Prasówka, cz. 12

aa

Świat pędzi do przodu, w Polsce też dzieje się niemało, zatem z przyjemnością zapraszam na pierwszą w 2017 roku odsłonę „Prasówki”. Jak zawsze – jest to zbiór wybranych wiadomości z ostatniego okresu, okraszonych nierzadko szyderczym komentarzem. Zaczynamy!


14.01.2017 – Do Polski dotarł konwój ze sprzętem i wojskiem amerykańskim, które ma stacjonować w naszym kraju w ramach projektu „Wschodniej Flanki NATO”. Przybyło około 4.000 żołnierzy, 87 czołgów 'Abrams M1A1′, 140 wozów bojowych 'Bradley’, 400 samochodów 'Humvee’ oraz 20 haubic 'M109 Howitzer’. W Żaganiu odbyła się oficjalna impreza powitalna z udziałem szefa MON oraz premier Szydło.

Amerykański sprzęt wojskowy po rozładunku w porcie w Bremerhaven

12.01.2017 – Zygmunt Miernik wyszedł na wolność. Został skazany w kwietniu 2016 na 10 miesięcy więzienia – za rzucenie tortem w sędzię sądową, która zdecydowała o zawieszeniu procesu przeciwko Czesławowi Kiszczakowi (w związku z tą decyzją Kiszczak nigdy nie został osądzony). O uwolnienie Miernika apelowało wiele środowisk prawicowych – pomimo tego przesiedział on za kratami aż 8 miesięcy (wypuszczono go 2 miesiące przed końcem wyroku). Według mnie Miernik powinien zostać uniewinniony dużo wcześniej – ja na jego miejscu posiedziałbym jeszcze te 2 miesiące, aby zwrócić uwagę PiSowi, że ich dekomunizacja wykonywana jest bardzo opieszale.


10.01.2017 – Szef MSZ, Witold Waszczykowski popełnił lapsus językowo-dyplomatyczny. Państwo „San Cristóbal y Nieves” zostało przez niego nazwane „San Escobar”, co dało początek różnym memom i prześmiewczym profilom w social-media.


9.01.2017 – W wieku 92 lat w Leeds zmarł Zygmunt Bauman. Jego karierę zawodową można podzielić na 2 etapy – pierwszy (bagatelizowany przez samego Baumana i jego żydolewicowych zwolenników) to służba dla reżimu stalinowskiego (konkretnie dla Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Drugi okres to kariera „naukowa” – Bauman zasłynął na całym świecie tym, że 2500 lat po śmierci Heraklita z Efezu skopiował jego teorię filozoficzną, mówiącą, że „wszystko płynie”. W Polsce Bauman zasłynął głównie nieudaną wizytą na Uniwersytecie Wrocławskim.


9.01.2016 – Sprofanowano pomnik polskich ofiar UPA w ukraińskiej wsi Huta Pieniacka. Namalowano znak „SS” na jednej z tablic, a na drugiej barwy flagi Ukrainy. Zdewastowano też katolicki krzyż. Polskie i ukraińskie władze oraz media zgodnie twierdzą, że na pewno jest to prowokacja Rosji, wymierzona w skłócenie obu „zaprzyjaźnionych” narodów. Ja jednak wcale bym się nie zdziwił, gdyby to ukraińscy nacjonaliści byli sprawcami…


8.01.2017 – Zamach terrorystyczny w Jerozolimie. Sprawcą był Palestyńczyk, powiązany z Państwem Islamskim. Wjechał on ciężarówką w tłum ludzi na popularnej promenadzie. Zginęły 4 osoby, a kilkanaście zostało rannych.


8.01.2017 – W wieku 43 lat zmarł Przemysław Wałęsa, jeden z wielu dzieci byłego prezydenta – Lecha. Pan Przemysław przegrał z nałogiem alkoholowym, a powodem śmierci był, według GW – „niezdrowy tryb życia”. Pan Przemysław zasłynął głównie tym, że „niezawisły sąd” w latach 90-tych tłumaczył Wałęsę „pomrocznością jasną” w sprawie spowodowanego po pijaku wypadku samochodowego.


6.01.2017 – Legendarny występ polskich skoczków narciarskich w 65 Turnieju Czterech Skoczni. W końcowej klasyfikacji imprezy zwyciężył Kamil Stoch, drugi był Piotr Żyła, a czwarty Maciej Kot.


5.01.2017 – Na światło dzienne wychodzi 6 faktur, wypłaconych firmie Mateusza Kijowskiego przez KOD (na kwotę ponad 90 tysięcy złotych), które zostały podpisane przez… Mateusza Kijowskiego. Okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry lodowej, a KOD był siedliskiem finansowych szwindli, intryg i cwaniactwa. Prawdopodobnie w wyniku afery – skompromitowany KOD już się nie podniesie, a działacze pozagryzają się między sobą.


