Gazetoid, nr 16

Po dłuższej przerwie zapraszam na najświeższy „Gazetoid”, czyli ewidentnie najmniej popularny cykl na niniejszym blogu, którego nie czyta nawet pies z kulawą nogą. Powód prawdopodobnie jest taki, że wszystkie „Gazetoidy” są niemalże takie same, jak zresztą cała Gazeta Wyborcza, które od wielu lat tłucze w kółko jedno, i to samo (na szczęście z marnym skutkiem). Celem tego cyklu jest pokazanie, jak bardzo uwikłana politycznie i  nieprofesjonalna jest Gazeta Wyborcza oraz tego, że jej czytelnicy (komentujący) to tępy, postkomunistyczny motłoch, opętany nienawiścią. W 16-tym numerze „Gazetoidu” jak zwykle mamy porcję nagłówków, które równie dobrze mogłyby ukazać się rok temu, albo za rok. Na dole oczywiście porcja komentarzy czytelników, którzy uważają się za nowoczesną, oświeconą i wykształconą elitę intelektualną. Kliknij w obrazek poniżej, aby powiększyć.

PS: Wkrótce będę pisał więcej (przynajmniej taką mam nadzieję, bo ciągle mi wyskakują jakieś nieprzewidziane, czasochłonne sprawy, a już zwłaszcza w wakacje). Niedługo 5 rocznica założenia tego bloga 😉 Zazwyczaj po „Gazetoidzie” pojawia się „Prasówka”, nie inaczej będzie tym razem, postaram się w tym tygodniu wrzucić. Zanotowanych mam ponad 100 wydarzeń, które opiszę w osobnych akapitach, więc roboty co nie miara.

PS2: Dziękuję za wsparcie dla: Marka, Bartosza i Kamila!

RacimiR, 23.07.2018

<< Gazetoid nr 15 ||| Gazetoid nr 17 >>

59 thoughts on “Gazetoid, nr 16”

 1. Problem jest taki, że tego, na pewno, nie da sie przeczytać w całości:)

  od RacimiR: Domyślam się, że można przedawkować 😉

 2. Grubo jedzie ta Polska ynteligencja ubecka. Jeszcze wczoraj oglądałem placzacego michnika w tv jak to nie dobrze, bo zdjeli mu ogłoszenia i wycofują prenumeraty z państwowych placówek. Normalnie dramat żyda, będzie się musiał wyprowadzić do Izraela niedlugo.

  od RacimiR: Mychnyk płacze od jesieni 2015, stracił Gieremka, Mazowieckiego, Bartoszewskiego i Kuronia, został tak bardzo sam, że aż z braku laku zaczął promować Wałęsę (którym zawsze gardził). Do Izraela on może sobie pojechać, ale nie będzie miał tam z czego żyć. Tam mu nikt nie da kasy za darmo, jak w Polsce.

 3. Allaj jest zajebiście wielki.

  od RacimiR: Allaj? U mnie na Śląsku mawia się: „dupisz alajny” 🙂

 4. https://wiadomosci.wp.pl/nowe-informacje-ws-masakry-w-toronto-sprawca-mial-problemy-psychiczne-6276762669779073a
  Wczoraj doszło do strzelaniny w kanadyjskim mieście Toronto, 2 osoby zginęły, kilkanaście jest rannych.
  Warto zauważyć taki szczegół. Mówią że napastnik ma problemy psychiczne. Ja natomiast zwróciłbym uwagę że sprawca to Faisal Hussain czyli jakoś niezbyt po kanadyjsku się nazywał.

  od RacimiR: Czyli el classico. Jeżeli wyraźnie nie napiszą, że jest biały, to znaczy, że jest „default race”.

 5. Ależ nam ogromną porcję raka zafundowałeś Racimirze 😉

  od RacimiR: Z góry uprzedzam, że nie zwracam za onkologa 😉

 6. Przepraszam, nie przeczytałem całości, grozi jakimś urazem, kontuzją mózgu. Latał bym wyżej niż po marihujanie razem z dopalaczami. Za takie poświęcenie należy ci się jakaś rekompensata.

  od RacimiR: No trudną noc miałem, miło, że ktoś rozumie, że czytanie Wyborczej i hejtu to nie bułka z masłem.

 7. https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/winiarski-w-telewizji-5286.html

  Ja to tylko tutaj zostawię 😀

  od RacimiR: Kolejne el classico 😉 Dokładnie to samo zrobił kiedyś Biedroń, który sam uderzył policjanta na nielegalnej demonstracji, a nazajutrz przyszedł do TVN w kołnierzu ortopedycznym. Akurat jestem w trakcie pisania listy męczenników i pan Winiarski na pewno się znajdzie na wysokiej pozycji.
  TUTAJ fajna analiza tekstu z lewackiego okopress (nie wiem, czy nie trzeba należeć do grupy, aby się to wyświetliło).

 8. Polscy strażacy to wspaniali, odważni ludzie. Do Szwecji pojechali polscy strażacy gasić pożary lasów, Szwedzi są zachwyceni naszymi strażakami, przywitali ich tak jak na bohaterów przystało.
  Teraz polscy strażacy mają zostać wysłani do Grecji, również po to aby gasić pożary. Niestety w Grecji zginęła dwójka Polaków.
  Takie akcje bardzo dobrze promują obraz Polski i Polaków, powinny być mocno nagłaśniane.

  od RacimiR: To jest całkiem ciekawa sytuacja socjologiczna, bo w Polsce sprawa oddolnie „nagłośniła się sama”, w Szwecji mało kto o tym słyszał, a na dodatek media totalne typu GW czy WP próbują przekonywać (z powodów politycznych), że to wcale nie polscy strażacy i ogólnie obciach.

