Afera Menorowa

Na początek żarcik: Ledwie Niemcy zaczęli rządzić w Polsce, a już Żydzi są gazowani. Nie planowałem dziś pisać nowego tekstu, ale okoliczności przyrody niejako mnie do tego zmusiły. Chodzi oczywiście o zachowanie Grzegorza Brauna, który zgasił świeczki na menorze przy pomocy… gaśnicy. Uporządkujmy fakty chronologicznie. 12-go grudnia na głównym sejmowym korytarzu (nie w żadnej kaplicy czy salce bocznej, tylko w najbardziej ostentacyjnym z możliwych miejscu) w związku z żydowskim świętem Chanuka odbyła się, jak to napisał ambasador Izraela, Jakow Liwne: „emocjonująca ceremonia„. O tejże ceremonii niewiele wiadomo (a już zwłaszcza nie wiadomo, kto ją zorganizował), praktycznie 100% mediów (z premedytacją, lub z niechlujstwa) udaje, że takowej nie było. Po tej tajemniczej ceremonii pozostał namacalny ślad, czyli sztaluga z żydowskim obrazem, elementy dekoracji oraz gigantyczna menora, z zapalonymi świecami. Gdy zauważył ją poseł Grzegorz Braun- chwycił za stojącą nieopodal gaśnicę, uruchomił ją i skierował strumień mieszanki gaśniczej na menorę, gasząc świeczki. Przy okazji ubrudził białym proszkiem dwie osoby- samego siebie oraz… specjalistkę od chorób zakaźnych, Magdalenę Gudzińską-Adamczyk, która nie wiadomo co w ogóle robiła w budynku sejmu (niewykluczone, że uprawiała lobbing szczepionkowy na styku polityki i biznesu, tak jak kilka dni wcześniej lobbysta od wiatraków, przyłapany na sali sejmowej). Klasyk filmowy pytał: „Byle frajer może sobie ot tak tutaj wejść?„. Odpowiedź brzmi- tak. No i to właściwie cała historia, wszystko zresztą (prócz tajemniczej ceremonii religijnej, na którą pan Grzegorz nie zdążył) można zobaczyć na licznych filmach z zajścia, jest ich sporo na youtube, twitterze i pejsie.

Jakie były reperkusje? Media polskojęzyczne (zwłaszcza te Tuskowe, ale PiSowskie również) wpadły w szał, odmieniając przez wszystkie przypadki słowa: „faszyzm” i „antysemityzm”. Marszałek Hołownia wlepił Braunowi najwyższą możliwą karę finansową oraz skierował wniosek do prokuratury (sam Braun w poprzedniej kadencji sejmu również bardzo często był karany odebraniem diet, łącznie na kwotę około 300.000zł, głównie za brak maseczki i krytykę lockdownów Covidowych). Po zapowiedzianych przez „rotacyjnego” sankcjach finansowych- szybko uruchomiono internetową zrzutkę dla Brauna, na której w kilka godzin zebrano 73.000zł. Akcja z gaśnicą to ewidentnie była „samowolka” i „spontan” Brauna, bo zarówno Bosak, jak i Mentzen nie byli zbyt zadowoleni z wyczynu swojego kolegi (aczkolwiek na moment pisania niniejszego tekstu żadne konsekwencje wewnątrz-partyjne nie zostały wyciągnięte). Wydarzenie było najgłośniejszą wiadomością tego dnia, ale prawdopodobnie 'afera’ będzie miała krótkie życie, bo zupełnie nikomu nie zależy na tym, aby „grzać” temat dłużej. Cytując klasyka: „Po co o tym mówić? To niedobra jest.” „Afera” była umiarkowanie relacjonowana przez media zagraniczne, ale nigdy na eksponowanych miejscach i dosyć szybko stamtąd zniknęła (po północy z wtorku na środę przejrzałem kilkadziesiąt największych zagranicznych portali internetowych i nigdzie, nawet na samym dole nic nie znalazłem o gaśnicy Brauna).

Co ja osobiście sądzę o artystycznym widowisku Brauna, które z założenia miało wzbudzić refleksję na podstawie szoku? Mam raczej pozytywne odczucia, a jedyne co mogę artyście zarzucić to brak dbałości o szeroko pojęte BHP (komuś mogła stać się krzywda, na szczęście wszyscy są cali i zdrowi).

Kluczowe pytanie brzmi: dlaczego w polskim sejmie odbyła się żydowska ceremonia religijna? Odpowiedź jest prosta. Bo MOGŁA się odbyć. W przeciwieństwie np. do ceremonii katolickiej, która odbyć by się w tym miejscu nie mogła. Gdyby ktoś ustawił w korytarzu szopkę betlejemską i odprawił mszę świętą- zostałby zjedzony przez wściekłych lewaków, feministki i 'postępowców’ oraz zwolenników wybiórczego rozdziału kościoła od państwa. Innymi słowy: rozdział kościoła od państwa- TAK, ale rozdział synagogi od państwa- NIE. Świecki sejm = świecki chanukowe. Adam Michnik, nadredachtor 'żydowskiej gazety dla Polaków’ kiedyś stwierdził, że: „Żydów w Polsce już nie ma„. Skoro więc ich tutaj „nie ma”, to dlaczego na sejmowym korytarzu odprawiana jest żydowska ceremonia religijna? Żeby goje widzieli, kto tu rządzi, teren jest oznaczony. Kilka lat temu sprawę obrazowo wyjaśniła pani Barbara Engelking w TVN24 u Moniki Olejnik, gdzie powiedziała: „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka, spotkanie z najwyższym„. Dlatego właśnie w sejmie stoi teraz menora, a nie szopka bożonarodzeniowa. Na tę niesprawiedliwość chciał zwrócić uwagę Grzegorz Braun, co mu się poniekąd udało, bo otworzyło to debatę publiczną na temat symboli religijnych oraz stosunków polsko-żydowskich. Braun wprawdzie mógłby zrobić to „kulturalniej”, np. zwołać konferencję i wyjaśnić swe postulaty, albo zdmuchnąć świeczki, ale wówczas pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował. Dlatego wziął do ręki gaśnicę i siłą rzeczy zainteresował wszystkich. Pewnie poniesie on niemałe konsekwencje, bo zadarł z niebyle kim (po raz kolejny zresztą), ale dzięki niemu dzisiaj dyskutujemy o tym, o czym nie dyskutowalibyśmy bez jego „performensu”.

W Polsce istnieje mnóstwo (finansowanych z pieniędzy publicznych) różnorakich organizacji czy zespołów do spraw „dialogu” polsko-żydowskiego, ale tam kompletnie nie ma żadnego dialogu i debaty, tylko robienie Żydom, jak mówił Radek Sikorski: „laski”. Tenże dialog jest dzisiaj (niestety pewnie potrwa maksymalnie do jutra, bo zostanie wyciszony), co jest zasługą instalacji artystycznej posła Brauna.

Poniżej kilka pytań oraz zagadnień filozoficznych (żeby nie napisać „metafizycznych”). Odpowiedzią na niemal wszystkie z nich jest powyższy cytat Barbary Engelking, którego sens zresztą jest podstawą Talmudu.

Pytanie 'wyjściowe’, które przewija się bardzo często po różnych grupach dyskusyjnych: czy w izraelskim Knesecie, na środku głównego korytarza odprawiona została dzisiaj ceremonia katolicka, po której została szopka betlejemska? Wszak chrześcijaństwo tam się zrodziło i na tych terenach obecne jest dwukrotnie dłużej (ponad 2000 lat), niż trwa historia Żydów na terenie 'Polin’. Ponadto mnóstwo dzisiejszych mieszkańców Izraela pochodzi z Polski (podczas gdy sytuacje odwrotne możemy policzyć na palcach). Stąd, skoro w sejmie stoi wielka menora, to w Knesecie powinna stać wielka szopka. Nie ma jej tam i nigdy nie będzie. Dlaczego? Proszę spytać Barbary Engelking.

Dlaczego marszałek Hołownia zawiadomił prokuraturę akurat w sprawie „zakłócenia obrzędu religijnego na terenie Sejmu„, ale już nie wzywa prokuratury za masowe zakłócanie obrzędów katolickich w miejscach do tego ściśle przeznaczonych, czyli kościołach? Czy nie powinno być odwrotnie? Po to są kościoły (czy tam meczety, synagogi), aby w nich organizować ceremonie religijne, których nikt nie powinien zakłócać. Tymczasem np. „Julki” od Lempart czy feministka z serduszkiem na łbie, która wydarła ryja w połowie mszy- nie popełniły nawet wykroczenia. Z kolei organizowanie ceremonii religijnych na środku korytarza sejmowego ja osobiście uznaję za prztyczek w nos i jawny symbol dominacji „żymian” nad skłóconym narodem tubylczym.

