Gazetoid, nr 15

To, o czym pisałem na początku ostatniej 'Prasówki’ tyczy się również Gazetoidu. Mało kto to czyta, jednakże cykl ma już dwa i pół roku tradycji, więc nie przestanę go tworzyć. Na szczęście zrobienie Gazetoidu to dla mnie stosunkowo mało pracy (w porównaniu z Prasówką), nasza „ulubiona” Gazeta codziennie dostarcza tyle materiału, że gdyby była potrzeba, to każdego dnia można by robić nowy Gazetoid. Niniejszym zapraszam na 15 część, która zgodnie z tradycją- zawiera screeny nagłówków z dziennika „opiniotwórczego”, okraszonych wybranymi, „bardzo inteligentnymi”, wysoko punktowanymi komentarzami czytelników tego periodyku. Jak zwykle- dostajemy solidną porcję: urabiania umysłów, pedagogiki wstydu, antypolonizmu, antykatolicyzmu, filosemityzmu, wywiadów z „autorytetami”, grubo ciosanej agitki politycznej oraz (akceptowanego przez feministki) szczucia cycem i dupą. Kliknij w obrazek, aby powiększyć:

PS: Bardzo dziękuje za wsparcie z ostatniego tygodnia dla Tomka (50zł), Marka (20zł) oraz Pawła (5zł).

PS2: Zdecydowałem się w końcu (po 2 latach ostrzeżeń) na duże zmiany techniczne na blogu. Tematyka pozostanie identyczna, natomiast zmieni się wszystko inne. To wymaga dużych nakładów czasu, dlatego w najbliższych dniach nie będę mógł nic nowego napisać. Zrezygnowałem z pracujących niedziel (od marca, choć to nie ma nic wspólnego z ustawą o handlu), więc wkrótce powinienem mieć trochę więcej czasu na pisanie. Od 15-go października miałem tylko jedną niepracującą niedzielę- wigilię. To i tak dużo, bo soboty ani jednej…

PS3: Wiem, że na obrazku u góry jest „nr 14”, ale nie chce mi się tego od nowa robić i wgrywać na serwer. Gazetoid to przedsięwzięcie na tyle „offowe”, że mały babol niekiedy jest nawet wskazany 😉

RacimiR, 15.02.2017

<< Gazetoid nr 14 ||| Gazetoid nr 16 >>

59 thoughts on “Gazetoid, nr 15”

 1. Nic nie zmieniaj technicznie, niepotrzebna to robota a wyglad bloga moze sie rozwalić content, grafika, baza sql i cholera wie co jeszcze. Liczy sie przecież slowo pisane głównie (czy na pergaminie, papierze czy monitorze to tylko warstwa fizyczna), przekaz autora do ogółu.
  Śleczenie nad informatyko-technicznymi składowymi tej strony nie jest ani przyjemne ani zzyskowne dla autora, a lepsze jest wrogiem dobrego.
  Bialy tekst na czarnym tle wyróżnia bloga od innych w internecie.
  Juz lepiej na silownie iść, zregenerować sie po pracy anizeli sleczec przed komputerem 😉

  od RacimiR: Założę po prostu nową stronę, grzebanie w starej nie dość że roboty na 3 miesiące, to jeszcze na pewno coś by się posypało.

 2. Dzięki za koncentrat z gazetogówna. Wystarczy przejrzeć te nagłówki i nie trzeba tego nawet czytać…
  Czasami wydaje mi się że żyję w innym kraju niż ci którzy piszą takie brednie. Niestety ktoś to ciągle kupuje…

  od RacimiR: Kupują to tylko z przyzwyczajenia ludzie 60+ oraz resztki instytucji, kontrolowane przez Platformę. Nakład nie jest ważny, bo zawsze to będzie główna szczujnia (obok TVN). Agora ma się dobrze dzięki wsparciu Sorosa oraz kinom Helios.

  1. Kina zawsze były pralniami brudnych pieniędzy. Przypuszczam, że sam Helios jest deficytowy, ale stanowi wygodny sposób finansowania GW przez osoby trzecie. Co za problem dla Sorosa albo jakiegoś Gawła kupić 4000 biletów na jakąś szmirę?

   od RacimiR: Po co kupować lipne bilety, żeby podatek płacić? Oni mają lepsze sposoby. Heliosy są niestety mocno dochodowe, wczoraj się pewnie obłowili w walentynki na komediach romantycznych. „Teatr” Gawła chyba już nie istnieje.

  2. Bardzo cienko by śpiewali jakby ta resztka instytucji zrezygnowała,biblioteki,urzędy itp.nie sądzę że mądry poważny człowiek czyta i opiera swoją wiedzę na czymś takim.Nie znam bardziej polakożerczej gazety,ona aż ocieka nienawiścią do wszystkiego co polskie.To lewacko-żydowska gazeta dla Polaków żeby ich pouczać co mają sądzić i jak myśleć.Taka „Trybuna Ludu” na obecne czasy.Patrząc na te tytuły i zdjęcia nie trzeba czytać więcej,po prostu antypolskie szambo i brednie jakiegoś schizofrenika.

   od RacimiR: Według mnie PO przed odejściem wykupiła tysiące wieloletnich prenumerat Gazety, płacąc z góry publicznymi pieniędzmi. Niedługo wybory samorządowe, a więc mające wpływ na sejmiki, urzędy miast, wodociągi, biblioteki, spółki komunikacyjne, uczelnie i szkoły… Jeżeli PiS je wygra, to kolejne źródełko wyschnie Michnikowi.

 3. Sorry, że nie w temacie. Obejrzałem jeszcze raz tę tabelkę w „Demografia Izraela”. Doszedłem do wniosku, że Żydzi robią to źle.

  Przecież tam wcześniej rządzili Krzyżowcy, Turcy, Anglicy, wszyscy oni byli tam mniejszością, a jednak utrzymali porządek. Anglicy, Francuzi czy Holendrzy potrafili utrzymać za mordę spore obszary, nierzadko muzułmańskie, sami stanowiąc tam garstkę. To, że mniejszość rządzi większością było, jest i chyba będzie raczej normą na tym świecie niż wyjątkiem. Tylko że to trzeba umieć.

  Mam wrażenie, że Żydzi po prostu nie potrafią samodzielnie prowadzić państwa. Dobrze sprawdzają się w roli współpracującej z gojowskimi władzami symbiotycznej/pasożytniczej kasty finansowej i medialnej. Ale tak całościowo to nie ogarniają tematu.

