Dotacje w województwie Śląskim – kto może z nich skorzystać?

(Artykuł Partnera)

Unijne programy dotacyjne są rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy dzięki temu mają możliwość realizowania wielu śmiałych inwestycji. Część z nich może być związana z instalacjami fotowoltaicznymi. Ich zastosowanie może wpłynąć na pozytywną zmianę wizerunku. W końcu ma się do czynienia z ekologiczną alternatywą, która jest w stanie zmniejszyć obecność dwutlenku węgla w powietrzu. Na montaż paneli słonecznych można uzyskać dodatkowe środki finansowe, które pochodzą z programów dotacyjnych.

Dotacje na fotowoltaikę – z jakich programów warto skorzystać w województwie śląskim?

Dzisiaj przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z wielu opcji, które są w stanie sprawić, że zakup instalacji fotowoltaicznej, pod względem kosztów, okaże się bardzo miłym zaskoczeniem.

Program Energia Plus, który przeznaczony jest dla sektora MŚP i dużych firm, ma wspierać m.in. redukcję zużycia surowców pierwotnych, ograniczenie lub uniknięcie szkodliwych emisji do atmosfery, budowę lub przebudowę jednostek wytwórczych wraz z podłączeniem ich do sieci dystrybucyjnej/ przesyłowej . Do programu mogą przystąpić firmy z całej Polski. Kolejną propozycją, która jest możliwa do zrealizowania, jest Program Gospodarka O Obiegu Zamkniętym w MŚP. Dokładnie chodzi o inwestycje i doradztwo w obszarze wdrożenia w przedsiębiorstwie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. Do programu mogą przystąpić firmy MŚP, które zlokalizowane są w Polsce wschodniej. Jak więc widać, trzeba bacznie zwracać uwagę na lokalizację danego programu. Poprawa efektywności energetycznej wraz instalacją OZE w dużych i średnich przedsiębiorstwach to kolejny program, który dedykowany jest dla dużych firm i MŚP. Maksymalny poziom dofinansowania z tego programu wynosi 85%.

Czy mam szansę na dofinansowanie?

To pytanie, które postawi sobie na pewno wielu przedsiębiorców widzących wyżej wymienione programy. To i tak tylko trzy propozycje, które dedykowane są dla śląskiego. Jest ich więcej, więc szanse na dofinansowanie są duże. Chcąc mieć pewność, że uda się uzyskać dofinansowanie, można skorzystać z pomocy Argonavi. To oni zapewniają fachowe doradztwo, które opiera się także na pomocy załatwienia wszystkich formalności. Pomagają oni skompletować wszystkie dokumenty w taki sposób, aby wniosek został złożony w prawidłowej formie. Każda firma MŚP może być pewna, że we wniosku nie będzie żadnych błędów, więc będzie on rozpatrywany w pierwszej kolejności. Z takim doradztwem istnieją większe szanse na otrzymanie dofinansowania do fotowoltaiki.

Scroll to Top