4.01.2016 – Czwórka pigmentalnie uposażonych nastolatków z przedmieść Chicago porwała kradzionym samochodem białego, niepełnosprawnego 18-latka i przez dwie doby katowała go w mieszkaniu jednego ze sprawców. Całość transmitowali w internecie (linka nie daję, bo nagranie kasowane jest z prędkością światła, ale na bieżąco pojawiają cię nowe kopie, które zawsze można sobie wyguglować). Mimo, że na nagraniu padło wiele rasistowskich zdań wobec białej rasy – politycznie poprawna policja nie zakwalifikowała zdarzenia jako „rasistowskie”, ani „z nienawiści”. Sprawa jest intensywnie wyciszana. Gdyby było odwrotnie (biali porywają czarnego i katują, wykrzykując rasistowskie hasła), to pewnie trwałoby już murzyńskie powstanie, okradanie sklepów i skandal międzynarodowy…


2.01.2017 – W najnowszym numerze tygodnika Newsweek (wydawca: Ringier Axel Springer, redaktor naczelny: Tomasz Lis) pojawił się wywiad z czwórką „demokratycznych artystów” pochodzenia „handlowego” – Jackiem Poniedziałkiem, Maciejem Stuhrem, Mają Ostaszewską i Magdaleną Cielecką. Ta ostatnia stwierdziła, że po marszu KOD czuła się jak żydowskie dziecko w czasie okupacji, bo ktoś krzywo się na nią spojrzał w tramwaju. O tej sprawie i całym zjawisku lewactwa, chwytającego się brzytwy pisałem TUTAJ.


31.12.2016 – Samozwańczy lider opozycji parlamentarnej, Ryszard Petru, pomimo trwającego „ciamajdanu” i okupacji sali sejmowej – świętował zakończenie roku w Portugalii, razem z posłanką Joanną Schmidt. O sprawie pisałem TUTAJ. W „Sylwestra” ma miejsce także wiele innych wydarzeń, m.in. zamach terrorystyczny w Stambule, napięcie w Ełku po zabójstwie Polaka przez Tunezyjczyka czy nieudany szturm tysiąca niedoszłych „uchodźców” na hiszpańską Ceutę. O wszystkich tych sprawach napisałem zbiorczo TUTAJ.


29.12.2016 – Zapadły wyroki w sprawie „Afery Podsłuchowej”. Marek Falenta, rzekomy organizator podsłuchów spędzi 2.5 roku w więzieniu, dwójka kelnerów dostała wyroki w zawieszeniu. Żaden z nagrywanych „bohaterów” nie został ukarany. Jest to dla mnie żenada oraz potężny minus dla Zbigniewa Ziobry i rządu PiS. Być może zjednoczona postsolidarność z „POPiS” dalej istnieje, tylko udają, że się nie lubią, aby „dzielić i rządzić” (a naprawdę piją razem wódkę i się z nas śmieją). Mamy nowy rząd od 15 miesięcy i w tym czasie ani jeden ważny przestępca z poprzedniego układu nie został jeszcze ukarany. Zamiast tego ukarano tych, którzy ujawnili niektóre przekręty poprzedniej ekipy…


25.12.2016 – Katastrofa rosyjskiego samolotu wojskowego TU-154 w pobliżu Soczi. Zginęły 84 osoby, głównie muzycy popularnego Chóru Aleksandrowa, a także 9 dziennikarzy. Samolot rozbił się tuż po starcie, wpadając do Morza Czarnego. Samolot zmierzał do Syrii, gdzie chórzyści mieli zaplanowany koncert dla żołnierzy rosyjskich, stacjonujących w tamtejszej bazie wojskowej.


25.12.2016 – W tajemniczych okolicznościach zmarł piosenkarz George Michael. To dla niego były naprawdę „Last Christmas”. Pisałem o tym TUTAJ.


24.12.2016 – Wigilijne ubogacenie kulturowe w Niemczech. Grupa młodocianych „uchodźców” z Syrii i Libii podpaliła bezdomnego Polaka na berlińskiej stacji metra.


Dariusz Michalczewski

21.12.2016 – Policja z Gdańska zatrzymała Dariusza Michalczewskiego, byłego boksera, a obecnie autorytet środowisk lewicowych w dziedzinie promocji ruchów LGBT i przyjmowania tzw. „uchodźców”. Policję wezwała żona pana Dariusza, która stwierdziła, że mąż znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie od 8 lat. Później wycofała wszystkie zarzuty i sprawę wyciszono. Przy pięściarzu podczas zatrzymania znaleziono małą działkę kokainy.


