Film „Twarz” – kolejny paszkwil na Polaków

24 lutego odbyło się rozdanie nagród na niemieckim festiwalu filmowym „Berlinare”. Swoistą tradycją tej imprezy robi się powoli to, że drugą główną nagrodę („Srebrny Niedźwiedź”) dostaje film, przedstawiający Polaków jako faszystów, jaskiniowców i zwyrodnialców. Rok temu tę nagrodę otrzymał „Pokot” Agnieszki Holland i jej równie ślicznej córki Kasi Adamik, na podstawie scenariusza Olgi Tokarczuk (również Żydówka). W bieżącym roku laur odebrała Małgorzata Szumowska, za film „Twarz”. Sama Szumowska jest dobrze umocowana w „salonie”, należy do tzw. 'Gildii Reżyserów Polskich’ (obok np. Pawła Pawlikowskiego, reżysera „Idy”,  Andrzeja Saramonowicza, felietonisty lewackich mediów, który o Kaczyńskim wyraził się „ten chuj”, Jana Kidawy-Błońskiego, męża znanej posłanki Platformy i oczywiście wymienionych wyżej Agnieszki Holland i Kasi Adamik). Ojciec Szumowskiej, pan Maciej, jak czytamy w wikipedii- „Za dokument Polski poślizg kontrolowany otrzymał nagrodę Pryzmat (z rąk Leszka Balcerowicza), za umiejętne przybliżanie Polakom reformy gospodarczej„. Tomasz Wasilewski, w wywiadzie dla Vivy powiedział, że Szumowska „Umie zakląć, chętnie pije wódkę„, jednakże w swoich filmach Szumowska przedstawia przeklinających i pijanych Polaków jako nieodłączną część ich „ciemnogrodztwa” i „zaścianka”. Wszak ona sama pije lepszy alkohol i przeklina w droższych lokalach, więc według jej systemu wartości- jest „lepsza” niż polski plebs ze wsi. Sama Szumowska, w wywiadzie dla Wyborczej niechcący powiedziała prawdę o sitwie filmowej: „A ponieważ jestem w tym środowisku od lat, doskonale wiem, że o tym, który film wygra, a który dostanie Grand Prix, decydują niuanse: wartości filmu nie da się przecież obiektywnie zmierzyć.”

Najnowsze „arcydzieło” pani Szumowskiej, czyli „Twarz” było skazane na sukces w Niemczech, gdyż idealnie wpisuje się w politykę historyczną kraju, który usilnie próbuje (przy wsparciu Żydów) przerzucić na Polaków odpowiedzialność za nazizm, wojnę i holokaust. „Twarz” jest filmem o tyle „innowacyjnym”, że przedstawia prawdziwą historię w sposób dokładnie odwrotny, niż było naprawdę- zabieg ten łamie kolejną barierę, której efektem w przyszłości mogą być filmy o nazistowskiej Polsce, napadającej na niewinne Niemcy („Srebrny Niedźwiedź” w Berlinie oczywiście obowiązkowy).

Przejdźmy do sedna. Film „Twarz” był inspirowany prawdziwą historią Grzegorza Galasińskiego, mieszkańca dolnośląskiej miejscowości Niemil, położonej między Oławą, Brzegiem i Strzelinem. Pracował on w zakładzie kamieniarskim, gdzie w 2013 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi- na twarz spadł mu głaz, niszcząc skórę, wybijając zęby i łamiąc kości. Polscy lekarze z Wrocławia uratowali mu życie i wzrok, a następnie lekarze z Gliwic i Katowic przystąpili do rekonstrukcji twarzy i uzębienia. Pan Grzegorz miał mocne wsparcie, gdyż jego przypadek stał się głośny w całej Polsce- pomagali sąsiedzi, przyjaciele, rodzina, nieznajomi, miejscowy proboszcz i wiele innych osób. Jak pisał Fakt: „27 godzin wytężonej pracy nad stołem operacyjnym, 14 pracujących z najwyższą precyzją chirurgów, zszywających nerwy pod mikroskopami, niemal setka osób zaangażowanych w pomoc – po to, by Grzegorz Galasiński (33 l.) mógł odzyskać swoją twarz. I udało się. Zespół chirurgów z Instytutu Onkologii w Gliwicach przeprowadził operację, jakiej w Polsce jeszcze nie było„. Obecnie pan Grzegorz przechodzi długotrwałą rehabilitację, a wyrazy sympatii odczuwa na każdym kroku. Jest to ciekawa i mimo wszystko pozytywna historia, pokazująca, że poszkodowany w wypadku Polak może liczyć na silne wsparcie, które pozwoli mu chociaż częściowo wrócić do życiowej aktywności. Pan Grzegorz nadal potrzebuje pomocy przy rehabilitacji- jego numer konta to: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839.

Nieuchronnie dochodzimy do pytania za 100 punktów: Jak tę historię przedstawiła pani Szumowska w swoim filmie „Twarz”? Przede wszystkim- polska wieś w tym filmie wygląda gorzej, niż 40 lat temu. Bida z nędzą, syf, kiła i mogiła, chuj, dupa i kamieni kupa. Nagrodzone w Berlinie 'arcydzieło’ zaczyna się sceną, gdzie Polacy biorą udział w upokarzającej grze w supermarkecie, której zwycięzcy otrzymają rabat na tańszy telewizor. Walka jest zażarta, niestety są też przegrani (np. starsza pani rozebrana do bielizny). To początek metafor na brak empatii, wstecznictwo, samolubność i zbydlęcenie Polaków. Następnie poznajemy głównego bohatera, który ulega ciężkiemu wypadkowi, wprawdzie nie w zakładzie kamieniarskim, ale przy budowie… gigantycznej statuy (a jakże!) Chrystusa (który zamiast go chronić, to pokiereszował mu twarz, to ma być chrześcijański syn Boga?) Po wypadku główny bohater przechodzi operację chirurgiczną. Co dzieje się potem? Biorąc pod uwagę nagrodę w Berlinie, osobę pani Szumowskiej i początek filmu- można się spodziewać, co się w filmie zaraz wydarzy. Lewacki „salon” traktuje głównego bohatera wyśmienicie, jak przystało na „tolerancyjne” i „nowoczesne” elity intelektualno-moralne. Główny bohater (dzięki temu, że operacja, którą przeszedł była pionierska) staje się swego rodzaju celebrytą, zapraszanym do mediów, np. do programu Krzysztofa Ibisza (swoją drogą, pan Krzysztof też mógłby wiele opowiedzieć w tematyce rekonstrukcji twarzy). Dokładnie odwrotnie odbiór głównego bohatera filmu wygląda w jego rodzinnej miejscowości. Tam (wyłącznie z powodu zniekształconej twarzy i głosu) prawie nikt go nie akceptuje- własna matka nie wierzy, że to jej syn, przerażony ksiądz (oczywiście zboczeniec przy okazji) odprawia egzorcyzmy, dotychczasowi przyjaciele unikają go jak ognia, dzieciaki na ulicy się z niego naśmiewają, odwraca się od niego narzeczona. Kościół niby zbiera na niego datki, ale wierni mają to w dupie i wolą dalej dotować feralną statuę Chrystusa. Jedyną w miejscowości osobą, która go wspiera jest siostra o poglądach wiadomo jakich. Gdyby film potrwał 10 minut dłużej, to prawdopodobnie mieszkańcy wioski zapędziliby głównego bohatera do stodoły i ją podpalili, modląc się z różańcami w rękach… Wydaje mi się, że głównym celem Szumowskiej była 'klasyka’, czyli obrzyganie i obrzucenie gównem Polski i Polaków, a fabuła i bohaterowie jej 'dzieła’ (płytcy, niemrawi, przerysowani do granic możliwości) byli tylko narzędziem, służącym do osiągnięcia tegoż celu.

Szumowska ze „Srebrnym Niedźwiedziem” w Berlinie, fot: TVP Info

Sam Grzegorz Galasiński jest zszokowany tym filmem, podobnie jego rodzina, znajomi i mieszkańcy jego miejscowości, którzy do dnia dzisiejszego pomagają mu, jak tylko mogą. Wykorzystanie historii pana Grzegorza to według mnie największe chamstwo, bo w rzeczywistości było dokładnie odwrotnie, niż w filmie, co nie przeszkodziło w wyprodukowaniu kolejnego paszkwilu na Polaków. To tak, jakby nakręcić film o Żydach, napadających na Polskę i Niemcy w 1939 roku i budujących obozy koncentracyjne, w których żydowscy oprawcy zabijaliby Polaków, a na koniec powiedzieć, że film jest inspirowany prawdziwą historią (wszak i w historii i w filmie miał miejsce napad na Polskę oraz obozy koncentracyjne). Podejrzewam, że taki film nie dość, że nie dostałby żadnej nagrody, to jeszcze wywołałby olbrzymi skandal polityczno-dyplomatyczny.

Jak o tym filmie wypowiada się sama reżyserka Szumowska oraz najpopularniejsze portale z nią sympatyzujące?

 • Szumowska na konferencji prasowej powiedziała: „Twarz” jest metaforą tego, co dzieje się obecnie w Polsce: strachu przed obcym. Odnosząc się do tego, jak film może zostać odebrany w kraju, reżyserka zauważyła, że „Polacy reagują nerwowo na krytykę polskiego społeczeństwa” (niech to samo powie o Żydach, to już nigdy żadnego filmu nie nakręci)
 • Szumowska dla Polsatu: „zawsze robię filmy krytyczne o społeczeństwie, w którym żyje” (przynajmniej jest szczera, choć ojkofobia to cecha większości polskojęzycznych reżyserów, więc ma dużą konkurencję)
 • Szumowska dla Wyborczej: „W „Twarzy” pokazuję Polskę w wielkim stężeniu. Chcę dać filmem w ryja”, „Utrwalanie dobrego wizerunku Polski – co to w ogóle znaczy? Mamy robić filmy hołubiące własny kraj? Gdzie krytyczne myślenie? Gdzie rozwój?”, „Bardzo liczę na to, że nasza rzeczywistość w końcu się zmieni. I że ten ryj nam odpadnie”, 
 • Cytaty z recenzji w lisowym „Natemat”: „Polska prowincja jest pokazana stereotypowo, ale czy jest przerysowana? Z moich obserwacji – nie„, „Przekaz „Twarzy” jest prosty i dobitny. Pomimo przemian i postępu nadal jesteśmy nietolerancyjnym i ksenofobicznym narodem (…) Nic odkrywczego, ale trzeba to ciągle wytykać„.
 • Cytaty z Gazety Wyborczej: „Dzieła polskiej reżyserki od lat zachwycają międzynarodową publiczność” , „Dlaczego gigantyczny Chrystus z pomnika postanowił się zbuntować?
 • Recenzja dla wp.pl: „Małgorzata Szumowska wbiła kij w mrowisko. Najnowszy film polskiej reżyserki to mocny obraz mającej spory problem z tolerancją, wewnętrznie skłóconej prowincjonalnej Polski. Pełny ironii, ale zarazem celny i bolesny”, „Szumowska odważnie posługuje się ironią i poczuciem humoru, chociażby w obrazowaniu pozbawionej refleksji religijności”, „Nie możemy wybierać sobie elementów, które chcemy pokazać, a resztę próbować ukryć” – wspominała Szumowska. Tego z pewnością zarzucić jej nie można. Podobnie jak tezy, że chciała zdyskredytować swoich bohaterów. Nawet jeżeli chwilami ich krytykuje, robi to z przymrużeniem oka. Bo „Twarz” to raczej opowieść o szerszym tożsamościowym problemie niż pozbawionej empatii i tolerancji grupce bohaterów z polskiej prowincji„.

