Quiz: Czy odróżniasz dobro od zła?

Dawno nie było tutaj żadnego quizu, jesteśmy świeżo po Marszu Niepodległości i jego „medialnych interpretacjach”, więc z tej okazji stworzyłem naukowy i profesjonalny test osobowości, który jest w stanie zbadać ludzką psychikę pod kątem rozróżniania dobra i zła w niejednoznacznych sytuacjach. Quiz złożony jest 18 pytań. Na ich podstawie uzyskasz wynik, świadczący o tym, czy potrafisz odróżniać dobro od zła, czy też może jesteś zagubionym w świecie neofaszystą. Quiz zrobiony jest w aplikacji Apester, z którą chyba się zaraz rozstanę. Wcześniej zrobiłem już kilka quizów i jak teraz patrzę- prawie żaden już nie działa (chociaż działał, a ja nic nie zmieniałem). Czyli niniejszy quiz będzie ostatni, bo ta aplikacja jest jakaś niestabilna technicznie- zatem rozwiązujcie, póki możecie. Jeżeli automatycznie nie przeskakuje do kolejnego pytania, to trzeba nacisnąć strzałeczkę z prawej strony.

Jakby komuś było mało, poniżej linki do 2 (jeszcze działających, resztę szlag trafił) quizów mojego autorstwa:

RacimiR, 17.11.2018

27 thoughts on “Quiz: Czy odróżniasz dobro od zła?”

 1. Jestem niemal pewny, że fotografia płonącego policjanta nie pochodzi z USA, tylko z Francji, z zamieszek w maju 2017 😉 – http://time.com/4764079/policeman-on-fire-paris-may-day/

  od RacimiR: Masz rację, dzięki za czujność, wtopa z mojej strony (na stronie, na której to znalazłem pisało, że to USA) aczkolwiek sens jest zachowany- płonący gliniarz w USA to widok bardzo częsty, a ten z Paryża został podpalony podczas demonstracji związków zawodowych i Antify.

 2. Tak, wiem, że opis końcowy znika, zanim przeciętny człowiek zdąży go przeczytać, ale można wtedy dać strzałkę w lewo, a potem w prawo. Piszę komentarz, bo nie chcę edytować już artykułu, gdyż wtedy cały kod skryptu się posypie. Żegnaj apester!

 3. Kur…. 0%!!!! Jestem totalnym (albo totalitarnym) faszystą 🙁 Czas zapisać się do antify 😉

  od RacimiR: Wstyd, wstyd, wstyd!

 4. Internet na wiesc o nowej partii petru o nazwie „Teraz!” zareagowal blyskawicznie wysypem nowych memow (typu teraz madera jutro caly swiat).
  Od czasu jak wygral Pis wybory w 2016 parlamentarne mozna zauwazyc tendencje (aktualnie bardzo nasilone) polegajace na wysypie nowych liderow politycznych glownie na
  – skrajnej lewicy: biedron, petru, lider Razem,
  – skrajnej prawicy: kukiz, jakubiak, korwin mikke (no akurat on jest od pol wieku z zawodu politykiem).
  Pis i platformiacy jakby nie patrzec trzymaja sie bardzo mocno niczym monolit (poparcie od 3 lat oscyluje pis okolo 40%, po 25%), a cala reszta ferajny (nowosmieszna, sld, psl, razem, ruch narodowy, wolnosc) to drobnica.
  Ci nowi politycy jednego sezonu (niczym gwiazdy pop) nie zdaja sobie sprawy ze na poparcie społeczne pracuje sie przez dziesięciolecia (a przez rok do wyborow niewiele sie zdziala), popatrzcie ile lat na poparcie pracowal kaczynski i tusk!
  Przez ten czas oba monolity maja staly juz elektorat: po byznesmenuf, aferzystuf, zamoznych nowobogackich a PIS biednych, ubogich, babcie rydzyka, i ogolnie wkurwionych na PO.
  Jak takie rozdrobnienie na skrajnej lewicy i prawicy bedzie postepowac to po najblizszych wyborach (o ile nie bedzie koalicji) przejdzie pis i po tylko w proporcjach jjak wyzej. Wtedy dopoero bedzie ciekawie!