16.12.2016 – 9.01.2017 – trwa tzw. „Ciamajdan”, czyli nieudana próba przeprowadzenia zamachu stanu w Polsce przez tzw. „opozycję totalną” (PO i Nowoczesną). Sprawa z każdym kolejnym dniem robi się coraz bardziej groteskowa, aż w końcu w styczniu opozycja decyduje się zawiesić protest na czas nieokreślony. Pisałem o tym TUTAJ.


14.12.2016 – Kolejna debata o „łamaniu demokracji w Polsce” odbyła się w brukselskim Parlamencie Europejskim. Jak zwykle – była niemal pusta sala i nic nie ustalono.


14.12.2016 – Pseudodziennikarka Agnieszka Kublik z Gazety Wyborczej publikuje kłamliwego newsa. Czytamy w nim, że Wojciech Mann został rzekomo oskarżony o „braki warsztatowe” przez zarząd Polskiego Radia. Rewelacje przedrukowane są przez wszystkie największe media w Polsce, sprawa zaczyna tętnić życiem w social-media. Na koniec okazało się, że Kublik wszystko wymyśliła. O sprawie pisałem TUTAJ.


13.12.2016 – Symboliczny koniec wojny domowej w Syrii. Miasto Aleppo zostaje odbite przez siły rządowe. Dżihadyści, wspierani przez Izrael (zwani przez lewicowe media „umiarkowaną opozycją”) zmuszeni są do ucieczki, prawdopodobnie wielu z nich jest już w Europie, bo w Syrii nie mają więcej czego szukać. Syria zaczyna odbudowę – potrzebne są tysiące silnych rąk do pracy, ale liczni młodzi mężczyźni, którzy „uszli” do Europy – nie mają zamiaru brać w tym udziału.


13.12.2016 – W Warszawie odbyła się demonstracja KOD i UB-eków, którzy sprzeciwiają się tzw. Ustawie Deubekizacyjnej, wyrównującej ich emerytury do poziomu emerytur „zwykłych” Polaków. Jeden z mówców, były ORMOwiec powiedział ze sceny, że „za 2 tysiące nie jestem w stanie wyżyć”.


11.12.2016 – Po wieloletniej, kosztującej niemal 2 miliardy złotych przebudowie, otwarto nowy Dworzec Fabryczny w Łodzi. Jest to obecnie najładniejszy dworzec kolejowy w Polsce. Pełną zdolność osiągnie po zbudowaniu Tunelu Średnicowego i połączeniu z Dworcem Kaliskim, co ma nastąpić w 2022 roku i ma kosztować kolejne 2 miliardy złotych.


11.12.2016 – Niemiecki Der Stürmer Der Spiegel publikuje taki oto obrazek, jak poniżej. W głównych rolach: Viktor Orban, Nigel Farage, Marine le Pen, Jarosław Kaczyński i patronujący im z plakatu Donald Trump. Idealnie oddaje to niemiecką politykę „eksportowania” nazizmu i łączenia tej doktryny z wszystkimi, tylko nie z Niemcami. Jest to śmieszne, bo nazizm to idea, polegająca na wyższości narodu Niemieckiego (i żadnego innego). Na uwagę zasługuje profanacja krzyża na szyi Kaczyńskiego i brak zielonego elementu w przepasce Orbana.


10.12.2016 – We Wrocławiu rozdano Europejskie Nagrody Filmowe, zwane przez niektórych zgrywusów „Europejskimi Oscarami”. Głównym punktem wieczoru była żenada, zaserwowana publiczności przez organizatorów oraz prowadzących – Macieja Stuhra z Mają Ostaszewską. Przyznali oni nagrodę niewłaściwej osobie i po chwili kazali jej oddawać statuetkę. Blamaż ten można zobaczyć TUTAJ. Co ciekawe – lewicowe media rozpływają się w zachwycie nad prowadzącymi i twierdzą, że zachowali się bardzo profesjonalnie, a całość była… zaplanowanym policzkiem dla Kaczyńskiego.


5.12.2016 – Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trafił młody lew – Bolek z Gdańska.


3.12.2016 – Kpina z polskich kibiców MMA i kierowanie tego sportu w stronę Wrestlingu na model amerykański. W starciu Mariusza Pudzianowskiego z „Popkiem Monsterem” -wygrywa ten pierwszy, po 80 sekundach „walki”.


