Gazetoid, nr 18

Witam po dłuższej przerwie i zapraszam na najnowszą część „Gazetoidu”. Coraz bardziej nudzi mnie 'journalis vulgaris’ z ulicy Czerskiej, więc cykl ukazuje się coraz rzadziej (a wkrótce pewnie całkiem spadnie, w wyniku ACTA2, która rzekomo miała uderzać w duże portale i pomagać mniejszym twórcom). Cykl „Gazetoidów” to bezapelacyjnie najmniej popularna część niniejszego bloga. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że media „opozycji totalnej” od lat stosują tę samą, niezmienną narrację (propaganda klęski, czyli lustrzane odbicie tego, co dzieje się w TVP) i pewnie każdy myślący człowiek jest tym mocno znudzony. Materiały Gazety Wyborczej czy TVN z końcówki roku 2019 kompletnie niczym nie różnią się od tych z końcówki roku 2015. Zarówno wtedy, jak i teraz obywatele mają „ostatni dzwonek” na: zatrzymanie faszyzacji, wychodzenia Polski z UE, destrukcji sądów czy ogólnego rozwalenia państwa. Problem w tym, że czas płynie bardzo szybko, a wciąż jest ten „ostatni dzwonek” i sprawa nadchodzącej katastrofy w ogóle nie posuwa się do przodu. Od 4 lat jest ona w stadium „jeżeli nic nie zrobimy, to już za moment Polska przestanie istnieć„. Kolejne momenty jednak mijają, a Wybiórcza serwuje nam ciągle te same straszaki. Wcześniej potrafili człowieka czymś zaskoczyć (np. wywiadem ze zmarłym czy wywiadem z Bogiem), ale od dłuższego czasu niczego nowego nie wymyślili i stali się przez to strasznie nudni. Wydaje mi się, że stosowana z uporem maniaka strategia „propagandy klęski” może mieć swoje plusy. Jak wszyscy pewnie widzą- PiS przez pierwszy rok swych rządów próbował coś robić (z marnym zresztą skutkiem), a mniej więcej od 2017 roku tylko dryfują w bezruchu, licząc już wyłącznie na utrzymanie się przy korycie. Dekomunizacja nie dość, że nie posuwa się do przodu, to w ostatnim czasie jeszcze zaczyna się cofać (dzięki SLD i samorządom). W tych okolicznościach 'opozycja totalna’ nadal używa najcięższych dział medialnych (z Prawem Godwina włącznie). Jeżeli więc (daj Bóg) kiedyś władzę w Polsce przejmie prawdziwa prawica i zabierze się do realnej dekomunizacji, to postkomuna nie wymyśli nic nowego i będzie grać tą samą zgraną kartą, którą latami stosowała przeciwko PiS. KODziarze jednak będą na tyle znudzeni tą rozwlekająca się gadaniną, że nie zainteresują się obroną postkomuny w momencie, gdy ta będzie ich najbardziej potrzebowała. Mam nadzieję, że taki scenariusz się spełni, a tymczasem zapraszam na kolejną porcję nowoczesności i postępu. Klikając w obrazek- można powiększyć:

<< Gazetoid nr 17 ||| Gazetoid nr 19 >>

 

RacimiR, 17.12.2019

PS: Przypominam, że wszystkie Gazetoidy są dostępne w dziale Na Luzie.

PS2: Wielkie dzięki dla Tomasz i filantropa Kamila!

PS3: Miałem ostatnio chwilowy kryzys twórczy, ale chyba już minął. Nie życzę jeszcze wesołych świąt, bo jeszcze na pewno coś napiszę do tego czasu.

30 thoughts on “Gazetoid, nr 18”

 1. Za ten gazetoid to powinni ci „szkodliwe” płacić. Ja tam na wyborczą nawet nie wchodzę, bo mi prądu szkoda.
  Pozdrawiam i zdrowych, wesołych i pogodnych świąt życzę Tobie i Szanownym Czytelnikom twojego bloga!