 9. Kaliski Fan Lecha

  Serwus RacimiR po dłuuugiej przerwie (15 miesięcy)…. Ciężka choroba usprawiedliwia.

  Tego na raz nie da się ogarnąć…

  Pozdrowienia

  Dobrze że nadal piszesz!!!

  PS Wracajcie szybko do e-klapy!

 10. https://fakty.interia.pl/polska/news-senat-podjal-decyzje-w-sprawie-prezydenckiego-wniosku,nId,2610966
  Senat odrzucił wniosek Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum konstytucyjnego. Oby teraz PAD się nie zemścił wetując nowelizację ustawy o SN

  od RacimiR: Te pytania konstytucyjne były idiotyczne, dlatego dobrze, że senat to uwalił. Tą konstytucję trzeba skrócić o 80% i wywalić z niej niepotrzebne i nierealne zapisy (np. ten o bezpłatnej służbie zdrowia dla każdego Polaka, co od początku było fikcją), a Duda chciał ją jeszcze bardziej rozszerzyć.

  1. Te pytania to są kpiny jakieś z Polaków,widzę że PAD sterowany jest przez ludzi którzy przynależność do UE I NATO chcą zadekretować konstytucją,w konstytucji chcą wpisać 500 plus a co będzie jak państwa nie będzie staćna to rozdawnictwo???,pytania do referendum to jest jakaś ubecka agenturalna dywersja a prezydent to dla mnie marionetka która myśli że jest samodzielna.Na pewno nie pójdę na żadne takie dudowe referendum ,gdzie pytania układać będzie jakiś ubek albo obca agentura wpływu.

  2. Te pytania są perfidne,kłamliwe,tak skonstruowane żeby okłamać głosującego.PAD jest doktorem prawa ale te pytania jego kompromitują i wcale nie chodzi o to żeby zapytać „suwerena” o zdanie tylko przepchnąć pewne rzeczy.Konstytucję pisze się żeby służyła obywatelom na dziesiątki lat a tutaj to ja widzę DORAŹNĄ POLITYKĘ na potrzeby tych lodów które PIS kręci.

 11. Ja tak trochę z innej beczki teraz, poprawność polityczna w kinematografii ma się dobrze 😀 Trwa casting do serialu Wiedźmin tworzonego przez Netflixa i do roli Yennefer brana jest pod uwagę… mulatka 😐 Co jak co, ale blada cera to jedna z głównym cech charakterystycznych tej postaci, więc za nic w świecie nie mogę wyobrazić sobie w tej roli murzynki :/ Jeśli już tworzone są postacie filmowe/serialowe na podstawie książki, to wypadałoby chyba trzymać się opisu w niej zawartego… Poza tym ona jest jakaś taka… za słodka na Yennefer 😀

  https://ostatniatawerna.pl/kolejne-aktorki-ubiegaja-sie-o-role-yennefer-w-serialu-wiedzmin/

  od RacimiR: Czytałem kiedyś kilka książek o wiedźminie i zatrudnienie mulatki jako Yenefer to profanacja. To tak, jakby królewnę śnieżkę zrobili czarną 🙁 Cieszyłem się na ten serial, bo ten polski to była żenua do kwadratu (np: https://www.youtube.com/watch?v=laq_d_MTLkM , Mieciu Mietczyński jak zwykle dobrze go podsumował) , ale teraz mam mieszane uczucia.

  1. Ja sobie żarty robiłem, że zrobią czarnego Wiedźmina, i w sumie blisko byłem.

   Do polskiego Wiedźmina nie mam uwag, film jak film.

   1. Ja jak się dowiedziałem, że Kukiz kandyduje na prezydenta to zażartowałem, że jeszcze Liroya brakuje.

 12. https://wiadomosci.wp.pl/hiszpania-kilkuset-imigrantow-sforsowalo-szesciometrowe-ogrodzenie-6277592149026433a
  Szturm imigrantów na hiszpańską enklawę w Afryce Ceutę. Ponad 600 imigrantów sforsowało ogrodzenie m.in rzucając kamieniami w policjantów.
  Tam co chwila szturmują granicę, taka to już tradycja.

  od RacimiR: Dokładnie, to się tam powtarza regularnie od lat (kilka razy już tutaj o tym pisałem), metoda jedna i ta sama (na rympał w kilkaset osób) i praktycznie zawsze imigranci wchodzą jak w masło. Najbardziej przeraża mnie to, że gdy oni wejdą do Hiszpanii to kozakują po ulicach, wyrażając swoją radość i triumf, bo wiedza, że nikt im nic nie zrobi i już zostaną w UE.
  Normalnie nielegalny imigrant powinien czaić się w lesie, zmienić wygląd, wyrobić papiery itp. – a oni minutę po przekroczeniu granicy pełne i jawne bajlando. Upadek Europy.

