Zamach w Sztokholmie

Nie będę się długo rozpisywał na temat wczorajszego zamachu terrorystycznego w Sztokholmie, bo nie był on szczególny. Liczba zamachów w zachodniej Europie rośnie w tempie wykładniczym, więc niedługo będę musiał zaostrzyć kryteria poświęcania im miejsca na blogu, bo na opisywanie każdego z osobna – zwyczajnie nie wystarczy mi czasu. Inaczej mówiąc – zamachy zaczynają powszednieć, wzbudzając coraz większą obojętność społeczeństwa. Fakty są następujące: 7 kwietnia w Sztokholmie 39-letni Uzbek (powiązany z tzw. Państwem Islamskim), przy pomocy kradzionej ciężarówki wjechał w tłum ludzi na głównej, zatłoczonej ulicy (Drottninggatan), kończąc swój „rajd” w domu towarowym Alhens. Następnie uciekł z pojazdu, został złapany kilka godzin później (około 50 kilometrów na północ od miejsca zdarzenia). Zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych. Jest to pierwszy większy zamach w Szwecji. Dotychczas muzułmanie w Szwecji ograniczali się „tylko” do masowych gwałtów, zabójstw, handlu narkotykami i tworzenia „no go zones”. Wczoraj został otwarty kolejny front, czyli zamachy terrorystyczne. Prawdopodobnie dotychczas islamiści bali się dokonywać w tym kraju zamachów, żeby nie zrazić do siebie bardzo gościnnych Szwedów. Islamiści jednak szybko się uczą „lewackiej logiki”, więc pojęli, że mały zamaszek nie zaszkodzi, a może nawet jeszcze zwiększy szwedzką gościnność. Przy pomocy lewaków – wytłumaczy się społeczeństwu, że należy przyjmować jeszcze więcej sympatycznych, młodych brodaczy i dać im jeszcze większy socjal, bo oni przecież uciekają przed terroryzmem. Ponadto (według lewaków) terrorystom chodzi o wzrost islamofobii, więc trzeba terrorystom zrobić na złość i jeszcze bardziej otworzyć się na islam. Tak więc – Szwecji niespodziewanie długo udawało się unikać zamachów, ale co się odwlecze, to nie uciecze, kości zostały rzucone, let’s get ready to rumble!

Pani Beata to moja faworytka do nagrody „leminga roku”, ona wpisuje się pod wszystkimi możliwymi artykułami i zawsze pisze to samo, fot: screen z lisowo-parówkowego Natemat

Na uwagę zasługuje duży wzrost popularności samochodów ciężarowych w dokonywaniu zamachów terrorystycznych. Do niedawna nieodłącznym atrybutem zamachowca były materiały wybuchowe. Są one jednak trudne do nabycia, powodują problemy techniczne, służby mundurowe coraz częściej je wykrywają, a ich użycie zazwyczaj kończy się śmiercią sprawcy. 14 lipca 2016 miał miejsce zamach w Nicei, bodajże pierwszy z użyciem ciężarówki. Zyskał on duży szacunek wśród terrorystów – 87 ofiar śmiertelnych i ponad 200 rannych, przy praktycznie zerowym nakładzie finansowym (ciężarówka nie była własnością terrorysty). Dynamity i pasy szahida poszły w odstawkę, a zaczęło się „GTA”, czyli ciężarówki w zatłoczonych miejscach. W ciągu ostatnich 4 miesięcy miał miejsce trzeci już atak terrorystyczny z użyciem samochodu. Najpierw Berlin, potem Londyn, a teraz Sztokholm. Zresztą zamach w Sztokholmie jest bliźniaczo podobny do tego w Londynie, nawet liczba ofiar jest porównywalna. Przy okazji, wczoraj, po ponad 2 tygodniach walki o życie w szpitalu – zmarła kolejna ofiara zamachu w Londynie. Jest nią kobieta, która, jak czytamy w mediach „spadła” do Tamizy z Mostu Westminsterskiego. W prawie wszystkich relacjach używane jest słowo „SPADŁA”, a fakt, że pewien brodacz wydatnie pomógł jej w tym „spadnięciu” – jest sprawą drugorzędną… To chyba tyle, co mam do powiedzenia na temat Sztokholmu. Przyczyny zamachu są oczywiste, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić – ciekawskich zapraszam do archiwum i tekstów o islamie, Sorosu, lewactwie. Resztę spostrzeżeń zawarłem poniżej w punktach.