 2. To tak jak z odradzaniem się faszyzmu w Polsce (odradzanie – Tak jakby kiedykolwiek tu istniał) – rodzi się ten faszyzm już od 89 roku i jakoś nie może się urodzić. Codziennie patrzę za okno czy ” to juz”, czy obudzi mnie rano grany z głośników Horst Wessel Lied i nic.

  od RacimiR: Już w 1992 roku powstała tzw. Grupa antynazistowska (GAN), przemianowana później na Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Grupę założono w kontrze do narastającego faszyzmu i nazizmu. Z roku na rok te zjawiska narastają (wg badań zawodowych „antyfaszystów”), ale po 27 latach nadal tego faszyzmu za bardzo nie widać, poza jakimiś inscenizowanymi urodzinami Hitlera w środku lasu.
  Codziennie włączam faszystowską TVP, żeby sprawdzić „czy to już” i czy puszczają „Ein Heller und ein Batzen”. Niby jeszcze nie, ale już za chwileczkę, już za momencik…

  1. Tak samo PiS już od tylu lat „wprowadza dyktaturę” i „zamyka wszystkich w więzieniach”. Nie żebym popierał PiS (bo nie głosuję na żadną partię), ale akurat jest to aktualnie opcja najlepsza z najgorszych. Tylko to socjalistyczne wtrącanie się do gospodarki i zakaz handlu w niedzielę… To już niewybaczalny ruch. I PiS przez to dużo straci. Marzy mi się Konfederacja u władzy, albo Ruch Narodowy 🙂

 3. [OT] Marek Skiba, niedawny kandydat na prezydenta Gdańska, twierdzi, że w Województwie Pomorskim w żadnej szkole nie było w tym roku tęczowego piątku (w zeszłym roku w samym Gdańsku był w dwóch szkołach).

  1. Tęczowe dni były kilka razy w roku – po wyjściu słońca zza chmur podczas padającego deszczu 🙂 Innej tęczy nie znam xD

 4. https://wiadomosci.wp.pl/sejm-opozycja-przegrala-glosowanie-bo-poslowie-nie-przyszli-teraz-sie-tlumacza-6458405196326529a
  Normalne jajca. PiS wprowadza ustawę o sądach, która określa kompetencje sędziów. Totalni robią to co było do przewidzenia. W każdym razie dzisiaj mieli szansę przynajmniej na chwilę uniemożliwić procedowanie ustawy, ponieważ podczas głosowania nie było około 30 posłów PiS. Problem w tym że dużo część posłów opozycji również nie przyszła na głosowanie, zarówno KO, PSL i SLD. Sami siebie zaorali.
  Nawet GW się wkurzyła, mocno krytycznie piszą o totalnych.
  A mieli taką okazję, co prawda PiS pewnie za jakiś czas wróciłby z ustawą ale powstrzymanie ustawy przez chwilę byłoby dla totalnych pewnym symbolicznym zwycięstwem a tak jest figa z makiem.

  od RacimiR: Klasyk. Motłoch KODziarski niech protestuje, podczas gdy jego wybrańcy w momencie „wprowadzania reżimu” i „wychodzenia Polski z UE” sobie jadą na przysłowiową Maderę, a Tusk podpisuje książki. Wyborcza miała nerwy przez jeden dzień, ale szybko zdali sobie sprawę, że innego konia nie mają i muszą bronić totalnych jak, kurwa, niepodległości (cytując Neumanna). Mądrość etapu została zaktualizowana z „czemu te lenie nie głosowały” na „nie było sensu głosować, bo PiS by na pewno powtórzył głosowanie, gdyby wyniki były niepomyślne”. Jest jeszcze wersja hard, czyli: „Posłowie PiS, którzy nie głosowali, byli fizycznie w sejmie i w razie zjawienia się całej opozycji – również by zagłosowali, ale skoro nie było opozycji to się schowali za firanką, aby ośmieszyć rywali, a wszystko uknuł podstępny karaczan”.