 5. Prawdopodobny ze mnie faszysta,jakiś gówniarz,a dożyłem już 50tki :)))

  od RacimiR: Tym gorzej, to znaczy, że przestałeś się rozwijać i tkwisz w zaściankowym średniowieczu, bez żadnej nadziei na innowację tolerancyjną 🙁

  1. U mnie wyszło że jestem wzorowym ojropejsczykiem, a dla takich jak ty mamy sprawdzone metody, 10 lat bez prawa do korespondencji, na wielkiej budowie (zostawisz ślad na ziemi po sobie) kanału morze śródziemne a północne(łatwiej będzie uchodźcom podróżować), może wyjdziesz odmienionym człowiekiem!

   od RacimiR: i taką terapię antyfaszystowską to ja rozumiem!

 6. https://nczas.com/2018/11/17/popisout2019-jakubiak-o-wspolpracy-z-liroyem-i-korwin-mikkem-federacja-bedzie-zrzeszala-partie-beda-mieli-autonomicznosc/
  Marek Jakubiak chce stworzenia koalicji partii prawicowych. Oby się udało choć koalicja ma trudniej dostać się do Sejmu bo potrzebuje aż 8%, aczkolwiek to i tak lepiej niż gdyby mieli być całkowicie rozbici

  od RacimiR: Wg mnie dobry ruch, o ile przystąpią do niego inni prawicowcy (Kukiz, Korwin, Ruch Narodowy).

  1. Mało tego. Lepiej żeby PiS nie miał większości bo wtedy będzie zmuszony zawiązać koalicję z narodowcami (o ile znaleźli by się w Sejmie) i skończyła by się jego samowola. Musiałby przyjąć część propozycji narodowców np. obniżanie podatków, koniec z bez umiarowym przyjmowaniem imigrantów z Azji i Ukrainy itp itd.

 7. W pytaniu o „harce Antify w Hamburgu” obydwie odpowiedzi są poprawne.

  W pytaniu o „Izraelskie lotnictwo”, gdyby nie było nawiązania do holokaustu, to również obydwie odpowiedzi byłyby poprawne. Palesyńczycy-muzułmanie nie są u siebie. Przed islamskim podbojem były to ziemie żydowskie (co prawda pod kontrolą Bizancjum, ale zamieszkiwane przez Żydów). Większość miejscowych Źydów została wymordowana, wypędzona lub nawrócona na islam, Żydzi mają do tych ziem takie samo prawo, jak my do np. Gdańska, który niemiecki stał się po Rzezi Gdańskiej w 1308. Jedziemy na tym samym wózku.

  od RacimiR: Na tej samej zasadzie obie Ameryki należą do Siuxów, Majów, Inków i Azteków, a Rosja powinna kończyć się daleko przed Uralem. Z kolei Śląsk i Pomorze powinny być niemieckie.

  1. Śląsk i Pomorze na tej zasadzie nie powinny być niemieckie.

   W X wieku i wcześniej granica Niemiec była na zachód od Odry i Nysy.

   Śląsk od Mieszka I do rozbicia dzielnicowego był polski. Później był samodzielny, później czeski, później dopiero stał się niemiecki.

   Pomorze było na przemian polskie i samodzielne. Dopiero w 1308 Krzyżacy zajęli Pomorze Gdańskie, mordując polskich mieszkańców Gdańska. Gdańsk był ponownie pod polskim berłem w latach 1466-1793, aczkolwiek w 1466 gdańscy Niemcy nie zostali ani wypędzeni, ani wymordowani – polski charakter etniczny tego miasta został przywrócony dopiero w 1945. Łącznie był dłużej polski niż niemiecki.