 13. https://fakty.interia.pl/swiat/news-potezne-pozary-w-grecji-doszlo-do-podpalenia,nId,2611725#comments4-1
  Szok. Pożary w Grecji to prawdopodobnie podpalenie. Niczym podpalenie Rzymu przez Nerona.

  od RacimiR: Z Neronem to podobno mit, zresztą w Grecji podpalała pewnie jakaś patologia, a nie władza (nie będę spekulował kto konkretnie, aby nie być posądzonym o rasizm), niemniej jednak straszna sprawa. W największym pożarze w naszej części Europy (Kuźnia Raciborska w 1992) zginęły „tylko” 3 osoby, a w Grecji już 83!
  https://www.youtube.com/watch?v=aj4AAcS8_28

  1. Być może na złość Niemcom, w myśl zasady „jak czegoś nie da się obronić, to trzeba to spalić”.

 14. http://niezalezna.pl/231761-goraco-pod-palacem-prezydenckim-w-strone-policjantow-polecialy-butelki-uzyto-gazu-lzawiacego
  Kolejne prowokacje KOD-ziarzy. Pod Pałacem Prezydenckim protestujący rzucali butelkami w policjantów, użyto też gazu łzawiącego.
  W GW piszą że to policjanci użyli gazu łzawiącego.

  od RacimiR: Jako kibic piłkarski- nie mogę na to patrzeć. Gdyby to samo działo się pod stadionem czy na Marszu Niepodległości, to od razu w ruch poszedłby gaz, broń gładkolufowa, masowe aresztowania, skandal medialny na pół roku. A tutaj nawet nie spisali tego prowokatora w białej koszulce, a lewactwo i tak niezadowolone. Nie potrafię pojąc po co oni szukają tego męczennika na rok przed wyborami.

 15. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zrodla-w-australijskim-rzadzie-trump-moze-byc-gotow-do-uderz,nId,2612193
  Tylko nie to. Wycieki z australijskiego rządu mówią że już w sierpniu Trump może wydać decyzję o zbombardowaniu ośrodków nuklearnych Iranu, logistycznie wspierać akcję ma Australia i Wielka Brytania.
  Tylko że zbombardowanie Iranu będzie katastrofalne w skutkach dla regionu, o ile zbombardowanie zdestabilizowanej Syrii która na odpowiedź sobie nie może pozwolić tak zaatakowanie Iranu na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Przede wszystkim Iran to jeden z silniejszych militarnie krajów Bliskiego Wschodu. Prawdopodobnie celem odwetowym będą amerykańskie bazy w regionie oraz Izrael.
  Swoją drogą Amerykanie powinni sobie zdawać sprawę że narażą w ten sposób Izrael na irański atak.

  od RacimiR: Przecież to Izrael szczuje Amerykanów na Persów, więc z ostatnim zdaniem się nie zgodzę. Izrael jest zabezpieczony na wszelkie sposoby i chce wywołać wojnę, aby odpadł mu silny rywal z okolic, zanim urośnie w broń nuklearną. Obecnie Iran nie jest wielkim zagrożeniem militarnym, ale za kilka lat mógłby być, dlatego cała ta akcja. Pod względem polityki bliskowschodniej dużo bardziej pasował mi Obama, niż Trump.
  Ostatnio też Erdogan bardzo chłodno wypowiada się o Izraelu, więc naturalnie Żydzi będą namawiać USA do ataku na Turcję, co już będzie totalną groteską, bo Turcja jest w NATO, a Izrael nie jest- sojusz zostanie w ten sposób totalnie skompromitowany, bo wiadomo, że USA staną (jak zawsze) po stronie Żydów.

  1. Iran ma dużo rakiet balistycznych dalekiego zasięgu. Według ekspertów gdyby Iran wystrzelił rakiety część z nich spadłaby na Izrael, Żelazna Kopuła tylko częściowo by pomogła.
   Choć oczywiście Żydzi zdając sobie sprawę że trochę poobrywają za wszelką cenę chcą zniszczyć Iran

   od RacimiR: Żelazna jarmułka by to wszystko wyjaśniła, oczywiście na dzień dzisiejszy. Iran jednak szybko się dozbraja, więc to ostatni dzwonek dla Izraela, aby ich unieszkodliwić przy pomocy swojego przydupasa zza Atlantyku. Jeżeli Iran zostanie zostawiony w spokoju, to za 10 lat będą w stanie zagrozić Izraelowi.

   1. Osobiście czuję się rozdarty w związku z powyższą sytuacją. Z jednej strony trzymam kciuki za Iran , że zrobią porządek z tą amerykańską bazą wojskową zwaną Izraelem, z drugiej strony wiem, że wężowe plemię zwali nam się wówczas na łeb i ostatecznie nastanie judeopolonia.

 16. Ja jednak czytam te wszystkie nagłówki ale komentować tego gnoju nie mam naprawdę siły.Każde wydanie Gazetoidu potwierdza moją od dawna opinię -nie chcę być wulgarny ,powiem delikatnie że to wybitnie polakożercza ,żydowska gazeta dla Polaków ,nie mam pojęcia jak można pogodzić poczucie polskości i patriotyzm z czytaniem i braniem na serio tej gadzinowej prasy,to jest dla mnie logiczna sprzeczność.Czuję że prawdziwy upadek tej gadzinówki nastąpi w momencie „zejścia” strategicznego sponsora i ojca założyciela- sorosa i szechtera.Tylko oni jeszcze utrzymują „to coś” przy-jako takim -życiu.

  od RacimiR: Soros już nie ma kasy, a to co mu zostało- inwestuje na zachodzie i w USA. Gadzinówkę przy życiu utrzymują kina Helios- przydałby się jakiś ogólnopolski bojkot tej sieci. Niestety te kina są głównie w średniej wielkości miastach, gdzie nie ma żadnych innych kin, więc ludzie chodzą, bo nie mają wyboru.
  Wybory samorządowe też trzepną Agorę po kieszeni- sporym ich sponsorem są samorządy i spółki miejskie.