 5. Kurcze, jedziesz chyba na psychotropach i przeglądasz w OP1, przejrzałem tylko i podejrzewam że promień lgququ mógł uszkodzić mi mózg. Za stratę zdrowia odpowiada filantrop i do niego się zwracaj o odszkodowanie. Poza tym zgadzam się z twoją opinią o tej kupie gw.

 6. Ps. Jak już mam dość pisu, tak naprawdę wp… , to włączam takie coś lub telewizję foz i mi przechodzi. Skuteczne lekarstwo ale wyjątkowo niesmaczne,

 7. rok 2017 pamiętacie akcję dwóch trucizm czyli „polskich napojó energetycznych” jedna tiger lżyła z powstania a druga black promowała się na powstaniu z bokserem tysonem, mniej rozgarnięci kupili że w takim razie black jest propolski nic bardziej mylnego teraz spotkanie z bokserem black wystawił dla wosp aukcję gdzie wystawiony jest obok tak nieciekawych osób jak rzeploiński czy holand, prypomniał mi się rok 2012 w którym „propolski ” sabaton grał dla wudstokowych ćpunków, i tak upada kolejny mit o kupowaniu polskich produktów z kodem 590, a swoją drogą ostatnio naprwdę przerzuciłem się na picie wody nawet nie w celach zdrowotnych bo tymbarki wspieraly agorę, cola i pochodne to trutki robione nie muszę mówić z czego, energony to samo, oranżadę promuje kuba w, pia są sprzedane niemcom a wódki ruskim

  1. 1. Sabaton śpiewa o dzielnych żołnierzach ogólnie, m.in. o Polakach, bo mają spory dorobek w tym temacie, ale nigdy nie kreował się jako konkretnie propolski. Na brudstocku grał prawdopodobnie tylko dla kasy (ćpuny nie zauważyły, że Sabaton jest przede wszystkim sprzeczny z rzekomo wyznawanym przez nich pacyfizmem; Jurij Owsienko prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę, ale kładzie na to lachę).

   2. Ktoś z zagranicy może nie orientować się w miejscowych układach i nie rozumieć, że WOŚP jest pośrednio antypolski.

   3. Energetyki Black czy Tiger są kilkukrotnie przepłacone i choćby dlatego nie warto ich kupować. Za około 1,59 zł/L można kupić energetyki Amper, Power Kicker, Gigawat czy BePower, pierwsze dwa na pewno polskie, reszta – nie wiem. Skład mają taki sam jak Black i Tiger.

   4. Piwo i wódka, polskie czy zagraniczne, szkodzą na łeb.

   5. Od coli 100 razy lepszy jest słowiański kwas chlebowy. Niestety, polskiego kwasu już nie ma (nie licząc samorobnego), do dyspozycji jest tylko import z byłych republik radzieckich.

   od RacimiR: Na WOŚP zespoły nie dostają kasy poza zwrotem za dojazd i jakimiś drobnymi, chyba że się coś zmieniło ostatnio. Dużo zespołów przyjeżdża tam dla ideologii, np. zespół Ministry, którego wokaliście odjebało konkretnie na mózg w ostatnich latach.
   Energetyk Be Power jest robiony przez Black i to jest to samo, tylko etykietka jest inna, no i cena. Ja uważam że to wszystko syf, ewentualnie raz na jakiś czas można wypić gdy się ma dużo roboty do zrobienia. Regularne picie to prosta droga do szpitala. Wódka to tym bardziej, a wódka z energetykiem to już w ogóle.

   1. Kwas chlebowy sprzedają u nas w Kauflandzie i w Lidlu 🙂 Ale ostatnio strasznie podrożał. Jest pyszny 🙂

   2. Z tego co wiem Sabaton grał na Łudstoku, a nie na WOŚP. Dzięki za info odnośnie BePower. Ze swojej strony dodam, że Amper i Power Kicker są robione przez polską firmę Wosana. Czym grozi picie energetyków? Widzę jedyne dwie substancje w składzie, które mogą być groźne w tych dawkach – cukier i kofeina. W kawie toksycznych substancji jest o wiele więcej (m.in. substancje smoliste).