   Pomorze zachodnie wpadło w ręce Niemców dopiero po wojnie trzydziestoletniej w 1648, wcześniej było samodzielnym księstwem (aczkolwiek była tam postępująca germanizacja, coś w rodzaju hidżry, nie było takiej spektakularnej jatki jak w Gdańsku).

   To jest pytanie etyczno-historiozoficzne: jeżeli agresor wymorduje/wygna rodzimych mieszkańców i zasiedli tereny po nich, to czy jest tam „u siebie”?

   Oczywiście, wiążą się z tym pytania szczegółowe, np.
   – jeżeli tak, to po ilu latach takie „zasiedzenie” jest OK?
   – czy potomkowie ludu wypędzonego mają moralne prawo rewindykować te tereny, a jeżeli tak, to jakich środków wolno im używać?

   Wątpię, czy jest jakaś niekwestionowalna odpowiedź na to pytanie. Jedni mówią tak, drudzy mówią tak. Akurat w naszym interesie jest trzymać się wersji, że moralne prawo do terenu mają udokumentowani autochtoni. Według tej wersji Izrael ma prawo do terytorium, które zajmuje – negując to sami się podkopujemy, albo jesteśmy niekonsekwentni. Oczywiście, w interesie USA czy Turcji jest promowanie dokładnie przeciwstawnego stanowiska (bo inaczej te państwa nie miałyby ani kawałka ziemi).

   Jeszcze jedno mam pytanie. Gdzie na Kuli Ziemskiej Żydzi byliby Twoim zdaniem „u siebie”?

   od RacimiR: To jest dyskusja na 3 miesiące 🙂 Najpierw chyba trzeba by sformułować jakąś teorię- kiedy dany naród ma prawa do danych terenów? Wtedy, gdy był tam pierwszy, czy wtedy, gdy posiadał najdłużej dany teren? W obu wariantach mapa polityczna świata uległaby diametralizacji.
   W dosyć dobrze zrobionych pod względem historycznym grach typu 'Europa Universalis’ prowincja staje się „narodowa” po maksymalnie 50 latach od jej zdobycia, ale jej kultura 'przeskakuje’ dużo później, albo nawet nigdy (to już zależy, jak silna jest kultura 'trzonowych’ terenów państwa zdobywającego).
   Co do Żydów- oczywiście, że lepiej dla nas, gdyby Izrael traktowany był jako ich dom, a nie Europa Środkowa (taką wersję wyznają 'goje’ z Bliskiego Wschodu). Choć u nas de facto żyli dłużej, nawet własny język wykształcili (Jidysz). Żydzi to specyficzny naród, gdyż chyba nigdy nie stanowili większości populacyjnej na danym terenie (w Izraelu też nie, licząc z Autonomią Palestyńską), więc tu rodzi się kolejne pytanie- czy mniejszość ma prawa do własnej ziemi? Bo jeżeli tak, to liczbę krajów na mapie świata trzeba by pomnożyć przez 20.

   1. Mam nadzieję, że przekonałem Cię przynajmniej do tego, że wcale nie jest takie oczywiste, że Allahowi ducha winni Palestyńczycy są u siebie, a źli Żydzi są intruzami – są przesłanki, by uważać, że jest na odwrót.

    W czasach Jezusa Żydzi chyba jednak stanowili większość w Palestynie, a przynajmniej w jej części. U nas byli długo, ale od samego początku byli tu jako goście bez tzw. adresu. Np. nie wolno im było posiadać ziemi. Zmieniło się to chyba dopiero w czasie rozbiorów. A Jidysz to chyba w Niemczech się wykształcił, a nie u nas.

