Uchodźcy z Ukrainy vs pseudouchodźcy z Afryki i Azji

Dzisiaj włączyłem sobie komputer, gdzie na ekranie powitalno-logującym Windowsa mam systemowy widżet z najnowszymi wiadomościami, serwowanymi przez portal Microsoftu – MSN (miałem to, odkąd kupiłem ten komputer, było zainstalowane przez producenta). Na tymże ekranie znalazłem TO – przedruk z Gazety Wyborczej i paruwkowego portalu Tomasza Lisa, czyli sylwestrowa lista rzekomych 10 największych kłamstw 2016 roku. Większość oczywiście zgodne z lewicową linią redakcyjną, naciągane jak plandeka na Żuku. Moją uwagę przykuło „kłamstwo” numer 4, czyli uchodźcy z Ukrainy. Premier Beata Szydło w styczniu 2016 roku mówiła, iż Polska przyjęła ponad milion uchodźców z Ukrainy – co według amerykańskiego monopolisty na rynku systemów operacyjnych do komputerów jest bzdurą, kwalifikującą się na listę przebojów największych kłamstw roku. Jako wytłumaczenie „kłamliwości” podano następujące zdanie o Ukraińcach: „Chodzi o osoby, które przyjeżdżają i przebywają tutaj legalnie, pracują, studiują, płacą podatki i do pewnego stopnia przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki”. Według tego artykułu wychodzi więc na to, że aby w Europie zostać zakwalifikowanym jako uchodźca – należy spełnić następujące warunki:

 • przybyć nielegalnie
 • nie pracować
 • nie studiować
 • nie płacić podatków
 • nie przyczyniać się do rozwoju gospodarki

Nieświadomie napisali brutalną prawdę na temat uchodźców, bo była akurat „potrzeba chwili”, w celu udowodnienia, że premier „faszystowskiego reżimu” to kłamczucha. Widać więc, że uchodźcy to tylko narzędzie wpływu, skoro dla potrzeb politycznych lewactwo jest skłonne napisać wyjątkowo prawdę o sympatycznych przybyszach. Według rozlicznych statystyk – jest właśnie tak, jak napisano (np. w Niemczech pracuje tylko 3% uchodźców, a reszta z punktu widzenia makroekonomicznego jest obciążeniem finansowym dla państwa i jego obywateli). Skoro jednym z kryteriów „uchodźstwa” jest „nie pracować” – czy nie jest to marnotrawstwo talentów? Wszak uposażeni pigmentalnie sympatyczni przybysze to głównie lekarze, architekci, programiści i inni specjaliści o wykształceniu technicznym. Po co więc uczyli się fachu, skoro po „ujściu” do Europy nie mogą pracować? Eksperci lewicowi przekonywali przecież, że przyjęcie uchodźców jest jedynym ratunkiem na europejski rozwój gospodarczy i system emerytalny, a tu nagle czytam, że uchodźcy z definicji nie mogą przyczyniać się do rozwoju gospodarki…

Napisałem niedawno e-maila do Brukseli, żeby wyjaśniono mi na jakiej podstawie do Europy przyjmowani są uchodźcy. Odpisano mi uprzejmie, że obowiązującym traktatem są Konwencje Dublińskie. Znajdziemy tam dwie istotne rzeczy: 1) aby zostać uchodźcą – w kraju zamieszkania musi toczyć się wojna, 2) wtenczas po opuszczeniu wojennego kraju uchodźca ma obowiązek złożyć podanie o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju, w którym się znajdzie.

Nie jest sprecyzowane, czy liczą się granice lądowe, czy także granice na wodach terytorialnych. Przyjmijmy jednak, że liczą się również granice morskie. Poniżej mapa polityczna, z uwzględnieniem wód terytorialnych:

Masowi eksporterzy „uchodźców”, jak Irak, Afganistan, Pakistan, Nigeria (przyjmijmy nawet, że toczy się tam, wojna, choć nic mi o niej nie wiadomo) nie graniczą z żadnym europejskim krajem, nawet jeśli chodzi o granice morskie. Dlatego przybysze z tych krajów, zgodnie z Porumienieniami Dublińskimi, powinni być z Europy odsyłani bezdyskusyjnie od razu i traktowani jak nielegalni imigranci (za co grozi odpowiedzialność karna).

Osławiona Syria graniczny z jednym krajem Unii, jest to Cypr (granica morska). Tam też powinni składać wnioski o azyl ewentualni uchodźcy z Syrii (zresztą tam się ostatnio uspokoiło, więc nie widzę powodu, aby z Syrii uchodzić – wszyscy uciekinierzy mogą już spokojnie tam wracać).