Wielu księży i biskupów, w tym kard. Grzegorz Ryś z episkopatu przeprosili za Gregorza Brauna i uniżyli się przed naszymi „przyjaciółmi”, błagając o przebaczenie. Z jakiej to racji przepraszacie w cudzym imieniu? Przepraszać można co najwyżej za swoje własne czyny, ewentualnie za swoje niepełnoletnie dziecko, a nie za kogoś innego. Ja osobiście nie życzę sobie, aby jakiś kardynał przepraszał w imieniu Polaków, podobnie jak to zrobił Kwaśniewski (zresztą Żyd) za nieudokumentowane naukowo teorie o zbrodni Polaków w Jedwabnem. Ja z tego miejsca uroczyście unieważniam te przeprosiny (tak samo, jak Tusk unieważnił październikowe referendum miesiąc przed terminem). Każdy, kto chociaż w minimalnym stopniu zna kulturę i religię żydowską (arabską zresztą też, bo jedni i drudzy to semici) wie, że wieczne przepraszanie ich za to, że żyjemy przynosi skutek odwrotny i jest wypinaniem gołej dupy do stalkapy. Z nimi dyskutuje się twardo, a okazanie słabości i poddaństwa (zwłaszcza nieuzasadnione) to wywieszanie białej flagi i proszenie się o problemy. Politykę „poddańczą” wobec Izraela prowadzimy od jakichś 30 lat i z całą pewnością można stwierdzić, że nie zdała ona egzaminu. „Szabas-goj” nigdy nie będzie przez Żydów szanowany, co najwyżej tolerowany i wykorzystywany przy każdej okazji. Czy Żydzi nas kiedykolwiek za coś przeprosili? Wystarczy przypomnieć wygwizdanie i wyzwiska od najgorszych wobec Agnieszki Radwańskiej, albo gdy nasz ambasador Marek Magierowski został pobity i musiał stamtąd uciekać- czy ktoś nas za to przepraszał? Wysłano jakiś pojedynczy, lakoniczny komunikat dyplomatyczny i to wszystko, a „zwykli” obywatele Izraela wręcz się z tego cieszyli i odgrażali. Tymczasem u nas trwa jakieś masowe samobiczowanie, spora część „fajnopolaków” sama z siebie zaczęła przepraszać Żydów za zachowanie Brauna. W ostatnich tygodniach Żydzi zabili około 15.000 Palestyńczyków (w większości cywilów) i ktoś widział, aby oni kogokolwiek za to przeprosili? Wolne żarty! Oni wręcz kreują się na pokrzywdzone ofiary! Tymczasem w Polsce poseł psiknął gaśnicą w menorę (której tam w ogóle nie powinno być) i rozpoczął się wyścig na narodowe przepraszanie. Rzadko kiedy jest mi wstyd, że jestem Polakiem, ale dziś właśnie jest jeden z takich momentów.

Nie próżnują oczywiście celebryci, wyczyn Brauna skrytykowali już m.in: Maciej Stuhr, Monika Olejnik, Gąsowski, Hołdys czy Piróg. Czekamy jeszcze na Klaudię Halejcio, Ostaszewską, Rozenek-Majdan, Gonciarza i „Ekipę Friza”.

Marszałek Hołownia już ogłosił, że w środę menora znowu będzie świeciła na korytarzu sejmowym. Oczywiście nadal nie wiadomo, kto konkretnie (z imienia i nazwiska) stoi za tą kontrowersyjną inicjatywą. Pewnie menorę fizycznie będzie ustawiała ta starsza pani, która szorowała chodnik z czerwonej farby po pikiecie Lempart, a prawdziwy mocodawca nadal pozostanie anonimowy, podobnie jak autorzy pierwotnej wersji „lex wiatrak”.

Marszałek rotacyjny nr2, czyli Włodek Czarzasty nabrał wody w usta ze strachu przed zablokowaniem 'rotacji’. Problem w tym, że akurat Lewica zawsze była pierwsza do darcia ryja o 'świeckim państwie’ i usuwania symboli religijnych z miejsc publicznych. Teraz „przypadkiem” tego nie ma. Dokładnie tym samym „przypadkiem” nowa warszawska restauracja „Madonna” przyozdobiła ściany wykrzywionymi gębami Matki Boskiej, a nie wykrzywionymi Mahometami czy Żydami z wielkimi nochalami. Lewica jest pierwsza do zdejmowania krzyży z przestrzeni publicznej, zakłócania mszy czy tworzenia „neutralnych religijnie” jarmarków świątecznych i Mikołajów, ale gdy na horyzoncie pojawi się inna religia- dostają orgazmu. Lewicowcy są też (teoretycznie, bo w praktyce wręcz przeciwnie) przeciwko ksenofobii, fundamentalizmowi religijnemu, nazizmowi i kapitalizmowi, ale gdy w przestrzeń wdziera się symbolika religii ksenofobiczno-fundamentalistycznej narodu, który obecnie na Palestyńczykach stosuje metody nazistowskie i ma w swych szeregach znaczną nadreprezentację miliarderów- lewica pada przed nimi plackiem i oddaje hołd poddańczy. Posłanka Żukowska jest tak bardzo za „świeckim państwem”, że od wczoraj (poza wylaniem kubła pomyj na Brauna) domaga się wręcz, żeby zdelegalizować Konfederację, a Krzysztofa Bosaka wykluczyć z prezydium sejmu, bo udzielił Braunowi głosu.

Osobna rzecz to rzekomy antysemityzm Brauna. Gdyby w sejmie był obchodzony równolegle też ramadan, święta hinduskie czy buddyjskie oraz obchody 'Latającego Potwora Spaghetti’, a Braun z gaśnicą wszystkich innych zostawił w spokoju, tylko zaatakował menorę- można by mówić o jakiejś logice w oskarżaniu o antysemityzm. Problem w tym, że tam nie było innych religii, tylko żydowska (w dodatku, gdy kiedyś zobaczył choinkę w gmachu sądu- wyniósł ją na śmietnik). Wyznawców islamu jest dziś w Polsce wielokrotnie więcej, niż wyznawców Judaizmu, więc ten, kto postawił w sejmie menorę (z pominięciem symboliki muzułmańskiej)- jest rasistą i ksenofobem, niestety nie wiadomo, kto to właściwie zrobił.

Naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, komentując zachowanie Grzegorza Brauna grzmiał: „To jest czysty hejt, to jest czysta nienawiść„, „człowiek nie musi mnie kochać, ale musi szanować moje prawo do wyznawania religii„. Typowa dla tego środowiska manipulacja. Wszak nikt mu nie broni wyznawania religii w bożnicy, czy w domu. Nie musi tego robić w sejmie. Swoją drogą w Izraelu sami tego prawa nie szanują.

Rafał Madajczak, redaktor naczelny portalu gazeta.pl broni religijnych (ale tylko żydowskich, bo katolickich już nie) symboli w sejmie i apeluje o „wykopanie antysemity Brauna z polskiej polityki”. Przekaz religijny gazety.pl (i całego polskojęzycznego lewactwa) jest zresztą bardziej „złożony”, bo poza antykatolicyzmem i pro-judaizmem domagają się oni sprowadzenia do Polski setek tysięcy muzułmanów, którzy wobec Żydów zastosują dużo brutalniejsze 'performensy’, niż zrobił to w sejmie Grzegorz Braun. Polscy antysemici więc nie muszą nawet nic robić, wystarczy po prostu poczekać na większą liczbę islamskich „inżynierów”.

Gdy Nergal spalił Biblię, to po kilkuletnim procesie „wolne sądy” orzekły, iż nie obraził on niczyich uczuć religijnych. Dlaczego więc teraz miałoby być inaczej? Wszak Braun tej menory nawet nie uszkodził, nie mówić o zniszczeniu. Odpowiedź zna pani Barbara Engelking.

Tyle na dziś, pisałem na szybko, bo „afera” spadła jak grom z jasnego nieba, a miałem całkiem inne plany i więcej czasu nie udało mi się wygospodarować. Wszystko, co dziś napisałem to sprawy oczywiste, o których trąbiłem już wielokrotnie w przeszłości, ale „performens” Brauna jest świetną okazją, aby je przypomnieć. Warto, gdyby większa część narodu zaczęła zadawać sobie trudne pytania dotyczące tematyki polsko-żydowskiej, która od co najmniej 30 lat jest dla nas żenująco niekorzystna. W kółko przepraszamy, budujemy muzea, schodzimy z drogi, robimy prezenty, a w „nagrodę” jesteśmy oskarżani o nazizm i poniżani przez naród, który ledwie skończył niszczyć Syrię, a już przeprowadza holokaust Palestyńczyków. Dzięki Braunowi ludzie zaczęli się zastanawiać nad tymi zagadnieniami, dlatego „afera” będzie błyskawicznie wyciszona przez 'samych zainteresowanych’, a sam Braun prawdopodobnie marginalizowany. Poczytałem trochę komentarzy zwykłych ludzi, np. na youtube, facebooku, wp.pl czy nawet gazecie.pl i jakieś 80% z nich jest przychylna Braunowi, a więc akcję można uznać za udaną.