    Działanie Izraela jest nam na rękę z co najmniej dwóch powodów:
    1. Jak sam zauważyłeś, lepiej jak się panoszą tam, a nie tu
    2. Przyjęcie wersji, że teren powinien należeć do narodu, który był tam pierwszy jest konsekwentne z posiadaniem przez nas Ziem Odzyskanych, zwłaszcza Gdańska, gdzie było ludobójstwo rdzennej ludności polskiej.

    od RacimiR: Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto jest u siebie na terenach Palestyny. Jedni byli tam pierwsi, ale 2000 lat temu, czyli kawał czasu. Drudzy mieszkają tam od bardzo dawna. Obie grupy są mniej więcej podobne pod względem liczebnym. Najlepiej chyba byłoby, gdyby oba narody miały te same prawa i podobną reprezentację polityczną. A spory między nimi? Niech wykażą się różne „Fundacje Dialog” i inni krzewiciele tolerancji, aby wyedukować te 2 narody, że mogą żyć obok siebie w zgodzie.
    Żydzi panoszą się też tutaj (i wszędzie, gdzie się nie pojawią), więc większej różnicy nie ma.
    Jidysz to ogólnie język Żydów europejskich, polscy Żydzi przed holokaustem rzadko mówili po Hebrajsku.

    1. „Fundacje Dialog” typowo nie zajmują się beznadziejnymi przypadkami. Nie krzewią tolerancji u ludzi, którzy są zupełnie na to niepodatni i od których jeszcze można dostać w cymbał.

     Żydzi może i panoszą się wszędzie, ale też mają ograniczone zasoby – co przeznaczą na panoszenie się w Izraelu, tego nie przeznaczą na panoszenie się gdzie indziej.

     Jeszcze tak z ciekawości – czy w Europa Universalis po zdobyciu prowincji można wymordować mieszkańców i zasiedlić teren swoimi?

     od RacimiR: Wydaje mi się, że nie doceniasz Żydów (ultra-zamożność w połączeniu z ultra-szowinizmem stanowi mieszankę wybuchową).
     W EU nie dało się mordować niczego, poza armią. Tereny świeżo zdobyte często wystawiały różne typy buntowników-powstańców (narodowych, religijnych, kulturowych)- ich też dało się (trzeba było wręcz) wyciąć, inaczej odbiliby prowincję z powrotem.
     „Cywili” nie można było zabijać, ale oni z upływającym czasem stawali się coraz bardziej przyjaźni (rocznie 0.3% spadku wskaźnika 'buntu’). Gdy bodajże 20% populacji kraju stanowiła jakaś mniejszość to po 50 latach zyskiwała ona miano „kultury tolerowanej”, która traktowana była przez grę podobnie, jak rdzenna.
     Ogólnie fajna i realistyczna gra, teraz już nie mam czasu, ale dawniej mnóstwo czasu na nią poświęciłem (głównie na 3 część). Lepsze to niż CS czy LOL 😉

     1. O ludobójstwa Europa Universalis pytałem oczywiście nie dlatego, że mam ludobójcze zapędy, tylko żeby dowiedzieć się, na ile ta gra jest realistyczna – w prawdziwym świecie takie rzeczy jednak się zdarzają.

      od RacimiR: Jest ludobójstwo buntowników. Jak ktoś siedział cicho, to go raczej nie zabijali, a na pewno nie na terenie całej prowincji. Wyjątkiem są głownie sytuacje najnowsze (holokaust, Kurdowie w Turcji, Jugosławia), a EU3 kończy się mniej więcej w okolicach rewolucji francuskiej.

    2. Chciałbym zauważyć że:
     1. aktualni”żydzi” w izraelu ne są potomkami żadnego z 12 plemion starozytnego izraela (w większości przytłaczającej), pochodzenie ich jest raczej chazarskie czyli okolice m. czarnego i krymu (Władimir Władimirowicz robi im tam gniazdko na wypadek upadku państwa i?)
     2. prawdopodobnie bardziej żydowscy w sensie pochodzenie są Palestyńczycy, przecież Rzym nie wygnał żydów z izraela po upadkach powstań.
     3. to jest zdanie części historyków żydowskich, wystarczy popatrzeć na twarze mieszkańców i. by zauważyć i rysy słowiańskie, tureckie(chazarskie) jak i murzyńskie(sprowadzeni w latach chyba 60-tych wyznawcy Jahwe z afryki. A są jeszcze żydzi(bardzo hinduscy z wyglądu) gdzieś tam w indiach
     więc kto w i. jest bardziej u siebie?