 17. Brexitbrexit

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/praca-bezrobocie-ukraincy-filipinczycy,195,0,2411971.html

  Nasz (nie)rzad sprowadzić chce do polski filipinczykow (jakby skosnookich z Wietnamu czy skądś tam bylo u nas malo).
  Ciekawe czemu nie chce sprowadzic naszych rodaków z Kazachstanu czy choćby tych co uciekli na zachod w ciagu ostatniej dekady.
  Przeciez jesli pracy jest wiecej niz chetnych na nią to
  – pracodawca podwyzszy pensje choćby o kilka stów i chetni lepsi lub gorsi sie znajdą (januszom biznesu to przyjdzie z bolem)
  – zautomatyzuje stanowisko pracy (maszyny, oprogramowanie)
  – nie stworzy nowego stanowiska niskoplatnego (co dla gospodarki bedzie lepsze gdyz zasob (pracownik) bedzie wykorzystany efektywniej w innych bardziej dochodowych branzach

  No ale polscy janusze biznesu dalej od ’89 wola placic mizerne stawki i traktowac pracownika jak niewolnika i polski rząd jak widze idzie na reke tym byznesmanom. A potem sie wszyscy dziwia ze w wynikach makroekonomicznych polacy maja niska wydajnosc pracy, a firmy zagraniczne przejmuja krajowy rynek (bo placa ciut więcej, maja kapitał, know how, maszyny, efektywne zarrzadzanie i inwestowanie).
  A maowiecki dalej bredzi o autach elektrycznych, dofinansowaniach plus to plus tamto (choc dzieci znow sie coraz mniej rodzi), w pelzajacy sposob robia multi kulti w polsce.
  Jedyny nasz narodowy skarb jaki mamy (monoetnicznosc) zostanie rozszabrowany (przez zwiazki kobiet idiotek z nachodzcami ekonomicznymi tym razem filipinczycy w kolejce). Juz orban na Węgrzech jest madrzejszy, bo widzi ze multi kulti na zachodzie sie po prostu nie sprawdziło, a koszty socjalne na uchodzcow to temat tabu.

  od RacimiR: Zgadzam się w 100%. Podtrzymywanie rozwoju PKB przez tworzenie prostych, niskopłatnych stanowisk to droga donikąd. Płace przez to nie rosną, a my nie rozwijamy technologii, utrzymując się w gronie krajów nierozwiniętych. Teraz jest właśnie szansa na skok technologiczny, bo w krajach zachodu panoszą się nachodźcy, marksiści i związki zawodowe- tam coraz mniej przestaje opłacać się jakikolwiek zaawansowany biznes, dlatego można by go ściągnąć do Polski. Tymczasem my ściągamy Wietnamczyków i Bangladeszy, żeby przejęli nasz drobny handel, transport i budowlankę.

 18. W kwestii hymnu, uważam że Mazurek Dąbrowskiego jest słaby i pod każdym względem lepsza byłaby Rota.

  od RacimiR: Ja lubię Mazurka, z wyjątkiem dwóch odniesień zagranicznych- „ziemi włoskiej” i „Bonaparte”. Hymn powinien być w 100% o Polsce, a nie o innych państwach.

  1. Tylko że Mazurka skomponował Józef Wybicki, który był jak większość ówczesnych patriotów we państwach włoskich, gdzie utworzono Legiony Polskie; wiązano wtedy nadzieje na odzyskanie niepodległości z rewolucyjną a później napoleońską Francją. Stąd te odniesienia zagraniczne. Zresztą pierwotnie pieśń nazywała się ,,Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” , tekst się różnił i miał więcej zwrotek.

   od RacimiR: Wiem skąd się to wzięło, ale po prostu mi się to nie podoba na dzisiejsze czasy. Tekst był dobry i aktualny na końcówkę 18 wieku, teraz jest już nieaktualny.
   Francja (Włochy tez, ale w mniejszym stopniu) obecnie jest w fazie upadku, nie widzę powodu, aby się na tym kraju w jakiejkolwiek kwestii wzorować.
   Czy o Polsce jest w hymnach Francji i Włoch czy jakimś innym hymnie? NIE.
   Oczywiście zdaję sobie sprawę, że praktycznie niemożliwe będzie to zmienić, więc zostaniemy z tymi Włochami i Bonaparte, jak Himilsbach z angielskim.

 19. Silje Garmo nie dostała azylu. Chodzą słuchy, że to przez to, żeby nie psuć sobie interesów gospodarczych z Norwegią.

  Wydaje mi się, że jednak miałem rację, gdy pisałem, że jest to prowokacja, mająca na celu torpedowanie planowanego rurociągu z Norwegii, który byłby solą w oku zarówno dla Dżuesej, jak i dla Rosji. Jeżeli to prawda, to dobrze, że chociaż w tej sprawie PiS przedłożył rację stanu nad interes podejrzanego cudzoziemca.