RacimiR, 13.12.2023

52 thoughts on “Afera Menorowa”

 1. kici kici KOCUR

  Racja, dzisiaj z samego rana przeglądałem kilka zagranicznych portali i tylko na FAZ (Franfurter Allgemeine Zeitung) natknąłem się na obszerniejszą notatkę z tego zdarzenia. Pozdrawiam.

  1. klioes vel pislamista

   10/10 – zgadza się!
   RacimiR miał rację. Tego można się było spodziewać.
   Bo nasi przciwnicy sami znają i stosują metodę, którą ja nazywam barokową sugestywnością. A pierwszy zastosował ją przeciwko Kosciołowi Marcin Luter.
   W swoich pisemkach kolportowanych w Niemczech nie polemizował merytorycznie, ale wrzucał płytkie, kłamliwe, ale chwytliwe hasła. I wygrywał. Do czasu.
   Skuteczną odpowiedzią, na którą w końcu zdobył się Kościół, był… barok!
   Proszę zauważyć, że wszelkie lewackie antykonserwatywne, antykościelne, antypatrialchalne itd. happeningi mają na celu pobudzenie emocji, a nie pobudzenie myślenia. Gdyby nasi przeciwnicy pobudzali myślenie, przegraliby…
   Tak więc pan poseł Braun sięgnął po repertuar środków stosowanych przez wroga.
   Sięgnął skutecznie. Można się było o tym przekonać, czytając… komentarze na G.W.
   Dlatego ONI dążą do wyciszenia sprawy, tak jak nie nagłaśniali wcześniejszego „skandalu” zabrania przez Brauna mikrofonu „profesorowi” Grabowskiemu.
   A to oznacza, że powinniśmy dalej iść tą drogą. A nie podkulać ogon, jak robi to teraz sejmowy klub Konfederacji!!!

   od RacimiR: Zgadzam się. Performensy, instalacje artystyczne, happeningi, w skrócie PIAH! Lewica robi to od lat i wychodzą na tym doskonale.
   Wróg niby udaje, że jest to skandal i cały świat o tym mówi, ale to bzdura na pożytek wewnętrzny, aby zmanipulować KODziarzy i zmusić ich do pedagogiki wstydu oraz spowodować, by nie protestowali, gdy Konfederacja będzie dojeżdżana w zemście.
   Prawda jest taka, że sami Żydzi to wyciszają bo wiedzą, że temat jest dla nich niewygodny (do tego dochodzi ich kiepski wizerunek w kontekście ludobójstwa w Palestynie). Po co o tym mówić? To niedobra jest. A właśnie mówmy!

  2. kici kici KOCUR

   unzensuriert.de
   13 grudnia 2023 / 15:42
   Terroryści klimatyczni opryskują choinki w całych Niemczech
   Najwyraźniej nie wystarczy, że terroryści klimatyczni „der letzten Generation” powodują ogromne szkody w mieniu, na przykład pod Bramą Brandenburską, czy zagrażają bezpieczeństwu publicznemu. Teraz jarmarki bożonarodzeniowe i choinki również są celem fanatyków klimatycznych.
   Farbą spryskują bożonarodzeniowe choinki
   W całych Niemczech zwolennicy grupy sklasyfikowanej jako „organizacja przestępcza” przeprowadzali kolorowe ataki na choinki, zarówno na jarmarkach bożonarodzeniowych, jak i w domach towarowych, zwłaszcza w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. W miastach Berlinie, Oldenburgu, Kilonii, Lipsku, Rostocku, Norymberdze i Monachium doszło do „terroryzmu” w imię religii klimatu.

   Moje zdanie:
   Kto chce zobaczyć jak traktowane są choinki w Niemczech podaję link:
   pic.twitter.com/xDyypAa6sR
   Na razie na żadnym polskim portalu nie znalazłem nawet wzmianki o tych wydarzeniach. Nikt nie pisze ze jest to skandal. Nikt nie pisze że jest obraza uczuć religijnych. Cisza jak makiem zasiał bo to sponsorowane przez Żydów organizacje tego dokonują. Komentarz zbyteczny. Pozdrawiam

   1. klioes vel pislamista

    Neokolęda

    Z integracji Unii dzień dziś wesoły.
    Cieszą się z komuny nowej matoły!
    Radość z Marksa wszędzie słynie.
    A największa jest w Berlinie,
    Że Mittel Europa będzie na poły.

    Wypada z wyborów w Polsce wyroku:
    Porządzą lewaki w swoim amoku.
    Każdy pyta: co się dzieje?
    Czy to lesby? czy to geje?…
    Skąd komuna nowa? – Z Brukseli, o q…!

    Ale, gdy pieniądze im obiecali,
    Które „z KPO już, już dostali”,
    Powitali Donka-pana.
    Poklękali na kolana…
    I świece hanuki pozapalali!

 2. Pozwolę się odnieść do Twojej odpowiedzi na mój wczorajszy wpis i do Twojego dzisiejszego wpisu.

  W tej chwili czy to się nam podoba czy nie, Konfederacja ma wybór: albo Braun, albo wicemarszałek. Wczoraj PiS wprost poparło na Twitterze wniosek Lewicy o odwołanie Bosaka, przed chwilą Hołownia powiedział na konferencji że albo Konfederacja wywali Brauna, albo nie ma dla nich miejsca w prezydium Sejmu. Nie wiem czy już nie jest za późno, bo Lewica i PiS podały swoje stanowisko w tej sprawie, została jeszcze KO, ale oni to raczej tylko czekają na okazję żeby KB wyrzucić. Jak KO poprze to już stanowisko Trzeciej Drogi nie ma znaczenia, większość będzie. Teraz nawet jak wyrzucą Brauna to i tak mogą powiedzieć że Konfederacja za późno zareagowała, bo powinna była Brauna wyrzucić jeszcze tego samego dnia.

  od RacimiR: Niech zatem biorą tego wicemarszałka, będzie prezydium bez prawicy (także tej 'socjalnej’), będzie można łatwiej grać na męczenników i straszyć wszechmogącymi Żydami oraz lewackim zamordyzmem (jakoś nikt nigdy wcześniej nie zabierał wicemarszałka za wybryk innego posła, a powodów były przecież setki).

  1. klioes vel pislamista

   „Mając do wyboru hańbę lub wojnę, wybraliśmy hańbę. Będziemy mieć więc i wojnę!”
   (Winston Churchil)

   Pierwszym objawem wyboru hańby było pozbycie się Korwina.
   Teraz DURNIE pozbędą się Brauna…
   A i tak będą, oprócz hańby, mieli wojnę.

   Zapisuję się do nowo tworzonej partii Korwina i Michalkiewicza.
   Nie czas na politykowanie. Czas na danie świadectwa prawdzie.
   To jest najmądrzejsza polityka!

   od RacimiR: Brauna się raczej nie pozbędą, po co mieliby to robić? To byłoby równoznaczne z końcem Konfederacji. Przecież jakieś 95% jej wyborców popiera akcję z gaśnicą. To, że Tusk i przybudówki będą niszczyć prawicę to było wiadomo nie od dziś, znaleźliby inny powód.
   Uniżanie się teraz Konfederacji miałoby podobny skutek, co 30-letnie uniżanie się przed Żydami.
   Szantaż Konfederacji (wywalenie Brauna albo dymisjonują Bosaka z wicemarszałka) to jedna z głupszych rzeczy, bo wyrzucenie Brauna miałoby 100 razy gorsze reperkusje dla nich samych (np. utrata klubu poselskiego czy utrata prawie całego elektoratu plus pokazanie, że w Konfederacji rządzi Tusk).