 4. No trzeba dużego samozaparcia żeby przebrnąć te nagłówki do końca, o komentarzach ,,młodych, wykształconych, z dużych miast” nie wspominając. Trzeba mieć silną psychę 😉

  1. Ilość pogardy wobec Polaków ,jaka jest nagromadzona w każdym numerze tej powiedzmy-gazety jest potężna,większość treści to jest plucie w twarz nam wszystkim.

   1. A ci co czytają i komentują te ,,artykuły” uważają się za mądrzejszych i lepszych od reszty. Normalnie ,,elita” a reszta ,,motłoch” i ,,chamstwo”. Komenty mówią same za siebie.

    od RacimiR: Na szczęście to głównie osoby 60+, którzy z nudów chcą „obalić komunę drugi raz” (choć de facto nawet pierwszego razu porządnie nie dokończyli), więc demografia zrobi swoje. Kiedyś sprawdzałem na fejsie tego typu komentarze w grupach antypisowskich i KODziarskich- wybierałem najbardziej ofensywne i patrzyłem na zdjęcie ich autora, w 95% była to osoba starsza, często z zagranicy, którzy w Polsce nie byli X lat.
    Z kolei na dyskusyjnych grupach prawicowych, antyislamskich i narodowych przeważają ludzie młodzi.

  1. Czyli w 1939-1944 było na polskich ziemiach lepiej niż np. w Berlinie, bo byli tu tylko wykonawcy rozkazów, za to w Berlinie powstawała cała ideologia?

   od RacimiR: Nie widzę związku. Berlin po pierwsze wysłał do Polski „delegację wykonawczą”, a po drugie stosował dwie odmienne „polityki społeczne”- jedną dla Niemców, a drugą dla „podludzi”.
   Lewactwo z kolei wszędzie stosuje takie same standardy, centrum dowodzenia jest w USA, ale wykonawcami ideologii w innych krajach są miejscowi lewacy (namaszczeni przez USA i Sorosa).
   Poczytaj trochę o tym, co się dzieje na amerykańskich uniwersytetach, Polska jest (na szczęście) daleko w tyle. Oczywiście u nas za Gowina sprawy nadal idą w złą stronę, zwłaszcza na UW, UJ i UAM. To także pokłosie braku lustracji wśród kadry wykładowczej oraz skumanie się postkomuny i żydokomuny z lewakami z zachodu.

   1. Chętnie poczytam. Czy masz jakieś wiarygodne linki?

    Lewactwo wcale nie wszędzie stosuje takie same standardy. U nich też są równi i równiejsi, i też mamy tu różne „delegacje” (w postaci NGOsów i jurgieltników), ponadto dla Amerykanów, zarówno lewicowych, jak i prawicowych, jesteśmy podludźmi (choć mówią oni o tym mniej głośno niż mówili Niemcy).

    W USA nie ma jurgieltu. Tam i dla lewicy, i dla prawicy ważny jest interes własny i własnego państwa, co najwyżej różnią się pomysłami na prowadzenie tego państwa i na metody wywierania wpływu na kolonie.

    Dlatego lewactwo w USA, jakiekolwiek by było, na pewno przyniesie większe szkody Polsce niż USA (oczywiście za pomocą „delegacji”, tych które już tu są lub przyślą nowe).

    od RacimiR: Wpisz w szukajce na portalu Breitbart „university”, wyskoczy mnóstwo przykładów. Delegacji nie mamy, w naszych NGO pracują Polacy (lepsza nazwa: osoby urodzone w Polsce). Dalej sądzę, że lewactwo jest jedno, bardzo skonsolidowane. Nie ma porównania do nazizmu i podziału na nadludzi i podludzi.

    1. Wpisałem na Breitbarcie „university”. No i mam wyniki:

     http://www.breitbart.com/tech/2018/02/15/university-of-wisconsin-problem-of-whiteness-and-social-justice-and-hip-hop-courses-spark-debate/
     1. Identyczna sytuacja nie jest u nas możliwa ze względu na to, że jest za mało czarnych studentów, ale uczelnie stają na rzęsach żeby ich nasprowadzać jak najwięcej.
     2. Zamień sobie „czarny” na „Żyd” i okaże się, że artykuł dokładnie wpisuje się w polską rzeczywistość na uczelniach, z tą tylko różnicą, że u nas nikt by nie krytykował.

     http://www.breitbart.com/london/2018/02/16/canadian-university-excludes-whites-senior-management-position/
     Jak wyżej.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/11/29/brown-university-will-allow-any-student-to-self-identify-as-a-person-of-color/
     To akurat jest fajne. Mógłbym określić się jako potomek prześladowanych Polaków i studiować. U nas nie mam żadnych przywilejów, poza tym, że w przeciwieństwie do np. Erytrejczyków znam polski, no ale Żydzi też znają (Cyganie co prawda też znają, ale do studiowania trzeba mieć maturę).

     http://www.breitbart.com/tech/2018/02/15/googles-response-to-prager-university-lawsuit-claiming-youtube-censorship-of-conservatives-doesnt-explain-anything/
     Uniwerek zaskarżył JewTube o cenzurę. Szacun dla uniwerku. Żadne tam lewactwo.

     http://www.breitbart.com/big-government/2018/02/13/delingpole-australian-professor-sues-his-own-university-for-right-to-tell-the-truth-about-the-dying-great-barrier-reef/
     Australia, czyli poza tematem.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/12/08/loyola-university-students-question-schools-emphasis-on-christmas/
     Tu studenci są lewakami, a nie kadry. Kadry są po dobrej stronie. Student może być głupi (zresztą nasi wcale mądrzejsi nie są).

     http://www.breitbart.com/tech/2018/02/09/university-of-michigan-hosts-pederastic-lecture-on-sex-between-adult-men-and-boys/
     Tu jest lewactwo, ale wcale nie gorsze niż u nas. U nas też są takie wykłady.

     http://www.breitbart.com/education/2017/12/22/university-of-minnesota-retracts-restrictions-on-christmas-decorations/
     OK, tutaj jest mocne lewactwo, ale jak widać w porę udaremnione.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/11/29/texas-state-university-student-newspaper-on-white-people-your-dna-is-an-abomination/
     Komentarz do rasistowskiego bełkotu, który pojawił się w czasopiśmie STUDENCKIM wydawanym na tym uniwersytecie. Autor już tam nie pracuje. Czyli machina zadziałała prawidłowo – wolność słowa, ale jak ktoś pisze głupoty to sajonara. Nie widzę tutaj lewactwa w KADRACH uczelni.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/05/05/emory-university-to-pay-for-100-percent-of-undocumented-students-financial-aid/
     Tutaj mamy wsparcie finansowe dla nielegalnych imigrantów. No OK, ale to jednak prywatny uniwerek. Gdyby UW, UJ czy UG byłyby prywatne i wystarczająco bogate, to też na pewno by do takich patologii dochodziło.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/05/18/university-of-michigan-students-intimidated-by-masculine-wood-paneling-in-academic-buildings/
     Znowu poruszony temat lewactwa wśród studentów, a nie wśród kadr. Nie liczy się.