 20. Redaktor Mazurek orający szefową Amnesty International 😉 Warto przeczytać całość: http://www.rp.pl/Plus-Minus/302129991-Rozmowa-Mazurka-Draginja-Nadazdin-Za-PO-tez-protestowalismy.html

  od RacimiR: Piękny wywiad, polecam również, creme de la creme. Takich dziennikarzy brakuje w Polsce- gdyby tacy byli wszyscy, to czarne owce z polityki odchodziłyby na bieżąco, niestety jest inaczej, bo każdy obóz polityczny ma „swoich” dziennikarzy, którzy go nie zdemaskują.

 21. https://fakty.interia.pl/prasa/news-kornel-morawiecki-rosja-nie-zaatakuje-polski,nId,2612817
  Brawa dla seniora Morawieckiego. Mądrze mówi odnośnie naszych relacji z Rosją.

  od RacimiR: Rosjanie mieli doktrynę międzynarodówki, która po prostu nie unicestwiała nikogo ze względów narodościowych. Jednakże zafundowali nam Katyń i inne zbrodnie, abyśmy przypadkiem nie próbowali wyjść ponad rolę wasala.
  Rosja nie zaatakuje Polski (wojskiem) z innego powodu- nie potrzebują więcej terenu przy swoim ujemnym przyroście naturalnym.

  1. Może to i dobrze. Lepiej niech się łączą ze swoimi rodzinami, zamiast islamizować Niemki i Polki, które tam mieszkają.

   od RacimiR: Przecież to się nie wyklucza, wielożeństwo to podstawowe prawo muzułmańskiego mężczyzny.

   1. To prawda, ale mając rodzinę na miejscu trudniej mu będzie rwać europejki.

    od RacimiR: Czemu trudniej? Przecież nie musi się tym chwalić, niektórzy jadą na wiele frontów i żadna nie wie o sobie nawzajem.

    1. Ale jego rodzina jednak absorbuje jego zasoby. Ma mniej czasu na podrywanie innych. Tym bardziej, że chyba ma obowiązek pilnować swojej żony, karać ją jak coś źle zrobi, itp.

     od RacimiR: Zmanipulowane Europejki często dodają mu tych zasobów (przysłowiowa pomoc finansowa na brata ciężko rannego w wojnie, czy inne bajeczki), więc mając kilka takich sponsorek nie musi on w ogóle pracować, tylko od każdej pozbierać bakszysz i za niego utyrzymywać „wierną” rodzinę. To nie jest wcale jakaś rzadka sytuacja, niektóre baby są głupie jak but z lewej nogi i prowadzą takie życie, oddając swemu ukochanemu połowę zarobków.

     1. Owszem – ale jest ich jednak mniej, niż zwykłych tępych karyn, niemających zamiaru dofinansowywać swojego orientalnego księcia (to w końcu on ma być bogaty).
      A książę przecież i tak nie musi pracować, bo dostaje srogie zasiłki.
      Najfajniej byłoby, gdyby nasprowadzali tych kobiet (mogą być z Palestyny), wtedy zmniejszyłaby się liczba związków mieszanych, przez co przybysze stanowiliby równoległą, nieasymilującą się społeczność.
      Oczywiście, to by jebło prędzej czy później, wzięliby się za łby, a wtedy do Polski trzeba już by było tylko sprowadzić statkiem kukurydzę na popcorn dla nas wszystkich.

      od RacimiR: Pewnie żadna, która płaci swojemu księciowi kasę- nie marzyła o tym w młodości. Miłość jest ślepa. Takie przypadki są notoryczne, muzułmanie nie utrzymują tych związków finansowo. To ona jest bogatą europejką, a on uchodźcą wojennym, więc to ona ma płacić, to jej obowiązek (dżizja).
      Liczba związków mieszanych przy jednoczesnej poligamii nie zmniejszy się ot tak, musiałaby ustać na to moda, co według mnie powoli zaczyna się dziać. Kilka lat temu czarny facet to dla kobiety byłą nobilitacja, trend mody. Dzisiaj raczej już tak nie jest, z wyjątkiem kręgów arcylewackich.

 22. Dziś 74 rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała bohaterom. Należy docenić bohaterstwo ludzi w nierównej walce. Jednak sama decyzja o wybuchu powstania uważam za błędną, doprowadziła do zniszczenia miasta i śmierci wielu mieszkańców. Stalin nie był idiotą i wiedział że powstanie jest również skierowane przeciwko niemu. Jedynie co może usprawiedliwić decyzję to fakt że Polacy nie wiedzieli o tym że już w Teheranie zostały ustalone losy powojennej Europy.

  1. Wiedzieli, wiedzieli (ci co mieli wiedzieć), była to zwykła zdrada i absolutnie nic tego nie usprawiedliwia.

  2. Jestem zwolennikiem spiskowej teorii, że był to de facto rozkaz samozniszczenia Armii Krajowej, żeby nie stanowiła liczącej się siły w powojennej Polsce. Gdyby Niezłomnych w lasach i piwnicach było 10 razy tyle, to może by nie wygrali ze Stalinem, ale warunki okupacji mogły być korzystniejsze.

