Klaudia Jachira – ekspercka analiza politologiczna

W nadchodzących wyborach parlamentarnych będziemy mieli do czynienia z niecodziennym przypadkiem Klaudii Jachiry. Startować będzie ona z listy POKO, ale intensywną kampanię wyborczą robi jej… PiS, z kolei POKO ukrywa jej istnienie i robi wszystko, aby Jachira nie dostała się do sejmu. Pomieszanie z poplątaniem. W tym tekście chciałbym wyjaśnić o co chodzi w tym kuriozalnym przypadku. Zacznijmy od samej Jachiry. Jest to osoba młoda, atrakcyjna fizycznie, utalentowana plastycznie i wokalnie, z dużym „parciem na szkło”. Na tym niestety kończą się jej atuty. Nie ma ona zielonego pojęcia o polityce i dyplomacji, nie grzeszy też inteligencją. Bardzo lubi „szokować” i zwracać na siebie uwagę (obojętnie, w jaki sposób). W poprzednich wyborach startowała ona (bez powodzenia) z listy Nowoczesnej z Wrocławia. Względną sławę zdobyła ona poprzez publikowanie licznych filmów „satyrycznych” w internecie. Ich tematyka ogranicza się do dwóch rzeczy- ataku na PiS (w szczególności Kaczyńskiego) oraz ataku na kościół. O gustach się nie dyskutuje, ale w mojej opinii- filmy te nie są w żaden sposób śmieszne, prędzej żenujące i bardzo monotematyczne. Nawet, jeżeli ktoś jest antypisowcem i antykatolikiem, to po trzecim filmiku Jachiry jest zwyczajnie znudzony, bo jest w nich prezentowane jedno i to samo. „Satyra” tych filmów polega na tym, że jeżeli ktoś oskarży Jachirę o hejt i „mowę nienawiści”, to w obronie wyciąga ona tarczę: „jestem artystyczną satyryczką, więc nie możecie mnie krytykować, bo Hitler też zaczynał od zwalczania satyry i sztuki, a wszyscy wiemy jak się to skończyło„. To samo zresztą robi Antoni Szpak, felietonista Angory. Na filmach Jachiry na youtube przeważają „łapki w dół” i negatywne komentarze. Przykładem na „satyrę” Jachiry jest filmik, gdzie organizuje ona losowanie kończyn po katastrofie smoleńskiej, czyli nawiązanie do działań Rosjan, którzy ładowali do czarnych worków losowo wybrane fragmenty zwłok różnych osób (swoją drogą, ciekawe co o tym „dowcipie” sądzi Barbara Nowacka, koleżanka partyjna Jachiry, która straciła matkę w Smoleńsku).

Klaudia Jachira i jej roztańczony sztab wyborczy

Podsumowując- wariatka, jakich wiele w środowisku KODziarskim. Nie wiadomo nawet, jakie ona ma poglądy, ale to akurat standard w POKO. Jak to się jednak stało, że prawdopodobnie zostanie ona gwiazdą przyszłej kadencji sejmu? Powody są dwa (zresztą oba niezależne od pracy Jachiry). Po pierwsze- miała szczęście urodzić się ładna. Osobiście nie jest w moim typie (odstrasza mnie demoniczny uśmieszek i niezrównana głupota), ale obiektywnie rzecz biorąc- „laska” z niej nieprzeciętna. Gdyby była brzydka, to nikt nigdy by o niej nie usłyszał. Drugi powód popularności Jachiry to efekt uboczny „hodowania” sobie fanatycznego elektoratu przez POKO/GW/TVN. Siły antyPiSowskie nie mają programu politycznego, ani powodów do pochwalenia się czymkolwiek, więc od lat skupione są na waleniu maczugą w PiS. Pewnie każdy zauważył, że w „Faktach” TVN czy w Gazecie Wyborczej politycy POKO występują bardzo rzadko, a jeżeli już są to w roli „autorytetów”, krytykujących PiS. Standardowy materiał w „Faktach” TVN to 5 minut nawalanki na PiS, a na koniec jakiś Kierwiński, Grabiec czy inny Nitras podzielają tezę redaktora, mówiąc, że to skandal i standardy nie-europejskie. W robi „twórczej” politycy POKO nie występują prawie nigdy, co najwyżej rzucą jakimś utopijnym ogólnikiem typu: „redukcja smogu”, „prawa zwierząt”, „łączyć a nie dzielić” czy „uratujmy klimat”. Efektem jest to, że przeciętny wyborca POKO nie jest w żaden „pozytywny” sposób związany z partią, lecz głosuje na najsilniejszego (sondażowo) rywala PiS. Wyborcy „opozycji totalnej” nie są scaleni wokół swojej partii (zresztą niewiele o niej wiedzą), ale koncentrują się wokół nienawiści do PiS. Na tym właśnie polega szczęście Klaudii Jachiry. Nagrywając prymitywne „satyry” antyPiSowskie zjednuje ona sobie sympatię i popularność wśród elektoratu „opozycji totalnej”. Im bardziej chamskie i hejterskie będą te filmiki- tym lepiej, bo KODziarstwo jest tak mocno opętane nienawiścią do PiS, że nie liczy się dla nich nic poza tym, kto bardziej dowali „karakanowi”. Jachira świetnie zaspokaja ich potrzeby.

Typowy „żart” Jachiry- swastyka na tle polskiej flagi

Problem jest taki, że POKO najbardziej potrzebuje głosów elektoratu niezdecydowanego (po eurowyborach podzielili się na 3 rywalizujące partie, więc jedynym ratunkiem na dobry wynik jest dla nich przypływ nowych wyborców). Niestety, „niezdecydowany” człowiek, który zobaczy „arcydzieła” Jachiry- prędzej pomyśli: „o k****, co to za psychopatka?„, aniżeli pójdzie oddać głos na POKO Euro spoko. Najlepszą sytuacją dla POKO byłaby sytuacja taka, jak przez ostatnie 4 lata, kiedy Jachira nagrywała swoje filmiki, łechtając ego KODziarzy, ale Schetyna w razie większej żenady zawsze mógł powiedzieć: „nie mam zamiaru się za nią tłumaczyć, nie mamy z nią nic wspólnego, ona jest niezależną artystką, a w Polsce panuje wolność słowa„.  Niestety, jakiś POKO-wski „spin-doctor” (albo agent Kaczyńskiego) wpadł na samobójczy pomysł, aby tę bombę zegarową wystawić na listy wyborcze. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że wystawiono ją w Warszawie, a nie w rodzinnym Wrocławiu (gdyby startowała z Wrocławia, to mogłaby dostać więcej głosów, niż Grzegorz Schetyna, a to byłaby już całkowita kompromitacja PO). Niektórzy porównują Jachirę do Palikota, ale to obraza dla pana Janusza. Co by nie mówić o Palikocie- był on bardzo inteligentny, szarmancki, kalkulujący na chłodno i błyskotliwy. Jachira z kolei jest nieprzewidywalna, kierująca się emocjami i ma skandalicznie niskie IQ. Gdybym szedł na wesele i miał wybór- pójść samemu albo z Jachirą jako osobą towarzyszącą- wolałbym już iść sam, bo Klaudia prawdopodobnie narobiłaby mi dużego wstydu przed znajomymi, przez co moja reputacja ucierpiałaby dużo bardziej, niż przyjście na imprezę bez pary.

https://twitter.com/Bekartsmekart/status/1178611157281714178

Sam sztab POKO (lubujący się w eksperymentach i zmieniający strategię co tydzień) chyba w końcu zorientował się, że Jachira pod względem ryzyka palnięcia czegoś głupiego bije na głowę Janusza Korwina-Mikke, a wystawienie jej na listy wyborcze to nienajlepszy pomysł, jednak już nic nie mogli zrobić (na obecnym etapie, gdy listy są zatwierdzone- nie można odwołać kandydata, co najwyżej może on sam z własnej woli zrezygnować z udziału w wyborach, ale Jachira powiedziała w radiu ZET, że tego na pewno nie zrobi). W sztabie POKO zostało więc już tylko modlić się, aby Jachira nie zdobyła wystarczającej liczby głosów. Wsparcie partii dla kampanii wyborczej Jachiry jest na zerowym poziomie, a niektórzy politycy POKO nawet się od niej odcinają, inni próbują ją namówić, aby trochę wyluzowała. Sławomir Nitras powiedział: „Przecież się odcięliśmy. Odcięła się Kidawa-Błońska, odciąłem się ja, odcięło się wielu innych. Zmusiliśmy panią Jachirę do tego, aby za te niemądre słowa przeprosiła„. (chodziło o „performens” Jachiry pod Pomnikiem Armii Krajowej, gdzie uśmiechnięta stała z transparentem: „bób, humus, włoszczyzna„). Na drugim biegunie jest sztab PiSu, który pod względem taktycznym bije na łeb wrogów z POKO. PiSowcy doskonale widzą, że rywale popełnili babola, biorąc na listę wyborczą osobę niepewną i niezrównoważoną emocjonalnie, więc reklamują ją, gdzie popadnie. Jachira od kilku dni jest główną bohaterką materiałów w TVP i serwisach Sakiewicza oraz Braci Karnowskich. Plan jest bardzo sprytny- PiS pokazując Jachirę mówi między wierszami: „Patrzcie ludzie, chcecie aby tacy ludzie rządzili Polską? Jeżeli nie, to zagłosujcie na PiS!„. Jednocześnie media PiSu robią Jachirze dużą popularność (na twitterze hasztag #Jachira kilka dni temu był na pierwszym miejscu 'trendów’). Ci KODziarze, którzy wcześniej nie znali Jachiry- teraz na pewno ją już kojarzą. Jak pisałem wyżej- KODziarstwo jest mocno zradykalizowane na punkcie anty-PiS. Fanatyczny elektorat i tak jest „nie do wyjęcia” przez PiS, więc PiS podstępem przekierował głosy ekstremistów z „umiarkowanych” Kidawy czy Rosatiego na Jachirę, która bardziej trafia w gusta KODziarskich radykałów.

Sytuacja jest kuriozalna i nie przypominam sobie, żeby coś podobnego miało w Polsce kiedykolwiek miejsce. Politycy i media POKO robią wszystko, aby ich kandydatka Jachira nie dostała się do sejmu, bo z pewnością przez 4 lata kadencji narobi im totalnego obciachu i będą musieli przez nią wielokrotnie „świecić oczami”. Z tych samych względów PiS robi wszystko, aby Jachira do sejmu weszła. Elektorat POKO uwielbia Jachirę, bo obca im jest „pokojowo-dialogowa” strategia Kidawy, oni chcą „dorżnąć watahę” i „rozstrzelać PiS”, a nie żadnego dialogu z faszystami. Dlatego działania reklamowe PiSu + tendencje polityczne wyborców POKO idą w jednej parze, a w kontrze są przerażeni politycy POKO, którzy pewnie plują sobie w brodę, że w ogóle wystawili Jachirę na listy.

Ratunkiem dla POKO jest to, że Jachira startuje z bardzo trudnego okręgu (Warszawa), w dodatku z kiepskiego, 13 miejsca. Ma silnych rywali: Małgorzatę Kidawę-Błońską, Katarzynę Lubnauer, Dariusza „TW Buyer” Rosatiego, Michała Szczerbę, Tadeusza Rossa czy Romana Koseckiego. Wydaje mi się jednak, że „akcja promocyjna” mediów PiSu wokół Jachiry spowoduje, że radykalne KODziarstwo umożliwi jej wejście do sejmu.

