Cyganie z Maszkowic

fot:youtube
fot:youtube

Maszkowice w Małopolsce to wioska, zamieszkana wyłącznie przez Romów (Cyganów), czyli klasyczne getto. Jak podają media- na 200 mieszkańców- pracuje… dwóch. Pozostałe 198 osób żyje zgodnie z romską tradycją i nie hańbi się pracą. Utrzymują się oni z naszych podatków, drobnych przestępstw oraz handlu materiałami wtórnymi. Nie życzą sobie obcych w „swojej” wiosce, wykazując tym samym postawę skrajnie rasistowską. Jak udowadnia reportaż z TVP INFO– okoliczni mieszkańcy są przez Cyganów dyskryminowani i zastraszani, a władza ma na dźwięk słowa „Maszkowice” gacie pełne stolca.

Co gorsza, w pobliżu Maszkowic przebiega dosyć ruchliwa trasa- DW969. Tylko w bieżącym roku na tej szosie miały miejsce 2 poważne zdarzenia. W marcu Romowie z niewiadomych przyczyn napadli na samochód, przewożący kilku pracowników budowy i pobili jego pasażerów. Filmik z zajścia można zobaczyć TUTAJ. Oczywiście żaden z agresorów nie poniósł konsekwencji.

fot: youtube
fot: youtube

Minęło pół roku, a Romowie na tej samej szosie napadli na orszak weselny, który zmuszony był do zatrzymania się, gdyż na jezdni położył się mały Cygan. Jego starsi koledzy zażądali od weselników haraczu. Wywiązała się bójka, kilkunastu weselników zostało pobitych. Co zrobiła policja po tym zdarzeniu? Otóż objęła ochroną Cyganów z Maszkowic, w obawie przed napadami ze strony Polaków! To nadaje się na dobry skecz Monty-Pythona.

Napady na samochody to niejedyne hobby mieszkańców Maszkowic. Bardzo często nad osadą zauważyć można kłęby czarnego, toksycznego dymu. Pochodzi on z „wypalania” izolacji kabli, które z niewiadomych przyczyn znalazły się rękach mieszkańców Maszkowic. Po jednym z licznych pożarów w Maszkowicach znaleziono zwęglone zwłoki 3-letniego dziecka (grudzień 2016). Wokół osady wala się mnóstwo zużytego sprzętu AGD, z którego Romowie wymontowują i wypalają metale wtórne. Tylko w 2015 roku z budżetu gminy Łącko wydano 45.000 złotych na usunięcie niebezpiecznych odpadów z Maszkowic.

fot: hip-hop.pl
Dariusz Paczkowski, fot: hip-hop.pl

Romowie z Maszkowic to bardzo drażliwa sprawa zarówno dla polityków, jak i organizacji „antyrasistowskich”. Boją się oni tego tematu jak diabeł święconej wody. Z budżetu centralnego przeznaczono niemal milion złotych na budowę nowych mieszkań dla Romów z Maszkowic. Problem w tym, że żadna gmina nie ma ochoty na przyjęcie Romów z Maszkowic, a oni sami również nie zamierzają się nigdzie ruszać. Bezapelacyjnie najbardziej kompetentną osobą do rozwiązania trudnej sytuacji koegzystencji Polsko-Romskiej byłby pan Dariusz Paczkowski, współzałożyciel Nigdy Więcej i prezes Fundacji Klamra. Specjalizuje się on w nieporozumieniach na linii Polacy-Romowie. Żyje on sobie jak pączek w maśle z publicznych pieniędzy, z czego jest zresztą bardzo dumny. Pobiera środki finansowe z wielu źródeł, takich jak Fundusze Europejskie, pieniądze samorządowe, Fundacja Batorego (dotowana przez rząd), Urząd Skarbowy i Bóg jeden raczy wiedzieć skąd jeszcze. W zamian przeprowadza „antyrasistowskie” szkolenia dla urzędników, policjantów i prokuratorów. Organizuje „Dni Romskie”. Maluje w całej Polsce graffiti, upamiętniające Powstańców Żydowskich, często również (z wrodzoną skromnością) maluje swoją własną facjatę. Składa też tysiące zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, lecz 100% z nich jest przeciwko Polakom. Jak Polak jest poszkodowany, to Paczkowski ma to w dupie. Chronologicznie wygląda to tak:

 • 2.09.2014r– Brutalny napad Cyganów na orszak weselny w Maszkowicach
 • 3.09.2014r– Paczkowski zamiast jechać do Maszkowic (jako najbardziej kompetentny krajowy znawca stosunków Polsko-Romskich) to w najlepsze składa donosik na jakieś „faszystowskie” bohomazy na drugim końcu Polski (w Bystrzycy Kłodzkiej).
 • 4.09.2014r– Paczkowski w najlepsze maluje sobie murale w Bystrzycy Kłodzkiej
 • 5.09.2014r– Paczkowski jedzie sobie do Warszawy, gdzie znów robi jakieś murale (w zasadzie ciągle do znudzenia jeden i ten sam- Ireny Sandlerowej, ciężko powiedzieć dlaczego się tak na ten projekt uparł)
 • 7.09.2014r– Paczkowski bierze udział w imprezie promującej… Tybetańczyków i opowiada, że Polacy są nietolerancyjni
 • 17-19.09.2014rStowarzyszenie Nigdy Więcej za pieniądze polskiego podatnika szkoli policjantów, aby zwrócili szczególną uwagę na dyskryminację Romów- SCREEN z ich Fecebooka.

Tak właśnie wygląda działalność Organizacji „Antyrasistowskich”. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam. Przy okazji znalazłem potwierdzenie, że te Organizacje tworzą kółko wzajemnej adoracji. Pod jakimś tam listem otwartym „Fundacji Klamra” podpisało się 37 Organizacji Pozarządowych i… 30 osób 🙂 DOWÓD Ostatecznie pod Apelem podpisało się 57 powiązanych ze sobą Organizacji, a ile osób- nie podano (prawdopodobnie, żeby się nie ośmieszyć tak niską liczbą). Te dane, jak i osobę pana Paczkowskiego niech każdy zinterpretuje sobie sam. Ja przedstawiłem tylko suche, ogólnodostępne fakty.

Wracając do Cyganów z Maszkowic. Jeśli ten problem będzie nadal zamiatany pod dywan (a wszystko na to wskazuje), to może skończyć się to jakąś tragedią. I zobaczycie, że tak się to skończy, bo konflikt nie został rozwiązany, a wręcz zaostrzył się. Władze oraz organizacje „antyrasistowskie” mają te Maszkowice w głębokim poważaniu, bo bilans zysków i strat zaangażowania się w tą sprawę wykazuje ujemne saldo finansowe, a jeszcze przy okazji mogliby dostać od Cyganów po mordach… Nie opłaca się! Lepiej poczekajmy aż ktoś kogoś zabije, w międzyczasie malujmy murale i tropmy „nazioli” za publiczne pieniądze, hej!

RacimiR, 07.09.2014r

PS: Zyndram z Maszkowic się w grobie przewraca.

18 thoughts on “Cyganie z Maszkowic”

 1. Świetny wpis! Wszelkiej maści fundacje od zawsze pachniały mi przekrętami i siorbaniem kasy od podatników.
  Najśmieszniejsze jest to, że wszelkie przejawy neonazizmu są ścigane, ale ubieranie koszulki Che Guevary, z radziecką gwiazdą czy sierpem i młotem jest już OK i nikt nie zwraca uwagi na propagowanie zbrodniczego komunizmu.
  Najśmieszniejsze jest to, że socjalizm i komunizm faktycznie tworzyli w większości Żydzi. Oczywiście kto zwróci na to uwagę od razu jest uważany za naziola. ehhh

 2. szukająca prawdy

  Świetny wpis, od dawna spotykam się z rasizmem w stosunku do białych i jakoś nikt z tego nie robi wielkiego halo. Nawiasem mówiąc jestem kobietą, cudzoziemką z polskimi korzeniami. Uczciwie pracuję i płace podatki, nienawidzę nierobów i wkurza mnie że za nasze podatki tacy żyją i jeszcze chcą mnie uczyć jak ja mam żyć, wspieram polski biznes i wierze że Polska jest krajem z wielką przyszłością, tylko trzeba uciszyć lewaków i populistów, przywrócić sprawiedliwość społeczną i patriotyzm. Wszystko w rękach ludzi świadomych, a myślę że autorzy do takich należą. Pozdrawiam.