     http://www.breitbart.com/big-government/2018/01/14/jesuit-run-georgetown-university-approves-lgbt-only-student-housing/
     Może i dobrze, że im jakieś getto zrobili? Przynajmniej nie mieszają się ze zdrowymi, a muzułmanie będą wiedzieli, gdzie uderzyć.

     http://www.breitbart.com/tech/2018/02/12/american-university-to-spend-121-million-on-diversity-initiative-over-next-two-years/
     A wiesz, ile u nas się wydaje na „diversity”? Na studenta zagranicznego przychodzi 3 razy więcej kasy, niż na polskiego. Zagraniczni mają wyraźne fory, nie tylko na egzaminach ale również np. przy przydziale akademików.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/12/13/university-of-wyoming-conservative-group-defunded-after-hosting-dennis-prager/
     Tam cofnęli komuś budżet za to, że zaprosił konserwatystę. U nas jest gorzej, bo po prostu nie dopuszczają do takich sytuacji, żeby jakiś konserwatysta wystąpił (dwa linki co podałem są właśnie o tym).

     http://www.breitbart.com/tech/2017/05/27/university-of-arizona-scholar-identifies-as-a-hippopotamus-in-academic-journal/
     To akurat wygląda mi na prawicową prowokację. Coś jak „transracialism”, tylko jeszcze bardziej odjechany.

     http://www.breitbart.com/tech/2017/11/30/texas-state-student-defends-white-death-column-despite-condemnation-by-university-president/
     Znowu student, i to ten sam co parę linków wyżej, i znowu władze uczelni po dobrej stronie.

     Podsumowując:
     Nie zrobiło to na mnie wrażenia.
     Podtrzymuję: Cudze chwalicie, swego nie znacie.

     od RacimiR: Pominąłeś (nie wiem czy celowo, czy nie) najbardziej ekstremalne przypadki.
     Nie chodziło mi zresztą o czyny, a o ideologię. Polskojęzyczne uczelnie chcą się popisać lewactwem przed zachodem, żeby dostać kasę od Sorosa. Podstawowa funkcja uczelni wyższej to (teoretycznie) badania naukowe, dopiero na drugim miejscu jest kształcenie. W Polsce u lewactwa nie ma badań, biorą to, co „wymyślane” jest w USA. Lewactwo jest bardzo scentralizowane i skonsolidowane, a centrum wydawania rozkazów jest w USA.

     1. Wpisałem „university” i przeczytałem wszystkie artykuły z dwóch pierwszych stron wyników wyszukiwania. Zasadniczo zrobiłem tak, jak mi napisałeś. Jakie konkretnie przypadki ekstremalne masz na myśli? Czy mógłbyś podać linki?

      Odnośnie lokalizacji centrum wydawania rozkazów, to mogę się z Tobą zgodzić, że jest to USA, ale to nie ma w praktyce żadnego znaczenia skoro rozkazy są wypełniane tak samo gorliwie w USA jak i w Polsce. Społeczeństwo jest deprawowane tak samo.

      od RacimiR: Nie ma znaczenia, kto wydaje rozkazy?
      W Amerykańskich uniwerkach były rzeczy straszne, np. zamieszki w Berkeley, kursy seksu analnego, przyjmowanie pracowników ze względu na kolor skóry (nie biały), sprzyjanie pedofilii i kazirodztwu, zakazy choinek w święta, panoszenie się feministek i LGBT…

 5. Co sądzicie o teorii ewolucji wymyślonej przez Darwina ?
  Moim zdaniem jest to kłamliwa teoria, nie mająca kompletnie sensu i logiki. Często łączy się też z teorią wielkiego wybuchu; propagowana przez ateistów A mianowicie chodzi o to że początek wszechświata wziął się z tego że najpierw nie wiadomo co było, potem coś wybuchło, powstał wszechświat, później gwiazdy, planety i rozpoczęła się ewolucja wszechświata – pytanie co było przed tym wybuchem, oraz dlaczego i jak wybuchło, czyli ja mam rozumieć że coś niewiadomego wybuchło bo mu się zachciało wybuchnąć. Przyznacie że kompletnie nielogiczne.
  Wróćmy jednak na Ziemię. Karol Darwin opracował teorię według której człowiek pochodzi od małpy. A więc skoro Ziemia jakoś powstała, jakoś powstało życie, tylko że naukowcy do dzisiaj nie wyjaśnili jak powstały komórki, atomy, jakim cudem powstały stworzenia tak same z siebie, oraz dlaczego praludzie ewoluowali.
  To też jest dowód że ateizm powoduje brak sensu i celu życia ludzi. Ateistów nie ogranicza prawo moralne. Chociażby osoba wierząca wie że została stworzona po to aby po śmierci pójść do nieba, to jest jej celem i sensem życia. Ateistów nie ogranicza prawo moralne na zasadzie ,,hulaj dusza piekła nie ma”; przykładowo osoba wierząca miałaby opory żeby zabić człowieka, bo po śmierci dusza będzie cierpiała katusze w piekle. Ateista który twierdzi że po śmierci nic nie ma nie miałby oporów (znaczy miałby jakieś opory ale tylko dlatego że odpowiedziałby karnie, w więzieniu, za swojego życia).

  od RacimiR: Ja nie uznaję Darwina, a co do ateizmu- według mnie nie ma czegoś takiego. Ateiści podświadomie i mimowolnie kierują się ku innej religii, głównie jest to lewactwo, czy jego podgatunki typu feminizm. Mają one wszystkie znamiona religii. Muszę niestety za chwilkę iść do roboty i nie mam czasu dłużej się rozpisać na ten temat.