Moja prognoza:

Jachira w sejmie to wiadomo- obciach, żenada, kompromitacja i lapsusy. Posłanka Jachira będzie notorycznie zapraszana do TVP i innych mediów PiS, gdzie uśmiechnięci od ucha do ucha gospodarze położą nacisk na to, aby mówiła ona jak najwięcej (potem te zatrważające wypowiedzi będą przedstawiane jako stanowisko całej POKO). Jachira w partii będzie pełniła rolę klasycznego „Jonasza”, czyli będzie (swym antyPiSowstwem) zyskiwała dla swej osoby popularność i sympatię elektoratu KODziarskiego, ale będzie też szkodziła i przynosiła pecha wszystkim swym towarzyszom oraz całej partii. Sami politycy POKO z początku będą próbowali usprawiedliwiać, tłumaczyć i „kryć” swą koleżankę partyjną, pewnie odbędą się też z nią liczne „rozmowy wychowawcze”. Niestety, po którymś skandalu zarząd POKO nie zdzierży i pani Jachira wyleci z partii na zbity ryj, zostając posłanką niezależną. Wtedy puszczą jej już ostatnie hamulce i żenadometr przebije skalę. Problem w tym, że Jachira nawet jako formalnie niezależna, będzie reklamowana przez PiS jako osoba, którą do sejmu wprowadził POKOT. Posłanka Jachira to nie Greta Thunberg, którą Soros może odpalić w każdym momencie i po 3 miesiącach wszyscy o niej zapomną. Kadencja sejmu trwa 4 lata i przez ten czas posłowie POKO będą musieli znosić ten błąd, który idiotyczną decyzją wprowadzili na swoje listy wyborcze. Wg mnie potencjalne dostanie się Jachiry do sejmu i związane z tym 4-letnie ekscesy to -5% dla PO w kolejnych wyborach w 2023 roku. Zastanawia mnie, dlaczego partia powiązana z Brukselą i Berlinem, mająca dostęp do najlepszych specjalistów, know-how, spin-doctorów i doradców politologicznych popełniła tak kretyński błąd.

RacimiR, 1.10.2019

PS: Dzięki dla Tomasza za kolejnego Bolesława 🙂

89 thoughts on “Klaudia Jachira – ekspercka analiza politologiczna”

 1. Lemingi z Warszawy, szczególnie z młodszego pokolenia zagłosują na Jachirę i jest bardzo prawdopodobne że wejdzie do Sejmu.
  A swoją drogą zastanawia mnie czy Jachira naprawdę jest niezrównoważona czy tylko taką udaje przed kamerami, no bo dla szkła i pieniędzy (a bycie posłanką to będą spore pieniądze) można wszystko udawać.

  od RacimiR: Starzy KODziarze też na nią zagłosują, bo jej filmiki idealnie wstrzeliwują się w ich „światopogląd”, wykreowany przez TVN (czyli „zły Kaczor winny wszelkiemu złu na całym świecie”). Wydaje mi się, że ona jest taka na serio i niczego nie udaje. Wystarczy zresztą zobaczyć sobie z nią wywiady np. w onecie czy radiu ZET (czyli sprzymierzonych stacjach). Z tikami nerwowymi i trzęsieniem głową przypomina mi ona trochę Krystynę Jandę, chyba cierpią na tą samą jednostkę chorobową.

  1. Tak,pani Jachira na posła to kretyński błąd,”strzał w kolano” ,cieszę się że narobi przez 4 lata niezłego obciachu i skompromituje choć małym procencie tę „yntelygencką” „europejską” partię ze sto razy sejmowe ale przypuszczam że powód wpisania na listy POKO jest prozaiczny – dzika nienawiść i wręcz alergia do PiS i tzw. „kaczora” ,taka sama esencja kodziarstwa, jakiś UB-watel RP – ktoś taki ją wepchnął.A potem-jak się mądrzejsi i przytomniejsi zorientowali- było już za późno żeby tę bombę rozbroić…. obejrzałem kilka jej filmów ,widziałem wywiad z nią w ZETce ,Lubecka myślałem że ją zaorze,to jest nieszczęśliwa dziewczyna ,myślę że ma jakieś problemy z psychiką,jest niezrównoważona i myśli że ten cały cyrk z wyborami to jest tak bardzo serio.Swoją drogą myślę że nastąpił jakiś straszny upadek w obyczajach i polityce ,to jest już blisko dna że coś takiego jak ta pani jest brana na serio w ramach „przedstawicielstwa narodu”,ŻENADA.Obawiam się że wejdzie ,bo jest w Polsce taki chory,powalony elektorat który wybiera kogoś „dla jaj” albo ktoś jest „fajny” albo „niezła z niej dupa”,niestety tak to działa.

   od RacimiR: Jachira na listach to ewidentny błąd sztabu POKO. Ona nie ma żadnej zdolności przyciągania niezdecydowanych wyborców (a wręcz przeciwnie), więc nikogo nowego partia nie zyska. Wszystkie głosy oddane na Jachirę będą pochodziły od osób, które i tak by zagłosowały na POKO (na Kidawę czy Rosatiego). Zysk dla partii jest więc zerowy (Jachira po prostu wykosi z sejmu inną osobę z ramienia POKO), a straty mogą być ogromne, gdy zacznie ona pajacować w parlamencie.
   Reputacja parlamentu upada z kadencji na kadencję. Dawniej szczytem obciachu była Polska Partia Przyjaciół Piwa, która przynajmniej miała jakąś klasę i humor. Potem były kolejno Palikoty, Szajbus-bajbusy, a teraz prawdopodobnie Jachira. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce w sejmie zasiądą zwierzęta z zoo.

 2. ona jest „aktorką” a to tłumaczy wszystko, one wszystkie są takie same wystarczy poczytać wywiady, one wszystkie są takie same na całym świecie ostatnio taka we włoszech dostałą w morde od „przybysza” i jeszcze go broniła

  od RacimiR: Ona chyba nie jest aktorką, tylko plastyczką.

   1. nie dziwi mnie że w jej filmografii są głownie ścierwowate tasiemce z tvn i polszmatu, wystąpiła jeszcze w jakimś ruskim dziadostwie o wyzwolicielskiej armmi czerwonej

  1. W ZETce pochwaliła się że jest aktorką teatrów lalkowych.Jeśli wejdzie do Sejmu to TVPpis wyeksploatuje ten temat na śmierć,poużywają sobie do woli wynajdując „rarytasy” z jej działalności a za 4 lub 8 lat spodziewam się jako kandydatek do Sejmu kogoś w rodzaju sióstr Godlewskich.Tak nisko zaczynamy jako naród upadać.

   od RacimiR: Taka z niej aktorka, jak ze mnie reżyser kina akcji 🙂 Aktor to Gajos, Pazura, Wilhelmi czy Łomnicki, a nie Jachira i inne Kuby Wesołowskie.

 3. a te paradokumantelne dziadostwo z którego udostępniłeś fragment z nią to też niezły antypis, poszli oni nawet dalej niż vega jednym odcinku pokazali partię pus czyli polska unia sprawiedliwości na czele której stoi prezes podobny dziwnym trafem do kaczyńskiego który zleca polityczne zabójstwo a swojego chyba odpowiednika kamińskiego kieruje na tuszowanie sprawy, z czymś takim to nawet vega w swoim kupsztalu nie poszedł

  od RacimiR: Nie mam odwagi, żeby to całe oglądać, bo dostanę raka. Już nawet ten niespełna minutowy fragment z trudem zdzierżyłem do końca.

  1. Kurna, staram się. Czy można przesłać bilety do teatru? Tak przy okazji pytam

   od RacimiR: Wolałbym nie podawać adresu, bo jeszcze jakiś lewak z siekierą mnie najdzie. A gdzie ten teatr?

   1. Warszawa niestety
    Ale adres niepotrzebnie, mailem mogę i sobie sam wydrukujesz

    od RacimiR: To dzięki za chęci, ale mam za daleko, aby jechać specjalnie do teatru. Będę w Warszawie dopiero na 11.11

 4. Aż wszedłem na jej kanał. 136 filmów. Ma dziewczę rozmach 🙂

  W poprzednim odcinku pisałeś, że będzie Ci brakowało Ryśka, bo dodawał kolorytu. Mam nadzieję, że Klaudia wygra i wynagrodzi Ci tę stratę. Może być ciekawie. Czy Warszawa jest trudnym okręgiem? Nie sądzę, to jest jedno z najbardziej kodziarskich miast.

  Czego z kolei najbardziej się boję, to tego, że Klaudia skończy jak Adamowicz (który też był niewygodny dla POKO).

  od RacimiR: Na pewno Jachira wynagrodzi brak Rycha. Z trudnym okręgiem chodziło mi o to, że ma dużą konkurencje wewnętrzną ze strony rozpoznawalnych i cenionych przez KODziarstwo kolegów partyjnych. Gdyby startowała z Wrocławia to na pewno by weszła, bo tam poza Schetyną na liście POKO są prawie same noł-nejmy. Z Adamowiczem słuszne spostrzeżenie. Eliminując Jachirę POKO robi dwie pieczenie przy jednym ogniu- pozbywa się piątej kolumny (błazna, odstraszającego umiarkowany elektorat) i zwala całą winę na PiS, przyklejając im łatkę zabójców.
  W Gdańsku widzę, że do senatu kandyduje jakiś następny Adamowicz, więc będzie to już trzecia osoba, która zrobi karierę na trumnie, po Dulczessie i euro-wdowie.

  1. Na miejscu rządu zmobilizowałbym ABW, albo BOR, żeby ją potajemnie ochraniali 24h. Mogą udawać jej fanów, ona to łyknie.

   1. Co ciekawe,to Hartman już coś wspomniał,że jak Jachirze spadnie włos z głowy to będzie wina PISu.Przypadek?

    od RacimiR: No ciekawa sprawa, pewnie już się zabezpieczają na potencjalne przyszłe wydarzenia. Jeżeli Jachira wejdzie do sejmu i zacznie ostro świrować, to POKO będzie miała tylko jedno wyjście z sytuacji, a przy okazji zyskają skandal do nakręcania w mediach na pół roku.
    Oczywiście wcześniej odetną się od Jachiry i wywalą ją z partii, ale z Adamowiczem było tak samo, a po śmierci nagle „mój ci on”.

 5. Klaudyna!!! POKO nie strzela już sobie w kolana tylko po jędrach a może i bliżej głowy celuje co mnie wcale nie martwi. Po za jeszcze mają Stuhr x2, Janda , Stalińska, itd. Nie dziękujmy tej swołoczy za 8 lat, bo nie ma za co. Powiem klasykiem: na śmietnik historii z nimi.

  od RacimiR: Stuhry i Jandy nie są członkami POKO i kandydatami do sejmu, więc partia zawsze może się od nich łatwo odciąć, gdy palną coś durnego. Z Jachirą jest inaczej- wszystko co powie idzie na konto całej partii.

 6. Kiedyś kiedyś taką obciachowa partią byla liga polskich rodzin, tam byl giertych i jakis inny expert ktory mowil ze ’ stosowanie pigul antykoncepcyjnych powoduje zahamowanie rozmnażania sie ryb (bo leki te ostatecznie laduja w rzece wydalane kanalizacja przez ludzi)’, oraz niezliczona ilosc innych glupot.

  W lewicy jest jeszcze inna wariatka dr spurek ktora twierdzi ze dojac krrowy na mleko gwalci sie je poprzez wymiona … jakby sie te baby dostaly do sejmu mielibyśmy kabaret dzien w dzień.

  Podobną strrategie jak tvp wzgledem jahiry stosuje tvn, wybiorcza, wzgledem konfederacji tzn. tvn publikujac sondaże wyborccze prrawie zawsze uwzglednia konfederacje lekko nad progiem (byleby dojebac pis) a tvp o konfederacji nie mowi prawie nic (nawet w sondażach), wszak wiadomo ze konfederacja podbiera wyborców glownie pisowi gdyz konfederacja jest bardziej na prawo od pis.

  Podsumowujac zycze poko aby do sejmu dostalo sie pod ich barwami więcej petru-ow, palikotow, jahirow, grodzkich, środów, spurkow, gawlow, czlowiek motyl w boze cialo, biedronki wszelakie, kinga rusin, teczowa armia (jej przywódca), oczywiście nie zapominajmy o myszce agresorrcce i pozostalej babskiej ferrajny spadow z nowosmiesznej.

  od RacimiR: Lewaki też boją się Konfederacji i ją ignorują, bo boją się, że będzie wobec nich mniej przychylna, niż PiS (co w sumie jest prawdą). Do debat organizowanych przez czerski TokFM nie są zapraszani ludzie z Konfederacji.