To, że „Twarz” dostała nagrodę w Berlinie nikogo nie powinno dziwić. Jest to lewacki festiwal, podporządkowany bieżącej polityce Niemiec, Izraela i Unii Europejskiej. Film Szumowskiej jest dla Niemców: „sehr gut, ausgezeichnet, köstlich, glänzend und vorzüglich”. Film łechta niemieckie ego i usprawiedliwia wyczyny ich własnych dziadków, którzy napadli na Polskę. Wszak oni byli antyfaszystami, którzy tylko chcieli zniszczyć siedlisko nietolerancji i ksenofobii. Drugą korzyścią dla Niemców w wychwalaniu tego filmu jest sytuacja w ich własnym kraju, który jest obecnie obficie ubogacany kulturowo przez sympatycznych, oliwkowych 20-latków. W Niemczech praktycznie codziennie dochodzi do ataków na ośrodki dla „uchodźców”, a rocznie organizowanych jest kilkaset marszów i demonstracji jawnie nazistowskich. Aby odwrócić uwagę od problemu, próbuje się przekonać statystycznego Niemca, że w Polsce jest pod tym względem 100 razy gorzej (w Polsce biją murzynów). Wprawdzie statystyki i fakty mówią coś innego, ale to tym gorzej dla faktów, jak zgodnie twierdzili Stalin i Goebbels. W dzisiejszej Polsce (ku niezadowoleniu lewactwa) jest tak bezpiecznie, że trzeba „mroczne fakty” albo zmyślić (opluta muzułmanka, zaatakowana Turczynka, pobity Demirski, obrażona murzynka przy stacji metra, pobici Portugalczycy w Rzeszowie i sto innych przykładów), albo przeinaczyć (tak, jak w filmie „Twarz”). Przecież żaden Niemiec czy inny obcokrajowiec nie będzie szukał informacji o prawdziwym Grzegorzu Galasińskim i pomocy, która do niego dotarła z wielu kierunków, tylko uwierzy w kłamliwą historię, przedstawioną na filmie Szumowskiej.

Ja w tym filmie widzę jednak pewne pozytywne aspekty. Po pierwsze- szeroka publiczność na pewno go nie obejrzy (tak, jak „Idę” czy „Pokot”, dodawany chwilę po premierze za półdarmo do tygodnika „Polityka”), więc jego zasięg będzie praktycznie zerowy. Zresztą dopiero dzisiaj w internetach wybuchła afera z „Twarzą”, mimo że konkurs w Berlinie odbył się już 3 tygodnie temu. Być może „Twarz” zrealizuje swój antypolski cel w zachodniej Europie, ale tam bez przerwy (od jesieni 2015) Polaków przedstawia się jako faszystów, więc ludzie się już tym znudzili i kolejny (tysiąc dwusetny) przypadek szkalowania nic tu nie zmieni. Zwłaszcza, że coraz więcej Europejczyków przyjeżdża do Polski turystycznie i widzą na własne oczy, że realia nad Wisłą nijak się mają do „mrocznego” obrazu, kreowanego przez lewackie media. W śródmieściach Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania, Gdańska, czy nawet na Mariackiej w Katowicach obcokrajowców jest mnóstwo. Nie wyglądają oni na zastraszonych, a wręcz przeciwnie. Oni wrócą do domów i powiedzą znajomym, że w Polsce nie ma reżimu ani holokaustu. Wtedy być może tamte społeczeństwa zrozumieją, że ataki na Polskę to nadworny temat zastępczy, próbujący przykryć ubogacenie kulturowe zachodniej Europy, dokonywane przez oliwkowych brodaczy. Jeżeli już mowa o „cenniejszych niż złoto”- każdy z nich, który zobaczy film „Twarz” będzie wolał pieszo wrócić do Burkina Faso, niż zostać relokowany do Polski, a to jest nam jak najbardziej na rękę, bo nawet, gdyby Unia nas do tego zmusiła, to prędzej wybuchnie wielkie powstanie muzułmańskie, niż nachodźcy zgodzą się na transfer do 'ksenofobicznej’ Polski. Ja osobiście każdemu „uchodźcy”, który miałby być przysłany do Polski wysłałbym wcześniej DVD z „Pokłosiem”, „Twarzą” oraz kilka numerów przetłumaczonej na język arabski Gazety Wyborczej, aby delikwent miał pełną świadomość, co go czeka po ewentualnej przeprowadzce nad Wisłę.

W samej Polsce film „Twarz” odniesie skutek odwrotny do zamierzonego, czyli jeszcze bardziej osłabi siły lewackie. PONowoczesna i powiązany z nią układ (TVN, GW, Agnieszka Holland, PZPR, Soros) właśnie dlatego straciły władzę, że wykreowały się na bezkrytyczną i nadludzką „elitę”, która w swym samozachwycie zaczęła pogardzać i odczłowieczać zwykłych Polaków, pracujących za 370 euro miesięcznie. Żenujący obraz zacofanej pod każdym względem Polski, przedstawiony w „Twarzy” jeszcze bardziej zdenerwuje takich ludzi, zwłaszcza mieszkających na wsi. Oczywiście jest też w naszym kraju lewacki, ojkofobiczny „beton”, któremu ten film się spodoba, ale ci ludzie są nieliczni i już wcześniej byli antypolakami, więc nic się tu nie zmieni. Oni po prostu, jak to mówił Lemański na Woodstocku- muszą wymrzeć, bo im już nic nie pomoże (ewentualnie z pomocą judzenia TVNu mogą podpalić się pod sejmem, przyspieszając spadek swojej populacji).

Ja osobiście swoje szanse zagłosowania w wyborach na PONowoczesną (w skali od 1 do 100) przed obejrzeniem „Twarzy” szacowałem na około minus 200, a teraz jest to już minus 210. Wydaje mi się, że wśród Polaków o poglądach patriotycznych będzie podobnie. Zresztą identyczny błąd zrobił niedawno TVN ze swoim przedstawieniem „Pożar w burdelu”. Wprawdzie Blumsztajn z kumplami na widowni zrywali boki ze śmiechu, ale statystyczny Polak nabrał do nich jeszcze większej nienawiści. TVN zrozumiał swój błąd, bo z założenia miał to być wysokobudżetowy, cykliczny kabaret, ale zrezygnowali z produkcji już po pierwszym odcinku (szkoda, że tak się stało, bo po każdym odcinku „Pożaru w burdelu” poparcie dla PONowoczesnej/PSL/SLD/Razem spadałoby o 1 punkt procentowy).

Zostaje nam po prostu przeczekać ten trudny okres ataków na Polskę i nie pozwolić się sprowokować. Jeżeli ubogacenie kulturowe w Europie wzbierze na sile (co jest kwestią czasu)- temat „polskich faszystów” umrze śmiercią naturalną, zresztą ksenofobia wśród białych Europejczyków wtedy będzie już tak silna, że nikogo nie będzie ruszać wykreowany obraz „faszystowskiej” Polski (a wręcz mimowolnie staniemy się wzorem do naśladowania).

Nie chciałbym, żeby ten tekst odebrany został jako kryptoreklama PiS, bo ja coraz mniej popieram tą partię i uważam, że jedyny człowiek, który tam jeszcze próbuje coś robić to Zbigniew Ziobro. Cała reszta osiadła na laurach, straciła cały zapał do reform i pod względem „lepkich rączek” oraz „niedasizmu” powoli zamienia się w Platformę. Ich głównym atutem jest zresztą to, że POnowoczesna jest od nich jeszcze gorsza. Na wagę złota w Polsce potrzebna jest nowa partia narodowców i patriotów, jednak do tego potrzebne jest porozumienie skłóconych prawicowych frakcji. Za taką partię oczywiście nie uważam „Ruchu 11 Listopada” pastora Chojeckiego, bo on pierwsze co by zrobił, to wypłacił Żydom 65 miliardów dolarów odszkodowań za holokaust, aby ukochany 'Wujek Sam’ poklepał go po plecach (partia ta powinna nazywać się „Murzyńskość”- dużo lepiej oddawałoby to jej program polityczny). Ale to już temat na osobny tekst…

RacimiR, 14.03.2018

Zobacz też:

PS: Przypadkowo znalazłem fajny komentarz na forum… Wirtualnej Polski, co ciekawe- wysoko punktowany, ich cenzor pewnie dostanie dyscyplinarkę za to przeoczenie (autor to Comendante Marcos, wpis z dnia 25-02-2018):
Mam lepszy pomysł na scenariusz. Tylko, że taki scenariusz nie może liczyć na nagrodę w Berlinie. Bohaterem jest gej o imieniu Brajan, aktywista LGBT. Oczywiście Brajan jest ateistą, nienawidzi kleru, chce pogłębienia integracji europejskiej. Nasz bohater korzysta z życia, jest tolerancyjny i otwarty. Pewnego razu, podczas radosnej imprezy w gejowskim klubie, w darth roomie odbywa spontaniczny i pełen uniesień stosunek z młodym Afrykańczykiem. Salah, bo tak na imię ma ów Afrykańczyk jest uchodźcą z ogarniętego wojną Sudanu, gdzie trwają prześladowania gejów. W europejskich Niemczech Salah może się cieszyć pełną swobodą, więc radośnie korzysta z uroków demokracji. Niestety Salach jest nosicielem AIDS. Po stosunku z Salahem nasz Brajan zaraził się gejowską dżumą AIDS. Brajan zakochał się w Salahu, niestety bez wzajemności. W dramatycznej scenie zostaje przez Salaha wyzwany od białasów i otrzymuje kopa w „cztery litery”. Tymczasem daje znać o sobie choroba. Brajan trafia do szpitala,gdzie słyszy wyrok. Wszyscy odwracają się od niego. Nie odwiedzają go przyjaciele aktywiści LGBT. Brajan jest sam. Czeka na śmierć i kremację. Na szczęście spotyka Karola, młodego księdza, który pełni posługę w szpitalu. Pod jego wpływem Brajan przechodzi nawrócenie, zostaje ochrzczony. Dzięki lekom i modlitwie wstawienniczej, postęp choroby zostaje zatrzymany. Brajan porzuca „gejowski styl życia” stając się kaznodzieją, uczestniczy w nawracaniu ludzi ze środowisk LGBT. Wskazuje pustkę w której się znaleźli … Fajny scenariusz, szkoda, że bez szans.