 23. Dzisiaj w Warszawie doszło do próby prowokacji podczas obchodów powstania. Ratusz czyli Hanna Gronkiewicz-Waltz zablokowała marsz narodowców, pomimo tego maszerowali dalej. Grupki osób Obywateli RP próbowali blokować marsz, ale dzięki dobrej reakcji policji, która przeniosła ich kilkanaście metrów dalej udało się uniknąć starć. Brawa dla funkcjonariuszy.

  od RacimiR: Dla mnie to niezrozumiała sytuacja. HGW chyba chciała doprowadzić do zamieszek, bo został jej już niecały kwartał do końca kadencji.
  Za skreślony sierp i młot rozwiązują wielotysięczny marsz, przecież to jest bez sensu (gdyby emblemat nie był skreślony to pewnie by im nie przeszkadzało).
  Czyli od dzisiaj każdy może na konkurencyjny marsz wysłać prowokatora w takiej koszulce i od razu całą imprezę odwołują. Na Woodstocku pewnie co trzeci ma komunistyczne symbole a jakoś nikt tego nie odwołuje.

  1. Nie wiem, co w tym niezrozumiałego. Wiadomo, po czyjej stronie jest HGW i po czyjej stronie są narodowcy. Mogła, to odwołała, proste.

   od RacimiR: Tylko przypału narobiła. PiS też mógłby odwoływać te wszystkie protesty, ale tego nie robią, bo trzepnęłoby ich to po sondażach. HGW chyba ma 'wyjebane’ na Trzaskowskiego, ona już swoje zarobiła i ma wszystko w dupie, dlatego ta zagrywka z odwołaniem marszu. A jak będzie jakiś problem z legalnością jej majątku, to zawsze może prysnąć do Izraela.

   1. O wiele większy przypał byłby, gdyby demonstracja przeszła spokojnie. Faszyści czczący pamięć antyfaszystowskiego powstania? Jak to?

    od RacimiR: Według tych samych ośrodków polityczno-medialnych, Powstanie również było faszystowskie 😉 Jak to mówił jeden mędrzec- Polacy zabili więcej Żydów, niż Niemców, ups, przepraszam, nazistów z Marsa.

 24. https://wiadomosci.wp.pl/papiez-franciszek-o-karze-smierci-kosciol-zmienia-podejscie-6280045736941697a
  Papież Franciszek zmienił katechizm Kościoła Katolickiego, teraz według KK kara śmierci jest niedopuszczalna. Należy więc przypomnieć że w Biblii dużo jest o karze śmierci. 5 przykazanie ,,nie zabijaj” należy interpretować jako ,,nie morduj”.
  Teraz taki morderca według Kościoła ma godność i musi być utrzymywany w pace na koszt państwa.

 25. https://www.rp.pl/Powstanie-warszawskie/180729446-Rocznica-powstania-warszawskiego-Mike-Tyson-w-kampanii.html
  Kilka dni temu legendarny bokser (choć miał problemy z narkotykami i siedział) Mike Tyson bardzo ładnie wypowiedział się o powstańcach warszawskich. Lewackie media typu GW skrytykowały to, można je oskarżyć o rasizm według ich kryteriów bo Tyson jest czarnoskóry

  od RacimiR: Dla mnie też to jest słabe, on reklamuje swoje energetyki, a pewnie nawet nie wie o co chodziło w tym Powstaniu. Polacy są bardzo łasi na komplementy z zagranicy i marketingowcy to wykorzystują.

  1. Z tego co wiem to nie wziął za to ani grosza

   od RacimiR: Nie wziął grosza, bo wszystko od razu zabrał komornik 😉 Koszulkę Blacka przypadkiem „z tragarzami” miał ubraną.

  2. Jak dla mnie, to dobrze, że światowej sławy celebryta coś dobrego mówi o Polsce, zwłaszcza czarny. To zamyka ryje lewakom, ale też takim ludziom jak Mateusz Pławski, którzy niweczą starania narodowców swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami.

   od RacimiR: Dobrze, ale znów nie ma się co podniecać, zwłaszcza że zrobił z tego reklamę swoich syfiastych energetyków. A lewakom ryjów zamknąć się nie da, przecież oni nie muszą mieć żadnych podstaw logicznych do swojego bełkotu.

   1. Co z tego, że zareklamował swoje energetyki? Tym krótkim nagraniem zrobił więcej dla polskiej polityki historycznej na arenie międzynarodowej niż do tej pory ktokolwiek na czele z politykami oraz tą pompowaną publicznymi pieniędzmi fundacją której nazwy nie pamiętam. Lepiej finansować takie występy Tysona niż jakieś rejsy dookoła świata.

    od RacimiR: Przecież tego Tysona nikt poza Polską nie widział. Przeciętny obcokrajowiec nie wie, co to jest Polska, a ci bardziej oczytani mylą Powstanie Warszawskie z Powstaniem w Getcie.
    Co do rejsów zgoda, zresztą odwołali to, a Świrski dymisja.

   2. Mój pierwotny wpis chyba przepadł, więc napiszę jeszcze raz.

    No i co z tego, że Tyson nie wie gdzie leży Polska i zareklamował swoje energetyki? Zacznijmy od tego, że w zachodnim świecie Polacy to nazisci i mordercy żydów, a jedyne znane powstanie Warszawskie to te w getcie.
    I właśnie w tym zachodnim świecie, Tyson jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludzi. Kompilacje jego walk na YT wciąż oglądają miliony, dlatego poprzez powyższy filmik, zrobił dla polskiej polityki historycznej na arenie międzynarodowej więcej niż ktokolwiek do tej pory, na czele z politykami oraz tą pompowaną publicznymi pieniędzmi fundacją, której nazwy nawet nie pamiętam. Podsuowując- akcja na +(jedyna jak do tej pory na naszym koncie) i lepiej finansować takie występy Tysona niż jakieś z dupy rejsy dookoła świata. W świetle powyższych zasług, reklama energetyka to niewielkie przewinienie, do tego stopnia, że aż chyba sam go kupię