  1. Przyczyn niezapraszania ich do debat upatrywałbym w czym innym – konfederaci mogą zadawać jakieś niewygodne pytania (na przykład z Twojej listy, którą kiedyś tu opublikowałeś), albo wyrażać niewygodne, mocno brzmiące stwierdzenia. PiS jest tu bardziej przewidywalny. Lewaki raczej nie boją się, że Konfederacja będzie miała realny udział we władzy.

   od RacimiR: Wg mnie lewaki się bardzo boją. Fakty są takie, że PiS im nie przeszkadza w rozwoju, a co najwyżej próbuje ten rozwój trochę spowolnić. KOD, LGBT i inni cudacy są zawsze pod ochroną policji, nawet gdy sami robią coś nielegalnego. Za kadencji PiS można bezkarnie obrażać Polskę i rząd, kościół czy patriotyzm i nic za to nie grozi. PiS to zresztą nawet nie jest prawica, tylko centryści socjalni. Z Konfederacją (realną prawicą) mogłoby być inaczej i tego lewaki się bardzo boją. Tym bardziej, że na PiS zmarnowali już wszystkie „naboje” – były głodówki, oskarżenia o nazizm i o doszczętne zniszczenie kraju. Kaczyński już długo nie pożyje, a po jego śmierci PiS się rozleci z hukiem- gdyby to wykorzystała Konfederacja i przejęła ten elektorat to lewactwo miałoby przesrane. Dlatego Konfederacja jest przemilczana w mediach, żeby nie weszła do sejmu i się rozpadła.

   1. Nie wiem, ile % elektoratu PiS po jego upadku może przejąć Konfederacja, ale chyba niewiele. Ludzie nie dlatego głosują na PiS, że są prawicowi, tylko dlatego, że dają 500+ (jednak ludzie głosują brzuchem). Dlatego o wiele większe szanse na przejęcie elektoratu ma SLD lub jakaś inna lewicowa partia – niekoniecznie lewacka, ale obawiam się, że jednak tak.

    od RacimiR: Wg mnie trochę są w stanie przejąć. Nie każdy wyborca PiS bierze 500+, zresztą wygrali wybory gdy jeszcze nie było tego programu i nikt nie wierzył, że oni go wprowadzą.

    1. Drugim powodem, dla którego ludzie głosowali na PiS było głosowanie przeciwko PO. PiS był najpoważniejszym przeciwnikiem PO. Jednak tego rodzaju sort wyborców (głosujących przeciwko) głosuje na duże partie.

     Konfederacja może liczyć na głosy ludzi, którzy mają rzeczywiście konserwatywne poglądy (na przykład antyaborcyjne lub antyhomosiowskie) i przedkładają je nad „myślenie brzuchem”. Ilu takich jest – nie wiem, być może więcej niż w 2015.

     Być może włączy się u wyborców jakiś ukrainosceptycyzm lub czeczenorealizm – Konfederacja to chyba jedyna partia, która byłaby skłonna cokolwiek zrobić w tym kierunku.

     od RacimiR: Jeżeli jednak PiS się rozleci i stanie się małą partią, to potrzebna będzie jakaś duża partia w przeciwwadze dla POKE i być może Konfederacja nią będzie. Najważniejsze jest to, aby oni teraz się dostali do sejmu, bo potem mamy 4 lata bez wyborów (nie licząc prezydenckich, gdzie nikt z Konfederacji nie wygra na pewno). Jeżeli wejdą to będą mieli czas na budowanie struktur i „autopromocję”, a jeżeli nie wejdą to pewnie się rozlecą w mig.

 7. Oglądaliście wczoraj debatę w TVP ? Słabo zorganizowana była mimo szczegółowych pytań, zawsze w takich debatach kandydatów brakuje takiej ostrej dyskusji, niby była możliwość ripost ale rzadko była używana ta możliwość.
  Co do kandydatów to niestety dobrze wypadł polityk POKO Borys Budka i szef PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz. Słabo wypadł polityk PiS Jacek Sasin, nie wyróżnił się również polityk Konfederacji Jacek Wilk.
  O tyle dobrze że debata ta jest pierwszą i ostatnią, zrobiona na siłę tylko dlatego że TVP ma obowiązek do przeprowadzenia takiej debaty. Zadziwiająco wcześnie została przeprowadzona bo aż 12 dni przed wyborami a zatem jeszcze kampania będzie trwała wystarczająco aby coś się zmieniło.

  od RacimiR: Ja to nawet nie wiedziałem, że jest jakaś debata, ale i tak w robocie byłem, nawet LM nie oglądałem a co dopiero jakieś „debaty”. Konfederacja mogła wysłać Brauna.

  1. Mam wrażenie, że największym problemem Konfederacji i okolic są problemy interpersonalne. Sporo fajnych ludzi tam jest, ale jakoś się nie mogą dogadać. Być może to są zbyt silne charaktery, niechętne jakimkolwiek kompromisom.

   od RacimiR: Bez przesady, jakoś się tam dogadują. Wg mnie większym problemem jest brak rozpoznawalności u elektoratu poza-internetowego oraz przypięta przez wrogów łatka faszystów/ruskich agentów/kiboli/wariatów.

   1. Takie samo mam zdanie, pisalem komentarz pod jednym z kilku poprzednich artykułów.
    Źreja sie w poko o stolki ale niestety na prawicy to samo.
    Liroy uciekl, kukiz nawet nie ma co wspominac, kaja godek sie obraziła o dalekie miejsce na liscie i spieprzyla, jakubiak tez sie oderwal.

    Do UE konfederracja miala wynik 4.55% przy 45% frekwencji.
    Natomiast przy najbliższych parlamentarnych wyborach elektorat pisu jest mocno zmotywowany i frekwencja moze nawet dojsc do 70%, co przy stalej liczbie glosujacych na konfederacje (moze kukizowcy sie dołącza…) przekroczenie 5% prrogu moze byc ciezkie.
    Ciekawostka tez jest ze elektorat konfederracji to 2x faceci anizeli kobiety (w innych partiach jest mniej wiecej rowno), to chyba potwierdza ze mężczyźni bardziej zdrowo rrozsadkowo myślą od kobiet.

    od RacimiR: Wg mnie największą szansą dla Konfederacji jest właśnie Kukiz, a konkretnie jego żenujący mariaż z PSL, który został bardzo chłodno odebrany przez jego dotychczasowych zwolenników. Wielu dotychczasowych wyborców Kukiza pewnie teraz zagłosuje na Konfederację, bo nie wyobrażają sobie głosować na PSL. W eurowyborach Kukiz i Konfederacja mieli razem ponad 8%. Problemem dla Konfederacji jest to, że ich wyborcy (na ogół młodzi mężczyźni) zwyczajnie nie idą głosować, bo im się nie chce. Pracują w komisjach wyborczych zauważyłem wielokrotnie, że prawie wszyscy głosujący to starsze osoby, a młodych przed 30-tką jak na lekarstwo.
    Jakubiaka z Liroyem trochę szkoda, tym bardziej, że obaj prawdopodobnie wkrótce znikną z polityki, więc co im szkodziło zostać? Godek wg mnie to żadna strata, odstraszała wielu ludzi. Ona jest dobra jako charytatywna działaczka pro-life, a nie jako poseł.

    1. A i tak w piątek tuż przed ciszą wyborczą Korwin palnie coś o Hitlerze albo o niepełnosprawnych.

     od RacimiR: Na razie to Neumann palnął siarczystego bąka, ale jego sympatycy i tak tego nie zauważą 🙂

     1. Brakuje jeszcze aby korwin-mikke poparl SLD i Millera – pasuje taki fake news zrobic na prima aprilis.
      Ci muzycy jak widac do polityki sie nie nadają, poglody zmieniaja o 180 stopni zaleznie … no wlasnie od czego, chyba swojego bzdurnego widzi mi sie.
      Niech lepiej do muzykowania wrócą, pozytek bedzie lepszy dla ogolnie rozumianego społeczeństwa.

     2. Obydwaj są konsekwentni w jednym małym celu. Kukiz konsekwentnie jest za JOW, a Liroy za legalizacją zielska. Wszystko inne co robią, to taktyczne sojusze z ludźmi, z którymi mają nadzieję zrobić jakiś dil, przybliżający ich do celu.

      od RacimiR: Co do zielska to sam nie wiem, co o tym myśleć. Sam nie palę, ale wiem, że kupienie trawy to dzisiaj żaden problem (20 lat temu za 1 gram można było iśc do więzienia, potem to mocno zliberalizowano, bodajże za czasów SLD, więc teraz siedzieć idą co najwyżej jacyś pojedynczy hurtownicy). Więc skoro i tak dzieciaki to palą, to może lepiej żeby trawa była legalna, bo przynajmniej będzie to podlegało to jakimś badaniom jakościowym i będzie z tego spory zastrzyk gotówki do budżetu (akcyza i VAT + turystyka). Dzisiejsze „zielsko” z rynku „ulicznego” to absolutny syf, bliżej temu do syntetycznych dopalaczy niż do konopii indyjskich, to jest pewnie 10 razy bardziej szkodliwe dla organizmu niż normalna trawka, w dodatku Skarb Państwa kompletnie nic z tego nie ma. W obecnej sytuacji wyrośnie pokolenie 20-kilku latków z dziurami w mózgu i trzeba będzie podwoić liczbę szpitali psychiatrycznych. Chyba bym chciał, żeby to zalegalizować z powodów czysto praktycznych i finansowych, aczkolwiek uważam, że to szkodliwe i niebezpieczne gówno.

    2. Ja jestem zwolenniczką teorii o inteligencjach wielorakich i moje doświadczenia w kontaktach z ludźmi (bo badań żadnych poważnych nie czytałam) podpowiadają mi, że to całkiem prawdopodobne, że częściej mężczyźni rodzą się z inteligencją matematyczno-logiczną. Dodatkowo kobiety bardzo często kierują się emocjami, dlatego też jeśli Konfederacja i ogólnie prawica chce w swoich szeregach mieć więcej kobiet, powinna przestać popełniać błędy opisane poniżej. Kobiety obok homoseksualistów, mniejszości etnicznych, rasowych i innych tego typu grup społecznych jako elektorat zostały zawłaszczone przez lewactwo, więc trudno się dziwić, że niewiele z nich głosowało na Konfederację. To tak jakbyś się dziwił, że czemu geje na nich nie głosowali. Bynajmniej powodem nie jest mniejsze „zdrowo-rozsądkowe-myślenie” niż u osób heteroseksualnych, tak myślę. Problem polega na tym, że większość kobiet nie chce się utożsamiać z elektoratem w którym panuje ewidentna mizoginia, a mainstream jeszcze pompuje taką opinię pokazując Konfederację jako partię antykobiecą, dodając co jakiś czas smaczku pod postacią wypowiedzi chociażby samego Krula (wyrwane, niewyrwane z kontekstu, jeden kij). Na stronach prawicowych i w komentarzach jest wiele niechęci do kobiet, tutaj też nieraz czytałam przykre, traktujące kobiety przedmiotowo komentarze szczególnie Twoje brexitbrexit, a strony prawicowe lubią co jakiś czas wrzucić sobie jakiegoś antykobiecego posta lub mema, co wszczyna jakieś dziwne wojny płci. No sorry, nikt nie chce być częścią grupy w której jest, że tak powiem kolokwialnie „jechany” albo przynajmniej traktowany niepoważnie. Jak mówiłam znajomym, że mam zamiar głosować na Konfederację i że ogólnie od lat głosuję na Korwina, ludzie przecierali oczy ze zdziwienia, koleżanki pytały „na tego szowinistę…?!”, ogólnie ludzie widzieli to jako jakiś masochizm. Dużą przeszkodą jest też podejście do aborcji. Z moich obserwacji wynika, że raczej niewiele kobiet jest za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej, za to mężczyźni bardzo chętnie rozporządzają macicami których nie posiadają, co jeszcze wzmacnia opór i bunt kobiet w tej sprawie. Dla mnie mimo wszystko kwestie światopoglądowo-ideologiczne są mniej istotne niż ekonomiczno-gospodarcze, dlatego też nie zrażam się 🙂