  1. Ateista miałby opory, żeby zabić człowieka bo jako, że nie wierzy w życie pozagrobowe, zdaje sobie sprawę jak wielką wartością jest życie ziemskie. To samo jest z sensem życia, warto po prostu jak najlepiej je przeżyć, bo mamy tylko jedno a nie umartwiać się aby zaznać szczęścia po śmierci, co w ogóle nie jest pewne. Dla mnie osoba która nie ma zamiaru kogoś zabić, bo spotka ją kara, czy to w postaci piekła, czy więzienia, jest bezwartościowa. Ja nie zabiłabym człowieka, bo szanuję każde życie. Po prostu. Oczywiście można połączyć obie te rzeczy tzn. szczęście w życiu doczesnym i ewentualnym pozagrobowym, jeśli jest się sensownie myślącym człowiekiem. Osobiście nie wierzę w takie bzdety typu, że jak nie pójdę w niedzielę do kościoła to będę smażyć się w piekle, najważniejsze to być dobrym człowiekiem. Nie wiem co wy widzicie nielogicznego w teorii Wielkiego Wybuchu i ewolucji. Większość ludzi nie jest w stanie zrozumieć praw rządzących fizyką kwantową (które są zupełnie inne niż prawa fizyki ogólnej a są podstawą teorii o Wielkim Wybuchu i o tym co było wcześniej), nawet sami naukowcy do końca tego nie rozumieją i jest mnóstwo nowych teorii na przykład, że wszechświat istnieje od zawsze. To, że czegoś nie rozumiemy nie znaczy, że tak nie było. Ludzie 5 tysięcy lat temu nie wiedzieli i nie rozumieli rzeczy które dzisiaj są oczywiste. W przystępny i bardzo uproszczony sposób dzieje Ziemi ukazuje film „Stworzenie Ziemi”, bardzo polecam, nie jest on super naukowy, ale fajnie się ogląda i pomaga zrozumieć w prosty sposób pewne kwestie 🙂 Ewolucja jest raczej prosta do zrozumienia, chyba każdy z nas wie, że istnieje zjawisko adaptacji w biologii, dzięki możliwości mutowania komórek. W końcu dlaczego my tutaj w Europie jesteśmy biali a nie czarni? Za to istnienie jakiegoś maga tam na górze który stworzył świat w 7 dni jest super logiczne? :)))) Z muzułmanów i ich 72 dziewic się śmiejecie, ale biblijne opowiastki są już super prawdopodobne? Do mnie jednak przemawiają bardziej teorie naukowe niż pitolenie księży i ludzi którzy po prostu nie potrafi pojąć pewnych rzeczy i zadają sobie pytania „ale jak to, w którym momencie małpa urodziła człowieka?!” albo po prostu nie mogą pogodzić się z tym, że są zlepkiem komórek, któremu przez przypadek trafił się „bardziej kumaty” mózg niż płaszczce i mają zbyt wygórowane ego, żeby postawić się na równi z innymi istotami. Z resztą moim zdaniem teoria Wielkiego Wybuchu i ewolucji wcale nie musi wykluczać istnienia Boga, może on w ten sposób zaplanował powstanie świata. Osobiście nie widzę powiązań lewactwa z religią, bo nie zakłada to istnienia żadnego Boga i życia po śmierci, co jest moim zdaniem podstawą do stwierdzenia czy coś jest religią.

  2. Panowie, no nie róbcie tu ciemnoty.

   Wszechswiat sie rozszerza – to fakt naukowy.
   Czyli jesli sie rozszerza to w przyszlosci sie zapadnie (jak czarna dziura) i znowu bedzie big bang, to jest teoria dominująca i byc moze tych cykli bylo i bedzie nieskonczenie wiele.
   Z czego sklada sie materia tez dokopujemy sie do coraz mniejszych czastek, poczytajcie o odkryciach LHC. Dodajcie do tego wiecej niz 3 wymiary i czas (na dobra sprawe nie wiemy do tej pory czym jest czas i przestrzen).
   Studiowalem na agh rok na wydziale FiTJ (zanim sie przenioslem na poplatna z perspektywami informatyke) wiec troche tej wiedzy z fizyki liznalem, a wierzcie mi zeby to wszystko opanowac trzeba miec łeb mocno jajogłowy, do tej pory jeszcze wspominam koszmar 1go roku zakuwania i braku normalnego zycia, choc na informatyce po 3cim roku juz bylo lzej.
   Ogolnie mozna powiedziec ze im wiecej odkrywamy skladowych materii i im lepsze budujemy telwskopy to tym bardziej wszechswiat nas zadziwia, im wiecej wiemy tym mniej wiemy, tym bardziej rosnie nam głód wiedzy.

   Co do darwina ze w to nie wierzycie to az mnie dziwi, niby skad sie wziely w ziemi szkielety dinozaurow, skad czlowiek ma zeby mądrości, czemu nasze narzady sa analogiczne do ssaków, czemu miedzy nami a szympansami w dna roznica jest niecałe 5% ?
   Poczytajcie w wiki pochodzenie zycia na ziemi.

   A zreszta za 4 miliardy lat slonce wypali swoje paliwo, spopieli ziemie i nasze hipotezy o lewactwie, zydkach, kapitalizmie straca sens istnienia.
   P.S. No dobra zydki przetrwaja i założą kolonie na jowiszu, zabiorą trosze szabas goi, a goje zwykłe sie spopielą 🙂

  3. Darwin ma rację… Życie na ziemi samo się stworzyło, i ciągle się tworzy. Jedne gatunki giną, inne powstają. Ewolucja to uniwersalne zjawisko. Siłą napędową ewolucji są interakacje między osobnikami, tzw. dobór naturalny. Czyli grupa zmienia się sama z siebie. I dopasowuje do innych grup.

   Zresztą jak się pojmie o co chodzi w ewolucji wiele innych zjawisk staje się zrozumiałych. Np. które piosenki w radio stają się przebojami?

   Po polsku najciekawiej można poczytać pana Dawkinsa.

   1. „Np. które piosenki w radio stają się przebojami?”

    – O tym chyba ludzie decydują.
    – To dowiedz się, jacy ludzie i porozmawiaj z nimi po swojemu.

  4. Należy wziąć pod uwagę że praktycznie cała nasza wiedza „naukowa” jest tylko jedną z koncepcji przyjętych jako najbardziej prawdopodobna lub politycznie popierana: prof. Łysenko, niedawno przeczytałem że była próba wpisania do kodeksy karnego, badajże w USA, teorii o globalnym ociepleniu i penalizacji prób zaprzeczania, coś na kształt żydowskiego przedsiębiorstwa. Wystarczy przyjrzeć się historii wiedzy by zauważyć że często następowało całkowite odwrócenie pojęć, choćby tylko Kopernik, budowa materii itd. Był już taki pan który stwierdził że w fizyce wszystko już odkryto( w politologi też ktoś ogłosił koniec historii). Tak więc traktuję „naukę” często jako zwykły pseudo naukowy bełkot do którego należy podchodzić z dystansem. Co do ateistów czy też lewactwa to zgadzam się z z racimirem, jest to wiara i to bardzo głęboka nie podparta często żadną wiedzą, cholerni neofici. Różnica między wiedzą a wiara jest zasadnicza.