Sztokholm dzień po zamachu, fot: Markus Schreiber / AP
 • Jak zwykle – były kwiaty i płacz, prawdopodobnie też kredki. Jak zwykle – nie zostaną wyciągnięte żadne konstruktywne wnioski, które mogłyby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.
 • W serwisach Agory pod artykułami o zamachu – jak zwykle wyłączono możliwość komentowania.
 • Jak zwykle – nikt z lewicy nie odważy się powiedzieć, że Szwedzi tak wyszli na przyjmowaniu imigrantów, jak Zabłocki na mydle.
 • Większość nagłówków w głównych portalach lewicowych (TVN, Onet, NaTemat, GW, Newsweek, Wyborcza, Interia itd.) zawierała frazę, że „w Sztokholmie w tłum wjechała ciężarówka”. Czytając te nagłówki, przypomina mi się film: „Terminator 3 – Bunt Maszyn”. Tam również pojazdy mechaniczne (bez kierowcy) zabijały ludzi.
 • „Wagę zamachu” w Sztokholmie określiłbym na 5500 (M=100, 4 ofiary, 15 rannych), co potwierdza niezbyt wysokie zainteresowanie medialne (dziś, dzień po zamachu – już mało kto o tym mówi).
 • Na stronie „Krytyki Politycznej” nie ma ani słowa o zamachu, dla odmiany możemy tam poczytać m.in. o międzynarodowym dniu Romów, „panoszącym się kościele”, polexicie, polskich elitach które „nie ratowały Żydów w Auschwitz”, a na dole ckliwy wywiad z muzułmańskim brodaczem, ubolewającym z powodu zamknięcia imigracyjnego szlaku bałkańskiego. Na pejsbuku „KryPy” też ani słowa o zamachu, nawet szwedzkiej flagi nie dali, totalne zero. Kilka godzin przed zamachem pojawił się tam artykuł: „Ci muzułmanie są bardziej proeuropejscy, niż niejedna wspólnota katolicka”.
 • Dosyć długo szukałem jakichkolwiek wypowiedzi przedstawicieli lewicy na temat zamachu – nie znalazłem ani jednej. Przeważnie wszędzie ich pełno, ale akurat dzisiaj zapadli się pod ziemię, jakby nic się nie stało. To chyba najlepsza strategia, bo cokolwiek by nie powiedzieli – dałoby efekt odwrotny do zamierzonego. Na wszelkich fanpejdżach pozarządowych organizacji „antyrasistowskich” i „anty-nienawiściowych” – również cisza, jak makiem zasiał.
 • Eksperci zawsze powtarzają, żeby nie dawać terrorystom powodów do zadowolenia i nie siać paniki w mieście, a tutaj po raz kolejny po zamachu mieliśmy zamknięte metro, ewakuacje głównych dworców kolejowych, paraliż komunikacyjny Sztokholmu.
 • Wczoraj wieczorem na konferencji prasowej szwedzka policja poinformowała, że „ma hipotezę, iż w Sztokholmie doszło do ataku terrorystycznego” – cóż za spryciarze! Z takimi mózgami Szwecja nie ma się czego obawiać!

RacimiR, 8.04.2017

zobacz też:

25 thoughts on “Zamach w Sztokholmie”

 1. RacimiR, najlepiej nowy dział „zamachoid” załóż
  i co kwartal male podsumowanie o kazdym zamaszku.
  Nie nameczysz sie, a my poczytamy o twoim podsumowaniu
  krore jest zawsze w punkt 🙂

  od RacimiR: Hehe, dobry plan. W sumie jest już dział prasówka, gdzie też o tym piszę.

 2. Myślę że kryteria wagi zamachu terrorystycznego też należałoby troszeczkę zmienić. Przede wszystkim da się zauważyć że np. kilka lat temu gdy zdarzył się jakiś zamach to media mówili o tym bardzo długo przez kilka dni (już wtedy w Europie było dużo muzułmanów ale jeszcze nie tak tragicznie jak teraz), natomiast dzisiaj co najwyżej przez kilka/kilkanaście godzin (pewnie dlatego że każdy wie że w Europie Zachodniej zamach jest kwestią czasu [średnio odstęp pomiędzy dużymi zamachami wynosi średnio miesiąc-dwa miesiące] [nie licząc małych ataków jak atak z użyciem noża czy maczety bo takie są co kilka dni a nawet nieraz nikt o nich nie mówi], i ludzie już przywykli do zamachów, niedługo pewnie w zakładach bukmacherskich będzie się obstawiać na jaki kraj wypadnie zamach). Im częstsze zamachy tym waga zamachu jest mniejsza. Pierwszy-drugi atak terrorystyczny wywołuje szok, zaskoczenie i wielkie zainteresowanie, natomiast z każdym kolejnym kiedy staje się to już normą nie tylko nie wywołuje to poruszenia ale nawet zainteresowania.

  od RacimiR: Nie inaczej. Może to jakaś metoda? Wszak terrorystom chodzi głownie o rozgłos.