     od RacimiR: To, że mężczyźni mają bardziej ścisłe umysły widać choćby na uczelniach. Na wydziałach humanistycznych i prywatnych „Wyższych Szkołach Lansu i Baunsu” same baby (+ garstka zniewieściałych chłopców), a na politechnikach same chłopy (+ kilka kobiet o aparycji Agaty Wróbel).
     Konfederacja ma trzy zasadnicze problemy z PR-em, według mnie wszystkie są nieprawdziwe. Pierwszy to „ruscy agenci”, drugi to „naziści”, a trzeci to „męscy szowiniści”. Nieżyczliwe media przypięły im te łaty przy użyciu propagandy i prawie cały naród w to uwierzył.
     Ja nie uważam, że Konfederacja jest antykobieca. No chyba, że ktoś równe szanse traktuje jako dyskryminację. Lewactwo zarzuciło sieci na elektorat kobiecy (bo żyją dłużej, przez co jest ich więcej, a większość wygrywa wybory) i robi im prezenty, co doskonale widać w krajach lewackich na zachodzie. Przywileje dla kobiet to automatycznie dyskryminacja mężczyzn (każdy przywilej to automatyczna dyskryminacja osób, których ten przywilej nie obejmie) przez co mamy dzisiaj mnóstwo babochłopów oraz zniewieściałych „mężczyzn”, którzy nie potrafią ogarnąć samych siebie, nie mówiąc już o rodzinie. Albo „unisex”, albo Danuta Rinn, nie można mieć obu tych rzeczy naraz, czego nie potrafią zrozumieć lewaczki.
     Korwin nieraz coś palnie, ale ostatnio się uspokoił, jednak ciągle media wyciągają jakieś stare wypowiedzi, wyrwane z kontekstu. Zresztą w drugą stronę też gadał, np. że kobiety są mądrzejsze od mężczyzn, bo jeszcze żadna nie straciła rozumu z powodu ładnych męskich nóg. On po prostu taki jest i szczerze mówiąc gdyby odszedł z polityki, to bym się nie obraził. Reszta Konfederacji (Bosak, Braun, Winnicki itd) nic kontrowersyjnego nie mówi o kobietach. Ostatnio od znajomej lewaczki dowiedziałem się, że euro-plakat Dobromira Sośnierza (ten z pistoletem „w obronie prawdziwych kobiet”) to faszyzm i absolutna dyskwalifikacja.
     Konfederacja zawsze będzie miała więcej elektoratu wśród facetów, bo po prostu są partią logiczną, a nie emocjonalną. Uważam, że w Konfederacji nie ma sensu walczyć o kobiety, którymi rządzą emocje, bo one są zagospodarowane przez lewactwo i wyrwanie tego elektoratu jest praktycznie niemożliwe. Z kolei elektorat Konfederacji zawsze będzie składał się głównie z logicznie myślących z mężczyzn (i mniejszej części kobiet takich jak Ty, dla których kolorowe bannery, fajnizm na pokaz i uliczne darcie ryja nie są najważniejsze w życiu), a próba zmiany tego na siłę spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego.
     Na tej samej zasadzie odwróćmy sytuację. Ja też często (wiele razy w ciągu dnia) widzę anty-męskie rzeczy w internecie (np. ostatnio Agnieszka Holland chciałą odebrać mężczyznom prawa wyborcze, oczywiście w imię „tolerancji”) i również nie zachęca mnie to do sympatyzowania z lewactwem, które to popiera i udostępnia. Jednakże gdyby oni nagle to zmienili i wygładzili przekaz z chęci powalczenia o sympatię facetów, to ja bym dalej ich nie lubił, a połowa lewackiej ekstremy, popierającej ich do tej pory- też by ich przestała lubić. Dlatego najlepiej robić swoje i być wierny przyjętym zasadom. Próba przypodobania się danej grupie społecznej w walce o elektorat jest mocno niewiarygodna i nieskuteczna. Stosowana była ona przez ostatnie 4 lata w Platformie- byli oni lewicową prawicą, wolnorynkowymi socjalistami i patriotycznymi kosmopolitami, miotając się na wszystkie strony, próbując puścić oczko do każdego. Efektem jest elektorat wyłącznie „anty-PiS”, a nie „pro POKO” + żenujący wynik w wyborach i wkrótce prawdopodobnie spadek na 3 miejsce w poparciu (za SLD).

     1. Ech to chyba musze pohamowac swoją 'mowe nienawisci’ wobec kobiet nazywana naukowo mizoginizmem.
      W prawdziwym życiu tez niestety mam problem z kobietami (mowie wprost co myślę m.in. o kobietach gdyż poglady mam konsewatywne i tradycyjne mocno a na dodatek nie owijam w bawelne), zauważyłem ze kobiety biora to mocno do siebie, denerwuja sie, a potem nawijaja mi o równości pracy (ze z powodzeniem zastępują meskie zawody) i ogolnie nie te czasy juz ze kobiety wychowują dzieci bo nie musza i wogole :/
      W pracy w IT to samo mialem jesli chodzi o kompetencje typowo techniczne (kobieta programista, admin, kierownik techniczny projektu, handlowiec to wogole porażka i Dilbert) ale powiedz w firmie o tym wprrost to kwasy. Ale kobieta np: ksiegowa, tester, analityk, konsultant, call center sprawdza sie znakomicie.
      I podsumowujac, drogie panie nie denerwujmy sie i wszystko z umiarem, niech każdy rrobi co chce a nie podaza wytycznymi marksizmu kulturowego. My mezczyzni tez mamy problemy z kobiecymi zajeciami i spelnianu sie w roli kobiet np. pieluchy, opieka nad dzieckiem, zawsze zle ubrani i niemodnie wg. kobiet, jako nauczyciel bahorry dzialaja nam na nerwy, jako sprzatacz niedokladni, no tak to juz jest.
      Jeszcze jako ciekawostkę proponuje poczytac o zydowskich kibucach – jak tam na sile chcieli zrównać płcie to mozg sie lasuje.

      od RacimiR: W kibucach to bardziej chodziło o uspołecznienie własności, niż o płcie, choć kibuce miały dużą autonomię, więc różne inne wynalazki tam wprowadzano na poziomie mikro. Oczywiście plan nie wypalił (socjalizm źle wprowadzony odcinek 236987), więc dzisiaj izraelskie kibuce to normalne wioski.
      A z płcią przeciwną trzeba umieć rozmawiać i działa to w obie strony. Inaczej wygląda rozmowa samych kobiet między sobą (głownie moda, seriale, celebryci, faceci) , inaczej samych mężczyzn (piłka nożna i inne sporty, polityka, technika, kobiety) a inaczej towarzystwo mieszane (trzeba trzymać fason, gryźć się w język co chwilę i właściwie najlepiej się nie odzywać w ogóle, bo szansa na palnięcie czegoś nieodpowiedniego jest gigantyczna). Jeżeli ktoś w każdym towarzystwie zachowuje się identycznie, to mimo, że jest sobą- uchodzi za dziwoląga i faszystę 😉

 8. Środkowa Ręka Sorosa

  Tutaj też? Postać tak bardzo nieistotna że dziwi mnie ta uwaga jaką jej poświęcają. I do sejmu nie wejdzie – spokojnie. Resztai żywych kodziarzy nie zna yt skąd wypełzła ta bladź, tylko kisi się w swoich fejsowych grupkach. No i na warszawskich listach jest jakiś milion bardziej znanych politycznych cwelebrytów. No cóż jeszcze 1,5 tyg i polityczna „kariera” tego szlaufa się skończy, a świat stanie się odrobinę lepszym miejscem.

  od RacimiR: Pozwolę się nie zgodzić z bagatelizowaniem tej osoby. Jest to postać bardzo istotna, bo może rozwalić POKO od środka. KODziarze nie znali jej jeszcze kilka tygodni temu, ale teraz media PiS robią jej olbrzymią kampanię wyborcza, więc pewnie teraz każdy ją już zna.
  Kluczowe będą wybory, jeżeli się dostanie do sejmu to POKO ma przerąbane.

 9. A ta szmira jahira nie przypomina wam szymona majewskiego (szymon majewski show kiedys bodajze na polsacie byl).

  od RacimiR: Chyba jedynie rozczochrana fryzura ich łączy 🙂 Majewski to całkiem inteligentny typ i próbował robić obiektywne programy, walące w obie strony po równo, co niestety było powodem wywalenia go z mediów głównego nurtu, gdzie aby pracować- musisz zadeklarować się po którejś ze stron.

 10. https://www.tvp.info/44676278/brudna-polityczna-gra-po-tvp-info-ujawnia-tasmy-neumanna
  Taśmy prawdy Neumanna. Nie mówił o KOD-ziarzach pochlebnie delikatnie mówiąc więc sam nie wierzy w to że demokracja jest zagrożona. Mówił też że każdy niepisowski prezydent miasta nawet jeśli będzie miał problemy z prawem to będzie odebrane to jako atak na niego, mówił że tu cyt. ,,jeśli będziesz w Platformie będę cię kurwa bronił jak niepodległości” oraz mówił że ,,na wybory idą ci gówno się znają”. Neumann te słowa kierował do lokalnych działaczy PO w Tczewie.
  Co ciekawe tą rozmowę nagrał i upublicznił jakiś działacz Platformy (nagranie z 2017 roku czyli dwa lata gdzieś to utknęło i wypłynęło przed wyborami), więc może to jakaś walka frakcyjna albo niezadowolony działacz, a może działacz PO chciałby przejść do PiS-u licząc na nagrodę np. na stanowisko w spółkach Skarbu Państwa. W każdym razie ciężko uwierzyć że to przypadek że nagranie wypłynęło dopiero na tydzień przed wyborami czyli czas gdy ludzie bardzo pamiętają.

  od RacimiR: Neumann przypomniał społeczeństwu, jak działa PO. Z pozoru nieskazitelni europejscy prymusi, a naprawdę jedna wielka mafia, która będzie chronić swoich przekręciarzy do upadłego, także przy użyciu zaprzyjaźnionych sądów. Mówiąc o swoim elektoracie też miał rację- oni tego nie zauważą i nadal będą na nich głosować.
  Gościu który go nagrał (ex-PO) pewnie chciał dorobić sobie trochę grosza na sprzedaży taśmy PiSowi.

  1. Pewnie, że nie zauważą. Już widziałem komentarze w stylu: ale o co chodzi, przecież wszyscy przeklinają. Wyborcy PO myślą, że tu chodzi tylko o wulgaryzmy…..

   od RacimiR: Tak samo było z aferą taśmową z 2014 roku- też wmówiono lemingom, że tam są tylko wulgaryzmy, ośmiorniczki z lidla za 9.99zł i że to było nielegalnie nagrane przez agenturę rosyjską, a poza tym nie ma w tych taśmach absolutnie nic złego. No i standardowy argument KODu na to co sądzą o Neumannie, czyli: „A PiS …”.

   1. Ślepa rusofobia powoduje, że o bycie „ruskim agentem” oskarża się ludzi, którzy ewidentnie działają przeciw Rosji (np. Macierewicza). Podobnie jest z aferą taśmową – ona była na rękę Amerykanom, a nie Ruskim.

    od RacimiR: To już od dawna ma miejsce w Polsce. Najlepszy przykład to książka Piątka z Gazety Wyborczej o Macierewiczu. Prorosyjska gazeta oskarża o bycie ruskim agentem człowieka, który dałby się pokroić za sojusz z USA i który jest przekonany, że w Smoleńsku był zamach Putina 🙂
    Warto sobie poczytać teksty Michnika na temat Rosji sprzed 2010 roku- on mocno domagał się ocieplenia stosunków, a Putina opisywał jako super partnera dla Polski. Po Smoleńsku musieli trochę zmienić retorykę, ale w sercu nadal mają te same sympatie.