  1. Putin jest cwańszy niż może się wydawać. On wie, że Izrael jest przewidywalny i ochoczo się przyłączy do ataku (jakkolwiek bezpodstawny by on był), a jak stosunki polsko-izraelskie będą wciąż się pogarszać, to i polsko-amerykańskie w końcu się pogorszą.

   od RacimiR: Izrael jest głównym organizatorem tej sytuacji, więc nielogiczne jest mówić o „przyłączeniu się”.

   1. Czy mógłbyś rozwinąć temat zorganizowania antypolskiej wypowiedzi Putina przez Izrael? Jedyne co łączy te dwie rzeczy to qui bono.

 8. Ostatnio w 2019 ba nawet wcześniej wywróżyłem dwie rzeczy które się sprawdziły
  – pis traci senat
  – kreatura smarzowska z akase z kleru robi film o jedwabnym
  W tym roku przewiduję dwie rzeczy
  – Trump wygra wybory
  – Nasz Duda przegra w II turze
  zobaczymy czy mam dar przewidywania

 9. Polecam książkę autorstwa Józefa Orlickiego pt: „Szkice z dziejów stosunków polsko-żydowskich 1918-1949”. Na allegro można ją trafić od dwóch złotych lub popytać w antykwariacie.

  Niewiedza leży u źródeł funkcjonowania w potocznej opinii mitów – z jednej strony fałszywego przekonania o antysemityzmie Polaków, z drugiej – o programowym antypolonizmie współobywateli Żydów. Tymczasem losy obu narodów złączone były przez wiele wieków na dobre i na złe. Zwykła rzetelność każe nam widzieć ich wzajemne współżycie jako złożony proces społeczny, nie pozbawiony konfliktów klasowych i narodowościowych.

  Takie właśnie spojrzenie prezentują „Szkice…” Józefa Orlickiego. Oparte na bogatej dokumentacji odwołujące się często do opinii naukowców żydowskich, pozbawione natrętnego komentarza odautorskiego – prezentują Czytelnikowi szeroką panoramę faktów. Faktów wręcz sensacyjnych, bo przez dziesięciolecia przemilczanych…

 10. https://www.dorzeczy.pl/swiat/125397/irak-wydala-amerykanow-ze-swojego-terytorium-jest-decyzja-parlamentu.html
  Irak chce wyrzucenia wojsk amerykańskich oraz ich sojuszników (dotyczy to też polskich żołnierzy którzy są na misji szkoleniowej). Skoro Irak nas nie chce to nasi żołnierze powinni wrócić do domu, po co trzymać żołnierzy tam gdzie nie potrzeba.
  A swoją drogą ciekawe co teraz zrobi Trump, póki co zagroził że nie wyjdą dopóki Irak nie zapłaci pieniędzy oraz zagroził sankcjami na Irak. Tylko że jeśli wojska USA i sojuszników nie wyjdą to w takiej sytuacji terminologicznie nazywa się to okupacją.

 11. https://www.tvp.info/46076305/grodzki-sciaga-komisje-wenecka
  Tomasz Grodzki donosi na Polskę, ściągnął nam na kark Komisję wenecką, zapowiedział również że wybierze się w podróż do Brukseli; zapomniał chyba że marszałek Senatu nie prowadzi polityki zagranicznej. Od tego jest MSZ, dodatkowo premier i prezydent mogą reprezentować Polskę za granicą, tak zresztą mówi konstytucja. Zatem Grodzki łamie konstytucje. Mam wrażenie że totalni chcą zrobić z Senatu jakiś alternatywny rząd.
  A swoją drogą Grodzkiemu pali się grunt pod nogami, coraz więcej osób oskarża go o branie łapówek gdy był dyrektorem szpitala w Szczecinie.

  od RacimiR: Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. „Totalni” robią to samo od wielu lat, na szczęście to nie działa. Z tymi łapówkami ciekawa sprawa, ale pewnie i tak nic się nie wyjaśni- każda strona będzie trzymała się swojej wersji (sympatycy Grodzkiego będą twierdzić, że nie dość że nie brał, to jeszcze Kaczor próbuje go wrobić w aferę).