    od RacimiR: Ja nie mam nic przeciwko Tysonowi, chodzi mi tylko o to, że nikt poza Polakami tego filmiku nie zobaczył, więc jaka to reklama? Wyłącznie taka na użytek wewnętrzny. Marketingowcy (od których Mike jest uzależniony, bo jest bankrutem) dali Tysonowi koszulkę, opaskę i prompter z minutowym tekstem do wyrecytowania i tyle. On pewnie nawet nie wie o czym mówi, a niektórzy widząc to- mają „ciary”.
    Tyson „mówiący” nie jest atrakcyjny, bo to jest bokser (zresztą słynący z niedorozwoju mózgowego), a nie uczony. Po co obcokrajowcy mieliby to oglądać? Przecież lepiej puścić sobie filmiki z ringu jak odgryza ucho Holyfieldowi, albo Kac Vegas, gdzie nokautuje brodacza na melodię Phila Colinsa.
    Podobna sytuacja jest z polskimi strażakami w Szwecji (czy wcześniej z kaszlakiem Toma Hanksa)- u nas w kraju zbiorowa podnieta i orgazm, a za granicą nikt nie ma zielonego pojęcia o tej sprawie.
    Wystarczy poczytać komentarze pod tymi filmikami- 99% jest po Polsku, a jak ktoś napisze w innym języku to od razu ma +1000 punktów i 100 odpowiedzi (od Polaków).
    To według mnie swego rodzaju murzyńskość i mentalność niewolnicza- Polacy zawsze dostają orgazmu, gdy jakiś obcokrajowiec nas poklepie po plecach. Ale to taka dygresja 😉

    1. Twoja dygresja jest niestety trafna, natomiast ja osobiście jestem daleki od oikofobii, autorasizmu i podniecania się wszystkim co hamerykanskie. Wyzbyłem się tego niewolniczego kompleksu i dlatego mój stosunek do filmiku z Tysonem jest czysto praktyczny.
     Zaś z praktycznego punktu widzenia uważam, że na pewno nagranie z Tysonem obejrzało więcej ludzi za granicą niż z Morawieckim nagrane po polsku, a jeśli faktycznie mało kto po za Polakami to widział to bardzo niedobrze i powinniśmy ten filmik udostępniać gdzie się da (zagraniczne portale bokserskie itd.). No bo jakie obecnie po za internetem narzędzia nam zostały?
     Aha, nie do końca się też zgadzam z tym, że Tyson jest nieatrakcyjny jako mówca, wystarczy obejrzeć jego występ u Kuby powiatowego, żeby się przekonać, że nie jest jakimś tłukiem ziemniaczanym. Wywiady i trash talking to elementy bokserskiego show biznesu od czasów Alego, więc analogicznie wywiad z Tysonem może być całkiem nośnym kanałem propagandy.

     od RacimiR: Tekst od powiatowego (jedna kwestia) miał wyuczony na pamięć i wygłaszał go wcześniej w identycznej formie w wielu innych telewizjach (pewnie nawet sam go nie napisał, tylko jakiś ghostwriter). On nie jest w stanie takiego czegoś wymyślić spontanicznie. Tyson to imbecyl i taka jest prawda, wystarczy poczytać jego biografie. Najlepiej o jego intelekcie świadczy jego obecna sytuacja finansowa (bankrut do kwadratu, mimo że dostawał miliony dolarów za jedną walkę). Zresztą większość bokserów nie grzeszy intelektem (Gołota, Szpilka, Włodarczyk, Adamek), chyba tylko bracia Kliczko są ogarnięci pod tym względem. Nie sadzę, żeby ktokolwiek szukał na youtube przemówień Tysona, co najwyżej jego walk w ringu. Tego serio nikt poza Polską nikt nie zobaczył, tak samo jak Morawieckiego.
     Filmik powstańczy jest oczywiście miły, ale nie robiłbym z tego epokowego wydarzenia. Ot reklama reklama energetyka, której nikt poza Polakami nigdy nie zobaczy.

     1. Pewnie sporo bokserów to imbecyle, ale z drugiej strony znajdzie się pewnie drugie tyle kumatych, na czele z takim Mayweatherem albo Kownackim, który zdaje się, że w USA skończył zarządzanie. Tyson nie jest aż takim bankrutem, bo w porównaniu z takim Bowem, Tyson wypada jak wzór odpowiedzialnego zarządzania finansami. Ale nie to jest istotne, sedno sprawy leży w tym, że Tyson jest takim amerykańskim Adamem Małyszem pod względem popularności i jeżeli nie możemy go wykorzystać do tego, by dotrzeć z naszą polityką historyczną do świadomości zachodnich społeczeństw to w ogóle dajmy sobie z tym siana i odpuśćmy ten odcinek frontu, bo nie mamy na chwilę obecną ku temu lepszych narzędzi.