PS2: W retorykę Berlina i Gazety Wyborczej wpisała się ostatnio brytyjska telewizja państwowa- BBC, produkując TAKI materiał na temat Polski. BBC w ostatnich czasach skręciła ostro w lewo, ostatnio wsławiając się wystawieniem rasistowskiego ogłoszenia, w którym telewizja szuka pracownika, a warunkiem koniecznym jest posiadanie innego koloru skóry, niż biały. BBC obecnie produkuje serial „Troja”, w którym połowa obsady (np. Achilles) jest czarnoskóra…

PS3: Jeszcze w temacie filmowym- ostatnio obejrzałem głośny film „3 Billboardy”, który wzbudził wielki zachwyt hollywoodzkich krytyków i zdobył Oscara. Ja osobiście nigdy bardziej się nie wynudziłem, oglądałem ten film na 3 podejścia, bo za każdym razem po 10 minutach wyglądałem tak, jak pan z obrazka obok (wyłączyłbym to w cholerę, ale chciałem dowiedzieć się kto jest zabójcą- gdybym od początku wiedział, że się tego nigdy nie dowiem, to bym nie zdzierżył seansu do końca). Według mnie- zachwyty filmowej „elity” nad tym filmem spowodowane były głównie sceną z księdzem, któremu główna bohaterka stanowczo nakazała „wypierdalać”.

PS4: Jeżeli już o „sztuce”- ostatnio wpadło mi w łapy papierowe wydanie Gazety Wyborczej (nr 9273 z 12 marca 2018), gdzie na drugiej stronie znalazłem laurkę (a wręcz laudację) na temat „wybitnej” aktorki, Anny Smolar. Nazwisko brzmi znajomo, twarz też, ale w tekście „przypadkiem” nie było ani słowa o jej powiązaniach rodzinnych. Sprawdziłem w internetach- oczywiście pani Anna to urodzona w Paryżu córka Aleksandra Smolara z Fundacji Batorego, byłego członka PZPR i od 30 lat głównego księgowego George Sorosa na terenie Polin. W tekście „Wybiórczej” czytamy, że pan Smolar wykształcił córunię na paryskiej Sorbonie oraz prywatnej szkole aktorskiej (kto bogatemu zabroni?), jednakże z niewiadomych przyczyn, pomimo „wielkiego” talentu oraz wpływów i pieniędzy ojca- nie podbiła ona francuskich estrad. Dopiero w Polsce zaczęła ona osiągać sukcesy zawodowe. Jakie konkretnie? Klasyka. Dostała paszport „Polityki”, współpracowała z Agnieszką Holland, występowała w państwowych teatrach (Teatr Żydowski, Teatr Stary w Krakowie, Teatr w Kaliszu). Ta historia pokazuje, że pomimo tego, co „salon” wygaduje w mediach- Polska jest jego jedyną żywicielką i odspawanie ich od publicznego koryta uważam za priorytet. Cielecka czy Stuhr rzygają na Polskę i raz po raz grożą emigracją, ale jednak tkwią w tym średniowiecznym, antysemickim i faszystowskim zaścianku, bo za granicą pies z kulawą noga by się nimi nie zainteresował. Postubecja i antypolacy z racji podeszłego wieku instalują właśnie swoje kolejne pokolenie na lukratywnych posadach państwowych. Pani Anna Smolar podbija polskie estrady, finansowane z publicznych pieniędzy, podobnie Kasia Adamik (którą prywatnie uważam za największe beztalencie w polskojęzycznej kinematografii), z kolei córka Jaruzelskiego i syn Cimoszewicza szykują się do nadchodzących wyborów, córka Komorowskiego zarządza lewacką fundacją pozarządową (finansowaną z pieniędzy publicznych), a nad wszystkim czuwa wybitny ekspert od lotnictwa- Michał Tusk. PiSowi chyba ta sytuacja nie przeszkadza, bo nadal dotują to środowisko naszymi pieniędzmi i mimo posiadanych mocnych narzędzi- nie potrafią przeciąć tej poststalinowskiej pępowiny.

PS5: Po zimowych chudych tygodniach dostałem ostatnio kilka wpłat, za które bardzo dziękuję, a konkretnie: Pawłowi, Marcinowi oraz stałym wpłacającym: Markowi, Tomaszowi, Szymonowi i drugiemu Pawłowi. Jesteście wielcy!

Ten pan mógłby też zagrać główną rolę w „Twarzy”, nawet nie potrzebowałby charakteryzacji. Hollywoodzkie aktorki to jednak nie zaściankowa Polska, więc zaakceptowały go takim, jakim jest i regularnie polerowały mu berło „na błysk”.

43 thoughts on “Film „Twarz” – kolejny paszkwil na Polaków”

 1. kiedyś chciałem zrobić odważny i przełamujący stereotypy film o tym, jak ortodoksyjny żyd w chałacie i z pejsami je kotlet wieprzowy, ale pomyślałem jednak, że nie chcę skończyć w więzieniu
  opinia publiczna w tym nazistowsko-faszystowsko-ciemnogordzkim kraju nie jest jeszcze gotowa na moje arcydzieło i jego przekaz !
  XD

  od RacimiR: Słowo „jeszcze” jest nieadekwatne, gdyż sytuacja w kwestii wolności słowa robi się coraz bardziej zamordystyczna.

  1. W latach 70-tych przeszłego stulecia w Zakopiańskiej restauracji hotelu „Gromada” na Zaruskiego (naprzeciw poczty) mozna było zamówić i skonsumować koszernego
   schabowego…oczywiście tylko dla zaufanych gości…;)

 2. Jak „twarzą” banku śląskiego (obok Marka Konrada) została ta durna aktoreczka, już nie pamiętam nazwiska, która zagrała w „Idzie’. To był jeden z głównych moich powodów do zamknięcia konta w tym „banku”. I powiedziałem im to, jak się pytali dlaczego zamykam u nich konto.

  Co do Mariana Kowalskiego, to dobrze go podsumował historyk pan Grzegorz Wyskok z Lublina, któremu swego czasu GazoWybiórcza wytoczyła proces.
  Marian dostał „pastora” Choojeckiego od tych co pociągają za sznurki różnymi kukiełkami w naszym bantustanie, żeby ten nad nim czuwał i było to wszystko pod kontrolą. I żeby Marian nie popełnił jakichś głupstw niebu obrzydłych przeciwko tym, co sprawują władzę z odpowiedniego nadania. Oglądając tą ich telewizję IPP Kowalski – Chojecki dla nikogo nie jest tajemnicą, że to „pastor” jest tym mózgiem od myślenia. Trochę tam kogoś zbluzgają wyzywając od ruskich i chińskich agentów, pokrzyczą, biblię, koszulki z napisami patriotycznymi sprzedadzą, i to by było wszystko.

  http://www.tygodniknarodowy.pl/8236/wysok-od-2003-r-nad-umyslem-mariana-pracuje-pastor/

  od RacimiR: Ostatnio filtry do kawy sprzedają 😉 Może po nieudanych wyborach pójdą pełną parą w telezakupy? Marian jest w porządku, ale ma wyprany mózg. Co chwile powtarza idiotyczną tezę, że gdyby Polska uznała Jerozolimę za stolicę Izraela, to Żydzi zrezygnowaliby z roszczeń finansowych… To jest tak naiwne, że on sam chyba w to nie wierzy.

 3. Brexitbrexit

  Heja, co do PISiorkow ostatnio mieli po ponad 50.2% poparcia (glownie przez to ze Morawiecki poczatkowo ostro bronil sie przed zydowskim oczernianiem) no ale niestety po rozdawnictwie za wygrane wybory po 500 na bahora nadal nie sa zalatwione kluczowe dla polakow reformy
  – sadownictwo burdel jak byl tak jest, ciagle kasta sedziowska z prl robi co chce
  – nie ma darmowej opieki zdrowotnej specjalistycznej dla każdego polaka a mialo byc (dla nie mającego ubezp. zdrow), no ale studencikom medycyny pensje podwyzszyli
  – w lo dodano przedmiot wychowanie o rodzinie ktory zazwyczaj prowadza katecheci od religii i tam jest lanie wody o aspektach psychologicznych rodziny i sexualnosci czlowieka ble ble ble (nawet w technikum ucza) i jest to tylko zrodlem zartow przez uczniow takie nauczanie pro-kler, za komuny takich przedmiotow nie bylo i byl wiekszy przyrost, no ale rydzykom sie pis podlizal
  – myslalem ze morawiecki udrowi ekonomie i udrozni przedsiebiorczosc ale gdzie tam, podatków nie obnizy bo ponoc sa w polsce mniejsze niz w europie, no ale przynajmniej ideowo twierdzi ze chce dla polski dobrze … chyba raczej ukraincom chce dobrze
  – szydlo i duda schowane do szafy, juz malo co piszą o nich media pro-pis, zdobyli poparcie spoleczne i papa
  – pod publike redukcja wiceministrow, redukcja ich nagrod i premii, redukcja kart platniczych (blad blad i błąd), zakaz dla sklepow w niedziele kolejny idiotyzm (ukry i studenci przeciez moga pracowac w niedziele)
  – … pis na druga kadencje nie przegra ale zaczyna niestety robic ciepla wode w kranie…i oczywiscie 3 rok urzedowania i afer brak (chyba ze kradna dyskretnie jak w prl) i po psl gorsze
  – i kazdy z nas moze dodac swoją litanie

  od RacimiR: Oprócz tego, że nie kradną (afery), nie przyjmują nachodźców i mają inną politykę historyczno-narodową (Żołnierze Wyklęci zamiast genderyzmu), to w zasadzie PO-bis. Sprzyja im koniunktura światowa (spadek bezrobocia, wzrost płac). Jest też trochę większa wolność, zamiast „akcji widelec” i strzelania do górników mamy teraz „martwego” Diduszkę i wesołego Frasyniuka, niesionego ostrożnie przez 4 policjantów. Siłą PiS jest słaba opozycja, bo już lepsi oni, niż agenci niemieccy, którzy rządzili 8 lat. PiSowi dałbym tróję z plusem w skali szkolnej, każda inna partia z tych liczących się to pała, albo ewentualnie dwója.

