Prasówka, cz. 10

„Prasówka” to zbiór krótkich opisów ciekawych wydarzeń, które nie „załapały się” tutaj na osobny tekst (z powodu ich nagromadzenia oraz lenistwa autora). Dziś jubileuszowa, 10 część. Od ostatniej „prasówki” minęło już ponad 4 miesiące, zatem jest dużo spraw do skomentowania. Kolejność chronologiczna:


dorzeczak28.09.2016 – Prokuratura wznowiła (umorzone przez PO) śledztwo w sprawie podpalenia budki przed ambasadą Rosji w czasie trwania Marszu Niepodległości. Świadkiem w sprawie ma być Paweł Wojtunik, który „U Sowy” dawał do zrozumienia Elżbiecie Bieńkowskiej, że budkę podpalono na polecenie ówczesnego szefa MSW – Bartłomieja Sienkiewicza (obecnie ekspert i autorytet Gazety Wyborczej).


26.09.2016 – Prezydent Francji, Francła Olą, po raz 146 zapowiedział, że obóz „uchodźców” w Calais (tzw. dżungla) zostanie zlikwidowany. Skończy się jak zwykle – chętnych rozwiozą do ośrodków w całej Francji, a na ich miejsce do Calais przybędą nowi.


21.09.2016 – Ujawniono kolejną (po Panama Papers) aferę finansową – Bahama Leaks. Jak zwykle chodziło o „optymalizację fiskalną”, powiązaną z tzw. rajami podatkowymi i wyprowadzaniem pieniędzy budżetów państw do kieszeni biznesmenów spod ciemnej gwiazdy. Najgłośniejszym nazwiskiem, powiązanym z aferą jest Neelie Kroes – jest to była komisarz UE, która swego czasu nakazała zlikwidować polski przemysł stoczniowy.


20.09.2016 – Wizyta prezydenta Dudy w USA, gdzie spotyka się m.in. z prezydentem Barrackiem Obamą. Okazji do zrobienia z siebie idiotów nie przepuścił KOD, którego kilkunastoosobowa grupka wołała do prezydenta: „EEE! Dudaaa!!!” i opluła jego limuzynę.


14.09.2016 – Pierwszy mecz polskiej drużyny w piłkarskiej Lidze Mistrzów od 20 lat. Niestety Legia Warszawa w pierwszym meczu dostała „szóstkę” od Borussii Dortmund i jest na najlepszej drodze do osiągnięcia najgorszego bilansu bramkowego w historii fazy grupowej LM. Później prawdopodobnie czeka nas znowu 20-letnia przerwa.


Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
Róża Gräfin von Thun und Hohenstein

14.09.2016 – Parlament Europejski przegłosował rezolucję przeciwko Polsce. „Za” rezolucją głosowały takie sławy jak: Guy Verhofstadt, Alessandra Mussolini (nazwisko nieprzypadkowe), Michał Boni, Danuta Hübner, Jarosław Wałęsa, Janusz Lewandowski, Lidia Geringer de Oedenberg i Róża Gräfin von Thun und Hohenstein. Przeciwko rezolucji głosowali m.in. Janusz Korwin Mikke, Nigel Farage i Marine le Pen.


11.09.2016 – 'Nowoczesna’ Ryszarda Petru niemal rok po wyborach w końcu zaprezentowała program polityczny – opisałem go TUTAJ. Kilka dni później sąd odwoławczy utrzymuje decyzję o pozbawieniu Nowoczesnej kilkunastu milionów złotych dotacji, z powodu błędów formalnych z danymi bankowymi. George Soros wpada w szał, bo znów szykuje mu się duży, niezapowiedziany wydatek.


10.09.2016 – TVN po raz kolejny sięga dna. W materiale o Katastrofie Smoleńskiej robią wywiad z jakimś przypadkowym facetem, a podpisują go jako Artur Wosztyl, pilot Jaka-40 ze Smoleńska. Gdy „prawdziwy” Wosztyl napisał, że nie udzielał żadnego wywiadu – TVN tłumaczy się, że obaj panowie są bardzo podobni do siebie i to ich zmyliło.