W Algierii, Tunezji i Maroku nie toczy się żadna wojna, kraje te są stabilne i rozwijają się szybko. Dlatego „uchodźcy” z Algierii, Tunezji i Maroka powinni być z Europy deportowani od razu. Wszystko oczywiście w imię Porozumień Dublińskich, które są obowiązującym aktem prawa azylowego Unii Europejskiej.

Uchodźcy z Libii (ponoć niespokojnej) mają największy wybór – Włochy, Maltę i Grecję, z którymi graniczą poprzez wody terytorialne.


Jak Porozumienia Dublińskie wyglądają w praktyce? Każdy się domyśla. Niemcy, Francja i Szwecja nie graniczą z żadnym krajem, ogarniętym konfliktem, a mimo to są ubogacone kulturowo przez setki tysięcy „lekarzy” (do tego przybywają kolejni – nielegalnie lub w wyniku prawa łączenia rodzin). To ubogacenie jest przecież niemożliwe z punktu widzenia Porozumień Dublińskich, ale kto by się tym przejmował? Prawo unijne jest całkowicie martwe, a imigranci ekonomiczni robią sobie to, co im się podoba. Zazwyczaj jadą „na krzywy ryj” przez Turcję (która pobiera sobie za ten tranzyt dżizję) do krajów z bogatym socjalem, gdzie sami stanowczo domagają się dżizji (i dostają ją).

Jeżeli Niemcy, Francja i Szwecja chcą u siebie takich gości – ich sprawa i nic nam do tego. Problem leży w tym, że kraje te łamią obowiązujące przepisy. Niemcy i Francuzi szanują prawo wtedy, gdy chodzi o podniesienie podatków dla ich Lidlów, Media Marktów, Castoram i Auchanów. Wtedy blokują reformę w imieniu unijnego prawa o równej konkurencji. Gdy jednak Muhammad i Abdul z Pakistanu przejeżdżają przez 20 bezpiecznych krajów i na koniec składają azylowy wniosek w Niemczech – wtedy prawo idzie w las…

Ukraińska wycieczka na opolszczyźnie, fot: prudnik24

Zostaje jeszcze ta nieszczęsna Ukraina. Jakby nie patrzeć – Ukraińcy, przebywający w Polsce – spełniają warunki Porozumień Dublińskich. W ich kraju toczy się wojna (stracili nawet w tej wojnie część swego terytorium – Krym), a Polska jest pierwszym bezpiecznym krajem, w którym się znaleźli po opuszczeniu Ukrainy. Zgodnie z prawem – stuprocentowi uchodźcy. Mimo to Unia, lewactwo i nawet Microsoft – twierdzą, że uznanie Ukraińców za uchodźców to jedno z największych kłamstw w całym 2016 roku… Największą zbrodnią Ukraińców jest to, że pracują. Gdyby przyjechali bez papierów, poszli od razu po socjal, rozrabiali, darli mordy, wysadzali się w powietrze i próbowali wprowadzić tutaj własny porządek – wtedy byliby uchodźcami… Skoro jednak poszli do pracy to żadni z nich uchodźcy. Cała ta idiotyczna sprawa nieświadomie obnażyła prawdziwe oblicze lewactwa i Unii Europejskiej. Prawo unijne jest traktowane wybiórczo, w zależności komu ono odpowiada.

RacimiR, 31.12.2016

PS: Ja nie jestem specjalnym zwolennikiem masowego przyjmowania Ukraińców, ale skoro już milion z nich jest w Polsce – powinniśmy wykorzystać to politycznie.

PS2: Szczęśliwego nowego roku 🙂 Pisałem na szybko, bo spieszę się na zabawę.

27 thoughts on “Uchodźcy z Ukrainy vs pseudouchodźcy z Afryki i Azji”

 1. No, mi akurat nie przeszkadza, że premier nazwała ich „uchodźcami”, którymi nie są, bo to zwykli imigranci. To była chyba dobra zmyłka dla lewackiej unii. Każde kłamstwo jest dobre, które jest dobre dla Polaków i chroni nasz kraj i nasze dziedzictwo kulturowe. Chyba o to chodzi?

  od RacimiR: Jeżeli Ukraińcy to nie są uchodźcy, to tym bardziej nie są nimi ci milusińscy z Pakistanu czy Maroka.