  5. Główną religią ateistów nie jest lewactwo, tylko kult Pieniądza. Też wykazuje cechy religii. W sumie jedyna różnica jest taka, że bóg-Pieniądz nie stworzył człowieka, tylko sam został przez niego stworzony, ale wszystko inne się zgadza.

   W każdej cywilizacji największe i najbardziej okazałe budynki to były budynki sakralne. Dzisiaj ta rola przypadła bankom, biurowcom firm finansowych oraz centrom handlowym.

   Małżeństwa: obrączka nie wiąże już tak jak kiedyś. Pieczątka w urzędzie w zasadzie nigdy nie była traktowana serio. A wspólny kredyt na 30 lat, to co innego. Wiąże jak cholera.

   Przykłady można mnożyć.

   W pewnym etapie historii, kiedy stworzono coś takiego jak osobowość prawna, człowiek przestał rządzić Pieniądzem, a Pieniądz zaczął rządzić człowiekiem. Wielkie decyzje są podejmowane przez różnego rodzaju zarządy, które kierują się nie moralnością, nie zdrowym rozsądkiem, a już na pewno nie jakąkolwiek inną religią, tylko właśnie Pieniądzem i jego wymaganiami. Nikt nie ośmieli się podjąć decyzji, która nie miałaby oparcia w jakichś słupkach na wykresach lub w jakiś inny sposób nie odpowiadałaby Pieniądzowi. Stąd patologie m.in. w koncernach farmaceutycznych i zbrojeniówce.

   od RacimiR: Pieniądz to ważna rzecz także u wierzących. Bez niego nic nie zrobisz, tylko z głodu umrzesz pod mostem. Nie sam pieniądz jest ważny, tylko jego siła nabywcza.

   1. Chodzi mi tu o kult Pieniądza, czyli Mamony, podporządkowanie jej swojego życia i wszystkich swoich działań.

    Mt 6,24 „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.”

    O taki Pieniądz mi chodzi, nie o jakieś banknoty czy monety w portfelu.

  1. https://www.salon24.pl/u/tradycyjnaeuropa/843512,istota-kulturowego-marksizmu-czesc-i
   Troche kryptoreklamuje ale co tam, zalaczam link do nowej serii artykulow o marksizmie, antybialym rasizmie, zydach itp. mojego ulubionego podroznika.

   Co do nowej instytucji faaaaaajnie …
   Bedzie zatrudnienie dla dyrektorka, stadka setki lewakow i lewaczek, do tego kilku kierownikow, sekretarek i innych pierdzistolkow z pensja pieciocyfrowa.

   Wprawdzie myślałem ze sciganiem przestępstw z nienawisci zajmuje sie policja+prokuratora ale co tam, dowalmy jeszcze parę instytucji np. do poszukiwania yeti, do scigania cudzoloznikow, do poszukiwania ufo, urzad do poszukiwania zaginionych bit-ow w sieciach wifi, …
   Obawiam sie panowie ze jako podatnicy nie wyrobimy i Makowiecki bedzie musial dowalic podatki nowe: podatek ze pada, podatek ze nie pada, podatek od gradu, deszczu, mgly, zamieci i zawieji, podatek od pierdzenia, podatek od rzygania i od trawienia, podatek od smarkania i siorbania i cos jeszccze od siebie.

 6. „Ateistów nie ogranicza prawo moralne.”

  Człowiek ma w sobie emocje (odziedziczone nawiasem mówiąc) które mu mówią co jest dobre i do czego dążyć. Lorenz nazywał to Parlamentem Emocji.

  Prawo moralne nie ogranicza? Proponuję w ramach eksperymentu wydrzeć się na własną matkę, ale tak żeby się jej zrobiło przykro – za to nie idzie się do więzienia. Nie potrafimy? A to ciekawe!

  1. Jak ateistów będzie 90% to większość społeczeństwa nie będzie miało żadnych hamulców moralnych. Wówczas dopuszczalne
   będą adopcje dzieci przez lbgqwerty. Transhumanizm jako dominującą ideologia. Liberalizm wszelakich opinii i prawd objawionych teorii krytycznej, teoria dyskursow Habermasa i wiele innych ciekawych wynalazków ateistycznych wlacznie z makroewolucja.

 7. http://fakty.interia.pl/swiat/news-netanjahu-do-morawieckiego-izrael-na-to-nie-pozwoli,nId,2546523
  W Izraelu i w środowiskach żydowskich znów wybuchła gównoburza z powodu tego że premier Mateusz Morawiecki wspomniał o tym że wśród Żydów też zdarzali się kolaboranci. Premier Izraela Benjamin Netanjahu w reakcji na te słowa odpowiedział że (tu cyt.) ,,Izrael nie pozwoli na fałszowanie historii”. Nie bardzo rozumiem skąd te oburzenie, w każdym narodzie były pojedyncze przypadki kolaboracji ale nikt nie zarzuca zbiorowej odpowiedzialności wszystkim narodom. Ja nie neguję Holocaustu, była to oczywiście straszna tragedia, dlatego samym Żydom też powinno zależeć na tym aby wiedzieć kto wśród Żydów był czarną owcą.
  Jednak prawdą jest że Żydzi chcą czerpać profity pieniężne ze swojej historii, tym sposobem plują w twarz swoim współbraciom którzy zginęli w obozach.

  od RacimIR: I dobrze, że Morawiecki to powiedział. Skoro wyciągamy trupy z szafy, to wszystkie, a nie wybiórcze.

  1. Ja na jego miejscu jeszcze bym dopierdolił wprost o Chaimie Rumkowskim. Albo wytknąłbym jego rywalowi, że kłamał na temat swoich dziadków, wtedy to by się dopiero zamieszał. No ale chyba powinno być bez nazwisk, zauważyłem, że w oficjalnych rozmowach się tego unika, chyba takie obyczaje.