 3. nasze lewactwo pozamykało gęby bo każda ich kretyńska wypowiedź tylko ich pogrąży a lewactwo szwedzkie i ich lemingi butnie zapowiadają że nie poddadzą się terrorowi i będą żyć tak jak dotychczas ,nie ulegną strachowi,premier Szwecji popłakał się jak baba,on jeszcze będzie miał czego płakać to będzie pierwsze w Europie upadłe państwo potem utworzą kalifaty w Niemczech,Francji Belgii i Holandii

  1. michnikuremek

   Dlatego Polska powinna rozbudować marynarkę wojenną na Bałtyku, by chronić granicę północną przed Kalifatem Szwedzkim. Ponowny Potop może być znacznie gorszy niż ten poprzedni….
   No i oczywiście wysoki płot wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej – a za nim – Obrona Terytorialna z bronią gotową do strzału….
   A ponadto – ochrona granicy wschodniej – w Rosji 20% (ok. 30 milionów) to muzułmanie…. Czeczeńcy w Białymstoku już pokazali na co ich stać…. A gadanie, że „odnowa moralna” przyjdzie od Wschodu pozostawmy idiotom na Zachodzie…. Statystyki dotyczące aborcji, alkoholizmu, rozwodów, pedalstwa, stref „no-go” w Moskwie mówią same za siebie…..
   Tam jest być może jeszcze gorzej niż we Francji…..
   Umiesz liczyć? Licz na siebie!

   od RacimiR: Marynarka to sprawa drugorzędna, lepiej zainwestować w lotnictwo i rakiety. Gdy któryś podpłynie – wtedy bęc. Polacy nigdy nie byli dobrymi marynarzami, a nasze bitwy morskie to same porażki, według mnie szkoda pieniędzy. Polscy wojacy zawsze byli dobrzy na lądzie i w powietrzu, na wodzie wręcz przeciwnie. Do odnowy moralnej Rosjan warto dodać jeszcze masowe zakażenie wirusem HIV i narkomanię. Choć muzułmanie w Rosji to głównie Tatarzy, raczej mało groźni. Czeczeńcy to stosunkowo nieliczny naród (ale bardzo groźny i zahartowany).

   1. w obecnej i przyszłej sytuacji Polski Obrona Terytorialna jest bardzo potrzebna,naród nasz w takich oddziałach będzie mógł się bronić przed bandami lekarzy i informatyków ,ci co chcą nas „ubogacić kulturowo ” doskonale to wiedzą i stąd między innymi taki wściekły atak na Macierewicza za utworzenie WOT i jęki że to taka bezsensowna rzekomo formacja,bo Polska powinna mieć wg.nich oczywiście jakieś niewielkie dyspozycyjne siły dla tzw.misji stabilizacyjnych czyli wojen za obce interesy za granicą jakichś sorosów i obamów i timermansów, a nie do obrony własnej Ojczyzny.

    od RacimiR: Przydałoby się jeszcze przywrócenie służby wojskowej. Prywatne kluby walki (zwłaszcza BJJ i MMA) pękają w szwach, młodzież chce się uczyć wojować.

 4. Tymczasem w Sztokholmie będzie ,,marsz przeciwko terroryzmowi”. Ja to obawiam się że Państwo Islamskie to się już nie podniesie po takim uderzeniu.
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1750290,Szwecja-wielka-demonstracja-przeciw-terroryzmowi

  Premier Szwecji popłakał się po zamachu.
  https://ndie.pl/premier-szwecji-poplakal-sie-zamachu-sztokholmie/

  od RacimiR: Pewnie Szwecja teraz przestanie deportować nielegalnych imigrantów, bo będą się bali, że każdy przeznaczony do deportacji się wkurzy i dokona zamachu.

  1. michnikuremek

   „Sztokholm nie pozwoli się zastraszyć. Jesteśmy i pozostaniemy otwartym miastem. Jestem ogromnie dumna z mieszkańców, którzy wzajemnie sobie pomagają w tych trudnych chwilach” – powiedziała burmistrz.