 3. władca wszechświata

  i tak od drugiej strony: jak to jest, że ludzie podpisujący się pod ideologiami typu „polska dla polaków” nie interweniują fizycznie w maszkowicach? przecież normalnie to po ryju od nich dostać można za kompletną darmochę, a tu konkretna sprawa i nic. i żeby było jasne: nie wyssałem sobie tego z palca – ten wpis to wynik doświadczeń.

  1. To właśnie dzięki działaniom różnych socjalistycznych fundacji Klamra, Nigdy Więcej itp. Agresja Polaków w stosunku do Cyganów jest wielokrotnie bardziej penalizowana, niż odwrotne przypadki.

 4. Witam,mieszkam w miejscowości Łącko około 3 km od miejscowości Maszkowice.Maszkowice NIE są zamieszkane tylko przez cyganów,cyganie mieszkają w przysiułku Łęgi.Ich problem polega na tym że mają za dobrze,to gmina Łącka,opieka społeczna oraz różne instytucje wypierają ich jak tylko mogą więc cyganie,żyją w przekonaniu że im to wszystko się należy bez żadnego wysiłku oraz że nie mają obowiązków oni mają prawa.Edukacja kończy się na 6 klasie podstawowej nie liczne wyjątki uczą się jeszcze w gimnazjum.Cyganie sprowadzają się tutaj ze Szczawnicy,Ochotnicy dolnej oraz Grywałdu(Krośnicy).Dlaczego?W Maszkowicach jest dużo lepszy standart życia,takie cygańskie Eldorado.

 5. ”Chlopy” z Maszkowic są bez jaj , boją się cyganow , pozwalają im się okradac ,szykanowac ich dzieci , kiedys ci faceci mieli trochę honoru i zaden cygan im nie podskoczyl , bo potrafili dac im po mordzie ,gdy jakis cygan podskakiwal, pamiętam sprawe w sadzie o pobicie cyganow , ”nasze chlopy” solidarnie swiadczyli za sobą i mieli dlugo spokoj z cyganami

  od RacimiR: Chłopy nie boją się cyganów, tylko prokuratorów, którzy są wyczuleni do maksimum na przestępstwa, popełnione na tle rasistowskim.

  1. A jednak boicie sie cyganow ,nawet ich krzykow jakby cala wies solidarnie za kazdym wyskokiem cyganow odplacala sie im , a w sądzie tez trzymali się faktow i opinii o cyganach w koncu cyganie nauczyliby się troche pokory i szacunku do innych ,a tak zawsze bedziecie ich zakladnikami

 6. Jak tworzy się mit wkładu Cyganów do Cywilizacji:
  http://www.romologica.net/romologica-net/magazyn/2014-06/201406-art-S%C5%82awne-osobisto%C5%9Bci-pochodzenia-romskiego.html
  1.Wiarygodność podpierana takimi „argumentami”, jak: „podobno”, „podejrzewa się….”, „są tacy, którzy twierdzą…”
  B. Clinton: „są nawet tacy, którzy twierdzą, że sam Bill Clinton”
  M> Caine: „Podobno Michael Caine…”
  E. Presley: „Podejrzewa się, że do grona przedstawicieli światowej sceny muzycznej posiadających romskie korzenie należy Elvis Presley”
  2.Ile to jest „ćwierć … pochodzenia”?
  Ch. Chaplin (z Wikipedii): „Jego ojcem był Charles Chaplin, a matką Hannah Harriette Hill (w ćwierci romskiego pochodzenia[1])”
  3.O romskim pochodzeniu niektórych z w/w mówią jedynie źródła (około)romskie (np.: G. Miller; Rita Hayworth, Yul Brynner)
  4.Podaje się też nazwiska, znane tylko lokalnie: don Wasyl, Majewski
  W niektórych podanych materiałach źródłowych nie można dopatrzyć się żadnych informacji nt romskiego pochodzenia wymienionych w artykule „Romów”
  5.Wymienionych zostało 20 nazwisk. Tylko czy aż? Zostawiam to pytanie czytelnikom.

