Petycja Syryjczyka

fot: EPA
fot: EPA

Właśnie natknąłem się na ciekawy tekst. Jest to petycja pewnego Syryjczyka, zamieszczona na stronie internetowej, przeznaczonej do popierania różnych inicjatyw – Gopetition.com – tekst źródłowy jest po angielsku, więc pozwoliłem go sobie przetłumaczyć. W tym momencie petycja ma już kilkaset popierających, a liczba ta rośnie jak na drożdżach. Nasz kraj przedstawiony został przez Syryjczyka jako wrota piekieł oraz siedlisko nieprzyjaźni. Przeczytajcie zresztą sami:


Jestem z Syrii i mam duży problem. Moja rodzina uciekła z Syrii (żona z trójką dzieci w wieku 4, 6 i 9 lat). Zapłaciłem przemytnikom za przetransportowanie rodziny do Szwecji, ale oni jednak znaleźli się w Polsce. Tamtejsze władze kazały złożyć im wnioski o azyl w Polsce (i nigdzie indziej). Rodzina odmówiła, więc strażnik zagroził im, że jak nie złożą wniosku o azyl – to czeka ich rok w więzieniu. Gdy to usłyszeli – zaczęli płakać i zgodzili się na azyl w Polsce. Pomimo tego wsadzono ich do więzienia w Lesznowoli na 2 miesiące. Po 40 dniach przyjechałem osobiście ich zabrać, ale spotkało mnie to samo – wsadzono mnie do więzienia w Białej Podlaskiej. Oba te więzienia nie są przystosowane dla uchodźców, powinny być wykorzystywane dla zwierząt. Nawet jak ktoś miał psa, to powinien go wziąć na wycieczkę na 2 godziny, ale wszyscy uchodźcy nie mieli możliwości wyjścia z tego obozu (wolę nazywać go więzieniem).

Gdy nas uwolniono byliśmy bezdomni i nie mieliśmy nic. Spaliśmy na dworcach kolejowych i placach zabaw, co było gorsze, niż pobyt w niebezpiecznej Syrii. Dzieci ciągle płaczą, jemy posiłki podarowane przez zwykłych ludzi. Moja żona była prześladowana przez strażników na dyskotece na zakończenie lata. Wszyscy byli pijani i wyceniali kobiety uchodźców jak w nocnym klubie. Można wysłać zespół dochodzeniowy do obozu „więzienia” w Lesznowoli, aby spytać kobiety co się działo tej nocy.

Polska jest krajem komunistycznym i rasistowskim, nieprzyjaznym dla uchodźców.

Istnieje wiele szokujących opowieści, opisujących sytuację uchodźców w Polsce. Uciekliśmy stamtąd do Szwecji w 2012 roku i złożyliśmy tutaj wnioski o azyl. potrzebujemy Twojej pomocy – bardzo prosimy, aby władze Szwedzkie nie wysyłały nas z powrotem do Polski. Wolę już śmierć w Syrii, niż przymusowy wyjazd do Polski, gdzie nie mają pojęcia o prawach człowieka. Proszę proszę proszę, pomóżcie, moje dzieci będą wtrącone do więzienia na 3 miesiące po powrocie do Polski.

W zeszłym tygodniu odebrałem decyzję z urzędu imigracyjnego w Sztokholmie, że chcą nas wysłać do Polski. Zgodnie z tamtejszym prawem spędzimy ponownie 3 miesiące w więzieniu. Nie dano nam szansy na wyjaśnienia co się tam z nami stanie. Musimy zbierać papiery z polskich więzień.

Powinniśmy apelować do organizacji praw człowieka o złych warunkach traktowania uchodźców w Polsce, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Nie rozumiem jak Szwecja chce nas wysłać z powrotem do kraju bez szacunku dla ludzkości. Moim zdaniem polskie standardy prawa azylowego nie odbiegają od tortur Baszszara al-Asada.

proszę ocalcie moją rodzinę. Od poniedziałku przebywam w ośrodku dla uchodźców w Goteborgu, skąd w przyszłym tygodniu wyślą nas do Polski. Moje dzieci są przerażone sytuacją, bo jak wspominałem zamkną nas w więzieniu na 3 miesiące. W załączeniu ewidencja z sądów w Polsce. Proszę pomóżcie mojej rodzinie.