  1. Chyba się nie zrozumieliśmy. Mi właśnie chodzi o to, że Ukraińcy mogą być postrzegani zarówno jako uchodźcy, jak i imigranci zarobkowi. Premier Szydło przedstawiła ich jako uchodźców, aby się od nas unia odczepiła. No i oczywiste jest, że żaden tam Pakistańczyk czy inny tam Algierczyk czy Tunezyjczyk nie są żadnymi uchodźcami, tylko zwykłymi najeźdźcami. Absolutnie się z Tobą zgadzam i przy okazji dzięki za fajny tekst o muzykach.
   No i leć już na imprezę, do siego roku.

   od RacimiR: Zrozumieliśmy się dobrze 🙂 Szczęśliwego nowego roku.

 2. A Peowcy grzebią w rzeczach Pisu podczas okupacji sejmowej. Normalnie można to podciągnąć pod naruszenie dóbr osobistych (jest takie coś, w konstytucji, co za ironia!) albo kradzież. Po się jednak tym nie przejmuje

 3. Racimir dobrej zabawy i szczęśliwego nowego roku

  od RacimiR: Wzajemnie – mam dużo postanowień noworocznych i na razie twardo się trzymam już 13.5 godziny 🙂

 4. michnikuremek

  Racimir – tylko twoje wpisy i Ziemkiewicza drukuję na mojej laserówce, by usiąść wygodnie w fotelu i nasycić się pięknym tekstem….
  Dzięki…
  Tylko tak dalej…. Myślałeś, by wydać książkowo zbiór swoich felietonów?
  Szczęśliwego Nowego Roku!!!

  od RacimiR: He książka, pewnie by 5 osób kupiło. Nie mam hajsu na takie fanaberie. Miło, że ktoś to czyta, ale bez przesady. Dalej jest to blog arcyniszowy.

  1. michnikuremek – chyba też jesteś na ndie.pl, ja dziś cały dzień nie mam połączenia z tą stroną. Czy to tylko u mnie, wiesz może? Pozdr

   od RacimiR: U mnie nie działa główna strona, ale podstrony chodzą, choć długo się wczytują. Pewnie mają coś z hostingiem, może jakieś prace techniczne robili.

   1. michnikuremek

    Tak – jestem na ndie.pl.
    I także nie mogę się tam dostać od kilku godzin….
    Nie chcę wyjść na oszołoma, ale myślę, że trzecia wojna światowa już się rozpoczęła….
    Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece…….

  2. Ja bym kupiła. Odkryłam Pana blog niedawno. Wspaniałe
   Pan pisze, lekkie pióro i wszystko w punk. Szczęśliwego Nowego Roku ☺

   1. Punkt i lekka doza humoru :)a przede wszystkim wspaniała ocena rzeczywistości. Marzy mi się, by takie osoby jak Pan pisały kiedyś w mainstream media

 5. Szczęśliwego Nowego Roku AD, 2017 🙂

  Ku pokrzepieniu ducha i humoru Polaków, portal niech się rozwija . Pozdrawiam !

 6. W nocy 1 stycznia doszło do zamachu w Stambule. Pierwszy zamach tego roku. Na ten moment 39 osób zginęło.
  Ciekawie co tam na Sylwestra w Niemczech się działo ?

  od RacimiR: Z kartoteką kryminalną dotyczącą sylwestra trzeba poczekać około tygodnia, obecnie wszystko jest usilnie tuszowane wzorem zeszłorocznego sylwestra pod dworcem w Kolonii.

  1. Na razie w kolonii info o legitymowaniu tzn. sprawdzaniu dokumentow osob pochodzenia arabskiego, oficjalnie 2 napasci i 1 osoba zatrzymana.
   Ale oficjalnie trzeba poczekac kilka dni.
   Myślę ze przynajmniej odnosnie zbiorowych napadow na baby powtorki sprzed roku w niemczech nie bedzie.

   Natomiast w turcji przebrany za mikolaja delikwent rozwalil z 30 osob, erdogan juz to wykorzystal i zapowiada wojne totalna.
   RacimiR moze jakis artykul o turcji o monarchi despotycznej absolutnej erdogana?
   Kto nam to najlepiej przedstawi jak nie ty 🙂

   od RacimiR: Ja o Turcji niewiele wiem, nie znam języka, nie byłem tam nigdy. Już nawet zacząłem pisać taki artykuł z pół roku temu, ale szło jak krew z nosa i nadal jest niedokończony.