   1. klioes vel pislamista

    No i rzeczywiście się nie pozbyli…

    Poddani więc zostaną szantażowi. Dziwne, że po zakłóceniu mszy nikt nie sugerował usunięcia posłanki Szajbus-Miałguz z jej klubu.
    Ale czy jest naprawdę czemu się dziwić?
    Mamy w Sejmie 456 szabesgojów!

    od RacimiR: To jest jeden z najgłupszych szantaży jakie widziałem w życiu.
    Opcja 1: Braun zostaje, a Bosak traci niewiele warty fotel jednego z zastępców marszałka rotacyjnego (przy okazji zostając męczennikiem, a nowy rząd już w pierwszym miesiącu funkcjonowania dostaje łatkę totalitarnych zamordystów, którzy stosują odpowiedzialność zbiorową i NIKOGO z opozycji nie wpuścili do prezydium sejmu i senatu). Ponadto Konfederacja umacnia się jako jedyna propolska siła w sejmie, która nie jest sterowana przez pejsaków, a wszystkie inne partie osłabiają się wizerunkowo i w oczach opinii publicznej wychodzą na sługusów Żymian. Konfederacja będzie mogła zagrać (uzasadnionym) syndromem oblężonej twierdzy, wszak cała koalicja rządowa + PiS będą przeciwko nim. Praktycznie same plusy dla Konfy.
    Opcja 2: Braun jest wyrzucony z Konfederacji. Większość jej elektoratu odwraca się od partii, co równoznaczne jest z jej końcem wraz z zakończeniem obecnej kadencji parlamentu, a prawica znowu się rozdrabnia na partyjki z poparciem 1-2%. Do tego Bosak dostaje łatkę miękkiej faji przyspawanej do stołka, szabas-goja i osoby sterowanej przez Tuska i jest spalony w oczach prawicowego i wolnościowego wyborcy. Ponadto Konfederacja traci klub (bez Braunowców zostanie im mniej, niż wymagane 15 posłów), więc i prawo do zasiadania w komisjach (kilka stołków nie mniej ważnych, niż utracony 1 wicemarszałek).
    Wybór jest prosty. Samo złożenie takiej „oferty” to kpina, według mnie Tuskowcy najchętniej by się z tego wymiksowali, bo odwołanie Bosaka im tylko zaszkodzi, a Konfę wzmocni, ale niejako na minę wsadziła ich Lewica z PiSem (pierwsi pospiesznie złożyli wniosek o odwołanie Bosaka, a drudzy od razu powiedzieli, że go poprą, przy czym PO i TD starali się pozostać neutralni, ale jak przyjdzie co do czego to będą musieli złożyć hołd lenny wobec Tel-Awiwu).
    Bosak z Mentzenem musieliby być albo głupkami, albo sabotażystami, żeby wybrać opcję nr2. Głupkami nie są na pewno.

    1. Słyszeliście, że w Lewicy znowu pojawił się kolejny rozłam z powodu Łukasza Gibały?

     od RacimiR: Nie słyszałem, ale poczytam. Jest też śmieszny rozłam z powodu Teatru Dramatycznego (Strzępka, Szpila, „Kolektyw”, w tle Trzaskowski) – jaja jak berety.

    2. klioes vel pislamista

     Może i zupełnymi głupkami nie są, fakt.
     Ale są miękkimi fajami. Świadczy o tym fakt i STYL obciążenia Korwina winą za nie dość satysfakcjonujący wynik Konfy i pozbycie się tego niezmiernie zasłużonego polityka. (Jego największą, historyczną zasługą jest zrujnowanie mowy politpoprawnej w Polsce, praktycznie zniszczenie jej tyranii w zarodku.)

     od RacimiR: Głosowanie o odwołanie Bosaka miało być wczoraj, ale bez podania przyczyny je przesunięto niby na styczeń, ale też nie wiadomo dokładnie na kiedy konkretnie (oraz przykryto sprawę czerwonymi paskami z przejmowania TVP). Czyli wiadomo, że nic z tego nie będzie, a nowy rząd wygasza sprawę, która rykoszetem go ukłuła. PiS też się już cichaczem wycofuje, najpierw Błaszczak powiedział że poprą wniosek Lewicy o ukaranie Bosaka, a ostatnio Czarnek powiedział, że wcale nie poprą. Pieniądze ze zrzutki (około 200.000zł) ostatecznie też trafiły do Brauna, choć początkowo pisano że będą zablokowane. Tak jak przewidziałem- jest ostre wyciszanie tematu Brauna w całym POPiSie (zwłaszcza, że Izrael i Netaniahuj znowu mocno rozrabia, a Polacy są dużo bardziej po stronie Brauna, niż jego przeciwnicy się spodziewali w najczarniejszych scenariuszach). Dojeżdżanie Brauna „na rympał” i ujawnianie swojego 'pejsownictwa’ mogłoby mieć dzisiaj skutek katastrofalny i 'banda czworga’ doskonale o tym wie.
     Co do Korwina to ja też byłem za tym żeby go wywalić. Może i ma zasługi, ale w ostatnich latach stał się czymś w rodzaju Wałęsy, czyli obciachowym dziadersem, plotącym trzy po trzy, grającym głównie na siebie kosztem całej prawicy, która musiała za niego „świecić oczami”. On już wcześniej dostał milion ostrzeżeń, aby wyluzował, ale nic to nie dało. Głównie chodziło o jego wypowiedzi o pedofilii podczas 'Pandora Gate’.

 3. Kiedy nowo powstała koalicja rządząca straci powszechne poparcie u ludzi? Ostatnio Paweł Chojecki w IPP TV cieszył się z powrotu Tuska do władzy.

  od RacimiR: Z czego on się cieszy? Przecież to żydo-amerykański agent. Gdy ostatnio rządził Tusk to razem z Marianem dzień w dzień jechali po nim jak po burej suce.

  1. Na razie się cieszył, że PiS nie rządzi, ale mówił, że testem dla nowej-starej władzy będzie reakcja na wyrok jemu napisany.

 4. Lewactwo liberaści i rzydofile wiadomo pierdolenie o faszyźmie i antysejsmityźne. Za to milośnicy PiS że Brauna wysłała Rosja po to aby USA wycofała się z atomu w polinie, CPK etc i żeby się odwrócić USA od Polski.
  Żadnego CPK i atomu i bez tego by nie było a hameryka jeszcze nie zauważyli się odwróciła od nich.

  od RacimiR: USA nie zawierają sojuszy religijnych, tylko takie, na których skorzystają strategicznie, często z najgorszymi dyktatorami szumowinami. W tym kontekście wybryk 1 posła opozycji i oskarżanie go o psucie stosunków z USA jest zabawne.
  Kierownikiem CPK został niejaki Lasek, co jest doskonała gwarancją, że nigdy nie powstanie, może poza modernizacją kolei. To tak, jakby kierownikiem budowy muzeum wychwalającego Żydów został Braun.

 5. klioes vel pislamista

  Na „przegrane” Grzegorza Brauna

  „Tęcza” wygrała ze „Szczęść Boże!”.
  Polsce Bóg tylko pomóc może.

  Menora wygrywa ze „Szczęść Boże!”…
  Bóg tylko już Polsce dopomóc może.

 6. Wg mnie najlepiej te sytuacje podsumował dziennikarz Sommer:
  „Czego dowiedzieliśmy się dzięki jednej odpalonej gaśnicy?

  że najważniejszą religią dla POPiS-u i lewicy jest judaizm

  że wszyscy politycy tych partii boją się Żydów, jak ognia i gotowi są przed nimi poniżyć przekraczając granice skrajnego upodlenia

  że w polskim sejmie od lat odprawiane są jakieś dzikie gusła i tylko jeden człowiek się temu procederowi sprzeciwia, a te gusła są oczywiście niczym innym, jak zaznaczaniem zdobytego terytorium, dokładnie tak samo, jak to się dzieje przy ekspansji islamu

  że na jedno gwizdnięcie na kolana przed Panami padają prezydent RP Duda, biskup Ryś, wszyscy mainstreamowi dziennikarze i publicyści, a wesołek Hołownia posuwa się tak daleko, że szantażuje wicemarszałka Bosaka, próbując go zmusić do udziału w żydowskich obrzędach (czego jeszcze w historii Polski chyba nie było)

  że nawet duża część Konfederacji wykazała się kręgosłupami miękkimi, jak plastelina

  że, i to jest w sumie najsmutniejsze, ci wszyscy ludzie zawsze będą służyć Unii, Żydom, agenturom do których są w danym momencie przypięci i w nosie zawsze będą mieli jeden kraj: Polskę” – wskazał.

  „Podziękujmy wszyscy Grzegorzowi Braunowi, że jedną gaśnicą znegliżował tę żałosną sytuację”

  od RacimiR: Smutne ale prawdziwe. Plus jest taki, że media i politycy programują społeczeństwo „anty-Braunowo”, ale spora część ludzi (zwłaszcza młodych, nie oglądających telewizji) jest po jego stronie. Np. portal Lisa „natemat” wrzucił filmik z reaktywacji menory (był tam m.in. Hołownia, Duda, Kidawa i kilku Rabinów) i komentarze są prawie wszystkie „pro-Braun”, liczba łapek w górę/dół też podobnie.