   Jeszcze większa idiotka niż nasza HGW.

   1. to jest właśnie efekt lewackiego,neomarksistowskiego prania ludziom mózgu od wielu już lat w Szwecji ,począwszy od nauczania w szkole,na studiach,wychowania dzieci i młodzieży,poprzez media,organizacje,wdrażanie chorego humanizmu,pacyfizmu , tolerancji bez granic, to właściwie karykatura tych wartości,w efekcie totalnie rozbrojone społeczeństwo ,wystawione na pastwę tzw.uchodźców.Marksizm i lewactwo jest rakiem na społeczeństwach Europy i świata.A widać to na przykładzie np.Szwecji.

 5. „dzień jak co dzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud”

  Jak dla mnie dalsze teksty o ciężarówkowych zamachach sympatycznych fizyków jądrowych są zbędne. Życia nowojewropejczykow z zachodu obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Nawpuszczali szamba niech giną, od emerytów po niemowlaki. Mamy własne problemy.

  1. michnikuremek

   Niestety – za jakiś czas te ich problemy będą także naszymi. Trzeba te wydarzenia analizować i przygotowywać się do obrony…..

 6. Policja Szwedzka poszła krok dalej i już chwilę po zamachu, jadąc samochodem ogłaszali przez megafon ,,Uwaga zagrożenie terrorystyczne”

 7. ten komentarz nie opublikujesz.jesteś typowym zjebanym tępym pisokatolem próbujesz wszystkich sklocic ps czemu tępi islamiści nie wykorzystają wszędzie dostępnych dronow
  co to czekam na modersratora robicie to co lewackie godna wybieracie to co wam pasuje idioci

  od RacimiR: Dlaczego miałbym nie opublikować tak cennego komentarza, bogatego w powalające argumenty?

  1. Marek Majewski 888

   Dawno tak się nie uśmiałem. Ten @tylkoprawda to jakiś idi**a, pewnie niedawno wypuścili go z psychiatryka. Pozdrowienia dla RacimiR i współczucie że czasami musisz czytać tak durne komentarze.

   od RacimiR: Takie wpisy są bardzo rzadkie, mi osobiście poprawiają humor i utwierdzają w przekonaniu, że jestem po właściwej stronie sporu 😉

  2. Zapomniałeś napisać, że Kaczyński to kurdupel, mieszka z kotem, nie ma konta w banku i prawa jazdy i w ogóle to mu nogi śmierdzą. 😀 😀 😀 😀

  3. Kaliski Fan Lecha

   Dobre 😉

   Ale się frustrat trafił…

   Tymczasem w Sztokholmie „marsz miłości” czy coś podobnego.
   Trzymali się za ręce i krzyczeli, że nic nie zmienią i mieszkają w najlepszym państwie na świecie…

   Pozdrowiam z Kalisza

 8. RacimiR, dzięki za Twoje publikacje, naprawdę czytam z przyjemnością i to już dobrych parę miesięcy! mega stronka, gratuluję celności wypowiedzi, zgadzam się właściwie w 95% z opiniami! oby tak dalej! POZDR.

  od RacimiR: Cała przyjemność po mojej stronie 🙂

 9. Dzisiaj 7 rocznica katastrofy smoleńskiej. Czy w Smoleńsku doszło do zamachu a jeśli tak to kto mógłby ten zamach zrobić ?

  od RacimiR: Tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Jeżeli był zamach to oczywiście Rosja.

  1. Ten, kto skorzystał……
   Amerykanie mają wszystko na ten temat. Jeżeli będą mieli w tym swój interes – to ujawnią. Właśnie się ukazał film znaleziony….. w szufladzie jakiejś sekretarki….
   Kto chce niech wierzy w tą szufladę i w tą sekretarkę….. 😀

 10. Kaliski Fan Lecha

  Wczoraj zamaszeczek w Dortmundzie na piłkarzy BVB…

  od RacimiR: Codziennie próbuję odliczać dni od ostatniego zamachu i zawsze wychodzi mi 0 albo 1. Takie zero-jedynkowe myślenie… Ale nie bójmy się i nie dajmy się zastraszyć, żyjmy normalnie!

  1. Będziesz musiał jednak zrobić „Zamachoid”.
   Po prostu raz w miesiącu zrobisz zbiorcze zestawienie wszystkich zamachów…. 😀 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top