 7. W Ełku w noc sylwestrową został zabity Polak przez Arabów z Algierii, Maroka i Tunezji.
  Chyba pierwszy islamski zamach w Polsce. Mieszkańcy Ełku zdemolowali kebab który prowadzili sprawcy zabójstwa. W Niemczech co najwyżej kredą malowali.

  Dzisiaj zablokowali stronę Nie dla islamizacji Europy.pl , na fejsbuku napisałem do autorów strony a oni odpowiedzieli mi że to prawdopodobnie atak hakerski. Czyżby lewakom przeszkadzała wolność słowa w internecie ?

  od RacimiR: Podobno petardę im wrzucili do lokalu, więc z obu stron idioci, no ale jednak za takie coś się nie zabija. To na pewno nie było pierwsze zabójstwo ze strony muzułmanów w Polsce. Takich chuligańskich było już pełno, jedno nawet było honorowe – Pakistańczyk zabił polską narzeczoną, która wcześniej zmuszał do prostytucji, był o tym film dokumentalny.

  1. michnikuremek

   Nie chciałbym przesądzać, ale na zamach to mi nie wygląda…..

   Ot, zwykły żul uliczny jakich wielu w miastach – chciał zakozaczyć i wrzucił petardę do kebabowego baru… Niestety – trafił na twardzieli, którzy go dogonili i zażgali nożem….
   Wiadomo to nie jest powód, by kogoś zabijać, ale nie robiłbym z tego sprawy politycznej.

   Politycznie to może zrobić się dopiero teraz – zadymy w Ełku czyli faszyzm, rasizm, ksenofobia, islamofobia, może nawet antysemityzm…… KODeraści czekają na coś takiego…. To im jest potrzebne jak tlen do życia….

   Aha – każdy Arab nosi ze sobą sprężynowca…. Taka „kultura”… Oni wiedzą, że w każdej chwili muszą być gotowi do walki o życie….. Nawet na uczelni podczas egzaminu profesor wiedział, że arabski student ma w kieszeni „kosę”….

   Z tym należy zawsze się liczyć…….

 8. Dobrze napisane, jestem z Tobą.

  P.S.
  W Ełku 4 Arabów zabiło Polaka pod ich „restauracją” z Kebabem.

  1. michnikuremek

   Kiedy ABW zacznie się bliżej przyglądać tym kebabowym „biznesom”? Oni są w całej Polsce. Czy tylko i wyłącznie zajmują się sprzedażą tego swojego świństwa czy też mają jeszcze jakieś inne „zajęcia”? Bezpieka – do roboty!!!!! W Ełku morderca zadał cios w nerkę i w serce. Jednym słowem FACHOWIEC. Czy ktoś z was, czytających te słowa potrafiłby tak precyzyjnie uderzać nożem?
   A co na to policja/ABW?
   Kim naprawdę jest ten „kucharz”?

   1. Ty chyba nigdy nie miales doczynienia z islamami, mialem kiedys jeszcze w czasach studenckich dawno dawno temu z nimi niemila przygode, poszlismy w nowej hucie z kumplem do pizzerii (ona na rogu byla przy linii tramwajowej do kombinatu nie pamietam ulicy) zremy sobie ta pizze a stolik obok kilku muslimow tez sobie zarlo swoja pizze, wiecej w lokalu nikogo nie bylo. Tak sie zdarzylo ze jakos minalem sie z jednym muslimow chyba otarlem sie nawet, w kazdym badz razie za jakis czas obtoczyli nas i haslo rzucili ze sie niby gapie na nich i pytanie czemu sie gapie, oczywiscie odpowiedzialem ze jemy i ze im sie raczej wydaje. Zaraz potem spieprzylismy z tej pizzeri az sie kurzylo, a chwile pozniej z auta co podjechalo wysiadlo ich wiecej.
    Jakbysmy tam zostali dluzej podejrzewam wyladowalibysmy w szpitalu na inyensywnej terapii jako kaleki.
    Oni sa niesamowicie agresywni, tylko bijatyka i sila ma dla nich znaczenie, co drugi nosi noz za pazucha i nie zawaha sie go uzyc, zwazywszy ze my jestesmy dla nich niewiernymi czyli niczym, to wlasnie zaprezentowali w Ełku, chyba liczac na to ze w tlumie sylwestrowym uda mu sie czmychnac po ciosach nozem. W ich ojczystych krajach takie scenki to normalnosc, tzn. bijatyki, noze, muslim na ulicy moze tluc zone swoja ile wlezie policja arabska olewa to. Nie potrzeba byc szkolonym agentem isis by sie tak zachowywac, oni to maja w genach.
    Gdyby ten tunezyjczyk czy tam marokanczyk byl cwany poprosilby o osąd we wlasnym kraju wg. szariatu – atam za zabicie niewiernego ani jednego dnia nie przesiedzialby w wiezieniu.