 7. klioes vel pislamista

  Gaśnicza pobudka

  Czy się obrzeza ksiądz Lemański?!
  Bo Ryś kardynał czuje „wstyd
  Za ten postępek huligański!”
  I ja też czuję się jak Żyd…

  Bowiem – „szaleństwo posła Brauna!” –
  Gaśnica w Sejmie poszła w ruch…
  Zamiast hanuki, jakby sauna;
  Białawy, (rasistowski!!!) „duch”.

  Proszek gaśniczy zgasił świece
  Piękne, jak program TVN.
  Znów, by zapalić je, polecę!
  Wpadłszy w ekumeniczny sen:

  Czy ktoś w nim w tenisistkę mierzy?
  W ambasadora któż by pluł?!
  W tym śnie opłatek do wieczerzy
  Dzieląc, wzruszenie każdy czuł…

  Choinka stoi. Jest w… knesecie.
  A przy niej katolicki ksiądz!
  Nie lecą w jego stronę śmiecie,
  Ni bije go pejsaty brzdąc!!!

  Nie w śnie, a w prawdzie wyzwolenie.
  Dlatego, Panie Pośle Braun,
  Dziękuję za to przebudzenie,
  Gaśnicą, coś w Adwencie dał!

  od RacimiR: Również dziękuję 😉 Najlepszy był ten „fason” Brauna. Mgła, widoczność na 3 metry, wszyscy kaszlą, krzyczą, panikują, a Braun (cały z proszku i widać, że ledwo oddychający) dostojnym krokiem i trzymając fason opuszcza pole bitwy, jak po finałowej scenie filmów sensacyjnych lat 80-tych.

  1. klioes vel pislamista

   Podoba mi się ten jednoznaczny styl Brauna.
   Gość trzyma się zasad. Nie kombinuje. Wali prosto z mostu.
   Jak Korwin…

 8. To że jesteśmy kondominium wiadome, ale ostatnie wydarzenia (zresztą nie tylko te, bo gorsze były jak usrael wściekł się na ustawę że Polacy nie brali udziału w holokauscie kilka lat temu za pis) z performance Brauna tylko utwierdzily że zarząd powierniczy jest żymianski, tzn jak wszyscy nasi politycy padają przed żydami (a może bardziej ich kapitałem?), najbardziej lewica, potem po, PiS, i nawet teraz o dziwo konfa za wyjątkiem Mikke i Brauna.
  W TVP zaraz po tym zdarzeniu jeden z dziennikarzy niezależna czy w sieci prowadził narracje że siedzi sobie w kafejce żydowskiej w wawce i nawet pół policjanta nie ma by pilnował tego miejsca, a na zachodzie szczególnie teraz każda synagoga, szkoła czy restauracja obowiązkowo jest pilnowana przez kilku policjantów (z obawy przed 'incydentami’ wiadomymi). I rzekomo poszła w świat fama że Polska to kraj antysemicki, no co sobie na zachodzie o nas pomyślą? (hehe tvn owa pedagogika wstydu dla ciemnego luda w wykonaniu tvpis).
  Dodatkowo zwalanie winy na totalnych że sami zachęcają do takich działań w Polsce antyreligijnych typu piłowanie krzyży i performance w kościołach a potem brak kary (jakby Braun brał to pod uwagę i go przez to zachęciło). Ach to wpajanie nam europejskosci, poprawności politycznej, liberalizmu, już rzyga tym człowiek i to na teczowo.
  Oczywiście prasa zachodnia ma gdzieś Polskę i traktuje to jako wybryk prawicowca czy niezrownowazonej psychicznie osoby, tylko media pis i niemieckie totalnych po polsku nas tak grilluja.
  Za to np. na wykopie większość komentujących raczej ze zrozumieniem ocenia Brauna, jako człowieka który jeszcze myśli logicznie i jest świadom kto nami rządzi w rzeczywistosci. Nawet zrzutke zrobiła pani mecenas konfy która ten portal www niestety zablokował.
  A co ja na to?
  Bardzo dobrze ze fama o nas poszła w świat jako antysemici, a dzięki gawłowi i jego nigdy więcej jako kraj ksenofobow, islamofobow, rasitow, prawicowych kiboli bijacych lewakow. I liczę na więcej!
  Ja bym teraz przed każdym żydowskim autokarem z wycieczka młodzieżą izraelska do Polski dawał po 2 radiowozy obstawy a jak ta młodzież stapa po ziemi do niemieckich, yyyy tzn nazistowskich obozów to rząd po 100 policjantów w obawie przed Polakami antysemitami, i zdjęcia masowo w świat.

  od RacimiR: Konfie dałbym jeszcze szansę, bo póki co zrobli działania pozorowane, aby przeczekać aferę, sam Mentzen już dzień później wypowiada się inaczej (mówi, że ekspresja Brauna może i była lekko przeadzona, ale ogólnie to się zgadza z jego motywacją, bo tej menory tam nie powinno być). Jak sprawa przycichnie to pewnie będą próbowali po cichu przywrócić Brauna (podpinając się pod jakąś inną aferę, żeby przeszło to niezauważenie).
  A co sobie o nas pomyślą? Pewnie nic, bo nikt postronny się nawet o tym nie dowiedział poza Polin i Izraelem, temat jest wyciszany. A gdyby się dowiedzieli to cały świat arabski stanąłby po naszej stronie, do tego większość zagranicznej propalestyńskiej lewicy i pewnie większość prawicy, wolnościowców oraz „normalsów”. Czyli w gruncie rzeczy zdecydowana większość świata poparłaby Brauna, dlatego „po co o tym mówić? to niedobra jest.” Swoją drogą ten żyd z memów „po co o tym mówić” też był w sejmie i się mądrował o antysemityzmie.

  1. Turcy o tej akcji już się dowiedzieli i modlą się o to, by Grzegorz Braun przeszedł na islam. Mianowali go nawet bohaterem.

   1. W tamtejszej kulturze nie odmawia się modlitw o to, żeby ktoś przeszedł na islam. Tę funkcję pełni ultimatum — przechodzisz na islam albo utną ci łeb.

 9. klioes vel pislamista

  Wersja poprawiona do rozpowszechniania:

  Postępowa obrona happeningu gaśniczego

  Grzegorz Braun – prawda to niestety! –
  Pomylił cel dla happeningu.
  Zamiast, jak czynią to kobiety,
  Wziąć jakiś kościół za cel ringu,
  Lub mszę zakłócić postępowo –
  Straszne! – wymówić trudno słowo:
  Zgasił artysta ten… MENORĘ!!!
  W obronę jednak ciut go biorę.

  Artysta ten jest reżyserem.
  Prawda, powinien film nakręcić,
  O tym, że katol jest frajerem,
  Skoro go Kościół może nęcić.
  (Swym anty-vitro, zakazami,
  Walką z aborcją… Wiecie sami:
  Potrzeba zachęt dla Nergali.
  Dobry jest ten, kto Biblię pali!)

  To wszystko prawda. Miast hanukę
  Zakłócać, wyreżyserować
  Powinien mądrą tę naukę:
  „Katoli trzeba opiłować,
  Krzyże usunąć!“ Doskonale
  Byłoby spalić krzyże… Ale,
  To oznaczałoby… EMISJĘ!!!
  Czas więc pochwalić w Sejmie scysję.

  Braun zgasił ogień i dwutlenku
  Źródło usunął!… Wziął proszkową
  Gaśnicę w dłonie i bez lęku
  Stworzył poświatę wnet… TĘCZOWĄ!
  (A Robcio Biedroń i Krzych Śmiszek
  Mogli świec złomki wziąć do kiszek.)
  Wiarę oddzielił Braun od państwa!
  To akt więc nie był huligaństwa.

 10. Ciekawi mnie co by było gdyby w dniach 6-8 stycznia w tym samym miejscu zamiast menory stał duży prawosławny krzyż z jakimiś bożonarodzeniowymi ozdobnikami. Wszak prawosławni to druga po katolikach najliczebniejsza wspólnota wyznaniowa w Polsce więc miałoby to całkiem sporo sensu. Bo coś mam wrażenie że ze strony lewicowych środowisk prędzej pojawiłby się ból dupy związany z ruską agenturą, onucami i podobnymi rzeczami, a potępienie dla ewentualnego podobnego czynu (np. przewrócenia tego krzyża) nie byłoby aż tak silne, o ile w ogóle.

  od RacimiR: Pewnie, że by tak było. Nie wiadomo zresztą, kto miałby ustawić takie coś, bo nikt dziś nie przyznaje się do przyjaźni z Rosją, nawet stare moskiewskie komuchy z SLD.