      od RacimiR: Są mądrzy bokserzy, ale Tyson do nich nie należy. To imbecyl, wystarczy posłuchać wywiady. Jest znanym człowiekiem, ale z boksowania, a nie z filmów, na których coś mówi, filmiku z Powstania prawie nikt nie zobaczył poza Polską, więc nie uważam, żeby to była dla nas jakaś wielka reklama. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, ale nie rozumiem tej masowej podniety, jaka zapanowała w internecie po tym filmie. On jest bankrutem i prawie wszystko, co zarobi na marketingu od razu zabiera mu komornik. On robi wszystko co każą mu marketingowcy, żeby od razu prawie wszystko mu zabrali wierzyciele. Oprócz gigantycznych długów musi płacić też alimenty (niemałe) na bodajże 7 dzieci (oczywiście z różnymi kobietami), dlatego on już do końca życia będzie słupem reklamowym, aby mieć co do michy włożyć.
      To dobitnie świadczy o jego intelekcie, ja gdybym zarabiał 1/10 z tego co on- ustawiłbym siebie i rodzinę na 3 pokolenia naprzód, a on wszystko przesrał i jeszcze się dożywotnio zadłużył.
      W jego ślady finansowe idzie Grzegorz Krychowiak- na chwilę obecną zrządzeniem losu (bo piłkarz z niego przeciętny) zarabia kupę szmalu i całość idzie na ciuchy, gadżety oraz kosztowną żonę, a jak zakończy karierę sportową to będzie drugi Tyson albo Radosław Kałużny, który pracuje fizycznie w Holandii.

     2. Nie musisz mi tłumaczyć, znam dobrze historię Tysona i wiem, że on akurat imbecylem jest. Napisałem, że nie jest tłukiem w kontekście jego wartości medialnej, prezencji przed kamerą, oraz potencjalnych, praktycznych zastosowań powyższych atutów w naszej sprawie. Tyson na stare lata się ogarnął i jego kandycja finansowa, mimo wszystko nie jest najgorsza w porównaniu z takim Riddickiem Bowe, który na boksie zarobił 40 milionów dolarów,
      a dziś autentycznie jest żebrakiem. Błędem Krychowiaka (pod względem sportowym, bo finansowym może nie) było odejście z Sevilli, gdzie po prostu jako przecinak pasował do stylu gry. W PSG mają za dobrych piłkarzy, żeby grać defensywie, więc nie był potrzebny. Obstawiam, że teraz od lokomotivu też się odbije, bo od zawodnika za takie pieniądze i to jeszcze takiego, który przyszedł z PSG, będą wymagać nie wiadomo jakich piruetów, a to po prostu nie ten typ piłkarza. Co do jego rozrzutności to uważam, że każdy jest panem swojego losu i jeśli jest idiotą to nie będzie mi go żal kiedy skończy jak Kałużny. Ostatnio widziałem jego zdjęcie w jakimś śmiesznym futrze w którym wyglądał jakby spierdolił z domku dla lalek. Generalnie śmieszą mnie wszyscy zawodowi sportowcy, którzy zarabiali fortuny i skończyli z niczym. Nie mieści się to w głowach ludzi w tak biednym kraju jak Polska, gdzie zapierdala się za miskę ryżu. W Polsce takie historie mogą budzić tylko śmiech i politowanie.

      od RacimiR: W tej Sewilli Krycha miał chyba jakiś koński sezon, bo nie pasuje mi to zupełnie, żeby piłkarz tak obniżył poziom sportowy. I jeszcze to: https://demotywatory.pl/4863358/Jak-sie-bawi-Krychowiak-na-plazy-Celia-Jaunat-czyli-partnerka

 26. Nawet nie miałam siły doczytać tych tytułów do końca. Naprawdę ważne tematy poruszają, serio, kto co powiedział u Wojewódzkiego, seks z 50-latkiem, wibratory, no super. XD Oprócz tego coś tam o uchodźcach i unii, a cała reszta PiS i Kaczyński. Kiedyś czytałam wyborczą, ale w internecie i tylko darmowe artykuły, a po tych Twoich podsumowaniach, to ogarnęłam, że za każdym razem jest to samo: seks, bo tacy postępowi i PiS, żeby kodziarze kupowali.

  Moja okolica robi się niebezpieczna. Ostatnio byłam w parku w najbliższym mieście, akurat w tym parku rzadko bywam, ale chciałam sobie usiąść na ławeczce, słoneczko, cieplutko, posiedzieć, odpocząć po pracy, a w zatoczce 5 ławek, wszystkie popisane. 70-letni wandale zaznaczyli swoją obecność. Prawie nie mogłam się doczytać, ale z tego co rozszyfrowałam, to „kaczafi”, „PiS wprowadza dyktaturę”, „Macierewicz molestuje Misiewicza”, „faszyzm”, „hitlerowskie”. Made my day, jak tylko sobie o tym przypinam, to wyobrażam sobie taką zgarbioną babcię, która najpierw obczaja, czy nikogo nie ma, a potem wyciąga flamaster i strzela napisiki, pełna konspiracja. XD

  od RacimiR: Hehe ciekawe zjawisko, ja czegoś takiego (antypisowskich napisów) jeszcze nie widziałem, ale to pewnie kwestia czasu, bo KODziarstwo coraz bardziej się radykalizuje. U mnie w okolicy ogólnie mało napisów, dużo mniej niż 20 lat temu, a jak już jakieś są to typu „banan cwel” albo „aga to szmata” 🙂

 27. Przypomina mi to książkię Orwella „Rok 1984”, konkretnie seanse nienawiści. Po spreparowanym filmie ludzie zachowywali się jak zwierzęta, wrzeszczeli, rzucali czym popadnie w ekran. Widzę tu analogię

  od RacimIR: „Fakty” TVNu też są rodzajem seansów nienawiści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top