 8. https://wiadomosci.wp.pl/pis-przejmuje-dolny-slask-tomasz-siemoniak-to-sie-fatalnie-odbije-6318606719658113v
  Ja to nie rozumiem. Politycy PO zarzucają Bezpartyjnym Samorządowcom korupcję polityczną, zdradę swojej bezpartyjności, w komentarzach na Wyborczej są wyzywani od sprzedawczyków, prostytutek politycznych a nawet dużo gorszymi i wulgarnymi określeniami tylko za to że na Dolnym Śląsku weszli w koalicję z PiS. Nawet pod biurem BS odbywały się protesty
  A gdyby mieli wejść w koalicję z PO to już pewnie byliby dla nich spoko; przecież polityka polega m.in na wchodzeniu w koalicję, mi też może się nie podobać że KO i PSL będą rządzić w sejmiku mazowieckim ale muszę się z tym pogodzić.

  od RacimiR: Najbardziej mnie śmieszy, że obietnica obniżki podatku miedziowego nazywana jest przez PO… korupcją polityczną 🙂 Proszę o jak najwięcej takiej „korupcji”! Niech partie się licytują na to, która bardziej obniży podatki.

 9. https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/koalicja-obywatelska-i-psl-wpolnie-w-wyborach-do-parlamentu-europejskiego,35051.html
  Niestety sprawdza się moje prawdopodobieństwo (wolałbym się mylić) że PSL dołączy do KO (czyli PO i przystawki). Ludowcy wystartują z jednej listy wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. A nie oszukujmy się że w takiej sytuacji jest duża szansa że pójdą razem też w wyborach parlamentarnych.
  Aczkolwiek duża część wyborców PSL-u jest mocno konserwatywna i wynik KO się tak mocno nie powiększy.
  Nadzieja że Petru i Biedroń odbiorą troszkę głosów KO oraz że SLD nie wejdzie do niej (Czarzasty powiedział że w pierwszej kolejności będzie chciał stworzyć koalicję partii lewicowych a przystąpienie do KO potraktuje jako ostateczność).

  od RacimiR: Może to i dobrze, wolę już PSL niż europosłów z PO, czyli najgorszy sort (Róża Thun, Boni, Lewandowski, Pitera itd)

 10. Po dwóch meczach reprezentacji Polski z Czechami i Portugalią. Widać że gra przynajmniej w ataku się trochę poprawiła, zaczęliśmy stwarzać sobie sytuację, choć z Czechami zabrakło szczęścia aczkolwiek jak czasem patrzyło się na nieskuteczność naszych piłkarzy (szczególnie pudło Lewandowskiego na pustą bramkę). Z Portugalią w ostatnim meczu w Lidze Narodów zremisowaliśmy 1:1. Bramkę strzelił z powtórzonego karnego Arkadiusz Milik, udało mu się przełamać. Jednak nasza defensywa nadal nie funkcjonuje (choć z Portugalią mimo wszystko były momenty dobrej gry naszej obrony). Czesi łatwo dochodzili do sytuacji podbramkowych, m.in łatwo został ograny Jan Bednarek przez co straciliśmy bramkę. Z Portugalią Mateusz Klich zgubił krycie Andre Silvy przez co straciliśmy bramkę z rożnego. Mimo wszystko wynik drugiego meczu jest optymistyczny bo będziemy losowani z pierwszego koszyka do eliminacji Euro (kosztem Niemców którzy spadają do drugiego koszyka), oraz daje nam małe światełko w tunelu wobec czarnej roku dla naszej piłki (młodzieżówka U-21 awansowała do Euro U-21).
  No cóż jeszcze jest sporo do poprawy, a w razie czego można będzie obejrzeć skoki narciarskie, tam Polacy zawsze byli potęgą.