  1. Jak to kto? Ukraińcy. Oni są u nas święci, może stoją trochę niżej niż ostatni naród w alfabecie, ale na pewno wyżej niż Polacy. Skoro flaga ukraińska wisiała w Sejmie, to dlaczego nie prawosławny krzyż (z dopiskiem, że jest ukraiński, a nie rosyjski, żeby nikt nie miał wątpliwości)?

    1. To żadna nowość, zastanawialiśmy się tylko, czy ukraiński krzyż też okazał się ważniejszy niż nasz.

 11. Dzieje się w sprawie TVP. Uchwałą Sejmu de facto zmieniono władze TVP. Problem w tym że uchwała to tylko opinia, nie tworzy prawa. Prawo tworzy się ustawą, która musi być przegłosowana w Sejmie, Senacie i prezydent musi podpisać, żeby weszło w życie. Tak dla szerszego przypomnienia, najważniejsza w hierarchii prawa jest konstytucja, potem ustawa, potem rozporządzenia/ zarządzenia – uchwała nawet nie jest prawem, to tylko opinia (coś w stylu gdybym powiedział ,,ja uważam że powinna być słoneczna pogoda bo lubię jak świeci Słońce”; mogę mieć taką opinię ale nic ona nie zmienia w pogodzie)
  Mogliby po wyborach prezydenckich w 2025 jeśli ktoś z antyPiS-u wygrałby wybory prezydenckie, można byłoby wtedy zmienić ustawę o Radzie Mediów Narodowych, wsadzić do RMN swoich ludzi, tak samo PiS zrobił na początku 2016 roku.
  W innym przypadku to co się dzieje teraz to bezprawie. I jeszcze te nielegalne wyłączenie sygnału TVP Info i regionalnych TVP 3. Oczywiście nie to że jest mi szkoda obecnych dziennikarzy TVP tylko jeśli chcą tak przejąć TVP to powinni to zrobić legalnie. Ja nie znoszę sytuacji gdy politycy rządu (niezależnie od barw partyjnych) nie przestrzegają prawa. A nieprzestrzeganie prawa to jest prawdziwe zagrożenie demokracji, to jest prawdziwy brak praworządności, zamach stanu, anarchia czy jak to jeszcze nazwać.

  od RacimiR: Największym problemem jest to, że elektorat obecnej koalicji rządowej jest zachwycony i nie widzi w tym nic złego, podobnie jak Bruksela czy różne NGO. To jest wojna plemion, gdzie nie ma zasad. PiS jest w rozsypce, kłócą się nawzajem, a niektórzy przechodzą na stronę wroga. Może to i dobrze, bo jak KODziarze zachłysną się władzą to będą bardziej butni i skłonni do kłócenia się nawzajem.

  1. Ciekawostka jest taka, że na WP już napisali że wcale nie trzeba było czekać do 2025 r. ani nie trzeba było się włamywać do TVP.
   https://wiadomosci.wp.pl/nielegalnie-niezgodnie-widowiskowo-i-skutecznie-opinia-6975865583102464a
   Okazało się że PiS sam się podłożył, wystawiając do RMN Czabańskiego, który jest podobno jakoś uwiłkany kapitałowo w TV Republikę, tak piszą pod koniec tego artykułu.
   Na tej podstawie, zgodnie z tą pisowską ustawą można było Czabańskiego wywalić z RMN, a potem wstawić „swojego” człowieka poprzez sejm.
   Teraz to PO się podłożyła, bo tam pojechali po bandzie i zrobili nielegalnie zmiany prawem kaduka – ta sama WP o tym pisze w artykule powyżej.
   Co nie zmienia faktu że nominaci PO już z TVP nie wyjdą i nawet jeżeli jakiś sąd by stwierdził nielegalność zmiany to najwyżej będzie tak jak z sędziami w Trybunale Konstytucyjnym, od ośmiu lat jest kilka osób w sposób sporny podających się za sędziów wybranych na te same miejsca przez PO i PiS i nic z tym nie można zrobić.

  2. Niby dlaczego PiS miałoby być w rozsypce ? To właśnie obecna sytuacja może jak nic innego scementować PiS i zjednoczyć wokół tej partii tę część społeczeństwa, której nie podobają się autorytarne ciągoty obecnej władzy. Po TVP zapewne następne będą TK i NBP. Pytanie tylko: w jakiej kolejności ???

   od RacimiR: Są w rozsypce bo przegrali wybory, tracą wpływy, Kaczyński wygląda jak wrak, PiS kłóci się z Dudą, a co mniejsi uciekają. Żebym był dobrze zrozumiany- PiS jest w rozsypce wewnętrznej, ale ich elektorat dalej ich popiera. Nie napisałem, że ludzie się od nich odwrócili.

   1. Jeszcze nie wszystko stracone. Przed nami wybory samorządowe, potem wybory do europarlamentu, a na końcu wybory prezydenckie. Oczywiście, jeżeli nie będzie przyspieszonych wyborów parlamentarnych. PiS może wiele zyskać, tym bardziej że Tusk w Brukseli klepnął mechanizm relokacji (czemu w referendum sprzeciwiło się 11 milionów obywateli) i na wiosnę przybędzie do Polski pierwszy kontyngent „lekarzy” i „inżynierów”. Na razie 2 tysiące, ale wiadomo, że później będzie ich więcej (łączenie rodzin). Jeżeli któryś z nich postanowi nas „rozerwać” (co jest bardzo prawdopodobne, gdyż Polska nie jest tak zlaicyzowana jak Zachód i u nas bardziej niż gdzie indziej są widoczne przejawy chrześcijańskiej religijności – pełne kościoły, procesje Bożego Ciała, pielgrzymki – a to będzie bardzo drażnić brodate „matki” i ich „dzieci”), może ludzie przejrzą na oczy.

    od RacimiR: Media powiedzą, że „rozrywka” to wina PiSu i „afery wizowej”, a tożsamość napastników będzie skrzętnie ukrywana. Będą mówili, że to 30-letni mężczyzna, więc to wina patriarchatu.

 12. Chyba będzie warto napisać artykuł o dzisiejszym przejęciu TVP przez Tuska z koalicjantami.
  Około 10:50 Sienkiewicz wydał postanowienie o odwołaniu. O 11:18 czy jakoś tak, sygnał TVP Info został po prostu… wyłączony i zamieniony na sygnał Jedynki. Skasowano też programy regionalne i zamiast nich puszczono Dwójkę.
  Strony internetowe TVP Info i programów regionalnych przestały działać. Strona główna TVP działa, więc to też było celowe działanie.
  Krótko później nowi nominaci Sienkiewicza (wtedy jeszcze nawet nie podano ich nazwisk) weszli nie wiadomo jak do siedziby TVP na Woronicza. Podobno PiSowcy mówili że nawet nie widzieli którym wejściem.

  Wszystko wskazuje na to że KO miała „kretów” wewnątrz załogi TVP na Woronicza wśród pracowników ochrony, realizatorów wizji i informatyków. Potem nawet się do tego przyznali.
  Budynek na Placu Powstańców chyba jeszcze nie został „przejęty”, ale żadne programy stamtąd nie są już nadawane.

  O 12:00 i 15:00, kiedy powinny być Wiadomości na TVP1, puszczono przez 10 minut planszę z logiem kanału. Natomiast na Polonii puszczono inne programy. O 12:00 poszedł „Ojciec Mateusz” planowany w ramówce na 12:15, a o 15 był jakiś reportaż o żubrach w Białowieży. Nie był przewidziany w ramówce i zaczał się jakoś przed 15. Pewnie to był zapychacz żeby wyrównać ramówkę z tamtej 12-tej i doczekać w ramówce do następnej pozycji.

  W Jedynce była jeszcze jedna wpadka. O 12:10 puszczono normalnie Agrobiznes (podobno leci z Placu). Po pierwszym „normalnym” materiale w studiu Agrobiznesu nagle pojawił się Borecki i mówił o przejęciu polskich mediów. Po chwili znowu przerwano, puszczono planszę (taką samą co zamiast Wiadomości), a Agrobiznesu już nie dokończono.

  Zapewne w wyniku tej wpadki, po 15 już nie puszczono nawet prognozy pogody, obawiając się kolejnego wejścia.

  Co ciekawe, TV Trwam zdjęło normalną ramówkę i puszcza polityków PiS chodzących po siedzibie TVP.
  Z kolei Polsat naziemny puszcza pasek z informacją co się stało i przy okazji próbuje naciągnąć widzów na oglądanie swojego płatnego Polsat News.

  Taka ciekawostka z mojej strony że od momentu przełączenia do mniej więcej 13:00 żadne z dużych mediów prywatnych np. Polsat, TVN, Onet, prawie w ogóle nie mówiło o przejęciu. Sprawę przykrył m.in wyrok w sprawie Kamińskiego i Rada Bezpieczeństwa zwołana w tym samym czasie przez Dudę.