28.11.2016 – Atak terrorysty-nożownika na kampusie Uniwersytetu w Columbus w stanie Ohio w USA. Napastnik, który nazywał się Abdul Razak Ali Artan (sic!) najpierw potrącił pieszych samochodem, a później wysiadł i nożem rzeźnickim ciął każdego, kto się nawinął. Cudem nikt nie zginął (oprócz terrorysty, który został zastrzelony), rannych zostało 11 osób.


26.11.2016 – W Berlińskim Kreuzbergu, przy Ritterstraße otwarty zostaje sklep z…obuwiem dla ateistów „Atheist shoes”. Tylko czekać, aż jakiś „nieszczęśliwie zakochany” Muhammad tam zajrzy…


21.11.2016 – Premier Szydło zapowiedziała powołanie Narodowego Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, które miałoby rozdzielać środku publiczne dla organizacji pozarządowych. O sprawie pisałem TUTAJ.


16.11.2016 – Popularny wokalista Ryszard Rynkowski został zatrzymany przez policję po tym, jak pijany na środku ulicy wywijał naładowanym pistoletem na oczach swojego 8-letniego syna, grożąc samobójstwem.


RacimiR, 14.01.2017

<< Prasówka nr 11 ||| Prasówka nr 13 >>

10 thoughts on “Prasówka, cz. 12”

 1. „Do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego trafił młody lew – Bolek z Gdańska” Cooo? Żartujesz prawda?

  od RacimiR: Nie, dlaczego? Lew Bolek z Zoo w Gdańsku, poszukaj w googlu, jeśli nie wierzysz 😉

 2. ,,Czwórka pigmentalnie uposażonych nastolatków z przedmieść Chicago porwała kradzionym samochodem białego, niepełnosprawnego 18-latka i przez dwie doby katowała go w mieszkaniu jednego ze sprawców.”

  Konfederacjo wróć!!! A czarnuchów na plantacje!

 3. Tekst tradycyjnie zajebisty i z zebem. Ad sklepu…
  Skoro tak wygladaja ateisci to ja pie…e. Cale szczescie dojrzalem i wole juz Katoli. K…a nawet jako satanista wygladalem lepiej 🙂

  PS. Kontrola rockandrolla… Palisz? 🙂

  od RacimiR: Też kiedyś byłem szatanistą i słuchałem Dimmu Borgir, paliłem, piłem, jarałem… Teraz już nic z tych rzeczy, chcę jeszcze cukier odrzucić, bo to też uzależniające gówno. Każdemu polecam.

  1. Hehehe no jakos to „czulem”, to przesmiewcze, diaboliczne poczucie humoru chyba 🙂
   U mnie tez nastapila „dobra zmiana” heheh
   Ba… Zwroty o 180. Po 20u paru latach intensywnego rokendrola zero dragow, petow, alko. Cukier tylko do kawy przd treningiem. Tylko „natral haj” and muai thai 😉
   Tak trza trzymac, pozdrawiam!!!
   Kawal dobrej roboty kolego!!

   od RacimiR: Ja również życzę powodzenia, wytrwania, rozwoju i pogody ducha. U mnie na szczęście trwało to trochę krócej niż 20 lat, ale to nieistotne, efekt jest świetny. Już nawet zaczynają mnie denerwować ludzie, którzy palą na ulicy, a jeszcze pół miesiąca temu sam tak robiłem i myślałem, że nikt tego smrodu nie czuje 🙂 Cukier też polecam usunąć z jadłospisu, chyba że masz 3% tkanki tłuszczowej. Na upartego można go zastąpić miodem.

 4. Lewactwo cichaczem kontratakuje. Chociaz to tylko projekt.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-projekt-ustawy-o-likwidacji-roznic-w-zarobkach-kobiet-i-mezczyzn-3639863.html

  od RacimiR: Według mnie to lepsze zarabianie mężczyzn na tych samych stanowiskach to feministyczna propaganda i pewnie naprawdę chodzi o różne stanowiska. Kiedyś pracowałem w firmie, gdzie na równoległym stanowisku pracowała kobieta – zarabialiśmy tyle samo co do grosza, ale ja miałem więcej obowiązków (wszystkie te, co ona plus wszystkie „męskie” typu targanie ciężkich przedmiotów, wymiana żarówek itp. Ona w dodatku co drugi dzień wychodziła z pracy wcześniej – zawsze jakiś powód miała).

  1. Samo wprowadzenie pojecia „jednakowych stanowisk” jest spaktakularnym sukcesem. Przeciez kazdy czlowiek pracuje inaczej i w gruncie rzeczy zadne dwa stanowiska nie sa jednakowe. Ale cala narracja sprowadza sie do „ile zarabia lekarz/nauczyciel/zolnierz/prezes banku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top