 7. POWIEM KRÓTKO!
  POLACY MUSZĄ SIĘ ODPŁACAĆ TYM SAMYM KAŻDEMU KTO NA NICH PODNIESIE RĘKĘ!!!
  Tak, gdyby cyganie dostawali wpierdol od miejscowych to by nie podskakiwali.
  Skoro policja boi się cyganów to dla czego nie ma bać się POLAKÓW!!!???
  Ale sytuacja się zaczyna zmieniać. Na fali napływających uchodźców islamskich z Afryki świadomość Polaków w zakresie zagrażających im obcych kultur rośnie.
  Niedługo, a jestem pewny tego jak słońca o poranku, wybuchnie powszechny Europejski bunt przeciwko wszelkim obcym pasożytom i kwestia cyganów przy okazji będzie rozwiązana na równi z imigrantami z Afryki.
  Niedopuszczalnym jest by bandy cygańskich darmozjadów żyjących z naszych podatków na nasz koszt jeszcze terroryzowały miejscowych Polaków!!!
  To się kwalifikuje do bezwzględnego odwetu i obrony naszych rodaków obok, których mieszka ta bezczelna leniwa nacja.

 8. Prosiłbym autora o poprawe materiału, maszkowice to wioska zamieszkana przez normalnych ludzi !!! Cyganie sa tam tylko pasozytem, strasza, kradna, utrudniaja zycie innym mieszkancom poprzez wypalanie samochodow i innych rzeczy(pozyskiwanie czystych(wiecej wartych) surowcow na zlom). Pobicia klasyk, dla jezdzacych czesto znane sa wymuszenia na drodze przy wyjezdzie z ich wiochy(jedziez 20 czy 120 to i tak laduja sie jakimis trupami gdy zostaje toobie 50 metrow do skrzyzowania, czasem i mniej i jedyny ratunek to 2 pas< potrafili mi tak zrobic 3 razy jednego dnia) czy kiedys sie spotkalem z blokowaniem pasu przy ich rzekomym lewoskrecie gdzie tali i trzymali kolumne bo auta przejezdzaly z drugiej strony.
  Nie zycze nikomu uszkodzenia samochodu w tamtych okolicach, jesli juz to pchac jaknajdalej od nich albo odrazu holować.

  A z ich ochrona, standard, kazdy obcokrajowiec ma wieksze prawa niz polaczki.

 9. Nienawidze cyganow,gziekolwiek sa,sa gorsi od zwierzat,to nie ludzie, to jest jakas nacja pozaziemska,nie potrafia sie przystosowac do zadnego kraju,a swojego nie maja.Tam gdzie sie pojawiaja,zostawiaja brud,syf, zabite psy I koty.
  To nie sa ludzie .Wypadaloby oddzielic ich od swoich dzieci i zaczac edukowac te male szczurki zycia w Europie,podstawoej edukacji,szacunku itp

 10. Odkąd ukradli mi z samochodu,przez otwarte okno od strony pasażera starą mapę Polski,woże pałkę

  od RacimiR: Zawsze warto coś mieć, ja mam gaz. Pałką trudno wywijać w samochodzie.