  1. Według mnie część tematów jest zastępcza ,żeby przykryć jakieś geszefty z żydami i lizanie dupy USA,tę murzyńskość wobec aktualnego „wielkiego brata”.Smoleńsk,degradacja nieboszczyków i innych żyjących,reparacje od Niemiec itp,mam wrażenie że to odwracanie uwagi „ciemnego ludu”,ponieważ o innych rzeczach cicho sza nikt w mediach ani nigdzie nie puszcza pary z gęby o pewnych sprawach.W mediach praktycznie nie widać Jakiego i mało co Ziobry a jeśli oni pewnego dnia „pójdą na szczaw” to znaczy że jakakolwiek „dobra zmiana”(o ile jeszcze można o czymś mówić) jest już zakończona i powraca „normalność”.Dużo by można pisać ale coraz mniej mi się to podoba,co chwilę wyczuwam jakieś ściemy i kombinacje ale to się może tragicznie skończyć podczas wyborów ,bo nie wolno ludzi traktować na dłuższą metę jak idiotów co łykają wszystko z tvp jak pelikany ryby,w końcu część elektoratu się odwróci, wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami.Masz racje Racimir na gwałt potrzebna Polsce silna narodowa,prawdziwie patriotyczna partia prawicowa,ludzie ideowi,nie związani żadnymi szemranymi szabasowymi kolacjami i chorymi murzyńskimi związkami z naszymi „sojusznikami”nie związani z ubekami z WSI.Czytałem że w jakiejś brytyjskiej telewizji poseł rosyjski z Dumy nazwał Sikorskiego „polską prostytutką” i powiedział że Polska to małe państwo wykonujące polecenia USA.Coś w tym jest….ja nie nazwę stosunków Polski z Ukrainą Izraelem,USA czy z UE polityką.To jest według mnie jakieś kurestwo i robienie laski,masochizm polityczny.Tzw.polityka zagraniczna w wykonaniu Pis to jest jedna wielka T R A G E D I A.To co ostatnio zrobił PAD na rocznicy 68 r zostawię bez komentarza,każdy myślący sam wie co można powiedzieć.Jest niestety taki sam patriota broniący honoru i godności Polaków jak jego poprzednicy.NIE ŻYCZĘ SOBIE takich wypowiedzi w moim -Polaka imieniu.

   od RacimiR: Pis ma kiepskie osiągnięcia, licząc tylko ostatni rok. Na początku coś tam robili, teraz nic. Ostatnim ich dobrym ruchem była ustawa dezubekizacyjna. Teraz tylko Ziobro z Jakim coś próbują, ale bez wsparcia reszty rządu. Źle rozegrali sprawę z Żydami, teraz to już całkowita murzyńskość, jeżdżą jakieś specjalne zespoły do Izraela na dywanik się tłumaczyć (efekt tych wyjazdów jest w najlepszym przypadku zerowy), muzeum Polin robi już jawnie antypolskie imprezy i zero reakcji rządu, dalej sypią im szekle z naszych podatków, do tego zablokowali reformę sądów i repolonizację mediów, premier przeprasza za jakieś oplucia i inne popchnięcia obcokrajowców, które nie wiadomo, czy w ogóle się wydarzyły, szef MSW ma obsesję na punkcie tropienia faszystów, nawet nie potrafią odessać lewackich NGO publicznej kasy i od funduszy norweskich. Po 2 latach rządów idzie dotacja z PISF (czyli z naszej kieszeni) na antypolski film, który opisałem wyżej. W dodatku kwitnie cenzura, np. ostatnia sprawa z Dorotą Wellman i pół miliona kary za jakąś pierdołę (podczas gdy lewacy stosują dużo bardziej ofensywny język i nic im nie grozi, wystarczy poczytać Gazetoid na dole). Teraz PiSowcy zadowoleni wypłacają sobie premie, nie wiadomo za co, bo chyba nie za komisje Smoleńską, reprywatyzacyjną czy Amber Gold, których efekty będą żadne (poza politycznymi, karnych zero). Od 2 lat dupczą o elektrowni atomowej i samochodach elektrycznych. Ich jedynym szczęściem (a jednocześnie naszym pechem) jest to, że nie mają z kim przegrać- ich rywale to agentura i zorganizowana grupa przestępcza, która straciła zaufanie Polaków po 8 latach rządów. Niektórzy ludzie jednak mają pamięć muszki jednodniówki i wkrótce zapomną o wyczynach Platformy, zwłaszcza jak dobrze przeprowadzi ona kampanię wyborczą (ich media mają propagandowy 'know how’ na najwyższym poziomie, prosto z USA i Niemiec).
   Jeżeli PiS straci władzę to na własne życzenie, z lenistwa. Platforma przynajmniej się nakradła i solidnie uwłaszczyła, zanim odeszli.

   1. Brexitbrexit

    https://www.salon24.pl/u/ufka/852137,tak-dalej-byc-nie-moze

    Pierwsze 100dni morawieckiego przedstawila myslicielka powyżej – idealnie i prosto w punkt.
    Wyglada na to ze PIS wie ze w najblizszych wyborach i tak bedzie mial wiekszosc sejmowa wiec wyborcow ma w glebokim powazaniu. Oby sie nie zdziwili jak kilkanascie % morze dostac korwin, narodowcy, kukiz a ponad 20% po-nowoczesna.

    Wieloletnie patologie w polskim sadownictwie zmarnowaly zycie nastolatka (w latach 90tych) tomasz komenda wsadzajac go na 18lat do kicia – nadgorliwi policjanci i sedziowie niesłusznie oskarzyli go o gwalt.

    1. Brexitbrexit

     http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-03/15-roku-wiezienia-z-powodu-jednej-glownej-poszlaki-panstwo-w-panstwie-o-kontrowersyjnym-wyroku/

     Tutaj jeszcze jeden artykuł o tym jak nasz wymiar sprawiedliwości wrabia pierwsze lepsze podejrzane osoby, zamykajac je w wiezieniu tym samym odbębniając byle jak swoje obowiazki.
     Pokazuje tez jak firmy przez chec zzysku maja gdzieś lokalne społeczności.

     od RacimiR: Kasta w całej okazałości. Ostatnio po 18 latach odsiadki wyszedł gość, niesłusznie skazany. Politycy PONowoczesnej obwiniają za to PiS, który go wypuścił.

    2. Wziąłem pod uwagę ostatnie wybory prezydenckie i tak – w pierwszej turze na Kukiza Korwina Brauna Kowalskiego i Wilka głosowało łącznie w zaokrągleniu 3 miliony 855 tysięcy ludzi,zakładam że był to w zdecydowanej większości patriotyczny,prawicowy elektorat przynajmniej ludzie niechętni komuchom i lewakom wszelkiej maści.Zakładam że w drugiej turze większość tych ludzi dała głosy Dudzie a On w starciu z Komorowskim wygrał przewagą zaledwie pół miliona głosów.Mój wniosek jest taki że jak PIS będzie miał dalej w dupie ten twardy prawicowy elektorat i będą kręcić jakieś swoje lody,a PAD będzie nadal popisywał się tak jak np. ostatnio z okazji marca 68 i podlizywał żydom to marnie widzę jakieś ich wielkie zwycięstwo następnym razem jeśli pojawi się alternatywa na prawicy.

     od RacimiR: Tylko gdzie ta alternatywa? Prawica (ta prawdziwa) jest rozbita i ciągle kłóci się między sobą, czy robić laskę amerykanom, czy Rosji… Nawet tutaj w komentarzach do niedawna tak było. Wszyscy powinni się połączyć (z wyjątkiem Chojeckiego, bo on już wszystkich obraził i jego zdolności koalicyjne są zerowe) i stworzyć partię lub ją chociaż popierać- Gadowski, Ziemkiewicz, Braun, Ruch Narodowy, Kukiz, Korwin, Rola, kilku młodych z PiSu, Żebrowski, Michalkiewicz i wielu innych. Od pierwszego dnia 15% murowane.
     Obecny rząd nie chroni Polaków przed atakami żydolewactwa.

 4. Brexitbrexit

  Ewidentnie filmy holand typu ida pokłosie pokot i teraz twarz przedstawiaja polakow za granica w zlym swietle ale z drugiej strony proponuje kazdemu z was zamieszkac min rok
  – malej wsi lub nawet mieście powiatowym
  – w blokowisku w niektorych czesciach miast (gdzie za prl przeprowadzili sie mieszkańcy wsi i skomasowano ich w blokowiskach)
  … i cale polskie buractwo zaprzanstwo wyjdzie na wierzch.

  Wprawdzie polacy sa coraz bogatsi (widac wyladniale domy, otoczenie) ale jak odwiedzam dom rodzinny to przynajmniej ludzie w wieku 50+ (a i nawet ludzie wchodzacy w doroslosc) jakby to ujac-
  aby tylko sasiad mial gorzej, sloma wystaje z butow ale przechwalki bo syn pracuje za granico, corka w hameryce, downi bylo lepiej, a mietek ma nowe bmw pewno nakradł, a jadzia sie ciagle kurwi holera wie z kim … itd.
  Czyli mentalnie nasze polactwo sie az tak nie zmienilo, ale tez dobra wiadomosc, jako ze wiekszosc tego buractwa to starzy ludzie to wystarczy ich olac i niech odejda w zaswiaty z tym obledem.
  Potomkowie tych rodzin o ile nie maja stycznosci z nazwijmy to bardziej normalnymi ludzmi to tez niestety tacy czesciowo są.