  2. https://wiadomosci.wp.pl/slawomir-neumann-rezygnuje-z-funkcji-szefa-klubu-po-ko-6432257262192257a
   Neumann zrezygnował z bycia szefem sejmowego klubu POKO. Skoro twierdzą że oprócz wulgaryzmów nic na tych taśmach nie ma to czemu zrezygnował, gdzie tu logika.
   PS; Oglądam TVP Info i o 21:50 mają tam zostać ujawnione nowe taśmy z udziałem Neumanna. Jak to dobrze że jest ta TVP, teraz dokładnie widać przyczyny tej nienawiści do TVP; po prostu chcieliby żeby istniały tylko takie stacje które nie ujawniają różnych aferek. Oczywiście wiadomo że publiczna robi to tylko dla korzyści PiS a nie dlatego że poczuwa się moralnie o tym poinformować, zapewne temat będzie wałkowany aż do ciszy wyborczej.

   od RacimiR: No ciekawe czemu zrezygnował, przecież Morozowski z TVN nie widział w wypowiedziach Neumana zupełnie nic złego 🙂 Pluralizm w mediach jest bardzo potrzebny, szkoda tylko, że w roli tej drugiej strony musi występować TVP. PiS powinien stworzyć jakieś silne media prywatne, bo inaczej gdy stracą władzę to znów zostanie tylko narracja jednej strony i nakładanie bańki informacyjnej na społeczeństwo.

   1. A na nowych taśmach Neumann mówił ,,Platforma wskazuje człowieka i nie ma dyskusji, czy on jest dobry, czy się nadaje, czy nie. Ch*j mnie obchodzi” oraz ,,W dupie mam kto. Wymyślcie kogoś ku**a, kto będzie. Znaczy w dupie, może być Kowalski Jan. Tylko chodzi o to, że Platforma jest silna i mówi: Kowalski Jan będzie i ch*j mnie obchodzi Mirek, co ty masz do niego, czy uważasz, że on jest ku**a ekspertem czy nie. W dupie to mamy. Chodzi o zasady, o politykę ku**a, a nie o pier*olety”, czy ,,Ja jestem patriotą Platformy od początku i, k***a, dla mnie Platforma jest wartością, jak ktoś nie chce być albo dostaje ofertę i nie chce być, to jest jego, k***a, problem. Jak jest dla nas przydatny, to trzeba go wykorzystać, jak nie jest – niech spie***la”.. Mówił że w tamtejszym powiecie ,,rządzi w koalicji z PSL chociaż to oszuści” (ciekawe czy ludowcy jakoś do tego się odniosą bo do PiS aż do teraz mają pretensję za antyPSL-owską kampanię z wyborów samorządowych). W rozmowie z działaczem pytany o to w jakich był w partiach w przeszłości gdy działacz PO zasugerował Unię Wolności i KLD dwukrotnie powiedział Neumann do niego ,,nie obrażaj mnie” (czyli przyznał że te partie to typy spod ciemnej gwiazdy były). Mówił również że w wyborach będą liczyły się tylko PiS i zjednoczony antyPiS i ,,żadne stowarzyszenie nie będzie się kurwa liczyło w tej grze”. Mówił też że jeśli przegrają wybory samorządowe to PiS będzie rządził drugą kadencję czyli sam tak naprawdę nie wierzy w zwycięstwo.
    TVP Info pokazała też rozmowie z byłym działaczem PO który był odwrócony do kamery i który mówił że Neumann to mściwy człowiek i boi się go. Mówił też że Neumann nie szanuje ludzi, pogardza nimi, że zachowuje się jak mafioso.

    od RacimiR: Co tu dodać, mnie to w ogóle nie dziwi, ja PO od dawna uważam za organizację przestępczą, niestety mają po swojej stronie większość mediów polskojęzycznych, bez których już dawno by politycznie przepadli.

    1. I tak wolę POKO u władzy niż ZLew. POKO będzie kradło jak kiedyś, ale przynajmniej nie wprowadzą lewackich wymysłów pokroju homomałżeństw czy adopcji dzieci przez homoseksualistów. Myślę, że związki partnerskie możnaby wprowadzić, nikomu to nie zaszkodzi, ale małżeństw i adopcji absolutnie. A kwestie takie jak informacja zdrowotna najbliższej osoby można zdobyć bez problemu, a jak nie to wszystko da się załatwić u notariusza, podobnie jak dziedziczenie.
     Najbardziej obawiam się, że jak obecne 13-14 latki dostaną prawa wyborcze. Może być wtedy nieciekawie, czyli koalicja POKO i lewactwa. Choć myślę, że spora część tych małolatek z lewactwa wyrośnie. 10 lat temu było pełno punków czy gothów, a teraz żaden z nich nie przyzna się do tego 😉. One po prostu pod wpływem doświadczeń życiowych stwierdzą, że lewactwo to obciach.

     od RacimiR: Ja nie widzę różnicy między POKO a ZLEWem/TREPem. Jedni i drudzy tacy sami szkodnicy, również w kwestii podejścia do lewactwa. ZLEWem rządzi Czarzasty, a on nie jest lewakiem, z kolei w POKO jest kilku lewaków. Adopcja na pewno by nie przeszła w 1 kadencji, homomałżeństwa 50/50.

 11. Środkowa Ręka Sorosa

  Wczoraj Tvp w sprawie przeprosin co do manipulacji sondażu dotyczącego Konferderacji przekroczyło wszelkie granice skurwienia i żenady.

  od RacimiR: To prawda, właśnie to obejrzałem. Ten materiał był tak niespójny i pokrętny, że chyba nawet pracownicy TVP nie rozumieją o co w nim chodzi (poza waleniem w Konfederację).

 12. Osoba nie tylko niezrównoważona emocjonalnie, ale przede wszystkim niepełnosprawna intelektualnie. Tak jak wszyscy marksistowscy „artyści” – nie liczy się pomysł, kunszt, warsztat, umiejętności akademickie, tylko jak największy obciach, siara, syf, skandal, brzydota, im bardziej obrzydliwe i uderzające personalnie w kogoś lub w jakieś świętości – tym lepiej. Tu – „sztuka” pod wezwaniem antypolskim. Nawet nie chodzi tak bardzo o PiS, co o wszelkie rzeczy, szanowane przez Polaków i kojarzone z Polską. Książkowy przykład antysztuki marksistowskiej. Najbardziej pasuje mi tutaj określenie – czołowa polskojęzyczna ojkofobka.

  Trafiłem byłem na podobną czerwoną „artystkę” nazwiskiem Anna Bąk. Jej „sztuka” czyli nawalanie, szyderstwo i kpina na poziomie patologii i żulerni ze wszystkiego, co kojarzy się z Polską, tożsamością narodową, historią, katolicyzmem i kościołem była Gnieźnie (byłej stolicy państwa polskiego!) dotowana z budżetu miasta. Przyjrzyjcie się zresztą tym wypocinom:

  https://gniezno.naszemiasto.pl/gniew-w-roznej-postaci-wystawa-performance-i-pokaz-filmu-w/ar/c13-4690950

  https://magazynszum.pl/9-minut-anny-bak-w-pracowni-portretu/

  https://gniezno.dlawas.info/wiadomosci/rozmowa-czy-wojna/cid,8691,a

  „Plakaty artystki to sztuka zaangażowana, jak sama autorka przyznaje, w nurt myśli lewicowej.” I to już wystarczy za wszystko.

  Cenię prostotę i pomysł na grafikę, ale tutaj kobieta po prostu ani nie ma umiejętności, ani pomysłu, ani wyobraźni, ani niczego, prócz energii w nawalaniu w Polskę i wszystko co polskie. Sam jestem z wykształcenia plastykiem i chce mi się wymiotować na przejawy takiej antysztuki. To celowe działanie zresztą, jak pisał już Krzysztof Karoń.

  Jak się nie ma na siebie pomysłu, to się udaje wielką artystkę, po szkole przebierania lalkami.

  Na marginesie – dlaczego w Polsce nie ma obowiązku poddawania kandydatów do parlamentu i piastowania innych ważnych funkcji w państwie badaniom psychiatrycznym i psychologicznym?

  od RacimiR: Wg mnie najlepszym słowem określającym działalność Jachiry to antykultura (z powodu głośnej książki wymienionego przez Ciebie Karonia). Takich „artystek” i „konceptualistek” jest pełno, a im bardziej zlewaczały kraj- tym więcej. Seks, hejt, trup, mocz, kał i atak na tematy tabu – to ich „atuty artystyczne”. Problem w tym, że takie coś może „tworzyć” każdy, ale gwiazdami mogą być tylko nieliczni, zatem dodatkowo trzeba mieć jakąś „kryszę” polityczną wśród szeroko pojętych środowisk, związanych z Sorosem.
  Dlaczego nie ma obowiązku badań psychiatrycznych? Pewnie lewactwo niedługo na to wpadnie i obsadzi swoimi kadrami komisje, orzekające kto jest psycholem, a kto nie, wtedy w sejmie będą same Jachiry… (a PiS nic z tym nie zrobi, bo oni co najwyżej potrafią spałować narodowców). Np. niejaka Elżbieta Podleśna pracuje jako jakaś kierowniczka na oddziale psychiatrycznym, a na moje oko sama powinna udać się na pilne leczenie makówki. Zatem lepiej niech zostanie tak, jak teraz.

  1. Co do „kultury” byłem jakiś czas temu na występie objazdowego teatru o tytule „Wiedźmin. Turbolechita”. Byłem chyba jedyny na sali, który nie klaskał. Antypolski i ojkofobiczny. Próbowałem znaleźć jakąkolwiek negatywną recenzję w necie, ale jak widzę, że promuje to GW i Polityka to już wszystko jasne. Wstęp był wolny. No cóż: chwytliwy tytuł, spodziewałem się jakiejś satyry ale nie tak jednostronnej i topornej. Cieszę się z jednego: że za to nie zapłaciłem.

   od RacimiR: Szkoda nawet komentować, ciekawe kto za to zapłacił, pewnie z pieniędzy publicznych?

   1. Ależ owszem. To jest część projektu „Teatr Polska” (w skrócie: objazdowe przedstawienia). Mam książeczkę z harmonogamem 2019 a na końcu wymienieni: Instytut Teatralny, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz e-teatr.pl.

    od RacimiR: Czyli Gliński dalej próbuje się przypodobać lewactwu przy pomocy pieniędzy publicznych, co jest misją niewykonalną. Należałoby odciąc ich od kasy i przesunąć te pieniądze na remonty dróg.

 13. A co do psycholi w ameryce histeria bo usa wchodzi do kin jocker już wszelkie fbi i inne skróty itp szukaja ” wrednych prawaków” których ten fim zainspiruje do masowej zbrodni przy użyciu broni, szkopuł jest jeden takie filmy czyli komiksowei sf oglądają tylko feministki i wszelkiej maści lewactwo, nagrodzony został też w lewackiej wenecji , w ogóle kino i telewizja to dwa najbardziej parszywe wynalazki w historii ludzkości to od nich zaczął się jej upadek

  od RacimiR: Chciałem na to iść do kina w weekend 😉 Może nie będzie tak źle. Ostatnio byłem na Ad-Astra i mało co nie zasnąłem z nudów.

  1. z tego co słyszłąem to prawdzie nie jest typowe komiksowe gówno ale z kolei jest to nowa wersja „taksówkarza” z de bilo czyli lewackiego badziewia które zainspirowało jedną osobę do postrzelenie Ronalda Ragana

   od RacimiR: Taksówkarz był OK, ogólnie de Niro był dobrym aktorem, dopiero ostatnio mu się coś poprzestawiało w głowie, gdy skończyły się dobre propozycje filmowe i musiał grać w komediach romantycznych. To, że ktoś kogoś postrzelił to nie wina filmu, tylko napastnika. „Natural born killers” też był dobrym filmem, a w jego wyniku dochodziło do mnóstwa strzelanin w USA. Joker na tle chłamu tego co leci teraz w kinach (Marvele i inne trans-formersy) też powinien być w miarę dobry.
   Ja i tak jestem na tyle uformowany światopoglądowo, że żaden film nic we mnie nie zmieni (a wręcz przeciwnie- jak będzie zbyt lewacki, to ja na przekór będę bardziej antylewacki).