  1. https://tech.wp.pl/media-w-usa-ukrainski-samolot-boeing-737-zestrzelony-przez-iran-6465921134991489a
   No proszę. Okazuje się że ukraiński samolot pasażerski Boeing 737 najprawdopodobniej został zestrzelony omyłkowo przez Iran, prawdopodobnie myśleli że to amerykański odwet za atak na ich bazy.
   Dla równowagi jednak przypomnę że Amerykanie również mają na sumieniu podobne wydarzenie – w 1988 pomylili irański samolot z pasażerskim.
   Tym razem role się odwróciły

 12. Tez sie dziwie ze Trump tak oscentacyjnie i przed calym swiatem rakietami hellFire z drona zalatwil irranskiego generala sulejmaniego.
  Sulejmani wg jewusa byl terrorysta szkolil hezbollah, talibow bla bla bla (a husajn mial bron masowego razenia hłe hłe) i innych terrorystow (jakby cia czy mossad nie szkolił) baaaa nawet mial obalic rrzad iranski, i dlatego musial byc zabity, i co mnie barrdziej zdziwilo nowy angielski rzad z premierem poparl usa.
  O ile zamordowanie bin ladena bylo w oczach opinii swiatowej uzasadnione, to morderstwo na sulejmanie to typowa zbrodnia bez wyraznych dowodów w imię widzi mi sie usa i usraela.
  To tak jakby usa przez podobne podstawy zamordowala u nas blaszczaka czy Kaczora, a niechby cia odwazylo się tak oscentacyjnie zamordowac generala kgb, ciekawe czy trump ma az takie jaja.
  Iran to dumny narod, jako jedyny w regionie nie padł przed zydami z usa na kolana (tak jak arabia saudow, zea), sa potomkami perrsow i latwo z nimi nie bedzie, jak juz usa ich zaatakuje bedzie drugi afganistan. Noi chyba jest w sojusszu wojskowym z Rosją.
  A terraz dlaczego Trump to zrobił:
  – wojna w syrii wygasa, konieczna jest jakas nowa (aby koncerny zbrojeniowe z usa mialy zbyt na sprzęt wojskowy), przetestować nowy rodzaj broni i taktyki walk
  – polozyc łapska na zasobach iran u, maja tam rope
  – bo usraele chce miec kolejnego sąsiada jako wasala
  Osobiście zycze aby Trump przegral w kolejnych wyborach przegral prezydenckich na rzecz byle idiotki pokroju Clinton, bo ten czyn wg. mnie ujmie mu wyborców, a silowe wtracanie sie w sprawy suwerennego niezaleznego panstwa, zyjacego w pokoju z sąsiadami jakim jest iran poprrzez morderstwa polityków to nie jest droga do celu (zwlaszcza ze na takich waznych stanowiskach kazde szanujace ssie panstwo ma zastepce ktory od reki przejmuje obowiazki zmarlego). Dodam jeszcze ze w przypadku wojny europa dostanie kilka mln uchodźców gratis.

  1. Przecież zmiana prezydenta nic nie wniesie. Amerykańska polityka zagraniczna jest podporządkowana interesom tamtejszej grupy trzymającej władzę, prezydent jest tylko wymienną twarzą.

 13. Jak kiedyś prrzepowiadales koncern agora idzie w dół ze wzgledu na spadające wydania papierowe gadzinowki to teraz koronawirus dobija ich kina helios, to samo z izraelska siecią kin cinema city (wg. portalu nczas).
  Cieszy mnie to niezmiernie, jednakze mam obawy ze rząd źymianom w zwiazku z tym wysupła jakis szekel w zwiazku z tarczą antykryzysowa…z nasszych podatków niestety.

  od RacimiR: oni niestety mają dwa atuty- Sorosa i mocny segment internetowy, więc na pewno przetrwają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top