  Kilka minut temu, w siedzibie TVP pojawił się były reporter TVN który podobno ma być szefem nowych Wiadomości.

  od RacimiR: W sumie mógłbym napisać, ale po co? Ja zdziwiłbym się gdyby było inaczej, każdy średnio-rozgarnięty Polak również. Pierwze dwa nazwiska zgodnie z planem- Płuska i Czyż (dwa tuskowe lizodupy), brakuje tam jeszcze Lisa i Pińskiego. A to dopiero początek „demokracji”. Polsat też pewnie dostanie propozycję nie do odrzucenia. PiS powinien okopać się w Republice i bronić jej zawzięcie, bo TVP i tak jest dla nich stracona.

  1. Tvp jest stracona to fakt ale nie zrobili nic aby utrudnić życie platfusom a mieli na to dużo czasu aby wykasować zniszczyć wszelkie nagrania sprzęt samochody etc tylko do końca żyli złudną nadzieją.

   od RacimiR: Palenie mostów po sobie to byłby PRowski strzał w stopę. Oni nic nie mogli zrobić, poza wygraniem wyborów. To było więcej niż pewne, że PO weźmie TVP od razu, bo to najłatwiej było zrobić, teraz kolej na prokuraturę, CBA, TK, ABW, NIK, IPN i całą resztę, a potem na prywatne media sprzyjające PiSowi typu Sakiewicz, Lisicki czy Karnowscy, a potem na niezależne strony niepisowskie, ale też nielubiące Tuska takie jak Marcin Rola czy NCzas. W międzyczasie wezmą spółki skarbu państwa, ale tam często akcjonariuszami są zachodnie fundusze, więc nie mogą używać „silnych ludzi”, przez co odzyskanie wpływów może trochę dłużej potrwać. Sądy i NGOsy typu WOŚP czy Fundacja Batorego mieli już wcześniej. Wszystko ma grać na jedną melodię, ze wsparciem z Brukseli, aby przypadkiem nie powtórzyła się wpadka wyborcza z 2015.
   Jedyna nadzieja w tym, że tak się rozpędzą, że przegną pałę i zwykłym ludziom (umiarkowanym czy wyborcom Hołowni) spadną klapki z oczu i zauważą, że to nic innego jak totalitaryzm.

   1. O właśnie dla mnie ci tak zwani umiarkowani są najgorsi że wszystkich i to oni dali władze Tuskowi bo ich przybyło najwięcej, oni oczu nigdy nie otworzą nawet jak ich będą zamykać za leciutki odchył prawicowy. Zresztą po to chcą dać prawo głosu ukraińcom i sprowadzić inżynierów. Bo lewactwa ma 3 filary głosujących feministyczne baby, homo coś i imigracji. Tego 3 filaru brakuje tylko Tuskowi do gwarancji wiecznych rządów.

  2. Co do tych kretów od dawna było wiadomo że są i nic tym nie zrobili zawsze skądś wiedziano co do grosza ile kosztował jakiś koncert czy coś, wiadomo że to była wewnętrzna robota.

 13. Dzisiaj polskojęzyczny rząd, na którego czele stoi niemiecki namiestnik Tusk, przejął BEZPRAWNIE publiczne media. Koniec demokracji. Koniec wolności słowa. Koniec pluralizmu medialnego. Tak się dziwnie składa, że właśnie dzisiaj ten sam polskojęzyczny rząd, przyjął pakt migracyjny. Także mamy również koniec bezpieczeństwa Polaków. Następne Święta i Sylwester mogą być „wystrzałowe”.

  od RacimiR: Przywracanie praworządności metodami rodem z Afryki, chociaż to było wiadomo już od dawna. Jak ustatkują się w TVP to wezmą się za mniejsze media, tak jak to było w czasie ich poprzednich rządów np. z tygodnikiem „Uważam rze” czy „Rzeczpospolitą”.

  1. Chyba, że społeczeństwo się temu przeciwstawi. Pytanie zasadnicze: Gdzie są kibice ??? Przecież oni powinni najlepiej wiedzieć, co oznacza Tusk u władzy. Na co więc czekają ???

   od RacimiR: Środowisko kibicowskie jest tak zinfiltrowane, że jakikolwiek wyskok = więzienie. Ostatnio 'gniazdowy’ Wisły Kraków dostał zakaz stadionowy za… przeklinanie na meczu (ładnie to można zestawić ze 'strajkiem kobiet’ którego głównym hasłem było 'wypierdalać’ a policja obchodziła się z nimi jak z jajkiem).
   Kibice są słabi i będą coraz słabsi. Druga rzecz, że kibice raczej są apolityczni, a prywatnie raczej za Konfederacją i na pewno nie będą narażali się za PiS.

   1. Nie za PiS, tylko za Polskę, której (jeżeli ten rząd wcześniej nie upadnie) – za 4 lata może już nie być – zmiana traktatów UE, likwidacja prawa weta, sprowadzenie islamskich imigrantów, sprzedaż Orlenu, PGE, KGHM, Lasów Państwowych, oraz najgorsze – wprowadzenie Euro i oddanie Niemcom polskiego złota z NBP, na które wyraźnie mają wielką ochotę. Co do więzienia – za poprzednich rządów Tuska więzienie było nawet bez żadnych wyskoków – wystarczy przypomnieć kibica, który przesiedział w areszcie 3 lata bez wyroku i postawienia zarzutów. Podobno na osobiste życzenie Putina.

    od RacimiR: Jest to niestety możliwe. Na szczęście euro nie wprowadzą, bo zaplanowali taki deficyt, że to nie spełnia kryteriów konwergencji. Chociaż z drugiej strony Włochy i Grecja też ich nie spełniali.

    1. Gdyby nie mieli zamiaru wprowadzić Euro, to nie byłoby takich ataków na prezesa Glapińskiego, zapowiedzi TS i wyprowadzenia go przez „silnych ludzi”.

 14. Niektórzy medrkują dlaczego PiS nie zbudował swoich mediów przez 8 lat, odpowiedź jest prosta bo było to niewykonalne. W pisie niema żadnych prawdziwych bogaczy, ale to też nic nie gwarantuje Ruper Murdoch bogacz co zrobił Fox news etc przepadł na polińskim rynku z plusem i się wychował, tego oligopol którego stworzyło pedałem i polszmata nieda się przebić.
  https://www.rp.pl/media/art15959491-murdoch-rezygnuje-z-tv-puls

  od RacimiR: Według mnie powód jest inny- po prostu postawili wszystkie karty na TVP, zamiast na prywatne media. Gdyby te miliardy dla TVP skierować gdzieś indziej (przede wszystkim na jakiś porządny portal internetowy typu Onet czy WP, którego PiS nigdy nie miał) to mieliby teraz jakieś przyczółki. Tak robi Tusk- za chwile pójdą potężne transfery publicznych pieniędzy na „marketing” do Wyborczej, TVNu i innych 'wolnych mediów’.
  Nawet ja, który ma jako-taką tolerancję na PiS nie potrafię oglądać mediów Sakiewicza, to jest dla mnie amatorszczyzna i folklor dla żelaznego elektoratu (może poza panem Kożuszkiem, który akurat wybija się mocno 'na plus’). Na lekki plus można wyróżnić Radio Wnet, ale ono nie jest powiązane w żaden sposób z PiSem, więc może dlatego jest 'świeże’ i da się go słuchać. Jak pisałem w poprzednim tekście- sporo roboty w kwestii pluralizmu zrobi za nich wkrótce Krzysztof Stanowski.
  PiSowcy woleli płacić miliony na Mel C czy Black Eyed Peas, którzy „w nagrodę” zrobili z nich wała to teraz zostali z ręką w nocniku.
  A druga rzecz jest taka, że media Tuskowe są prawie w całości własnością zachodnich korporacji, więc już na wstępie mają lepszą pozycję finansową i know-how. Gdyby PiS się do nich chciał dobrać to od razu przynależny danemu krajowi ambasador byłby wezwany na dywanik.

  1. Stanowski to śliski facet pamiętam jak krytykował naklejki anty glbt i zmuszał do szczepień sam jedząc w aucie bez maseczek z murzynem piętaszkiem. Miał wtedy i do dziś wojnę z matką Kurką który pisał o nim że to menda i zużyta podpaska.

   od RacimiR: Krytykował naklejki bo ówczesna opozycja świetnie to wykorzystała- do dzisiaj KODziarze myślą, że naprawdę były jakieś strefy (Bart Staszewski). Nawet Unia dała się na to nabrać i nałożyła na samorządy wstrzymanie funduszy europejskich.
   Co by o nim nie gadać- ma chłop gigantyczne zasięgi, absolutny top1 internetu, a programy z Mazurkiem pokazały, że celnie wali w obie strony. Skoro teraz 99% mediów będzie waliło w jedną stronę, to Stanowski tym bardziej stanie się ważny. W lutym startuje jego kanał, zobaczymy jak to się potoczy, to tyko moje przypuszczenia.