  Wynajmowalem za czasow studenckich w nowej hucie i mama takie negatywne skojarzenia z wlascicielami.
  Natomiast w nowym budownictwie, bloki kilkuletnie, mlode rodziny na kredytach to na szczęście zadne z tych negatywnych zjawisk nie wystapilo, moze poza malymi spieciami z singielkami 🙂

  Holand rzeczywiscie to przedstawia dla nas w sposob mocno negatywny, i co najgorsze zydostwo i lewactwo w krraju i za granica przyznaje za to nagrody.
  Ale taki Smarzowski takze przedstawia przywary polakow tyle ze w sposob śmieszny, taka drogowka, wesele, dom zly pokazuje polakow jakimi sa ale bez szkalowania, i oczywiście zadnych nagrod od lewactwa czy zydostwa.

  od racimIR: Ja jestem blokersem i mam rodzinę na wsi, ale nie widzę, żeby było tak, jak w Smarzowskim czy Holland. Tam jest to przejaskrawione 10-krotnie. Są oczywiście cymbały i Janusze, ale stanowią oni zdecydowaną mniejszość populacji.

  1. Potwierdzam to co napisał racimir. Buraki pastewne miejskie kupując działki i budując domy na wsi zachowują się gorzej od właścicieli passerati tdi ze wsi. Oglądam to z 2-ch stron. Co do filmu to dzięki za recenzje, raczej nie obejrzał bym go a teraz nie obejrzę na pewno nawet piracąc (nie warto ściągać polskiego badziejstwa, byłem wzywany na komendę bo moje nazwisko wypłynęło przy okazji poszukiwań pirata, przypadkiem czasem używałem tego samego routera i dowiedziałem na komendzie że istnieje takie polskie arcydzieło). Tak więc szacun Racimir za wytrwałość i kasa się Ci należy za poświęcenie 2 godzin życia

   od RacimiR: Dzięx. Filmy najlepiej oglądać online, wtedy nic nie grozi.

  2. Ja też jestem blokersem. Moja rodzina to też blokersi. Moi znajomi są blokersami.
   I powiem ci, że kłamiesz.
   Owszem, kradnie się tu, ale obcym. Swojak po mordzie, tak na trzeźwo, też nie dostanie.
   Która się kurwi wszyscy wiedzą, ale daje dupy obcym. Amanta żadnego między naszymi nie znajdzie.
   A jak komornik się zjawił do tego starszego pana to tyle ci napiszę, że już nie wrócił. Komornik znaczy.
   Owszem, jest tu ciemnogród, czasem ktoś podpieprzy kabel to ciemno jest.
   Mocz leje się z balkonów strumieniami.
   Awantur raczej nie ma. Noże są ciche. Tak jest lepiej.
   I nie, nie jesteśmy patologiczną masą.
   Patalogię to mają gdzie indziej. TU nazywamy to normą. Tak jest lepiej, po co stresować dzieciska.
   Żydów tu też nie ma. Jakby był lepiej mu się by było urodzić czarnym czy arabem.
   Nie wiem do czego zmierzam, przepity jestem trochę.

   od RacimiR: W latach 90-tych na osiedlach było bardzo niebezpiecznie, teraz nikt nikomu krzywdy nie robi, o ile nie kozakuje po pijaku, albo nie chodzi po Zabrzu w barwach Ruchu. Na trzeźwo, zachowując się normalnie trudno dzisiaj dostać w tytę.

 5. Widziałem ostatnio rozwinięcie skrótu bbc jako big black cook o ile się orientuję jest jedna z kategorii porno filmów, oraz zestawienie ich filmów z czrnym Robin Hood’em, królową Małgorzatą (średniowiecze) oraz kilka innych produkcji, jak również nabór do pracy skierowany TYLKO do kolorowych, tak więc rozwinięcie jest jak najbardziej. Co do ps 4 to znam osobiście tyklo jedną osobę która wyjechała z ten kraju po wygranej pislamu, wyemigrował w zaświaty do swego czarnego pana. Przecież ci ludzie nic nie potrafią prócz ciągnięcia cyca o nazwie polin. Niezbyt inteligentni ale na tyle cwani by wiedzieć jak to robić, obustronnie leworęczni gamonie. Dotyczy to również kasty. I na koniec dowcip:
  jak rodzi się polak to macha rączkami i nóżkami, a jak żyd to kręci główką. Szalom

  od RacimiR: Ciekawa interpretacja skrótu 🙂 Ja nie znam nikogo, kto by wyjechał przez PiS, za to znam z tuzin osób, które tym od czasu do czasu grożą – zazwyczaj są to osoby, które w różny sposób dostały się do pracy w budżetówce, gdzie przez 70% czasu siedzą na pejsie i przerzucają papiery.

 6. Dziękuje Ci za poświęcenie czasu na analizę tego filmu ”Następnie poznajemy głównego bohatera, który ulega ciężkiemu wypadkowi, wprawdzie nie w zakładzie kamieniarskim, ale przy budowie… gigantycznej statuy (a jakże!) Chrystusa”, bo ja bym nie wytrzymał i kopnął w tv. Co do GW to nie rezygnują ze swojej drogi, aczkolwiek zaskoczyli mnie ostatnio tym: http://weszlo.com/wp-content/uploads/2018/03/gw-okladka-e1521018575747.png
  Pozdrawiam
  PS: Tła nie zmieniaj. Według mnie dobrze się czyta, a strona się wyróżnia.

  od RacimiR: Reforma sądownictwa jest w połowie, więc GW (jak można się było spodziewać) już powoli przenosi się na przeciwne pozycje retoryczne.

 7. Kiedyś czytałem książkę o rodzinie Szumowskiej,interesowałem się życiorysami innych z tego michnikowego ,tefałenowskiego”salonu”.Ogólnie rzecz biorąc albo żydzi,albo resortowe dzieci ,rodzice za komuny wysoko postawieni,”bohaterowie” marca 68,w tle różne patologie życia prywatnego,zdrady,porzucenia,nałogi,życie w trójkątach itp,piąty mąż ,szósta żona.. .Oni wszyscy myślą że są jakąś elitą a to jest moralne,ideologiczne,obyczajowe szambo.Przekonałem się o jednej rzeczy-jak we wszystkich telewizorniach i radiach głównego ścieku i gazetach wyborczych pieją z zachwytu,dostają wręcz orgazmu w temacie jakiegoś filmu,jak dostaje ten film kolejne złote lwy ,psy ,koty,wielbłądy,złote palmy na jakimś lewackim festiwalu to na 99 procent jest to kolejna antypolska,antykatolicka ,ponura ,beznadziejna szmira co podnieca się nią tylko „elyta” , której nie ma co oglądać albo co gorsza wydać na nią kasę w kinie.Przekonałem się o tym kilka razy oglądając te wielkie „dzieła”.Taki przykład-dlaczego te elyty wymawiając tytuł filmu „Lista Schindlera” z nabożną czcią? (mam zawsze wrażenie że za chwilę- mówiąc o tym filmie- przyklękną choć na jedno kolano i zrobią znak krzyża) ,ano dlatego że film jest zrobiony przez żyda ,o żydach których ratował w antysemickiej faszystowskiej Polsce dobry Niemiec antyfaszysta(choć prawda była nieco inna w historii z Schindlerem).Ot i cała tajemnica furory tego filmu na salonach,i nie tylko tego filmu ale i innych „Id-Gnid”.Ale to tylko malutki przykład z całego morza.Kiedyś Grzegorz Braun powiedział że istnieje wolność artystyczna i jeśli ktoś chce takie gnioty i szmirę produkować niech sobie to robi ale za SWOJE pieniądze a nie za publiczne z podatków ludzkich.Niestety w Polsce to antypolskie szambo pseudo-elity czerpią garściami kasę z publicznych finansów i produkują jakieś „pokłosia”,w normalnym ,praworządnym ,prawdziwie niepodległym państwie narodowym po nakręceniu takiej „gnidy” czy „twarzy” taki folksdojcz jeden z drugim dostałbym wszędzie dożywotni szlaban na państwową kasę.Ale nie u nas.U nas są „gnidy” i „poliny”i to także jest tragiczne w tym wszystkim że pluje się na Polskę Polaków ,religię katolicką,rodzinę,za nasze z podatków pieniądze.

  od RacimiR: Zgadzam sie co do salonu, Weinstein jest ich zbiorczą ikoną. Przypomniał mi się jeszcze oskarowy „Pianista”- tam też największym sprzymierzeńcem głównego bohatera był niemiecki żołnierz, a Polacy, którzy go ukrywali przez x lat przedstawieni zostali jak jakieś neutralne ponuraki. Teraz jednak retoryka posunęła się już dużo dalej, Polacy już nie są ofiarami holokaustu, nie są nawet neutralni, są ewidentnie czarnymi charakterami.
  Za samą dyskusję o potencjalnym łączeniu tych filmów z roszczeniami żydowskimi z automatu dostaje się dziś łatkę antysemity.

 8. Brexitbrexit

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/facebook-profil-britain-first-usuniety/vvn88lq

  Jeszcze jeden komentarz dzis z mojej strony,
  W wielkiej brrytanii jest partia britain first (tacy brytyjscy narodowcy), miała ona 2 mln polubien na facebook oraz kilka mln poparcia w sondazach (glownie rdzennych bialych brytyjczykow), jako ciekawostke podam ze zachecala tez polakow by wstepowali w jej szeregi i nawet jeden z jej blizszych współpracowników jest Polakiem.
  W skrocie jest to jedyna partia ktora realnie przeciwstawia sie islamowi na wyspach.
  Jakisz czas temu liderzy tej partii ujawnili mediom prawde o gwaltach (muzulmanie na bialych brytyjskich nastolatkach) za co brytyjskie sady wsadzily ich do więzienia za mowe nienawisci.
  Wczoraj ich konto zamknal facebook, twitter, a w dalszej kolejnosci podejrzewam zrobi to firma hostujaca ich strone www, wszedzie ten sam argument – mowa nienawisci, materialy przedstawiajace w zlym swietle muzulmanow, obrazanie islamu ble ble ble …
  Oczywiscie jak muzulmanskie grupy typu isis i tym podobne prezentuja zdjecia ze scinaniem glow chrzescijanom, prezentuja filmy wzywqjace do mordowqnia chrześcijan, instrukjcje bicia kobiet itp…to pejs z tym problemow nie ma.
  Z zadowoleniem te decyzje facebooka zaoprobowala babcia premier teresa May.