3.09.2016 – W Warszawie odbył się tzw. „kongres sędziów”, gdzie postkomunistyczna władza sądownicza dyskutuje, jak zachować status-quo i sprzeciwić się zmianom. Na „apolitycznym” kongresie pojawia się wielu polityków opozycji (np. Ryszard Petru), a imprezę bardzo ciepło relacjonują TVN i Gazeta Wyborcza.


30.08.2016 – Włoska marynarka „uratowała” (czyt: odholowała do UE) statek z tzw. uchodźcami (same młode chłopy). Znaleziono go 20km (słownie: dwadzieścia kilometrów) od wybrzeży Libii. Podobno afrykańscy rybacy boją się teraz wypływać na połów, żeby ich przypadkiem Włosi nie porwali do Europy.


28.08.2016 – W Gdańsku odbył się pogrzeb „Inki” i „Zagończyka”. Na cmentarzu postanowił przylansować się KOD, pojawiając się z transparentami politycznymi. Zostali oni werbalnie (bez przemocy) wyproszeni z uroczystości. Jeden z liderów KOD, pan Szumełda przyszedł na pogrzeb z zabandażowaną ręką, a potem twierdził, że został tam ranny w rękę wskutek napaści przez 30 faszystów. Dowodem miał być… otarty naskórek na kciuku.


20.08.2016 – Gazeta Wyborcza nie chce być gorsza od ideowych kolegów z TVN (patrz wpis niżej) i publikuje „wywiad” ze zmarłym 16 lat wcześniej księdzem Tischnerem.


"Dziennikarze" TVN
„Dziennikarze” TVN

1.08.2016 – TVN po raz kolejny wspina się na wyżyny kunsztu dziennikarskiego – próbują podrzucić puszki po piwie do śmietnika, aby potem je „znaleźć” i „udowodnić”, że policjanci, ochraniający ŚDM pili piwo na służbie. Niestety sprawa się rypła, bo wszystko zostaje nagrane.


Lipiec-wrzesień 2016 – Lewacka nagonka na księdza Międlara, kapelana ONR. W efekcie episkopat zakazuje mu wystąpień publicznych, ksiądz Jacek koncentruje się wtedy na działaniach internetowych. Następnie episkopat zamyka Międlara w Tarnowie na cztery spusty, bez dostępu do internetu. 27 września Międlar decyduje się porzucić kapłaństwo.


26-31.07.2016 – W Krakowie odbywają się Światowe Dni Młodzieży, z udziałem papieża Franciszka i około 2 milionów pielgrzymów, pisałem o tym TUTAJ.


20.07.2016 – Następny „pseudowpierdol”. Tym razem celebryta Bilguun Ariunbaatar (znany głównie ze strojenia głupich min w TVN) w wywiadzie dla Super Expressu stwierdził, że… rok wcześniej został pobity przez rasistów we Wrocławiu. Pytany o jakiekolwiek szczegóły – nabrał wody w usta. Policja stwierdziła, że o niczym nie wiedzą i nikt nigdy się do nich nie zgłosił w tej sprawie.

metro

17.07.2016 – Chyba najlepszy z dotychczasowych kilkudziesięciu polskich „pseudowpierdoli”. Trolle z wykop.pl napisały do Gazety z ulicy Czerskiej, że widzieli, jak sprzedawcy pomidorów pobili i zwyzywali czarnoskórą kobietę (Afropolkę) przy stacji metra „Wilanowska” w Warszawie. Opisali dokładnie zmyślone wydarzenie, minuta po minucie. Na reakcję nie trzeba było długo czekać – 1 czy 2 oraz okładka w papierowym „Metrze Warszawa”. Gdy trolle ogłosiły, że wszystko od początku było zmyślone – Czerska strzeliła focha.


14.07.2016 – Islamista z Tunezji (zakwalifikowany przez media jako Francuz z chorobą psychiczną) przejechał ciężarówką około 80 osób we francuskiej Nicei, pisałem o tym TUTAJ oraz TUTAJ.


8-9.07.2016 – Odbył się Szczyt NATO w Warszawie. Ustalono, że od 2017 roku w Polsce powstanie nowa baza NATO, obsadzona przez 1000 żołnierzy sojuszu.