   1. czytałem jedną recezję i tam piszą oczywiście że jedna postać przypomina krwiożerczego kapitalistę w stylu trumpa który oczywiście zostaje ubity przez jockera

 14. Trump podpisal: Polska dołączyła do ruchu bezwizowego! Oczywiscie tylko w zakresie wyjazdow turystycznych do usa, pracowac i zarabiac w usa polactwo nie ma prawa!
  Sam jestem zaskoczony mocno, mniemalem ze obiecuja nam te wizy jak psu kiełbasę, a tu taka niespodzianka. Zresztą jak sie usa uwidzi zawsze moga te decyzje cofnąć.
  I teraz dla niewtajemniczonych wyjasniam
  – ten prezencik zostal sprezentowany pis przed wyborami (aby polechtac ego elektoratu pis majacego syndrom zachodu, glownie po 50tce) w zamian zakulisowego zalatwienia roszczeń żydowskich ustawa 447, innymi slowy sprawa jest załatwiona, zaklepana, a my sie szczegółów dowiemy po wyborach, sprawa bedzie procesowana z prędkością światła w sejmie
  – dodatkowo kupimy od usa troche szmelcu z demobilu za kilka miliardów zielonych, nie wspominajac o czywiscie o darmowych wakacjach w polsce zwiększonego kontyngentu żołnierzy amerykańskich (podupcza trochę polek w polsce, może nawet czesc zabiora do usa, no bedzie troche wiecej czekoladowych dzieci w polsce)
  I pod koniec jak ktos chce zwiedzac usa rekomenduje nowy york dzielnica brooklyn – wiecej synagog niz w Jerozolimie 🙂

  od RacimiR: Trudno się nie zgodzić. Rzucili te wizy , żeby ich wasale z PiS mieli dobry wynik w wyborach. Niedługo ma być sporządzony amerykański coroczny raport z postępów w realizacji założeń ustawy 447 i ciekawe co się w nim znajdzie. Podejrzewam, że wypłynie on dopiero po wyborach, co by nie drażnić elektoratu PiS. Podejrzewam, że w tym raporcie Polska zostanie skrytykowana za opieszałość i wezwana do nadrobienia „zaległości”.

 15. Objazdowa trupa LGBTQWERTYHUJ zajechała wczoraj do Wrocławia. Pogoda dopisała – padało praktycznie przez cały dzień. Tęczowa zaraza spowodowała paraliż komunikacyjny miasta, przez co spóźniłam się na pociąg i stałam się mimowolnym świadkiem spędu sodomitów i gomorytów. Pierwszy raz w życiu widziałam coś takiego na żywo. Wrażenia mam jak najgorsze! Naprawdę przykro patrzeć jak idziemy, a w zasadzie pędzimy drogą zgniłego, zdemoralizowanego Zachodu…

  https://gazetawroclawska.pl/marsz-rownosci-we-wroclawiu-miasto-obstawione-policja-paraliz-komunikacyjny-w-centrum-zdjecia/ar/c1-14477733

  od RacimiR: Parada gorszycieli to przerażające doświadczenie dla normalnych, myślących osób, też to niestety przeżyłem. Najgorsze jest to, że młode dziewczyny (w wieku nastoletnim) są niesamowicie podatne na tę ideologię i wystarczy poczekać, aż dorosną. Ostatnio coraz bardziej zaczynam kibicować muzułmanom z zachodu Europy, aby jak najszybciej zaczęli tam wprowadzać szariat, bo tylko to może odwrócić bieg wydarzeń. Niestety lewactwo reaguje na tę możliwość i powoli wycofują się rakiem ze zorganizowania masowej imigracji i coraz rzadziej o tym mówią w ujęciu pozytywnym, a teraz główną parę propagandową pakują w tzw. globalne ocieplenie, na co dają się nabierać kolejne młode osoby.

  1. Jest tam takie zdjęcie gościa z tabliczką „cześć i chwała gejom” jako parafraza „cześć i chwała bohaterom”. No widać wyraźnie jak to oni „nie prowokują” i są „przeciwko” hejtowi.
   Tego samego dnia odbył się marsz w Nowym Sączu.
   https://fakty.interia.pl/galerie/kraj/pierwszy-marsz-rownosci-w-nowym-saczu-zdjecie,iId,2763782,iAId,341607
   gdzie na 3 zdjęciu widzimy baner z tekstem „pierwszy raz u siebie” a to z kolei świetnie obrazuje zdanie Kaśki „Objazdowa trupa LGBTQWERTYHUJ.” gdyż nie było ich tam za wielu bo ” Jak podaje policja, uczestniczyło w nim ok. 200 osób.”. No pewnie nie mogło być więcej, bo w 2 miejscach na raz się nie da. Główne siły pojechały do Wrocławia.

   Swoją drogą we Wrocławiu przejazdem byłem tydzień wcześniej i widziałem bilboard:
   https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/95/f2/5d988c79f20c0_p.jpg?1570354129
   Niestety to kropla w morzu potrzeb, przejeżdżając przez cały Wrocław widziałem tylko jeden.
   Jakoś tak zgadzam się z Ziemkiewiczem i na miejscu Narodowców olałbym marsz ciepłym moczem (ze względów jakie Ziemkiewicz wyłuszczył ostatnio u Roli), nie blokowałbym lecz na trasie przemarszu ustawiłbym rząd takich banerów (co cześciowo uczyniono tylko niepotrzebne megafony), niech idą i milczace banery dają świadectwo.

   1. Po co pokistom nachodźcy? Oni tylko dlatego ich „chcieli”, że Angela im kazała. Tak może być i teraz (gdyby wygrali), ale na pewno sami nie będą zabiegać.

    od RacimiR: Będą zabiegać, żeby się przypodobać. W Niemczech sytuacja jest coraz ostrzejsza, więc Polska jest idealna żeby sprowadzić najbardziej awanturujący się element.

 16. Odnośnie ostatniego filmiku – temat ludzi gorszego sorty został już chyba wyjaśniony i chodziło o sprzedawczyków do Brukseli?

  od RacimiR: Od początku o to chodziło, ale media opozycji totalnej „zmobilizowały” swój elektorat skutecznie wmawiając mu, że chodzi o wszystkich, którzy nie głosują na PiS. To samo zrobiono ostatnio z wypowiedzią biskupa Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”.

 17. Po niedzielnym wystąpieniu „noblysty” tvn zaczyna się łapać za brzytwę zaczęli pok, azywać Konfederację nawet pokazali niezmanipulowaną wypowiedź Korwina, zrozumieli ze tylko wejście Konfederacji może sprawić ze ich tak znienawidzony Pis tylko w tym wypadku może stracić większość parlamentarną

  od RacimiR: Żeby dopełnić groteski, to „noblysta” napisał na pejsie, że popiera PSL, a nie POKO 🙂 Pięknie ich załatwił.
  KODziarstwo jeszcze wczoraj uważało Bolęsę za męża stanu, który sam obalił komunę, a dzisiaj już szydera z niego pełną gębą. Uwielbiam ich „konsekwencję” w poglądach politycznych. Najbardziej mi szkoda Gdańska, który idiotyczną decyzją nadał go jako patrona lotniska.

  1. Moje miasto jest pojebane, niestety. Gdybym wiedział, że tak będzie, to bym osiedlił się 2 km dalej, żeby nie mieć w papierach, że mieszkam w Gdańsku.
   Lansowanie Konfederacji przez TVN może nie przynieść efektu, bo potencjalni wyborcy Konfederacji nie oglądają TVN.
   Natomiast być może około punkta procentowego PSL zyska dzięki poparciu noblysty (jacyś staruszkowie mogą tak zagłosować).

   od RacimiR: 2km? Przecież cała okolica jest taka sama. Ciekawe, co będzie w Tczewie po Neumanie, pewnie i tak wszyscy zagłosują na POKO. Na otarcie łez możesz sobie puścić piosenkę „Lunatycy” Dżemu 🙂 U mnie zresztą jest podobnie, trójkąt Gliwice – Chorzów – Tarnowskie Góry (około 1 mln mieszkańców) to zawsze był twardy elektorat POKO, choć teraz jest szansa, że to się trochę zmieni.
   Patron lotniska już skasował swój wpis i chyba dostał jakąś kasę, żeby ryja zamknął do niedzieli, bo coś ucichł ostatnio. Najlepszy był Schetyna, który najpierw z dumą przemawiał o swoim członkostwie w Solidarności Walczącej, potem wyszedł Bolęsa mówiąc, że to zdrajcy i dostał za to owację na stojąco, także od Schetyny 😀

   1. „2km? Przecież cała okolica jest taka sama.”

    Tak może się wydawać komuś, kto tu nie mieszka 🙂
    Różnice są spore. Lokalne władze Gdańska są wyjątkowo lewackie. Na przykład próbują uparcie wepchnąć homoseksualizację do szkół, jest ostra inba o to. Możesz o tym poczytać na http://odpowiedzialnygdansk.pl/ . W okolicznych miejscowościach (na przykład w Leźnie, które jest właśnie 2 km ode mnie) tego po prostu nie ma, bo ich władza już tam nie sięga. Owszem, rządzą głównie pokiści oraz ludzie pokroju Szczurka (bezpartyjny prezydent Gdyni), ale poza tym, że kradną, są nieszkodliwi.

    Poza tym – kwestia wizerunkowa. Głupio się przyznać, że mieszka się w mieście, z którego jest nie tylko TW Bolek, ale również Tusk, Rzepliński, Plichtowie i ten SS-man Grass, który wciąż jest czczony przez władze Gdańska (są na mieście różne tablice, posągi itp. upamiętniające Grassa).

    Co do Schetyny, to prawie na każdym zdjęciu jego twarz wyraża „co ja tutaj robię?” i chyba coś w tym jest.

 18. Jak wyjaśnić logicznie sprawę tego Wojciechowskiego? Byłem pewien że nie dostanie tej posady w euroburdelu bo jest ze znienawidzonego pisu. Tymczasem dostał dziś to stanowsiko jednogłośnie Możliwości są dwie
  a) euroburdel uznał, że nie danie mu stanowiska pobudzi elektorat do wyborów na pis
  b) pis poszedł na ustępstwa wobec euroburdelu zapewne w temacie ekooszołomstwa

  od RacimiR: Musieli coś rzucić Polsce, bo i tak nasza reprezentacja jest tam żenująco mała jak na wielkość kraju (dużo mniejsze od nas kraje mają tam dużo więcej lukratywnych stołków). Tusk z Bieńkowską to nie dość, że „totalni”, to jeszcze zjadą wkrótce do bazy, więc mogłoby się tak skończyć, że 38 milionowy kraj nie miałby nikogo ważnego w UE, a to by fatalnie wyglądało w kwestii PR-u (bo oficjalnie wszyscy we wspólnocie są równi).

 19. Mam pomysł na zabawę. Obstawiamy, czy Greta Thunberg dostanie pokojowego nobla.

  od RacimiR: Wg mnie dostanie, ale to bez znaczenia. Ta nagroda uległa „marszowi przez instytucje” i obecnie nie ma żadnej wartości, a ostateczna jej kompromitacja to Obama, który odebrał 'pokojową’ nagrodę za atak na Syrię.

  1. Polka iga tokarczuk jak na razie dostala literacka nagrode nobla, a ja kobity jakoś nie znam :-/
   Z noblem od zawsze byly jaja, m.in. hitlercio i wujek stalinek byli brani pod uwage jako kandydaci do pokojowego nobla 😀
   Aaaa i nasz polski smaczek bolęsa przeciez dostal pokojowego nobla bo wg. oficjalne j propagandy pogonil ruskich i sam swoja haryzmą pokonał komunizm i w ogóle cale zsrr (pokolenie kodziarzy chyba nadal wierzy w te bajke).
   Z ciekawostek noblowskich jeszcze to bardzo spory % jest przyznawany tym … ekhem … no … rzymianom.

   od RacimiR: Gwoli ścisłości- ona dostała pół nobla, bo jest drugi literacki laureat (Austriak, w dodatku oskarżany o nacjonalizm). Ogólnie to ta nagroda zeszła na psy już jakiś czas temu.

