstrętni kapitaliści”, sąsiad, który ma więcej krów niż ja. Oto cała prawda.

  od RacimiR: Największym zagrożeniem są tacy ludzie jak ty! W wielu miejscach tego wpisu widzę klasyczną mowę nienawiści, antypolonizm, syjonizm, rasizm, komunizm, lewactwo, ojkofobię, pedagogikę wstydu. Rasizm wobec białych jest OK, ale wobec Żydów już nie (swoją drogą- Żydzi to nie osobna rasa, więc jak może być rasizm wobec nich, a już zwłaszcza wobec chazarów?) Antysemityzm cechuje też Żydów, ostatnio bez powodu zastrzelili 17 semickich Palestyńczyków, raniąc kolejnych kilkaset.
  „Pokłosie” i „Ida” nie są inspirowane prawdziwymi faktami. Ekshumacji w Jedwabnem nie było, prawdopodobnie zbrodni dokonali Niemcy. Zwolińska nie żałowała za swoje zbrodnie, była z nich dumna. Jeżeli lubisz propagandowe filmy „inspirowane faktami” to pewnie spodoba się „Żyd Sus”, mniej więcej ten sam poziom co Ida i Pokłosie.
  „Powszechnie wiadome” jest też wiele innych faktów na temat karier zawodowych Żydów. Swoją drogą – pisanie, że mają oni najwięcej kasy to antysemityzm.
  Yad Vashem to dzieło wąskiej grupy, niedostosowane do syjonistycznej polityki historyczno-edukacyjnej, 99% Żydów najchętniej pozbyłoby się tego instytutu, ale trochę nie wypada na dzień dzisiejszy (goje nie są na to jeszcze gotowi).
  A antypolonizm w Izraelu jakie ma powody, skoro już znawca nas zaszczycił? Oraz antykatolicyzm? Te zjawiska są dużo większe, niż antysemityzm w Polsce. Na widok Polaka czy krzyża- Żyd w Izraelu będzie rzucał kamieniami. Co go skłania do takiej okropnej ksenofobii, kompleksy?

  1. Komunizm ? – a co to ma do rzeczy? Tak nazywacie hurtem wszystkich przeciwników waszych nacjonalistycznych poglądów. Polityka wstydu ? Tak, bo Polacy zrobili np. Jedwabne i wstydliwie to ukrywają.
   Sam zapętliłeś się w swojej niekonsekwencji. Właśnie napisałeś, że tytuły „Sprawiedliwy wśród narodów świata” się Polakom nie należą, bo zostały nadane przez jakąś wąską niedostosowaną grupę.
   No i z tym Jedwabnym. Nie wiesz, czy to zrobili Niemcy, ale jakość dziwnie wiesz, że nie Polacy. To kto ? Albo Marsjanie, albo Żydzi sami się podpalili żeby
   bezczelnie oskarżyć Polaków o ten czyn.
   Byłoby o wiele bardziej męskie, światłe i godziwe, gdyby Polacy przyznali się do swoich błędów, bo zaprzeczając oczywistym faktom obrażają inteligencję innych.
   Byliby wtedy bardziej szanowani dlatego, że mieli odwagę stawić czoło prawdzie. Przeinaczanie faktów i zaprzeczanie powoduje tylko śmiech.
   Jedwabne, Kielce, powszechne denuncjowanie ukrywających się Żydów do gestapo po to, żeby później przejąć ich majątki, zignorowanie podstawowych procedur
   lotniczych przez pilotów w Smoleńsku, ponad 3 mln członków PZPR – to są przykłady. Mamy piękne katy historii (chociażby ukrywanie Żydów), doznaliśmy strasznych cierpień i nie musimy chwytać się takich tanich
   sposobów na „poprawienie” naszego oglądu w oczach własnych i innych jak zakłamywanie historii i antysemityzm. Patriotyzm nie polega na sztucznym wybielaniu się.

   od RacimiR: „Ukrywamy Jedwabne”: prezydent przeprosił, napisano wiele książek, powstał film, tablice pamiątkowe, tysiące godzin dyskusji medialnych i naukowych, a nawet nie wiadomo jak było naprawdę, bo Żydzi zablokowali ekshumację po tym, jak z ziemi zaczęto wykopywać niemieckie łuski. „Ukrywanie” level hard. A ty skąd wiesz, że to właśnie Polacy zrobili, a nie Niemcy?
   Kielce były prowokacją komunistów i ich 'band pozorowanych’, aby zachód bez walki oddał Polskę Stalinowi, doucz się historii. Nie to co krystalicznie czyści Żydzi z ukrywaniem swoich dużo bardziej „spektakularnych” dokonań, np. żydokomuny, okupacji Palestyny czy współpracy z nazistami oraz NKWD. Niech też się przyznają do błędów, tak po męsku, to może wówczas będą mieli szacunek na świecie.
   Drzewka Yad Vashem się Polakom bardzo należą i nic tu nie ma do rzeczy, że 99% Żydów to skrajni antypolacy, którzy najchętniej jedną bombę, przeznaczoną pierwotnie dla Strefy Gazy zrzuciliby na ten instytut, aby go zrównać z ziemią z powodu swej okropnej i demonicznej nienawiści do wszystkiego, co polskie.
   Tak idiotyczny wpis nie może być na serio, całkiem udany trolling, gratuluję. A jeżeli to było na serio to współczuję, choć niektórzy twierdzą, że głupi ma zawsze szczęście.

   1. No tak, jak nie ma argumentów, to się stosuje epitety w stosunku do adwersarza. Typowe. Dalej budujcie swoje „patriotyzmy” na nienawiści do wszystkiego co nie „nasze”. Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Spadam stąd.

    od RacimiR: Ty nie masz argumentów, więc spadaj na gazetę.pl budować swoje „antyfaszyzmy” na nienawiści do wszystkiego, co nie „wasze”.

 10. Drogi autorze tekstów – posiadasz dokładnie takie same cechy, jakie przypisujesz znienawidzonym przez siebie Żydom…. I TYLKO TY MASZ RACJĘ ! Ot, taki zacięty Polak – takich w naszym „pięknym kraju” (szczególnie w rządzie) nie brakuje i dlatego jest w nim tak dobrze… No cóż – w każdym kraju/narodzie żyją różni ludzie… I nie wszyscy Żydzi są tacy, jak ich opisujesz i całe szczęście – nie wszyscy Polacy są tacy, jak ty 😉

  od RacimiR: Myślę, że nie posiadam większości z tych cech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top