Lipiec 2016 – Dochodzi do serii zamachów dżihadystów na terenie Niemiec, Francji i Belgii. Mają one miejsce w pociągach, w centrach handlowych i na ulicach. W Belgii ginie policjantka, a we Francji katolicki ksiądz. Media twierdzą, że sprawcami byli „Niemcy”, „Francuzi”, „Belgowie” i „Szwajcarzy”, cierpiący na depresję.


26.06.2016 – Trwa turniej piłkarski Euro2016 we Francji. W studio Polsatu komentator Andrzej Grajewski pozwolił sobie na niewybredny żarcik- na zapowiedź spikera „przenosimy się do obozu biało-czerwonych” Grajewski odpowiedział: „obozy to w Auschwitz były”. Grajewski był przekonany, że w tym momencie trwa już relacja i jego słowa nie zostaną usłyszane na antenie. Po tej wpadce nie zaproszono go już więcej do studia.


26.06.2016 – Kolejny lewacki „pseudowpierdol”. Tym razem Celebryta Mateusz Kijowski został „napadnięty” na Dworcu Centralnym w Warszawie. Ofiara nie odniosła żadnych strat. Pan Mateusz potem na pejsbuku płakał, że krzyczał „POLICJA!”, a nikt nie zareagował. Kilka dni później wyszło na jaw, że zgodnie z życzeniem – od razu pojawiła się tam policja, złapała napastnika i chciała wszcząć postępowanie wyjaśniające – jednak Kijowski stanowczo odmówił i poprosił o wypuszczenie napastnika oraz zakończenie interwencji…


23.06.2016 – Brytyjczycy w referendum zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, o sprawie pisałem TUTAJ. Po „Brexicie” mają miejsce wzmożone ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii. 


12.06.2016 – Islamista w klubie dla gejów w Orlando na Florydzie zastrzelił ponad 50 osób, pisałem o tym TUTAJ. Po masakrze – gejowski klub strzelecki „Różowe Pistolety” (Pink Pistols) zanotował diametralny wzrost liczby (nomen omen) członków.

rozowy_pistolecik

8.06.2016 – George Soros ratuje przed bankructwem Agorę SA (Gazeta Wyborcza, radio TokFM, Metro), wykupując 11% akcji za około 65 milionów złotych.


7.06.2016 – Środowiska syjonistyczno-sorosowe, przy pomocy lewackiego wydawnictwa „W.A.B.” próbują wprowadzić na rynek młodą „obiecującą pisarkę” – Martę Masadę (jej pseudonim w środowisku to dla niej duży na plus znak falsum ). Zadebiutowała z grubej rury – książką „Święto trąbek”, która opowiada o zboczonej Żydówce. Chwilę później udzieliła wywiadu w TVN24, gdzie stwierdziła: „Ta suwerenność i ta dumna Polska suwerenna – to są naprawdę już takie niepokojące…” Przeczuwam, że rośnie nam duża konkurencja dla Olgi Tokarczuk i jeszcze wielokrotnie pani Masada będzie lansowana w mediach Sorosa.


1.06.2016 – Ryszard Schnepf (o którym pisałem TUTAJ) został odwołany ze stanowiska ambasadora Polski w Waszyngtonie.


Maj 2016 – George Soros finansuje powstanie kolejnych dwóch propagandowych portali polskojęzycznych – uchodzcy.info i refugees-welcome.pl. O sprawie pisałem TUTAJ.


RacimiR, 28.09.2016

<< Prasówka nr 9 ||| Prasówka nr 11 >>

4 thoughts on “Prasówka, cz. 10”

  1. Jeśli już jest o piłce nożnej to zapomniałeś napisać że 27 września Legia przegrała ze Sportingiem 2:0.
    A co do meczu z Borussią to dzisiaj UEFA nałożyła karę na Legie bodajże zamknięcie Stadionu Narodowego na mecz z Realem.

    od RacimiR: Ponoć się mają odwołać od tego zamkniętego stadionu. To wtorkowe 2:0 pewnie będzie najlepszym wynikiem Legii w całej Lidze Mistrzów, bo od Realu przyjmą dwucyfrówkę…

  2. A gdzie najdziwniejszy pucz w Turcji?

    od RacimiR: Chcę napisać o tym osobno, chociaż już od miesiąca mi się nie udaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top