    1. „W ich ojczystych krajach takie scenki to normalnosc, tzn. bijatyki, noze, muslim na ulicy moze tluc zone swoja ile wlezie policja arabska olewa to. ”

     Nie trzeba jechać do ich „ojczystych krajów” żeby takie scenki zobaczyć . Wystarczy pojechać do Francji, Holandii, Szwecji, a teraz nawet w Niemczech tego tałatajstwa arabskiego jest od groma.
     Arabus bije we francuskim mieście na ulicy swoją babę w biały dzień, a ludzie przechodzą jakby nigdy nic.

 9. RacimiRze!
  A może wspólnie (może w kilka lub więcej osób) napiszemy petycję do Brukseli, niech nam wyjaśnią swoje pokrętne myślenie bo przecież to co napisałeś jest tak logiczne, że nie widzę możliwości aby sensownie odpowiedzieli! Chciałbym widzieć ich pokrętne wyjaśnienia i chętnie podpiszę się pod wspólnym listem do tych bałwanów i oszustów brukselskich!!!!

  od RacimiR: Napisałem kiedyś i mi odpisali, że obowiązują porozumienia Dublińskie.

  1. michnikuremek

   Po co pisać petycję – ja ci odpowiem:
   1. Czy obowiązują porozumienia dublińskie w kwestii imigrantów?
   Odp. Tak, obowiązują.
   2. Co w takim razie w Europie robią setki tysięcy nielegalnych imigrantów?
   Odp. Jesteś, faszystą, rasistą i ksenofobem. I używasz mowy nienawiści.
   🙂

 10. Teraz napisze coś w tym temacie. W Polsce jest coraz gorzej odkąd przyjeżdżają ukry. W mojej firmie mają sponsorowane mieszkania jedzenie i zarabiają tak jak Polak po 5 latach. 2400 brutto a nawet jaka nam uczyć się ukraińskiego. Na zachód Polak pojechał ale nikt nie robił dla niego tyle co rządzący u nas. I podwyżkach można zapomnieć. To jest spisek rządzących i przedsiębiorców . Na zachodzie. Nasi zarabiają dwa razy mniej niż reszta. U nas ukry tak samo jak my. Zrób o ttym art. Potrzeba zmiany nie po i pis

  od RacimiR: W niedalekiej przyszłości Niemcy, Holandia i inne kraje otworzą swoje rynki pracy dla Ukraińców (bo islamscy nachodźcy do pracy się nie garną, a tam brakuje ludzi do roboty) – następnego dnia w Polsce nie zostanie żaden Ukrainiec, tylko pojadą dalej na zachód. To chyba jedyne rozwiązanie problemu. Też mnie to wkurza, bo presja płacowa na pracodawców jest mała i nadal wybrzydzają oni przy rekrutacji, oferując minimalną stawkę. W końcu przyszedł czas na wzrost płac w Polsce, po 27 latach dziadowania!

  1. michnikuremek

   Czy prawdą jest, że polski przedsiębiorca dostaje dotację w wysokości 800zł od każdego zatrudnionego Ukraińca? Szukałem w necie, ale ta plotka znajduje się tylko w komentarzach. Nie mniej jednak słyszę to z wielu źródeł…..
   Jeżeli tak jest to znaczy, że mamy do czynienia z wielkim planem inżynierii społecznej polegającym na wymianie całych narodów. I w spisku tym uczestniczy rząd PIS……… 🙁

   od RacimiR: Nie ma żadnych dotacji ponad te, które można wziąć na Polaka (czyli np. z urzędu pracy na utworzenie nowego stanowiska).

   1. widziałem w zakładzie w Skierniewicach: Polacy – 8 zł/h – Ukraińcy 8zł/h + nocleg za darmo. Dodatkowo Ukraińcy mogą dostać ok. 1200 zł na naukę języka polskiego. Czyli ich pobyt jest sponsorowany przez społeczeństwo polskie.

    od RacimiR: Nie ma żadnego państwowego socjalu, sprawdzałem to. Ewentualnie pracodawca może z własnych pieniędzy im dać nocleg i kurs, ale państwo nie. Jedyne co Ukraińcy mają łatwiej od Polaków to studia, ale to tyczy wszystkich obcokrajowców – cały system finansowania uczelni wyższych jest według mnie do zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top