Petycji nie ma co traktować specjalnie poważnie, gdyż jest dosyć chaotyczna i najeżona błędami, nawet nie wiadomo kto jest autorem, ale daje nam to jakiś pogląd na sytuację i na to, co się mówi o Polsce w skupiskach uchodźców (mamy zaszczytne miano najgorszego miejsca z możliwych w całej UE). Mój wniosek jest jeden. Dla Polski korzystnie jest, gdy „uchodźcy” wolą jechać do bogatszych krajów (Szwecja, Niemcy) – więc powinniśmy im to umożliwić, a nie trzymać na siłę w Polsce. Mając taki „public relations” wśród uchodźców – Polska nie musi się obawiać najazdu imigrantów, nawet gdy nakaże to Bruksela. Oni po prostu nie chcą tu mieszkać, a jak pokazują ostatnie wydarzenia – uchodźcy zawsze mają decydujący głos…

Polska zawsze cierpiała, będąc krajem kojarzonym jako biedny i postkomunistyczny – niech chociaż raz będziemy mieli z tego pożytek 😉 W zachodnich obozach dla uchodźców warto byłoby zaprenumerować „Gazetę Wyborczą”, która umacniałaby ten wizerunek tekstami o polskich kibolach i faszystach. Wtedy na samą wieść o Polsce – uchodźcy będą uciekali z powrotem do Syrii, aż się będzie kurzyło.

PS: Gorąco zachęcam do poparcia powyższej petycji 🙂

PS2: Dziś rocznica zamachów na World Trade Center (i Pentagon he he), od których zaczęła się walka z terroryzmem, co dziś zbiera swoje żniwa w sprawie europejskich uchodźców.

PS3: Na koniec żarcik – uchodźca grozi, że wyjedzie z Europy:

RacimiR, 11.09.2015

7 thoughts on “Petycja Syryjczyka”

 1. Poczulem sie zawiedziony faktem , ze ten biedny ” kochajacy pokoj ” islamista chce wracac do Afryki .
  Apeluje ! Zrobmy cos ! przeciez tak nie moze byc , ze zostawimy go bez sutych zasilkow . Jak bedziemy wygladac w oczach ludzi ” kochajacy pokoj ” , szok!
  Ja sie zobowiazuje do kupna biletu lotniczego dla tego Pana i jego rodziny z powrotem do Afryki ! Nawet dzis ! Wy…..dalaj !

 2. władca wszechświata

  przyszło mi do głowy, że petycję mógł wrzucić nasz rodak, który w ten sposób zaplanował powalczyć z najazdem. sprytne.
  robert, z tego co mi wiadomo, syria nie jest w afryce.

  od RacimiR: Trzeba by założyć konto na tej stronie z petycjami i zobaczyć, czy faktycznie autor dołączył jakieś skany dokumentów. Co do „Afryki”, to teraz każdy najeźdźca mówi że jest Syryjczykiem, nawet ci z Afryki 😉

 3. Ciekawe kto zauważył: „Gdy nas uwolniono byliśmy bezdomni i nie mieliśmy nic” a za chwilę „Moja żona była prześladowana przez strażników na dyskotece na zakończenie lata” 🙂

  od RacimiR: To chyba chodzi o jakąś dyskotekę na terenie tego obozu dla uchodźców, ale nie jestem pewny w 100%. Ogólnie jest to nieskładna petycja i bardzo ciężko się to tłumaczyło (autor nie używał prawie w ogóle przecinków i kropek).

 4. Pierwszy raz ucieszyłem się czytając coś o tych migrantach . Moim zdaniem trzeba ich szanować tak jak oni szanują innych . Fakt że nikogo nie szanują , i wciąż krzyczą o swoich prawach , pozwala jedynie pozwolić im spokojnie opuścić nasz kraj .

 5. Nie bijcie się miedzy sobą lecz szanujcie siły i gromadźcie sprzęt bo jak to dziadostwo pojawi się u nas to państwo polskie nie da sobie rady z tą zarazą. Dzisiaj skazano tego nauczyciela który chciał rozdu….ć ten burdel PO-PSL. Mógł poczekać….., już gnoi nie ma. Za to że straszył rozwaleniem tego gówna dostanie 13 lat a jak islamista zgwałci i zabije Polkę to nic mu nie zrobią bo obrażą jego uczucia religijne. Mam nadzieję że Ziobro albo Duda go ułaskawi.

 6. Zbroić się, robić wywiad – już mam islamską V kolumnę wspomaganą przez lewacko-nazistowską V kolumnę, bo jak przyjdzie do co czego , to te ich centra dystrybusji środków i broni zwane niewinnie „centrami kultury islamskiej” czy „meczetami” (he he, jak w Molenbeck – nakaz imama, pas szachida i DO ROBOTY) trzeba będzie ZMIEŚĆ W JEDEN DZIEŃ i ich wraz z nimi, a potem od razu odróbić się z bronią na zachód do naszych „pszyjaciół”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top