  od RacimiR: Ja nawet nie oglądałem tych meczy, na razie muszę odchorować tragiczny mundial i równie 'efektowny’ mecz z Włochami, za który zapłaciłem 140zł + obowiązkowa przesyłka kurierska z PZPN za 25zł (!!!). Wczoraj posłuchałem tylko słuchowiska szyderców- Iwan, Kowalczyk, Stanowski, Mietczyński. Nie mam nadziei co do tej reprezentacji. „Strzelby” się zablokowały (Lewandowski, Piątek, Milik), pomoc (Krychowiak, Kuba, Grosik) starzy i słabi, obrona dziurawa jak ser (Glik bez formy, Pazdan stary, Cionek pokazał z Senegalem swą wartość, reszta typu Reca to już dramat absolutny), jedynie na bramce jak zawsze mamy „kłopoty bogactwa”.
  Co do skoków- przed erą Małysza (który 'odpalił’ dosyć późno) nie znaczyliśmy nic, potem był tylko sam Małysz, ale w drużynówce była lipa (Skupień, Mateja, Kruczek, Rutkowski i Tajner byli nielotami, więc dobry wynik Małysza nic nam nie dawał). Pierwszy w historii (brąz) medal PŚ w drużynówce zajęliśmy dopiero w 2001 roku i to tylko dlatego, że Martin Schmitt nie mógł wystąpić, przez co wyprzedziliśmy Niemców. Dopiero od mniej więcej 10 lat jesteśmy potęgą. Zresztą podobnie jest w siatkówce- były jakieś pojedyncze przebłyski, ale światowym dominatorem jesteśmy od niedawna.

 11. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2018/aktualnosci/news-slask-burzliwa-pierwsza-sesja-sprzedawczyk-zdrajca,nId,2688228
  RacimiRze, u ciebie na Śląsku będzie rządził PiS gdyż jeden radny KO przeszedł do PiS. Jeden radny wystarczył żeby PiS miał większość.
  Fajnie by było gdyby u mnie w sejmiku mazowieckim też ktoś przeszedł bo PiS-owi brakuje tam 1 mandatu (jest 50 miejsc, PiS ma 24, KO 18 a PSL 8 [ale niestety KO i PSL razem mają większość] a 1 to Bezpartyjny Samorządowiec).

  od RacimiR: To chyba pierwszy raz w historii, kiedy Śląskiem będzie rządził PiS. Platforma jak odkurzacz wchłania wszystkich lokalnych koalicjantów (najpierw RAŚ, teraz Nowoczesna), a i tak im to nie wystarczyło. Najlepsze jest to, że KO na GŚL zjednała sobie „bezpartyjnych samorządowców” (pewnie im obiecali jakieś kokosy), a i tak nie będą rządzili, bo wyłamał się gościu z Nowoczesnej, więc ci „bezpartyjni” muszą być teraz nieźle wkurzeni 🙂 Kokosów nie będzie, a zostali w tej śmiesznej koalicji, jak Himilsbach z angielskim. Gdyby wiedzieli, że tak będzie, to by pewnie od razu poszli do PiSu.
  W tekście o wyborach pisałem o tych 3 'wyrównanych’ województwach, póki co jest 2:0 dla PiS (Dolny i Górny Śląsk), Mazowsze jest sprawą otwartą, choć chyba bliżej tam jednak do PONowoczesnej.