  2. Wy tu pitu pitu o Grecie, a tu z nienacka Tokarczuk przytuliła 3,5 mln zł. Greta musiała obejść się ze smakiem póki co. Może za rok.

   od RacimiR: Ci 'żymianie’ to jednak zdolny naród, ciągle noble dostają 🙂

 20. https://m.youtube.com/watch?v=3aFiN09ZUuo
  Powyzej link do piosenki disco polo Smolenia 'ani me ani be …’
  pozycja obowiazkowa do odsłuchania przed każdymi wyborami.

  Z ciekawostek piosenka powstała pod wplywem wyborczego pojedynku telewizyjnego w 1995r pomiedzy kwachem a bolęsą, gdzie bolęsa do kwacha palnal mądrość 'pan wchodzisz jak do obory ani me ani be ani kukurryku’.
  Bolesie to nie pomoglo bo i tak przegrał, a w 2000r dostal 1% głosów (chyba tylko rodziny sb-kow na niego glosowaly).
  Po ostatnim wyniku powinien odsunąć sie w cień i pozwolić sprawować polityke w miare normalnym osobom, niestety nie daje za wygraną i coraz bardziej sie ośmiesza, nie dociera do niego ze mlode pokolenie ma z niego memy tylko, a reszta ludzi go przeklela za rzeczywistość lat 90tych w polsce. Jedynie kodziarze na rozkaz czasem palną o nim cos bzdurnego.

  od RacimiR: Bolęsa jest pożyteczny dla prawicy, bo KODziarstwo chcąc nie chcąc musi go bronić, a jego bronić się po prostu nie da, bo co chwilę odstawi jakąś szopkę. To słoń w składzie porcelany. Niestety KODziarstwo nie ma większego problemu z „mądrością etapu”, więc oni potrafią raz Bolka bronić, dzień później obrażać, a nazajutrz znów bronić i przy tym nie widzą w tym zachowaniu zupełnie nic dziwnego.

 21. Środkowa Ręka Sorosa

  Winnicki zastapi Ozjasza na ostatniej debacie brak więc będzie Hitlera i szachów dla debili
  Ostatni sondaż IBSP daje Konfie 8,5%
  Panowie i Panie stoimy u progu czegoś świeżego być może poniedziałek będzie nieco inny niż wszystkie

  od RacimiR: Zobaczymy co będzie. IBSP to chyba najmniej wiarygodna sondażownia, ale miejmy nadzieję że się nie pomyli tym razem.

  1. Nie było Hitlera ani paraolimpiad, więc Konfederacja jest w sejmie. A jednak się udało.
   PiS pewnie skoalicjuje się z PSL, bo oni są bezkonfliktowi – za cenę paru ciepłych stołków zrobią wszystko. Konfederacja już by im robiła problemy, a z pokistami ani z nominalną lewicą się są w stanie dogadać (a w każdym razie „nie przy ludziach”).

   od RacimiR: Nie potrzebują koalicji.

 22. Sondaże wszelakie w przyblizeniu pokazują ze wyniki poszczególnych partii kolejno w zadziwiajacy sposób układają sie w szereg geometryczny:
  1) 1/2 % glosów partia aaa
  2) 1/4 % glosów partria bbb
  3) 1/8 % glosów partia ccc
  4) 1/16 % głosów partia ddd
  5) 1/32 % glosow partia eee
  Za 3 literowe skróty czytelnik samodzielnie podstawi sobie powszechnie znane partie 🙂

  1. No dobra nie trafilem pod wzgledem % glosujacych Polaków ale jak sobie sprawdzimy podział mandatów sejmowych (D’Hondt sie kłania) to mamy
   1) 50% a jest 51%glosów partia pis
   2) 25% a jest 29% glosów partia KO
   3) 12,5% a jest 10,65% glosow partia sld
   4) 6,25% a jest 6,52% glosów partia psl
   5) 3,12% a jest 2,39% glosow partia konfederracja
   6) 1,56% a jest 0,22% glosow mniejszość niemiecka

   Naciągane to troche ale … no jakby ktos za baze wzial malejący geometryczny szereg polowkowy a reszte sobie dopisał :/

 23. Wyniki exit poll (czyli wszystko może się zmienić). PiS 43,6%; KO 27,4 %, SLD 11,9%, PSL 9,6%, Konfederacja 6,4%. Frekwencja 61,1%. PiS póki co ma 239 mandatów czyli rządzi samodzielnie. Jeśli przy takiej frekwencji Konfederacja wejdzie do Sejmu to naprawdę ma potencjał.

 24. Jachira przetrwała najgorsze. Teraz już tak łatwo jej nie zlikwidują. BOR by się zainteresował, poza tym na ulicy była łatwym celem, a na mównicy sejmowej czy w którejś telewizji – już nie.

  od RacimiR: A co POKOwskim hitmanom szkodzi ją sprzątnąć na ulicy? Przecież nie będzie siedziała ciągle w sali sejmowej.

  1. No niby nic, ale póki robiła happeningi na ulicy, była jeszcze łatwiejszym celem jak Adamowicz na WOŚP (bo nie trzeba było przemykać przez żadną ochronę). Teraz będzie im dużo trudniej.

   No chociaż z drugiej strony, Rosiaka załatwili w jego biurze poselskim…

   od RacimiR: Dla chcącego nic trudnego. Przecież ona nie będzie miała całodobowej ochrony. Jak narobi przypału to ją odstrzelą i zrobią z niej męczennicę PiS. Mam dziwne przeczucie, że tak będzie, no chyba że nagle zmądrzeje i przestanie się wygłupiać.

 25. Szczepan Twardoch:

  „Słuchajcie, może z okazji zasłużonej klęski pajaców i niezasłużonego zwycięstwa dziadów borowych ktoś zechciałby podzielić się w mediach społecznościowych błyskotliwą analizą zwycięstwa tego przyczyn, obejmującą opinie o rozdawnictwie, kupowaniu głosów za 500+, niskim poziomie oświaty i czytelnictwa, chłopach pańszczyźnianych, oraz koniecznie oburzenie na lud głosujący zgodnie ze swoim materialnym interesem (w demokracji! skandal!) nie zaś zgodnie z Wartościami Wyższymi? No kto? Bardzo proszę. Żadnej jeszcze nie czytałem. Bardzo brakuje takich głosów. Kiedy głosujący na PiS dowiedzą się, jak bardzo nimi gardzicie, to na pewno zrobi im się tak głupio, że następnym razem to nawet na Schetynę zagłosują, byle zasłużyć na wasz podziw.”

  Nie przepadam za tym gościem, ale ten wpis był naprawdę celny.

  od RacimiR: El clasico u totalnych. Przez 3 dni po przegranych wyborach próbują w swoich kręgach nawoływać do opamiętania się z nienawiścią do wyborców PiS, ale po 3 dniach hamulce puszczają i wszystko wraca do „normy”. Zresztą hejter Twardoch najlepszym tego zjawiska przykładem.

 26. Znamy już wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. PiS będzie miał minimalną większość w Sejmie a dokładniej 235 posłów (tyle samo zdobył w 2015) ale utracił Senat. PiS procentowo i w liczbach bezwzględnych (liczbie wyborców) poprawił wynik ale mandatów ma tyle samo (a to ze względu na to że wszystkie komitety ogólnopolskie przekroczyły próg) a w PiS-ie zapewne liczyli na lepszy wynik procentowy jak i mandatowy. Należy zauważyć że pomimo programów socjalnych (jakkolwiek je oceniać) to gdy zsumuje się wyniki KO, SLD i PSL mają więcej niż PiS, większość wyborców jakoś nie okazała wdzięczności PiS-owi. Frekwencja wyniosła ponad 61% czyli wszystkie elektoraty poszły na wybory, oznacza to że PiS osiągnął szklany sufit poparcia.
  Kolejna kadencja PiS-u będzie trudniejsza gdyż w Sejmie od strony socjalnej będzie atakowane przez SLD a od strony konserwatywnej przez Konfederację. Dodatkowo Senat będzie uprzykrzał życie rządowi PiS (no chyba że będzie Kałuża i odzyskają Senat). Dodatkowo w Sejmie zwiększyła się liczba frakcji Gowina i Ziobry bez których PiS nie miałby większości a to znaczy że zwiększy się ich wpływ na rząd, a ponoć Morawiecki nie lubi się z Ziobro, podobnie planowano też obniżyć rangę Gowina; oznacza to że już widać że PiS który na zewnątrz wydaje się monolitem, tak naprawdę pojawiają się już pierwsze rysy, jednak Kaczyński jest na tyle silny że wszystko utrzymuje w ryzach. Prawdopodobnie gdy Kaczyński odejdzie (a kilka tygodni temu sugerował że może to być jego ostatnia kadencja) PiS się może mocno podzielić jeśli nie rozpaść (nazwijmy to ,,efektem AWS”). W każdym razie nad PiS-em w tej kadencji będą wisieć w ciemniejsze chmury, tragedii nie ma ale kolorowo również nie jest. Prawdopodobnie cztery lata rząd przetrwa.
  Teraz PiS musi mocno skupić się na prezydenckich. Jeśli totalni mieliby swojego prezydenta to wtedy rząd PiS miałby bardzo ograniczoną możliwość rządzenia.

 27. Tak sobie patrzę na te mapy:
  https://wbdata.pl/wyniki-wyborow-do-sejmu-2019-na-mapach/

  PiS – zgodnie ze stereotypem, głównie wschód z wyjątkiem Warszawy, Łodzi, Krakowa i okolic Hajnówki, chociaż pewną nowością jest zwiększona obecność na Kaszubach (to są te 2 km, które robią różnicę).

  KO i SLD – też zgodnie ze stereotypem, jako anty-PiS – zachód, z niewielkimi różnicami.

  PSL – kilka dużych plam w całym kraju, największa wokół Brodnicy, kolejne wokół Żar, Wągrowca, Tomaszowa Lubelskiego, no i Hajnówka się znalazła. Kilka jeszcze pojedynczych, mocno zaznaczających się gmin. Być może to są te obszary, w których PSL zrobił skuteczną kampanię wyborczą, lub PiS zaniedbał, lub z którymi PiS ma na pieńku.

  Natomiast zagadką jest dla mnie mapa Konfederacji.

  Na pierwszy rzut oka – okolice wielkich miast, ale tak jakoś dziwnie. Najczęściej nie samo miasto, tylko gdzieś obok. Największa plama w Wielkopolsce, ale wcale nie Poznań, tylko wokół Środy Wlkp. Nie Gorzów Wlkp., tylko kilka gmin w pobliżu.

  Białystok i okolice, ale najwięcej nie w Białymstoku, tylko w Juchnowcu Kościelnym, tuż na południe. W Kujawsko-Pomorskiem – poparcie w obu stolicach, ale większe w pobliskim Sicienku, Solcu Kujawskim, Dąbrowie Chełmińskiej i Gniewkowie.

  Na Kaszubach i Kociewiu – nieco bardziej rozległa plama. Być może reakcja na taśmę Neumanna (co tłumaczyłoby również zwiększone poparcie dla PiS). Jest plama w Wicku, ale tam jest ewidentny anty-PiS – ta plama jest na każdej mapie tylko nie pierwszej.

  Na Śląsku – też tak jakoś poza ścisłym centrum.

  Jedynie Warszawa się odznacza na plus względem najbliższych okolic – widzę, że nie jest z tym miastem tak źle.

  Jest też kilka mniej zurbanizowanych obszarów, np. Bieszczady – ???

  „No i mapa, na którą wszyscy czekają, czyli wygrany komitet w gminie, w starciu PIS vs. KO.”