  2. co do gówno burzy to Morawiecki mógłby powiedzieć Stalinjahu dwa słowa:
   Judenraty, Judenpolizei
   no ale nie powie…
   dodać trzeba że u nas kolaborantów wszelkiej maści się odstrzeliwało, u żydków to „ojczulki założyciele” yzraela ;]

  3. a nie czekaj… jest trzecie słowo
   Sonderkommando…
   „Pierwsze komando specjalne w Auschwitz I (w Oświęcimiu) założone zostało w celu obsługi pierwszego krematorium (na terenie niemieckiego obozu Auschwitz I) i uczestniczyło w pierwszych próbach gazowania cyklonem B !!!POLSKICH!!! więźniów politycznych oraz radzieckich jeńców wojennych w piwnicach jednego z bloków. Wraz z powstaniem obozu Auschwitz II Birkenau (w niedalekiej Brzezince) Sonderkommando zostało przeniesione na teren nowego obozu. Podczas pracy przy zagładzie było złożone prawie wyłącznie z !!!!!!!!ŻYDÓW!!!!!!!!.

   „Mianem tym określano też specjalne jednostki „policyjne” tworzone niejednokrotnie przez same żydowskie administracje gett tworzonych przez Niemców, złożone z ich więźniów, np. w Łodzi czy Warszawie. Znienawidzone przez ich więźniów, brały m.in. udział – mniej lub bardziej dobrowolnie – w różnego rodzaju akcjach wywożenia ich do miejsc zagłady.”

   Mógłby też zacytować znaną żydowską filozof Hannah Arendt: „Kolaboranci wśród Polaków rekrutowali się z marginesu społecznego, mętów, natomiast wśród Żydów na kolaborację poszły żydowskie elity”.
   O współpracy elit z Niemcami piszą również żydowscy historycy, jak choćby Tom Segev.

   mógłby też np zapytać czemu 150tyś żydków służyło w wermachcie… mógłby, no ale nie zapyta.

   od RacimiR: Wystarczyło, że powiedział, że Żydzi też zabijali i donosili, a wybuchła gównoburza na pół świata. Jeżeli nadal nas będa atakować, to trzeba będzie zacząć mówić o Judenratach, policji w getcie, Salomonie Morelu i innych gagatkach.

 8. „To też jest dowód że ateizm powoduje brak sensu i celu życia ludzi. ”

  Bardzo trafna uwaga. Poszukawanie sensu i celu życia jest fundamentem konstrukcji homo sapiens. I religia zapewne jest konsekwencja tego zakodowanego w nas dążenia.

 9. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-strzelanina-w-kosciele-cztery-osoby-nie-zyja/dhxf6je
  W Rosji, na terenie Dagestanu doszło prawdopodobnie do zamachu na kościół. Nieznany sprawca (można się domyślić że wcześniej modlił się w kierunku Mekki) zaczął strzelać do ludzi wychodzących z kościoła. 4 osoby zginęły.
  Dagestan to region położony na terenie północnego Kaukaza, muzułmanie tam stanowią większość. Jeszcze kilka lat temu toczyła się tam wojna (wbrew nazwie wojna toczyła się nie tylko w Czeczenii ale de facto na całym Kaukazie północnym; a echa wojny można było odczuwać nawet w Moskwie czy Petersburgu bo tam też często dochodziło do zamachów)
  PS: Sory że link do Onetu ale informacja jest sprzed chwili, na innych portalach jeszcze nie ma, a Onet jest jak widać najszybszy.

 10. „jakim cudem powstały stworzenia tak same z siebie”
  Jak to się zaczęło faktycznie nie wiadomo. W opowiadaniu Lema rakieta kosmiczna ląduje na Ziemie dawno, dawno temu, żeby pilot mógł się odlać i z tych bakteryjek rozwija się życie. Mogło tak być.

  „oraz dlaczego praludzie ewoluowali.”
  To akurat ewolucja bardzo ładnie wyjaśnia. I wśród naukowców nie ma żadnych wątpliwości. A pomysły Darwina zostały pożenione z genetyką Mendla w tzw. neodarwinizm.

 11. Widziałem na Polsacie ten wywiad Morawieckiego. Wg mnie to tylko pokazuje że media są sprzedajne i kontrolowane. Albo inaczej że media to taki sam biznes jak inny i nie mają nic wspólnego z informowaniem czy też misją.

  Na sali jakiś podstawiony gościu epatował swoją matkę która zdecydowała nigdy więcej nie powiedzieć słowa po polsku, a na końcu zawiesił aktorsko głos: „i za to będę ukarany?” Połowa sali zaczęła bić brawo jak w talk show.

  Morawiecki powiedział proste zdanie „Żydzi mordowali, Polacy mordowali, Niemcy mordowali” i wystarczyło. Gdyby tego nie powiedział to jakieś inne jego słowa stanowiłyby podstawę gównoburzy.

  od RacimiR: Prawdopodobnie gościu kłamał z tą matką, a każde zapytanie na twitterze honoruje soczystym banem. Tylko czekać aż napisze, że czuje się tak osaczony przez polaków, jak jego matka podczas wojny 😉 To tylko pokazuje, jak zakłamani są Żydzi, skoro nie umieli podstawić ani jednej wiarygodnej osoby, tylko musieli posunąć się do chamskiego kłamstwa.
  Chcieli trupów z szafy to mają. Żydzi kolaborowali z nazistami i taka jest prawda.

  1. Ja już dawno stwierdziłem że media głównego nurtu albo jak inni piszą głównego ścieku nie mają z żadną misją nic wspólnego,chyba że ich misją ma być ogłupianie ludzi, takich zwykłych śmiertelników jak ja,albo przekonanie do „jedynie słusznych poglądów” to się zgadzam – tak to może być ich „misja”.Te media nie informują bo nie mają informować -żeby ludzie nie przejrzeli czasem na oczy(co nie daj Boże), tylko prowadzą mniej lub bardziej toporną propagandę i pranie mózgu,kompletnie zniechęcają ludzi do myślenia podając gotowe prawdy „do wierzenia” i wybiórczo podawać tematy .Mam tu na myśli także tzw.publiczną telewizję i radio.Ja od jakiegoś czasu nie czerpię żadnej wiedzy o Polsce i świecie z tych mediów bo nic bym kompletnie nie wiedział,staram się pozyskiwać to z innych różnych źródeł w necie i używać własnego rozumu.

   od RacimiR: Ja mam tak samo, gdy włączam telewizor to tylko po to, żeby poznać nowe metody uprawiania propagandy. Dobrze, że jest internet, bo inaczej bylibyśmy już całkowicie ogłupieni.

 12. http://www.bbc.com/news/world-europe-43102226

  Gównoburza Morawieckiego na BBC wygląda dla Polski nieźle. Oczywiście jest info na front page, ale drobnym druczkiem i całkiem wyważone. Przede wszystkim żadnego pierdolenia a’la Gross. Racje nasze, Żydów, rzut historyczny, pełny cytat wypowiedzi, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.