  1. trudno,zgadza się,ale zawsze coś 😉 pomyśle o gazie

   od RacimiR: Z gazem jest ten problem, że w lato i zimę trzeba go zabierać za każdym razem, bo mrozy i upały mogą uszkodzić pojemnik (i przy okazji samochód). Pała też się przyda, ja mam batona w domu przy drzwiach wejściowych 🙂

 11. Polski show business ostatnio wyniąchał nową nastoletnia gwiazdkę ktora jest cyganka yyyy tzn. pochodzenia romskiego niejaka Viki Gabor. Gwiazdka ma 12 lat (choc wygląda na 20) , wygrala voice of kids i wyslali ja na eurowizje dziecieca.
  Jej utwor superhero leci w rozglosniach radiowych.
  Coby nie mowic spiewa calkiem nieźle, natomiast juz lewacka strona show businessu zadba o to aby byla gwiazdka przynajmniej w europie i bedzie tam pokazywana jako polka (pomimo rys cyganskich) a w polsce bedzie to romka i pokazywana wszem i wobec jako przyklad integracji, tolerancji, a jak czas bedzie lecial zrobią z niej lesbe, gender czy inne lgbt. Wszelkie klamry, gawly i inne feminy beda na niej zerowac. Wszak pozostale 999 999 cyganow w polsce to jej przeciwienstwo w kazdym wzgledzie ale co tam, wazne ze po kilku latach starań, dotacji dla cyganow, kursow integracyjnych w końcu znalezli taką polską ariane grande.
  I jesze dodam jakby byla biala polka nie cyganka pies z kulawa noga by sie nia nie zainteresowal.

  od RacimiR: Dziwny ma rodowód, cyganka (krew) urodzona w Niemczech (ziemia), więc czemu nazywa się ją „Polka”?

  1. Urodzila sie w niemczech i troche tam mieszkała, nastepnie z rodzina mieszkala 7 lat na wyspach. Finalnie cala rodzina przeprowadzili sie do polski do Krakau na os boh wrzesnia gdyz tesknili za bliskimi. Stad ta polka. Dziwie sie ze nie mieszkaja na oss. Willowym gdyz tam jest właśnie duze skomasowanie cyganow. To widac po okolicy i „okazyjnych” cenach mieszkań tam.

   W tym teledysku superhero typowy wystroj cyganski w otwartym polu, w tle tancza cyganie i jedna bambinka w dredach, a slowa typowo lewackie typu cala ziemia domem jest.

   Trochę mi sie jej wiek nie zgadza z wygladem, wszak 12 lat to 6 klasa podstawowa a ona wyglada na więcej. Ale huj nie moja sprawa. Cyganie zenia sie jako nastolateki wiec moze dojrzewaja i dorrastaja szybciej.

   od RacimiR: Dalej nie ma to sensu, skoro jej związki z Polską zaczęły się dopiero w wieku 7 lat. Akurat Cygany nie są dobrym materiałem na promowanie przez lewactwo z powodu swojego konserwatyzmu. Prędzej jakąś murzynkę-lesbijkę wylansują, to dużo lepiej wygląda.

 12. I wykrakalem. Romka Viki Gabor wygrala dziecięca eurowizje.
  Nawet zasłużenie bo jak pisalem wczeniej ma ładny glos, umie śpiewać, jej piosenki wzbudzają zainteresowanie.
  No ale z drugiej strony kobietę ” o ciemnoskorej karnacji” będą promować jako „polke” gdzie 99% polek jest karnacji jasnej z jasnymi włosami. Taki europejczyk z zachodu pomysli ze tego typu kobiet u nas jest większość.
  I oczywiscie teraz lewactwo bedzie ją promowac az do zesrania.
  Zaraz beda wywiady ze popiera lgtp, skrobanki, tecze, homosie, demokracje, a polsce czuje sie przyduszona duszną atmosferą i chyba wyjedzie z powrotem do gb/niemiec/innego postepowego kraju pomimo ze teskni za rodziną.

  od RacimiR: Nie sądzę, żeby ją promowano. Choćby to, że w TVP była transmisja i Kurski się z tej okazji lansował już ją dyskwalifikuje w oczach lewactwa. No i cyganka to nie jest dobry materiał na gwiazdę lewactwa. Gdyby była czarna (najlepiej z domieszką krwi żymsko-stalinowskiej), a transmisje robił TVN to pewnie byłoby tak, jak piszesz.
  Swoją drogą, ta 'dorosła’ eurowizja ma już bardzo niską rangę (względem tego, co za czasów Abby), a co dopiero kinderwizja. Ja nawet nie wiedziałem do niedawna, że takie coś w ogóle jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top