  Widzimy wyraźnie kilkanaście „oaz wolności”. Mam niewątpliwy „zaszczyt” mieszkać w jednej z nich. 2 km od jej granicy. Wiem, że marudny jestem, ale jakoś nie mogę przeboleć swojej decyzji. W dodatku – czego na mapie nie widać – o ile w Gdyni jest po prostu PO+układ, w Gdańsku jest PO+układ+tęcza. Nie polecam.

  od RacimiR: U mnie jest tak samo, jak w Gdańsku. Katowice i okolice (Chorzów, Siemce itd) to dominacja POKO. Ja mam taką teorię, że to miasta wyludnione (które straciły ogromną część populacji w ostatnich 2 dekadach), z mocno podstarzałym społeczeństwem. Młodzi wyjechali do UK 15 lat temu i zostali sami KODziarze 60+, którzy wiadomo, na kogo głosują.

  1. Nie, w Gdańsku jest mnóstwo millenialsów z całej Polski. Porównałbym Gdańsk raczej do Warszawy niż do Katowic. To są ludzie, którzy wierzą w Wielki Świat, popierają POKO i SLD nie z pozycji typowo kodziarskich, tylko euroentuzjastycznych, liberalnych i ojkofobicznych.

   od RacimiR: Ja pisałem stricte o Katowicach, Gliwicach, Chorzowie i Siemianowicach – to są miasta starych ludzi (czyli KOD), doskonale widać to na ulicach czy w parkach, młodzieży jak na lekarstwo. Połowa moich znajomych ze szkoły siedzi na emigracji.
   A Gdańsk to faktycznie bardziej model warszawski (oraz poznański i szczeciński), czyli sporo młodego, ojkofobicznego i kosmopolitycznego lewactwa, ogłupionego propagandą mediów.
   Powody są różne, ale efekt jest ten sam, czyli w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie oraz tych 4 emeryckich miastach na Śląsku POKO uzyskała podobny, rewelacyjny wynik (+/- 45%). W każdym z tych przypadków wynik wojewódzki trochę wyrównała okoliczna „prowincja”.

  2. Akurat taki wzorzec poparcia IMHO dobrze pasuje do modelowego konsumenta Konfederacji: małomiasteczkowy, młody prekariat pracujący w wielkim mieście z potencjałem intelektualnym wystarczającym do przyswojenia najprostszej ideologii ever (Definicja korwinizmu: „przekonanie, iż na każdy problem ludzkości istnieje recepta dająca się zapisać zdaniem pojedynczym”).
   Co do bloga: typowe zapasy w błocie (z pewnością pamiętasz Jażdzewskiego?) czyli do dupy. A więc bez odbioru

   od RacimiR: Z kolei dominujący wzorzec wyborcy Zandberga/Biedronia to młody aktyw „robotniczy” (czyli utrzymywany przez bogatych rodziców) który ma posturę Jasia Kapeli i pamięć muszki jednodniówki. Z powodu ogromnych braków w umiejętności logicznego myślenia nie jest on w stanie przyswoić sobie absolutnie żadnej ideologii, dlatego po prostu wierzy we wszystko, co podpowiedzą mu nadrządcy z zagranicy (nawet, gdy rzeczy te są logicznie sprzeczne ze sobą np. feminizm i islam). W życiu codziennym nie toleruje osób, które nie są lewakami i chciałby je wyeliminować fizycznie na wzór stalinowski, nie przyjął pod swój dach, ani nawet nie ma codziennych kontaktów z żadnym „uchodźcą”, w gruncie rzeczy brzydząc się nimi, chodzi w drogich ciuchach szytych w niewolniczej Azji, zużywa tony plastiku, jeździ wszędzie samochodem z włączoną klimą, a o złą sytuację ekologiczną (która się w Polsce poprawia z roku na rok) obwinia PiS.
   Daliśmy sobie ubłoconą pięścią po ryjach, a teraz bez odbioru.

   1. Że tez Ci się chciało RacimiR typkowi odpowiadać. Typowa projekcja czytelnika GW. Wszedł, tupnął nóżką i uciekł. Jeśli chodzi o Jażdżewskiego to użył zwrotu „rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje”. Czytam Twój blog od jakiegoś czasu i lubię go za, między innymi, kulturę wypowiedzi, rodzaj humoru, wnikliwość, spostrzegawczość, logikę. „Zapasy w błocie” raczej uprawia np taka GW jeśli się trzymać terminologii użytej przez Jażdżewskiego w pełnym kontekście. Inna sprawa, że tego zwrotu można użyć w stosunku do każdego publicysty czy medium, którego poglądy nie korelują z naszymi a przy tym wzbudzają emocje. I co pan zrobisz? Nic nie zrobisz :)|

    od RacimiR: Co mi szkodziło poświęcić minutę na odpowiedź 🙂

   1. głosowali też na nią tzw „najlepsi polacy którzy wyjechali”, pis oprócz usa i kanady przegrał zagranicą, po tym czymś nie dziwię się tym z britain first ,tommemu robinsonowi czy nigelowi farage, że chcą sie pozbyć „polaków z wysp” bo ich imigracja zresztą jak każda inna zrobiła z ich kraju lewackie dziadostwo

    od RacimiR: Robinson to największy zwolennik Polaków, Farage mniej, ale też nie jest jakimś wielkim naszym wrogiem. Co do ich pozbywania- Polacy to największa grupa, związana z potencjalnym brexitem, a właśnie o brexit u Farage’a chodzi. Ubogacaczy nie wywalą z powodu brexitu, bo te kraje nigdy nie były w UE. Co by nie mówić, to Polacy w UK pracują bardzo ciężko za niezbyt wygórowane stawki. Jest to na rękę pracodawcom, ale „rodowitym pracownikom” już nie, bo mają stosunkowo niskie pensje przy rosnących cenach. Zresztą to samo mamy teraz w Polsce z Ukraińcami.

 28. Ja sie tylko zastanawiam nad jednym, jak mozna głosować wciąż na platfusow z przydupasami oraz na sld. Pierwsyi nakradli ile sie dalo i pozwalali na wyplyw hajsu z polski w miliarrdach, afer ilosc niezliczona, a sld to przeciez post komuchy a ludzie chyba zapomnieli ponurej rzeczywistości lat 90tych jak te postkomuchy rządzili, cwaniaki wzieli zandberga i weszli jako koalicja. Wogole politycznie ludzie maja krótka pamięć.
  Pis moim zdaniem wygral zasłużenie, nawet 3miliony wiecej ludzi na nich glosowalo niz 2015. Oprocz zdechlych koni i wiewiorek, jakisch nie wybudowanych wiezowcow kaczora, holokaustu dzików czy tam wilkow o innych aferach sie nie slyszalo. Pis prowadził rozwazna polityke socjalu jak janosik – zabieral majetnym oddawal dzieciorobom (wsszak robil to z naszych wlasnych zarobionych pieniedzy i ciagle powyzsza drobne podatki) ale ludzie zawsze wola ccos dostać – platfusy (ani wogole zadna ekipa po 89) nie zafundowaly tyle ssocjalu co pis. Az sie dziwie ze tylko 44% glosow dostał.
  Psl to wiadomo stolki a kukiz jednak nagonil im te 4% bo w 2015 ledwie przeszli prog.
  Konfederacja ledwo prrzeszla prog – grratuluje.
  Jedno jest pewne – na pozycjach startowych grzeja silniki źymianie do 447 dniowego wyscigu po nagrode główna – formula holokaust1, wlasnie trwaja ostatnie kalibracje silników, dobierany jest ostateczny sklad drużyn, odcinkow specjalnych o szcczegolnym znaczeniu, a linie telefoniczne tellawiw-hajfa-waszyngton-no6wy york sa rozgrzane ma maksa.

  od RacimiR: Wg mnie też główny wpływ na wynik PiS i POKO miały afery. Trudno znaleźć jakąkolwiek kosztowną dla skarbu państwa w latach 2015-19, natomiast 8 lat rządów PO to mnóstwo takowych. Oczywiście TVN robił co mógł, aby wyolbrzymiać jakieś pierdoły (oparte na zeznaniach 1 mało wiarygodnej osoby, typu Austriak od wież podpuszczany przez Giertycha czy mała Emi alkoholiczka, która „zorganizowała” całe struktury hejterów, biorąc za to w sumie 3000zł), ale uwierzyli w to najbardziej zatwardziali KODziarze.
  Socjal też się społeczeństwu na ogól spodobał, ja akurat jestem jemu bardzo przeciwny, dlatego nie głosowałem na PiS.
  A żymianie coś cicho siedzą, myślałem że zacznie się od razu po wyborach, ale widocznie czeka nas jeszcze chwila spokoju.

  1. http://lokw.hopto.org/news.php?readmore=956

   Apropos źymian – my sobie gadu gadu o tęczowych piatkach w podstawowkach (cczy tam gimnazjach) a do mojego dawnego lo (z lat 90tych) przyjechali uczniowie z usraela.
   Oczywiście tylko w lokalnych gazetach bylo cos wspomniane a w tnv czy tvpis czy nawet RydzykMedia ani slowa.
   Nie wiem po co bylo to spotkanie, zabladzili do muzeum Auschwitz czy jak?
   Ciekawy czy ktokolwiek z nauczycieli lub uczniow mial jaja zadać pytanie o ich stosunek do ustawy 447 … ale watpie.
   Nauczyciel za samo pytanie dostalby dyscyplinarke + rozprawa sadowa o antysemityzm a uczen wydalenie ze szkoly + pewno tez sad o antysemityzm dodatkowo kurator (jak ten chlopak z krzyżem na demonstracji sodomitow).
   Dawniej (w sumie chyba nadal) przyjeżdżają tam niemcy na wymiane uczniów. Ciekawe ze zawsze to wiekszosc chłopaków z niemiec jest. Nie wiem czy wogole do jakiegos lo w polsce przyjeżdżają w większości dziewczyny z takich krajow slynacych z urody kobiet jak bialoruś czechy slowacja slowenia czy bylego bloku wschodniego.
   Wogole coraz częściej tu komentuje polską polityke (nieświadomie powodujac konsternacje plci pięknej) no ale juz jak to wyczytalem to sie mi az krew gotuje jak to rzymianie z jednej strony nas szkaluja na forum swiatowej prasy a z drugiej strony organizowane sa z nimi spotkania i mecze przyjaźni. Ciekawe czy jajakolwiek szkola w usraelu by ugoscila polskich uczniow, ja nie slyszalem o takim przypadku.

   od RacimiR: Trzeba pokazywać Polin ich przyszłym władcom 🙁 Do Polski zazwyczaj zagraniczna młodzież przyjeżdżała albo poruchać, albo pokozakować.

 29. JaZdzira
  motto: „Głupia jak but… It`s very good!”

  Na próżno jej oczęta szukają rozumu!
  Krzyk: „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!”
  To… faszyzm jest jej zdaniem! Patriotyzm tłumu
  Wymaga… spałowania! To jej myśli złote…

  Wypada więc przypomnieć tej, co „Konstytucji
  Broni”, treść… Konstytucji. Jest w niej zakazana.
  Agitka komunizmu. Przeciw rewolucji
  Znane hasło dlaczego spotyka nagana?

  Myślę, ją obserwując, o JaZdziry tacie.
  Dobrze, że gdy ją płodził, chętka mu opadła.
  Mogło być jeszcze gorzej, niż to co już znacie…
  Bo, gdyby pchnął raz jeszcze, to zrobiłby diabła!

  https:
  //dorzeczy.pl/kraj/120735/rodzacy-sie-faszyzm-we-wroclawiu-jachira-znowu-zaskakuje.html

 30. Nie ma na kogo głosować.

  A jak płeć wpływa na poparcie dla telewizji IPP i Ruchu 11 Listopada? Kto go bardziej popiera? Mężczyźni czy kobiety? Może tyle samo kobiet i mężczyzn.

  od RacimiR: Po co się nad tym zastanawiać? Przecież ta śmieszna partyjka to folklor na miarę Kononowicza. Z pewnością osoby, które ich (a w zasadzie „jego”, bo cały cyrk jest w rękach jednego despoty) popierają mają coś z głową, niezależnie od płci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top