4 Czerwca – Podwójna Rocznica

bolek
Lech Wałęsa w charakteryzacji służbowej

Dzisiaj 4 czerwca, od samego rana media informacyjne bombardują nas informacją o 25-leciu odzyskania „niepodległości” przy Okrągłym Stole. 90% z nich zauważa tylko same plusy i przekonuje, że gdyby nie Bolek Wałęsa, to na pewno komunizm w Europie Wschodniej trwałby do dzisiaj, a ZSRR nie rozpadł by się. Wszelkie profity, wynikające z postępu technologicznego również przypisuje się zasługom „Okrągłego Stołu”, tak więc wzrost liczby samochodów, komputerów, telefonów komórkowych to wg mainstreamowych mediów zasługa przemian w III RP. Celebracjom nie było końca, w Warszawie pojawił się nawet muzułmański prezydent USA- Hussein Obama. Beneficjenci obecnego okładu, czyli przeróżne Lisy, Michniki, Żakowskie, Kraśki, Urbany i inne Stokrotki brylowały we fleszach aparatów. Niestety, z tego rozmachu zapomniano na obchody zaprosić przedstawicieli… NSZZ Solidarność (mimo, że słowo Solidarność było tysiąckrotnie odmieniane przez wszystkie przypadki przez mówców). To tak, jakby na wesele nie zaprosić Państwa Młodych… O profitach wynikających z przemian po 1989 powiedziano już dzisiaj wszystko i powtórzono tysiąc razy, więc ja dla odmiany napiszę w punktach minusy (w dużych mediach „przypadkiem” nie powiedziano o nich ani słowa).

1. Wzrost długu publicznego i dziury budżetowej.

2. Zniszczenie przemysłu Stoczniowego, oraz zniszczenie większej części przemysłu Górniczego i Hutniczego.

3. Oddanie w obce ręce całych gałęzi gospodarki, takich jak bankowość, betoniarnie, cukrownie, produkcja samochodów i wiele innych branż.

4. Gigantyczna emigracja, niespotykana dotąd w historii Polski.

5. Tykająca bomba demograficzna, niski przyrost naturalny.

6. Korupcja i nepotyzm na stanowiskach budżetowych. Setki afer gospodarczych, który sprawcy pozostali bezkarni.

7. Bezkarność polityków, urzędników, systemu sądowniczego, mundurówki.

8. Gigantyczny wzrost cen energii elektrycznej oraz czynszów i wynajmu mieszkań.

9. Oddanie dużej części władzy ustawodawczej do Brukseli.

10. Te same partie u władzy, które zmieniają tylko nazwy.


Nocna Zmiana – Noc Teczek – Lewy Czerwcowy

tusk

Mało kto (niestety) wie, że 4 czerwca to też inna, dużo bardziej haniebna rocznica. Otóż 4-go czerwca 1992 roku został obalony rząd Jana Olszewskiego, który był bardzo blisko wprowadzenia ustawy lustracyjnej. Nie mam zamiaru tutaj powielać wiedzy z ogólnodostępnych źródeł, dam więc zainteresowanym kilka linków:

1. Noc Teczek

2. Książka „Lewy Czerwcowy”

3. Teledysk do piosenki zespołu Kult „Lewy Czerwcowy/Panie Waldku”, opisujący zdarzenia z 4.06.1992

4. Na koniec wstrząsający film Jacka Kurskiego i Piotra Balcerzaka- „Nocna Zmiana”. Każdy szanujący się obywatel Polski powinien dokładnie go obejrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=oFt0dICiUQE

(gdyby film został usunięty z youtube, polecam skorzystać z wyszukiwarki, lub spróbować odtworzyć go z mirrorów: 1 2 3 4)

 

RacimiR, 04.06.2014r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top