  „Właśnie Polacy są najczęściej honorowani przez Izrael.”

  More Poles have been honoured by Israel for saving the lives of Jews during the war than any other nation.

  „Ale niektórym zdażało się donosić”

  However, historians say others were complicit by acts such as informing on Jews in hiding for rewards,

 13. https://www.salon24.pl/newsroom/845981,mocne-oswiadczenie-organizacji-zydowskich-nie-czujemy-sie-w-polsce-bezpiecznie

  Zydy nie ustaja w permanentnej nagonce przeciw polakom, akurat w tym konkretnym przypadku ponoc nienawiść wylewa sie w mediach (natomiast nic nie pisza o fizycznych czy slownych przypadkach w swiecie realnym).
  Oczywiscie sami swoich zachowaniem prowokuja do tej niby nienawisci ostatnimi wydarzeniami.
  Kazdy normalny czlowiek w tej sytuacji by im powiedzial 'jak wam zle to won do izraela, ewentualnie zachodniej europy’.

  Niemcy uciekajac przed Krasnyja Armia nie zdążyli wysadzic w powietrze auschwitZ (jak inne obozy w polsce), a nasze komuchy w latach 50tych przetrzymywaly tam więźniów politycznych.
  Ciekawe tez ze na odbudowe warszawy tego obozu nie rozebrali jak inne budynki na slasku.
  Moze gdyby teren tego auschitz bylby teraz jakims lasem i zydzi by nie przyjezdzali walka z haslem 'polskie obozy’ przebiegalaby efektywniej, wszak gdzie sa te obozy, przeciez tu jest las i od zawsze byl.

  od RacimiR: Nie wiem, jaki cel mają takie oświadczenia, ale efekt jest odwrotny do zamierzonego. Skoro nie czują się bezpiecznie to allija czeka, nawet jakąś kasę za to dostaną od Izraela. Niech wezmą ze sobą celebrytów i lewaków, którzy w kółko pieprzą o faszyzmie i o wyjeździe zagranicznym.

 14. https://wiadomosci.wp.pl/ksiaz-mial-kilkakrotnie-zgwalcic-nastolatke-kara-kuriozalna-6222412805060737a
  Niestety m.in przez takie sytuacje jak pedofilia, Kościół Katolicki traci wiernych. Najgorsze jest to że biskupi zamiast poważnie zająć się oskarżeniami o pedofilię wolą tuszować sprawę pod dywan, ewentualnie w najbardziej kontrowersyjnych sytuacjach przenieść takiego księdza do innej parafii. Uważam że nie powinno być żadnej taryfy ulgowej dla księży-pedofilii.
  PS: Statystyki mówią że wśród księży w polskim kościele tylko 2% ma skłonności pedofilskie, ale przestępstwa pedofilii w KK są bardzo mocno nagłaśniane przez media, głównie ze względu na to że sprawa wywołuje bardzo dużo emocji, ale również dlatego bo media typu TVN i GW wykorzystuje to do ataku na cały kościół i chrześcijaństwo.

  od RacimiR: Też mnie to denerwuje, tak samo jak przepych i pieniądze u niektórych duchownych.

  1. @kuba9131
   Od kiedy nie udowodnione oświadczenie nastolatki o usiłowanie gwałtu jest traktowane na równi z pedofilia?
   Czy już można byle głównem rzucać bo ta druga strona zawsze słabo się broni przed zarzutami czy jest już wyrok sadawy stwierdzając zaistniały fakt?

  2. Mnie dużo daje do myślenia to co mówi o duchownych Ks.Isakowicz -Zalewski,w swoim czasie słuchałem wypowiedzi W.Sumlińskiego o biskupach KK, Ks.Międlara.Niestety przykład jak najgorszy i „rozkazy” idą z samej góry.Jest i homo-lobby i dlatego wszystko zamiata się pod dywan ale to jak najgorsza taktyka i już przynosi straszne efekty a będzie jeszcze gorzej.Obecnie najbardziej czczonym świętym wśród księży katolickich jest św.Spokój.I mnie także to mocno osłabia i napawa obawą czym to się skończy.

   od RacimiR: Międlar powiedział prawdę i go usunęli, na dokładkę przegrał proces z Schuering-Wielgus za nazwanie aborcji zabójstwem. Co innego ksiądz Sowa- chwilowo jest w cieniu po aferze taśmowej, ale pewnie wkrótce znów będzie się mądrzył w TVN.

 15. @kuba9131
  Co was obchodzą bogactwa kościoła? Czy daliście coś na kościół kiedyś?
  Domyślam się że większość ma komputer telewizor i mieszka w domu w którym są meble a nie patyki pozabijane w szafki i półki. No jak możecie tak żyć w luksusowych warunkach z ciepłą wodą w kranie korzystać z prądu zamiast świeczek?
  Nic by to u was nie zmieniło a moglibyście dać pieniądze na domy dziecka i bezdomnych ludzi.

  od RacimiR: Chyba wszyscy dali, kościół finansowany jest głównie z naszych podatków. Ja na tacę też dawałem mnóstwo razy. W zamian mamy apele o sprowadzanie nachodźców i antypolskich księży, brylujących w TVN24.

  1. @Racimir
   W wielu miejscowościach mieszkańcy za własne pieniądze i własnym wysiłkiem budowali Kościół . Pieniądze z podatków o których mówisz to są pieniądze z których państwo współfinansuje szkoły katolickie, kościelne zabytki sakralne oraz uposażenie katechetów szkolnych w sumie ok. 2 mld zł rocznie .
   Natomiast z „ofiar ludzkich na tacę” to ponad 6 mld zł które idzie na opłaty woda prąd ogrzewanie i abonament za ochrona często zabytkowych kościołów .
   Im kościół bardziej zabytkowy tym koszty są większe w tym ubezpieczenie .
   Dlatego największy ciężar opłat spada na parafian a nie podatników .
   Odnośnie celebrytów – księży którzy udzielają sie w TV . Jaki jest to procent całego ogółu wszystkich księży i zakonników w Polsce ?
   Czy jest to może 10 % a moze 20 % ?
   W Polsce jest obecnie ponad 28 tysięcy księży zakonnych i diecezjalnych oraz 23 tysiące zakonnic . Czy zatem mamy do czynienia z plagą księży którzy walą do TVN drzwiami i oknami ?

   od RacimiR: „Taca” to jest jakieś 20% budżetu kościoła, przynajmniej w mojej parafii. Reszta to rząd, samorządy, biznesy na uprzywilejowanych warunkach.
   Co do celebrytów- są oni swego rodzaju elitą kleru. Ja wiem, że większość księży to porządni ludzie, ale oni są niewidoczni dla masowego odbiorcy. Ich ciężka praca jest niweczona przez jednego Sowę. Dlaczego kościół zezwala księżom na taką samowolę medialną? Międlara bardzo szybko uciszyli, ale wobec księży lewaków nie stosują żadnych reprymend… Jeżeli tak dalej będzie, to kościoły będą świeciły pustkami, jak w Niemczech, a tego bym nie chciał.