 12. „Gdyby wiedzieli, że tak będzie, to by pewnie od razu poszli do PiSu.”
  I być może pójdą, choć na gorszych warunkach.
  Ja niestety mieszkam w najgorszym województwie.

  od RacimiR: Już nie muszą, bo PiS ich nie potrzebuje, gdyż wyjął gościa z Nowośmiesznej i mają większość. I bardzo dobrze, 3 kadencje rządów PO w sejmiku śląskim to pasmo skandali i niezrealizowanych obietnic. Np. dwie spółki komunikacyjne, obie podlegające pod samorząd (Koleje Śląskie i KZK GOP) od 12 lat nie potrafią się porozumieć nawet w błahej sprawie wspólnego biletu miesięcznego, więc większość ludzi wybiera samochód (taniej wychodzi, niż 2 osobne bilety po 150zł).

  1. Ja się zastanawiam, czy Petru nie jest pisowskim agentem. Przed wyborami potrafił zrobić dobre wrażenie i się nie kompromitował, a po wyborach od razu zaczął.

 13. Co myślicie o pozwaniu Lecha ,,Bolka” Wałęsy przez Jarosława Kaczyńskiego ? A chodzi o to że Wałęsa oskarżył Kaczyńskiego o spowodowanie katastrofy smoleńskiej, gdyż ponoć Jarek miał telefonicznie kazać bratu lądować w Smoleńsku za wszelką cenę. Ja uważam za haniebne słowa Bolka, człowiek stracił w katastrofie jedną z najbliższych osób a ten oskarża go o ten wypadek. Wczoraj doszło do pierwszej rozprawy sądowej. Ciekawe co z tego będzie.
  I pomyśleć że kiedyś, na początku lat ’90 Kaczyński i Wałęsa byli politycznymi sojusznikami

  od RacimiR: racja jest po stronie Kaczyńskiego, ale „niezawisły” sąd jest po stronie Wałęsy.

  1. Już wiele osób chrzaniło o tej rzekomej rozmowie telefonicznej. I gdzie jakiekolwiek dowody? Nie ma. To wszystko po to żeby dokopać pisowi. Ale że tak twierdzę, to nie oznacza, że jestem PiSu zwolennikiem.

   od RacimiR: To zwykły fejk, tak jak pijany generał czy TW Balbina. Tak samo hasła „Polska w ruinie” czy „IV Rzeczpospolita” wymyślone i rozpowszechnione zostały przez Gazetę Wyborcza, a wszyscy myślą, że to hasła PiSu. Żyjemy w czasach niezwykłej manipulacji umysłami.
   Na nadchodzący sezon zimowo-wiosenny szykowany jest ogromny, skoordynowany na wszystkich szczeblach fejk pt” PiS chce Polexitu” i na nim będzie oparta kampania opozycji totalnej do eurowyborów. Gdyby PiS tego chciał, to nie wymienialiby Szydło na Morawieckiego i nie ulegali w sprawie sądów.

 14. https://www.tvp.info/40103058/merkel-dzis-panstwa-narodowe-powinny-byc-gotowe-do-przekazania-suwerennosci
  Już się z tym nawet nie kryją, Merkel powiedziała że państwa narodowe powinny być gotowe do przekazania suwerenności. I po to jest im potrzebna europejska armia.

  od RacimiR: Na szczęście „złota pani” wkrótce odejdzie w niebyt. Dla mnie to oficjalne propagowanie IV Rzeszy, bo wiadomo, że całym kontynentem nie zarządzaliby kosmici czy eskimosi, a Niemcy (i ewentualnie rząd Vichy Macrona).

 15. 1 punkt, jestem gówniarzem a nad moją głową wisi portret Hitlera, a nawet o tym nie wiedziałem. A nie, zaraz… nad moją głową wisi tylko to
  https://i.ibb.co/3CC5L96/IMG-20181128-213824140.jpg
  Jezu, po co ja to pokazałem?? Zaraz mnie zatrzymają za propagowanie faszyzmu i nazizmu.

  od RacimiR: Z faszystą się oczywiście zgodzę, ale mam mieszane odczucia co do pana z plakatu (zachowuje się, jakby wziął sobie do serca pierwszy wers „Reduty Ordona” + głupi uśmieszek po zmarnowanych sytuacjach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top