  2. Stanowski to menda pluł na brauna i pochwalał zawieszenie zbiórki, on też będzie Tuskowym lachociąg iem zapewne aby dostać fuchę w TVP Sport.

   od RacimiR: Możesz jakiegoś linka dać, bo chyba Ci się coś pochrzaniło z tym Braunem. Stanowski w ogóle o tym się nie wypowiedział. To Michał Pol go krytykował, wg mnie zresztą strzelając sobie w stopę, bo Kanał Sportowy i bez tego ma kłopoty.
   Stanowski, który jednym filmikiem robi kilka milionów odsłon, jest milionerem, własny portal i klub sportowy, kilka poczytnych książek na koncie, sam zatrudnia kilkadziesiąt, może nawet kilkaset osób- sprzeda się za etat w TVP Sport? Nie sądzę.

   1. Dwa wpisy na portalu x oto jeden z nich
    https://twitter.com/K_Stanowski/status/1734951299702001887
    We wcześniejszym 12 grudnia pisał że Braun to przygłup

    od RacimiR: No faktycznie. Co nie zmienia faktu że zdarza mu się dosyć często pocisnąć po Tusku i lewactwie (np. zbeształ 'Nigdy Więcej’ czy wielokrotnie Sutryka). Ja nie uważałem, że Stanowski będzie ostoją prawicy, bo z niego raczej symetrysta i fajnista. Uważam jednak, że pod względem zasięgów będzie największym graczem, gdzie będzie miała miejsce krytyka nowego rządu. Jego kanał startuje za niecałe 2 miesiące i sami się przekonamy.

 15. Z mediów antytusk zniszczą najpierw Trwam dlatego że jest ogólno dostępna, a Republika mało gdzie jest dostępna.

  od RacimiR: U mnie obie są na zwykłej antenie pokojowej (bo kablówki nawet nie mam i nie chcę mieć), wydaje mi się że w całej Polsce jest podobnie.
  Republika jest bardziej PiSowska, Trwam to głównie religia, czyli temat mocno niszowy.

 16. I znowu mi filtr komentarzy nie puszcza 🙁

  od RacimiR: Ja nie wiem czemu bo inne przechodzą. Może wpisz jakiś inny e-mail (fikcyjny), z końcówką wp czy coś w tym stylu.

 17. Platfusy przejęły TVP jak piszecie, wiadome było że to zrobią tyle że osobiście spodziewałem się że bardziej subtelnie, czyli biurokratycznie papierki z dymisjami, prawnikami jak w typowym korpo. Powtórki z wyrywaniem laptopa i karkami że smutnymi minami się nie spodziewałem a tu bum. Wszystko przejmowane na rympal, barykady, tarmoszenie ludzi itd, oczywiście wg. elektoratu platfusow wszystko jest ok praworzadnie i stanowczo. Rzecz w tym że nie jest (wina pogmatwanego prawa z którym przez 8 lat pis nic nie zrobiło) tak do końca, bo w porządnym państwie prawa takich rzeczy się nie robi, chyba że na Białorusi czy junty w Afryce.
  Teraz już na dobre maski opadły a ci umiarkowani właśnie przekonali się że Tusk ich oklamal (klamanie zresztą w tym jest mistrzem). To samo będzie w IPN CBA itd, w kolejce czeka okradanie Polaków z podatków i ich transfer do Niemiec, dalej nachodzcy, eko komunizm,… a finalnie naród tubylczy zarządzany z Berlina i ograbiany przez żymian. Przyprawione tvnowska propaganda wylewane że wszystkich stron jak to jesteśmy fajni europejscy.

  Pisałeś że prezes PiS załamał się inteligencja Polaków, zwłaszcza młodych ale w sile wieku do 50tki także.
  No nie tylko on, ja także się zalamalem.
  Suweren zagłosował z frekwencja 80% to teraz będzie zbierał tegie baty i to często.
  Najgorsze w tym jest to że polactwo budzi się z ręką w nocniku dopiero jak ma niewiele w portfelu i ni ma roboty! Tak własnie w 2015 pis wybory wygrał, ale polactwo się spaslo i zapomniało skąd się żarcie wzięło.
  Nie mam najmniejszych wątpliwości że 8 lat platfusy porzadza zwłaszcza że sytuacja gospodarcza jest dobra w Polsce i trzeba naprawdę celowo się postarać by ją rozwalić i ograbic Polaków.
  PiS niestety nie jest bez winy! Na pewno w cuglach wygrałby 3 wybory gdyby nie inflacja, wojna na Ukrainie a także nieuzasadnione draznienie społeczne aborcja, działaniami z covidem, padanie przed żymianami, Smoleńskiem, ogólnym niedostosowaniem do nowego pokolenia Polaków. X

  od RacimiR: Ja też się lekko załamałem. Z drugiej strony PiS sam się prosił o porażkę, a ponadto wielu młodych (i część starych) po 8 latach już zapomniało, jak wyglądają rządy Tuska. Mam nadzieję, że jak sobie przypomną to ich stosunek do 'słońca Peru’ się ochłodzi.

 18. Ta sprawa rekordowego funduszu kościelnego jest dziwna z jednej strony cały czas gadają o świeckości a nawet już usuwają krzyże i szopki bożonarodzeniowe, a z drugiej strony to niedopatrzenie, albo planują go rozkraść czy dać sowom i lemańskim czy to bat aby wrobić w to PiS.

  od RacimiR: Może nie chcą zbyt wielu frontów otwierać na raz. Ogólnie Lewica w tym nowym rządzie dostaje kopa w dupę raz za razem.
  Ostatnio ostro starli się Biedroń z Hołownią i 90% KODziarzy było po stronie Hołowni.

 19. Podobno tvp w dawnych latach było przejęte przez po dopiero w 2010 przez Komorowskiego dziwne to bo lis miał swój program od 2008, były inne tuzy antypisu. No i tvp wtedy nie przyłożyli się na jakiś dobry wynik pis

  od RacimiR: Tam nie mieli czego przejmować za bardzo, bo PiS/LPR/Samoobrona byli na tyle słabym i krótkim rządem, że też nie przejęli TVP po wcześniejszych rządach SLD-UP-PO 2001-2005. PiS w tej kadencji całe moce przerobowe poświęcił na to, żeby nie było wcześniejszych wyborów, ale i tak nawet tego nie osiągnęli.
  Lis w TVP był dużo wcześniej, chyba nawet od razu w 1989-1990. Na pewno był już nie byle kim w TVP w 1992 bo widać go na filmie 'Nocna zmiana’, a w 2005-2006 był już bardzo silny i miał swój autorski program. Pamiętam, gdy w tym właśnie programie (widziałem go niedawno na youtubie i chyba nawet pisałem o nim w tekście o Giertychu) zarzucał Kaczyńskiemu że wszedł w koalicję z „oszołomami” Lepperem i Giertychem (źle się zestarzał ten program, bo z Leppera, zresztą wbrew logice zrobili męczennika i ofiarę Kaczora, a drugi jest w Platformie).
  PiS też nie przejął od razu TVP w 2015, tylko dobrych kilka miesięcy im to zajęło i w międzyczasie większość KODziarskich „dziennikarzy” sama zrezygnowała z pracy na znak protestu i żeby nie spalić sobie CV, więc nie było kogo usuwać siłą, wystarczyło wypełnić zwolnione wakaty swoimi ludźmi.

 20. „Mam raczej pozytywne odczucia, a jedyne co mogę artyście zarzucić to brak dbałości o szeroko pojęte BHP (komuś mogła stać się krzywda, na szczęście wszyscy są cali i zdrowi).”

  Podobno Gudzińska-Adamczyk straciła głos na ten czas i jakieś inne mniejsze problemy.
  https://www.fakt.pl/polityka/magdalena-gudzinska-adamczyk-o-ataku-grzegorza-brauna-w-sejmie/

  od RacimiR: Pewnie chodzi o to, żeby bardziej Brauna pocisnąć w ewentualnym sądzie za kilkudniową hospitalizację (wtedy zmienia się kwalifikacja czynu). Pani jest lekarką.
  Jakoś świeżo po zdarzeniu była w bojowym nastroju i udzieliła kilku wywiadów.

  1. Braun unaocznił nie tylko prawdę o kondominium ale też tym czynem przypomniał dlaczego nienawidzę lekarskich mend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top