  W szwecji natomiast muslimy poderzneli gardlo i zadzgali mlode malzenstwo … i to w trakcie interwencji policji, po czym po aresztowqniu smiali sie w twarz policjantom gdyz realnie po 2 latach tam wyjda na wolnosc.

  Generalnie nie zal mi ani wysp brytyjskich ani szwecji (oba narody w historii polakom wiele krzywd i tragedii wyrzadzili, szwecja potopem a brytyjczycy podlizywali sie hitlerowi a potem stalinowi) ale jak europa zostanie zislamizowana to polska i europa srodkowa bedzie następna, choc byśmy nie wiem co robili.

  od RacimiR: Będę pisał o tym zamordyzmie osobny wpis, bo też nie mogę zdzierżyć tych newsów. Do nowości z UK można jeszcze dodać, że policja kilka dni temu przegoniła Tommyego Robinsona ze Speakers Corner w Hyde Parku (za mówienie o islamizacji), czyli z miejsca, które z zasady jest (było?) oazą wolności słowa. Godwing w więzieniu został już pobity (złamany nos).

  1. Dla mnie UK to już totalitaryzm lewacki,państwo jak z książki Orwella,60 lat temu ludzie myśleli że to fantazja a to było proroctwo.Dziś się Orwell spełnia właśnie w UK,Szwecji,Niemczech,można będzie więcej wymieniać.Uważam że jeżeli runie polityczna poprawność to runie cała lewacka utopia a na razie Europa staje się jednym wielkim Związkiem Radzieckim ze straszliwym terrorem nie pistoletu i pałki policyjnej a poprawności politycznej i żydowsko-lewackich mediów.

   od RacimiR: Też tak myślę, to jest zwykły terror. Polityczna poprawność i jej „zbrojny oddział” czyli mowa nienawiści to reżim totalitarny. Ten, który definiuje, co jest mową nienawiści, a co nie jest- de facto może wsadzić dowolną osobę za kratki.

   1. „mowa nienawiści”to jest tak gumowe określenie że wsadzić tu można jakąkolwiek krytyczną uwagę,jakiekolwiek odmienne zdanie.Kiedyś w Związku Radzieckim(dlatego dla mnie współczesna Europa to taki Związek Radziecki)w kodeksie karnym był artykuł 58 tzw.agitacja antysowiecka którą mogła być JAKAKOLWIEK wypowiedź krytyczna że np.źle się dzieje bo nie ma w sklepach mięsa i za to wysyłano bodajże na minimum 5 lat do łagru.Więc dla mnie dziś „mowa nienawiści” to taki 58 sowiecki artykuł ,który zniszczy każdego za każdą wypowiedź bo jest ogromne pole do dowolnej interpretacji przez sąd.Poza tym dla mnie-nie jestem prawnikiem-ale to orwellowski absurd żeby penalizować uczucia i wypowiedzi.Karze podlegać powinny(w normalnym systemie prawnym)wyłącznie bardzo konkretne CZYNY,to jest jakaś paranoja żeby sędzia oceniał czy dana wypowiedź wzbudziła u kogoś innego nienawiść,przecież to uczucie jak to zbadać udowodnić w sądzie który opiera się na rzeczowych dowodach faktach.To jest po prostu chore,tak samo jak karanie za różne kłamstwa „oświęcimskie katyńskie” czy inne.Jeśli ktoś czuje się obrażony znieważony,naruszona jest jego cześć powinien wnieść oskarżenie a nie z automatu to kwalifikować.Jakby się w to zagłębić to jest zwykła bolszewicka cenzura na wypowiedzi,knebel na wolność słowa.Jeśli ludzie nie znajdą sił ani odwagi aby odrzucić zburzyć poprawność polityczną to czeka nas kiedyś autentyczny świat jak u Orwella.Musi być ta pierwsza wyjęta cegła żeby runął ta totalitarna konstrukcja.

 9. https://ndie.pl/kosciol-synagoga-i-meczet-pod-jednym-dachem/
  W Berlinie ma powstać jedna świątynia złożona z kościoła, synagogi i meczetu. Nie mówiąc już że to projekt utopijny, to według lewackiego myślenia dyskryminujący bo dlaczego tylko te trzy religie, religie monoteistyczne, nie ma tu buddystów, hinduistów itp.
  I jest jeszcze jedna kwestia, mocna teoria spiskowa o jednej światowej religii, ponoć do Rządu Światowego, NWO jest potrzebna jeszcze jedna ważna rzecz, jedna światowa religia (w nieco bardziej hardcorowych teoriach ma być to lucyferianizm) która dopełni ten cały plan. Chodzi o to żeby wszystkie religie połączyły się w jedną. I wystarczy spojrzeć na działania Papieża Franciszka: twierdzi że wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga (czyli oznaczałoby to że śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa było niepotrzebne). Dziwne to wszystko.

  od RacimiR: Myślę, że to fejk. Brodaci szybko by taki kościół wysadzili w powietrze. Żydzi zresztą też, chrześcijanie wiadomo- muszą się na wszystko zgadzać.

 10. http://fakty.interia.pl/polska/news-adam-nergal-darski-obrazil-uczucia-religijne,nId,2555342#comments4-1
  Adam ,,Nergal” Darski (ten co spalił Biblię) umieścił na fejsie filmik gdzie śpiewał trzymając w ręku gumowego penisa z przymocowaną do niego krzyżem.
  Ten człowiek powinien iść za to siedzieć. Pobłażanie dla tego typu zachowań spowoduje że będziemy mieli więcej tego typu zachowań a ludzi już to nie będzie interesowało. Gazeta ŻYDorcza już nazwała to ,,sztuką”. Analogicznie środowiska ŻYDorczej inaczej by zareagowały gdyby zamiast krzyża była tam Gwiazda Dawida albo półksiężyc (przy czym wyznawcy z tego drugiego chcieliby wymierzyć sprawiedliwość osobiście; przykład: redakcja Charlie Hebdo)

  PS: Na zachodzie Europy takie rzeczy nie zrobiłyby na nikim wrażenie, wręcz przeciwnie, wielu pewnie by je pochwaliło. Jednak w Polsce nie można sobie pozwolić na takie rzeczy. Swoją drogą Darski miał kiedyś miał koncert w Rosji ale Ruscy go pogonili i nałożyli dużą grzywnę. Jak raz powiem że w tej kwestii powinniśmy wziąć z nich przykład.

  od RacimiR: Trzeba to koniecznie wyrównać- albo można obrażać religię, albo nie. Teraz można, ale tylko jedną, a reszty nie można. Tak samo jest zresztą na całym świecie zachodnim.

  1. Przede wszystkim bierni wobec taki oczywistych bluźnierstw są biskupi KK,nie ma zdecydowanych głośnych protestów i słów najwyższego potępienia,nazwania rzeczy po imieniu,potem nie grzmią politycy,ci co jawnie obnoszą się ze swoją wiarą,tak samo milczą celebryci którzy deklarują się jako mocno wierzący,artyści itd.a na końcu milczą też i zwykli ludzie.Brak jest masowych zawiadomień do prokuratury,pozwów,inna sprawa to nasze pożal się Boże „niezawisłe” sądy,które przykładnie nie skazują a wręcz przeciwnie-uniewinniają i jeszcze mówią że to „sztuka” na takie ekscesy.Nie jest bojkotowany jako muzyk,interes się kręci polsko języczna szmata nie wiedzieć czemu nazywana Gazetą-wybroni,więc to bydle co zaprzedało duszę diabłu, dobrze wie że może bezpiecznie bezkarnie robić tak dalej.Kiedyś z ciekawości-co to jest ,obejrzałem fragmenty klipów Behemotha i to jest z piekła rodem,to czysty satanizm ,nie mam pojęcia jak można pogodzić chodzenie do Kościoła,wiarę w Boga z oglądaniem ,słuchaniem i chodzeniem na koncerty tego człowieka.To są oczywiste sprzeczności.Generalnie Boga, wiarę katolicką można dziś bezkarnie obrażać poniewierać na wszystkie możliwe sposoby i włos z głowy za to nie spadnie,bo pozwalają na to i sądy i księża i my- zwykli wierzący.

  2. A swoją drogą ,,artyści” tacy jak Adam ,,Nergal” Darski to zwykle podpisują cyrograf. Zwykle są to ,,gwiazdy” amerykańscy z Hollywoodu tj. Madonna, Lady Gaga czy Katy Perry (ta ostatnia przyznała się do podpisania cyrografu, można sobie wyszukać w necie). Tylko po co za chwilę sławy oddają swoją duszę. Na łożu śmierci pan rogaty upomina się o swoje.

   od RacimiR: Na łożu śmierci jest zazwyczaj „wolta” w stylu ojca Magdaleny Środy czy Jaruzelskiego, którzy nagle wzywają księdza i chcą katolickiego pogrzebu, wbrew temu, co robili przez całe życie.

 11. Co sądzicie o Papieżu Piusie XII, był papieżem podczas II wojny światowej. Są różne komentarze i oceny jego zachowania na jego temat. Część uważa, że wspierał Hitlera, milcząco przyzwalał na jego zbrodnie; a inni uważają że wręcz przeciwnie, ponoć uratował kilkanaście tysięcy Żydów, duża część środowisk żydowskich ma dobre zdanie o nim. Z jednej strony jego milczenie zapewne miało na celu zapobiec prześladowaniom katolików które pewnie by nastąpiły gdyby papież otwarcie sprzeciwił się Hitlerowi (podobny cel miał tzw. Reichkonkordat czyli konkordat Watykanu z III Rzeszą z 1933 roku, aby katolicy w Niemczech nie byli prześladowani). Choć z drugiej strony można by mu zarzucić tchórzostwo. Jednakże jak już wyżej wspomniałem świadectwa historyczne mówią że jednak Pius XII był zaangażowany w ratowanie Żydów. Ale nie mógł tego robić oficjalnie.
  http://www.pch24.pl/nowe-swiadectwa-historyczne-udowadniaja–ze-papiez-pius-xii-ratowal-zydow-,50871,i.html
  Mało tego mówi się o ukrytej wojnie papieża z Hitlerem. Na przełomie 1943/44 Adolf podobno przygotował Operację: Rabat czyli plan porwania papieża. Plan miał nie dojść do skutku tylko dlatego że osoba mająca go wykonać nie wypełniła rozkazu.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Rabat
  Natomiast jego przeciwnicy zarzucają mu że otwarcie popierał Hitlera np. atak na Polskę nazwać miał ,,walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość”. Miał też Operację Barbarossa (czyli atak na ZSRR) nazwać ,,nową krucjatą przeciwko bezbożnemu komunizmowi”.
  Ciężko mi ocenić postawę Piusa XII, był papieżem czasów wojny, nie zazdroszczę mu czasu w których siedział na Piotrowym tronie, na pewno nie miał łatwo.

  od RacimiR: Ja nie wiem, słabo znam sprawę, żeby się wypowiadać.

  1. Ale jakiej postawy oczekiwałbyś od Watykanu względem III Rzeszy?
   W latach 30 wszyscy popierali Adiego (zdaje się że został nawet człowiekiem roku według amreykańskiego tygodnika Time), a obozy to dopiero lata 41-44, o których nawet nie koniecznie musieli wiedzieć. Po za tym, weź pod uwagę że byli położeni w bezpośredniej strefie wpływów III Rzeszy i czy Twoim zdaniem powinni ryzykować po ty by jak Franciszek solidaryzować się z wrogami chrześcijaństwa jakimi niewątpliwie są żydzi i komuniści?
   No i po za tym, to co mieliby według Ciebie zrobić? Od 45 roku amerykanie też mają krew milionów ludzi na rękach i też jakoś nie wiedziałem by któryś papież stanowczo ich za to potępiał, a Obama to nawet pokojową nagrodę Nobla otrzymał.

 12. https://www.wykop.pl/link/4217053
  Imam Tawhidi sprzeciwił się swoim braciom w wierze i od razu wystawili za jego głowę 5000$.

  od RacimiR: To jest zagadnienie z dziedziny „przepalone zwoje mózgowe” dla lewaka. Z jednej strony muszą oni bronić radykalnych muzułmanów, a z drugiej- imam ścigany jest za wypowiedź pro-kobiecą.

 13. https://tech.wp.pl/szczegolnie-znaczace-jest-zalamanie-zaufania-czyli-dlaczego-ludzie-chca-wierzyc-w-imperium-lechickie-6230835390969985a
  Pierwszy raz zgadzam się z Wirtualną Polską. Ładnie zmiażdżyli tzw. turbosłowian którzy propagują mity i legendy (to nawet nie są teorie spiskowe) że przed 966 rokiem istniała Wielka Lechia, miałoby to być imperium Słowian które walczyło z Persami, Macedonią Aleksandra Wielkiego czy Cesarstwem Rzymskim. Turbosłowianie twierdzą że naszą historię sfałszowali Niemcy i Kościół Katolicki; tyko tu pojawia się pytanie – skoro mieliby fałszować to dlaczego nie wymazali Bitwy pod Grunwaldem albo Hołdu pruskiego. Historycy zaprzeczają istnieniu Wielkiej Lechii, nie przeszkadza to jednak turbosłowianom wygłaszać turbobrednie.

  od RacimiR: Im bardziej zlewaczały będzie Kościół, tym większą popularność zdobędą turbosłowianie. Hołd Pruski i Bitwa pod Grunwaldem są bardzo dobrze udokumentowane historycznie, Turbosłowianie rzekomo żyli kilkaset lat wcześniej i niewiele dokumentów się zachowało, dlatego jest duże pole do interpretacji.

  1. Nie rozumiem co jest złego w turbosłowianach? Dużo narodów dorabia legendy do swojej historii, chazarscy żydzi na przykład wierzą że pochodzą z Palestyny, oraz w to że w holocauscie zginęło ich 6 mln. Dlaczego w takim razie my nie możemy interesować się naszą historia sprzed 966 i rozwijać teorii o turbosłowianach?

   od RacimiR: Ja osobiście nic złego w tym nie widzę poza tym, że to tylko teorie, coś jak chiński smok albo żydzi maszerujący przez morze. Nie mamy żadnej twardej wiedzy o tym, co na naszych terenach działo się we wczesnym średniowieczu i przed Jezusem. Dlatego to wg mnie słaba podstawa do budowania tożsamości narodowej, bo ta powinna być budowana na faktach potwierdzonych (w cywilizacji zachodniej, bo cała Afryka i Azja jedzie na podobnych tematach).
   Jak ktoś lubi legendy, to nie mam nic przeciwko temu zjawisku.

 14. Brexitbrexit

  Makrela przyjechala do polski tuz po zostaniu kanclerzem (wizyta nr 2 tuz po odwiedzinach we francji).
  Bylo smyranie Makreli z morawieckim i dudą, i generalnie tematem glownym rozmow byl hajs pod przykrywką:
  – rozmowy o przyszłości UE tzn. ze w.brytania zrobila brexit a hajs potrzebny i skladki sie moga zwiekszycc (czyli grunt przyjazny pod to ze polska bedzie musiala sie wiecej dolozyc)
  – wymiana handlowa polska a niemcy ponad 100mld (innymi slowy polaczki macie arbaiten i pamietajcie ze nadal jestescie niemiecka kolonia i my dzielni niemcy bedziemy was dalej doic) i kwota ciagle wzrasta
  – Makrela wreszcie przyznala ze przyjęliśmy milion uchodzcow (ukry) ale z innego obszaru geograficznego (olaboga!), no to polaczki najwyzszy chyba czas na uchodzcow kolorowych, co nie?
  Nie bylo rozmow o odszkodowaniach za 2 wojne św (temat tabu, kaczynski tylko cos tam se kiedyś gadał…ale juz stary jest i głupoty pieprzy), ani to ze kolorowi bija polakow w terenach przygranicznych, ani to ze jugedampt dzieci polakom zabiera bez przyczyny (co nawet szydlo poruszyla), o sądach i lamaniu praworządności i demokracji w polsce chyba tez nic nie bylo.
  Czyli w skrócie wizyta miala na celu pogaduchy o ejro ejro i jeszcze raz ejro, jak to mawial kolonko Makrela jest mapetem wielkiego niemieckiego kapitału, podejrzewam z makrela paru byznesmenuf z dojczland przyjechało ale o tym zadne media nie napisały.

  Z tej wizyty wynika chyba tez inna rzecz – szwaby widza ze platworma z przydupasami z nowosmiesznej niewiele maja do powiedzenia w polsce (albo coraz mniej), za 2 lata wyleca na bruk wiec lepiej sie z pisiorami tymczasowo dogadac, a pozniej … sie zobaczy.

  od RacimiR: Makrela nawet nie wezwała do ambasady Petru i Schetyny, jak przy ostatniej wizycie. Teraz głównym tematem jest kolejna „pięciolatka” funduszy unijnych. Jak to zostanie klepnięte to skończy się chwilowy rozejm 🙂 Makrela jest słaba jak nigdy, więc też nie mogła przyjechać z samymi wytycznymi, jak dawniej. Polska mimo wszystko stała się jakimś podmiotem z którym trzeba dyskutować, a nie tak jak wcześniej- kurwą, która każdemu daje za darmo.

  1. Jak to ktoś powiedział innymi słowy; polityka to robienie to co chcielibyśmy tym co możemy, (chyba Bismarck), inaczej nie chwal dnia przed…, lub po chińsku: dzień ocenia się po zachodzie słońca. Niemcy prowadzą politykę na pokolenia, chińczycy na setki lat a u nas na natychmiastowy efekt. To nie jest dziecinne tupanie że ma być zupa. Ale to jest problem tzw elit. Co do prawicy u nas to jest z nimi problem ambicjonalny, coś jak kurwin i jego gra na 1%, tzw reptalianie. Trzeba zacząć myśleć szerzej, coś jak przeskoczenie na wyższy poziom, ale musi się znaleźć naturalny przywódca z wizją, pomysłem, tego nie da się nauczyć, wypromować jak Ryśka. Trzeba mieć nadzieję, co jakiś czas pojawia się przywódca stada (Czyngis Chan, Karol Wielki, Hitler, Lenin cokolwiek myśleć o niektórych z nich) który porywa masy ludzkie, może i do naszej dupy zajrzy słońce, nie w sensie nowego Hitlera lub Włodzimierza Ilicza ale Karol lub Jan 3 lub Kaziu wielki… Co do totalnych co ch z nimi, mam nadzieję że znikną jak sen jakiś zły, i wyrośnie na tym gnoju coś dobrego.

   od RacimiR: Totalni nie znikną, dopóki zagranica nie przestanie mącić, co najwyżej zostaną podmienieni na lepszy model (jakiś nowy Rysiek czy inny Tymiński), bo ich siła bierze się wyłącznie z zagranicznego wsparcia medialnego, politycznego i finansowego. Szczerze bym wolał dalej oglądać Grabca, Boniego, Lisa, Kierwińskiego, Schuering-Wielgus, Hohenstein i Schetynę, bo to wesołe, oderwane od realiów towarzystwo gwarantuje koncertowe zmarnowanie zagranicznych pieniędzy. Gdyby podmienić ich na młodych, wygadanych, profesjonalnych wilczków to jeszcze by doszli do władzy i znów zaczęli rozkradać kraj i zrzekać się suwerenności. Ci, co są teraz są najlepsi, bo mimowolnie ośmieszają swoje środowisko, nie mając szans na dojście do władzy.
   Z czasem zagranica będzie musiała wkładać coraz więcej, demografia zrobi swoje, bo młodzi już nie oglądają TVN, nie kupują Wyborczej i Faktu. W końcu zagranica da sobie spokój, tym bardziej że rosną im wydatki wewnętrzne na utrzymanie sympatycznych, 20-letnich brodaczy.

 15. http://www.pch24.pl/swiety-patryku–miej-w-opiece-irlandie-,58936,i.html
  W maju w Irlandii odbędzie się referendum w sprawie aborcji. Do tej pory Irlandia uchodziła za jeden z dwóch (obok Polski) najbardziej religijnych krajów Europy. Warto także wspomnieć że Irlandia była pierwszym z poza Cesarstwa Rzymskiego krajem który za pośrednictwem św. Patryka przyjęła chrześcijaństwo. Jednak w przeciwieństwie do naszej ojczyzny, w Irlandii przewagę zdobywają lewackie ideologie. W 2015 również w referendum zalegalizowano ,,małżeństwa” homoseksualne. Obecnie według sondaży przewagę mają proaborjoniści.
  Jednakże wspomnę że Irlandia stopniowo staje się lewacka z powodu afer pedofilskich z udziałem księży w latach 80 i 90. Niestety to teraz odbija się czkawką.

  od RacimiR: Wg mnie Irlandia jest już stracona, z powodu swojego sąsiedztwa z ubogaconą Wielką Brytanią. Co by nie było w referendum, to w dłuższej perspektywie grozi im szariat.

  1. Póki co tam mało jest muzułmanów. To samo można by powiedzieć o Polsce bo sąsiadujemy z Niemcami a przez Bałtyk także ze Szwecją.

   od RacimiR: No nie żartuj. Irlandia jest bardzo kuszącym krajem dla muslimów, do tego „tolerancyjnym” i komunistycznym, mówi się tam po angielsku.

 16. https://www.pch24.pl/sejmowa-komisja-sprawiedliwosci-poparla-projekt-zatrzymaj-aborcje-,59010,i.html
  Wraca spór o aborcje. Sejmowa komisja sprawiedliwości poparła projekt. Być może w najbliższym czasie będzie procedowany w Sejmie. Choć uważam aborcję za zbrodnie i popieram ten projekt to uważam że teraz przed wyborami nie powinno się rozpętywać konfliktu. W ostatnim czasie według sondaży poparcie dla PiS spadło. Tego typu ideologiczny spór mógłby spowodować jeszcze większy spadek poparcia. Ustawa ta powinna być procedowana dopiero po wyborach prezydenckich w 2020 (po prezydenckich bo wtedy Duda będzie wystawiony na próbę), żeby nie zrażać do siebie umiarkowanego elektoratu.

 17. https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/01/31/pasja-2-resurrection/
  Zapewne większość z was oglądała ,,Pasję” Mela Gibsona. Aktor grający w tamtym filmie Jezusa, Jim Caviezel zapowiedział że powstanie kontynuacja ,,Pasji”. Ma ona opowiadać o zmartwychwstaniu Jezusa i okresie tuż po nim. Bardzo chciałbym żeby ten film powstał, z przyjemnością bym go obejrzał.

  od RacimiR: Też bym chciał, pamiętam świński pokwik „salonu” przy pierwszej części. Oskara pewnie nie będzie, ale film odniesie murowany sukces.

  1. Brexitbrexit

   Za Pasje gibson zostal zbanowany przez syjonwood totalnie!
   Film pokazal brutalnosc zydow, przekupstwa, wszystko co w nich najgorsze, swego czasu starszej publicznosci w polsce ten film sie bardzo podobal.

   od RacimiR: To prawda. On już wcześniej źle wypowiadał się o polityce Izraela (co odniosło wiadomo jaki skutek u Żydów), ale dopiero po Pasji dostał twardego bana. Kiedyś miał kręcić jakiś historyczny film o Żydach, ale wybito mu to z głowy, bo na pewno nie pokazałby ich 'tak, jak trzeba’.
   Co ciekawe- podobnego bana wyłapał Roger Waters z Pink Floyd, ostatnio odwołali mu granie w Niemczech, bo nawoływał do bojkotu izraelskich produktów.

 18. Brexitbrexit

  https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/facebook-afera-cambridge-analytica-konsekwencje/1ep8l2b

  Media (lewackie glownie ale ogolnie wszystkie) opisuja szeroko sprawe wycieku danych z pejsa i wykorzystanie ich przez firme Cambridge analityca do wplywania na kampanie w usa i w rezultacie wygrana trumpa.
  Tyle ze media lewackie cala wine zganiaja na prawice (bo CA jest zorientowana prawicowe) oraz rosyjskich troli i rosyjska kase w celu wykupienia reklam, pomijając niekompetencje pracownikow tworzacych aplikacje pejsa w zakresie ochrony danych, pejs zanotowal lekki 7% zjazd na giełdzie.
  Dla mnie to wyglada tak
  – na pejsie jest ponoc 1/3 ludzi świata, a wg. mnie idioci, stalin marzyl aby kazdemu obywatelowi stworzyć kartoteke … a teraz te 1/3 idiotow sama sobie kartoteke osobiscie stworzyla, generalnie jak ktos ma ochote na pejsca to mozna sobie zrobic profil smieciowy, taki jankowalski (ja nie mam pejsa i żyje)
  – ca dostrzegla okazje biznesowa, tylko tyle i az tyle
  – trump (za namowa ziecia zyda kutchera) po prostu kupil kilka % niezdecydowanych wyborcow … a kto bogatemu zabroni (tak przeciez Pis kupil polskie rodzinki 500+)
  – moze pejs lepiej bedzie chronil uzytkownikow…choc podejrzewam stanie sie jeszcze bardziej pro-lewacki
  – na politykow najlepiej glosowac poprzez ich osiagniecia a nie nahalna reklamę
  … a wogole wiosna idzie, poczawszy od tv poprzez komputery, tablety smartfony te cholerne ekrany to szatanski wynalazek, lepiej isc na spacer rower siłke, umyc auto, wyprowadzic psa, cokolwiek dla siebie bo od tych ciaglych ekranow monitora w pracy w domu mozna zwariowac i oslepnac.

  od RacimiR: To według mnie kolejna „afera” demokratów, mająca połączyć Putina z Trumpem (ostatnio USA zwiększyły sankcje na Rosję, więc trzeba było to czymś zakryć). Lewactwo nigdy nie zrozumie, że przegrało wybory, bo jest po prostu daremne. Zawsze będą szukać „powodu zastępczego”, w Polsce jest to samo, wszędzie widzą spiski Kaczora, Rydzyka i faszystów, ale własnych wieloletnich zaniedbań, afer, zadłużania kraju i murzyńskości już nie widzą.
  Podejrzewam, że i republikanie i demokraci (i sto innych podmiotów z całego świata) mają dostęp do pełnej bazy pejsa, przecież tam wystarczy mieć osobę w serwerowni, która zrobi backupa, albo i jeszcze niżej. W takim Alior Banku niemal każdy pracownik, nawet niskiego szczebla może wejść sobie na dowolny rachunek dowolnego klienta, nie znając hasła. Pejs pewnie jest lepiej zabezpieczony, ale nie aż tak, żeby specsłużby sobie z tym nie poradziły.
  Nie wiem, jakby miał wyglądać ten wpływ zresztą. Mają bazę użytkowników i co dalej? Jak na jej podstawie przekonać delikwenta do określonego zachowania w wyborach? Przecież mowa tylko o wycieku, a nie wpływie na algorytm personalizacji treści konkretnym userom (wtedy akcje by poszły pewnie o 70%, a nie 7, zresztą dzisiaj cały Dow Jones i Nasdaq zalały się krwią). Zresztą nawet, gdyby lewakowi na Pejsie zaczął wyskakiwać Trump, to przecież nie zacząłby na niego głosować. Jak mi na pejsie wyskakiwał jakiś polityk którego nie lubię ze wpisem sponsorowanym, to specjalnie naciskałem na to (nie przechodząc dalej, otwierałem w nowej karcie, a po 2 minutach ją zamykałem), żeby tylko zapłacił 2 złote za tego klika i nic z tego nie miał 🙂 To samo robię z adwordsami lewackimi w wyszukiwarce, takie hobby.
  PS: Wyborcza oczywiście napisała, że Duda wygrał prezydenturę przez ten wyciek 🙂 Oni codziennie potrafią mi humor polepszyć.
  PS2: Ten Business Insider to lewacka strona, ukierunkowana na target biznesowy, już kilka razy to udowodnili.

 19. Jak zwykle fajny artykuł napisałeś, nawet nie widziałem o tym filmie. Zaciekawiło mnie co myślą inni. Wszedłem na filmweb i trochę poczytałem. Na szczęście inni ludzie też się oburzyli tym filmem ale oczywiście lewica go broni i uważa ten film za satyrę o Polsce i Polakach. Ok, skoro satyra to czy Niemcy i cały zachód, którzy niewiedzą nic lub bardzo mało o Polsce i Polakach, są w stanie ocenić satyrę, i odróżnić to co śmieszne nieprawdziwe od tego co prawdziwe. Oczywiście nie są w stanie. No ale ten film nie widnieje jako satyra tylko jako dramat (Wikipedia, filmweb) więc jak zwykle lewica kłamie.

 20. Chojecki i Kowalski zawsze mówili że Żydom nic się od Polaków nie należy,więc nie kłam.

  od RacimiR: Mówili, że 'na pochyłe drzewo to i koza skacze’, więc popierali Żydów w roszczeniach. Marian ponadto ciągle gada o tym, żebyśmy poparli stolicę w Jerozolimie. Nie mówią tego wprost, bo do reszty spadnie im oglądalność, ale są tak zapatrzeni w USA, że sprawa jasna.

  1. To w kogo mają być zapatrzeni? W Kanadę, Tadżykistan czy tak jak radzi rabi Braun ogłosić neutralność którą każdy będzie miał w dupie?
   Ja to się martwię że herr Morawiecki odda parchom hajs pod przykrywką reprywatyzacji i wpuści goatsraperów przy pomocy Episkopatu pod przykrywką ,,korytarzy humanitarnych”.
   Ps. Napisz artykuł o 20tu punktach Episkopatu nt ,,uchodźców”

   od RacimiR: Neutralność jest najlepsza, czyli dobre stosunki z wszystkimi, praktyka (Finlandia, Szwecja, Szwajcaria) pokazuje, że to najlepsza metoda. Szukanie alfonsa na siłę to mentalność chłopa pańszczyźnianego. Jeżeli wiodącą doktryną Polski ma być murzyńskość wobec USA, to hajs dla Żydów będzie pierwszym elementem „solidarności”. A na koniec w USA wygra Clinton czy inny demokrata i zostaniemy z ręką w nocniku. Od 20 lat wchodzimy w dupę Ameryce- Irak, Afganistan, Kiejkuty, w nagrodę dostaliśmy pseudo-offset za F16 i ustawę 447.
   Te 20 punktów ciekawe, spróbuję o tym napisać w wolnej chwili.

   1. Możnabyć neutralnym jak jest się najsilniejszym w okolicy.

    od RacimiR: Według mnie jest dokładnie odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top