   1. @Racimir
    Ile jest takich bogatych parafii jak twoja gdzie sponsorzy dokładają 80% kasy na budżet parafii ?
    W Polsce jest bieda nic dziwnego że wszędzie na wsiach wszyscy wolą pomagać ale bezgotówkowo , jeden przyniesie worek cementu drugi da swoją pracę trzeci kupi deski .
    Proboszcz jak ma biedną rodzinę to na rowerze zasuwa do umierających . W szpitalu płaca max 500 zł takiemu księdzu .
    Wielu ludzi jednak by nie wybrałoby takiej ścieżki zycia .
    Co do celebrytów ksiezy nie ma na takich bata ponieważ inaczej się zachowują w świetle jupiterów a inaczej w prywatnym życiu . Szajba im odbija wiec dla ich dobra powinni być trzymani z dala od dużych miast .

    od RacimiR: Taca wszędzie to mniejsza cześć budżetu. Parafie mają duże zyski, np. z pogrzebów, ślubów, komunii, cmentarzy parafialnych. Ja ostatnio za pogrzeb dałem księdzu 400zł (moje niemal tygodniowe zarobki), gdzie poświęcił on 1.5 godziny, potem osobno za cmentarz drugie tyle. Są kolędy, księża uczą katechezy w szkołach, kler ma potężne ułatwienia fiskalne, które wykorzystują. Dostają też niemały hajs od samorządów- gmin i starostw, urzędów miast.
    Są biedne parafie i do nich nie mam zastrzeżeń, natomiast kuje mnie w oczy przepych i bogactwo biskupów i episkopatu, a najbardziej księża-celebryci z TVN, którzy robią co chcą, działając na szkodę kościoła i nikt im krzywdy nie robi.
    Na wsiach też parafie mają stosunkowo mało wiernych, więc nie ma się co dziwić, że biedują. W dużych miastach jeden kościół przypada na około 15.000 mieszkańców, a na wsiach to pewnie będzie z 10 razy mniej- w przeciętnej 5000-nej gminie są 3-4 kościoły, więc konkurencja o „klienta” spora. Potem na zwykłych mszach są pustki (nie licząc dni świątecznych). Praktycznie każda wieś powyżej 500 osób ma własny kościół. To tak, jakby szpital otworzyć w każdej większej wsi- też byłaby bida z nędzą.

    1. @Racimir
     Ja byłem na pogrzebie ateisty w Warszawie gdzie koszt ceremonii w rycie humanistycznym to kwota 1000 zł. Dodam że kwatera na cmentarzu na okres 25 lat to koszt 25 tys. Przypuszczam że w pozostałych dużych miastach ceny są podobne. Czy zatem proboszcz ma robić za frajera i sponsorować rodzinę osób które nawet na pasterke nie pójdą do kościoła?
     W rzeczywistości nie jest powiedziane że każdy musi płacić ci którzy się udzielają i dają swoją pracę nie płacą.

     od RacimiR: To kto wziął te 1000zł?
     Za frajera robię ja, zarabiając 12zł/h i płacąc potem proboszczowi 250 zł/h. Ja nie mam czasu nawet się wyspać, to miałbym się jeszcze w kościele udzielać? Może księdzu Sowie mercedesa umyć i nawoskować?
     Usługi kościelne są bardzo drogie i tyle, gadanie o „sponsorowaniu” przez księży to tak, jak gadka Bieńkowskiej o pracy za 6000 zł.

     1. Ręce opadają! Ponad dwa miliardy rocznie na katechetów,kapelanów i inne wydatki na kler to nic. No pewnie,jesteśmy tak bogatym krajem, że nie mamy na co pieniędzy wydawać. Szpitale niedofinansowane że aż strach się tam leczyć, rodzice chorych na rzadkie choroby dzieci muszą błagać organizacje charytatywne i organizować rożne zbiórki pieniędzy żeby móc leczyć za granicą bo nasz nfz ma to w dupie i nie chce płacić , w szkołach dzieci muszą chodzić na zmiany bo nie buduje się nowych.Na wszystko brak ale na i tak bogaty kler zawsze się znajdzie. I to jest tylko i wyłącznie nasza wina a zwłaszcza ludzi pokroju powyższego komentatora,który to na każdym kroku stara się usprawiedliwiać zapędy kościoła. Za moich szkolnych lat religia się odbywała w salkach katechetycznych za darmo jedną godzinę w tygodniu. Nie było żadnych pseudo katechetów po kilku miesięcznych”szkoleniach” żeby później kasę ciągnąć za dwie godziny religii. Pochodzę z woj. podlaskiego z małego miasteczka gdzie „wszyscy wszystko wiedzą o sobie” i mogłabym książkę napisać o różnych przekrętach i o tym jak się zachowują co niektórzy „umoralniacze” .Tak wiem że nie można wszystkich wrzucać do jednego worka,ale niestety tu się nie zgodzę że to ta zła mniejszość. Mniejszością są niestety ci z powołania. Liczba wiernych uczęszczających do kościoła spada cały czas i to są dane samego kościoła. Stare pokolenia wymierają, a młodych niestety swoją butą,arogancją,chciwością nie przyciągną. Ostatnio nawet wzburzony Witold Gadowski wspominał że Nycz ma plany na budowę jakiegoś biurowca w centrum Warszawy. Nie chce mi się nawet tego komentować.

     2. @Racimir
      Tysiaka zabrał urzędnik miejski . Ale nie wspomniałem o kosztach związanych z kremacją .
      Ciekawe że na wiejskich cmentarzach są groby szlachty i chłopów obok siebie sprzed 100 lat . A tu bach 25 lat i kwatera z urnami przepada jak nie zapłacisz .
      No tak co z takim księdzem Sową zrobić może na misję do Arabii saudyjskiej ?
      Oczywiście mogę się z twoimi racjami zgodzić o ile deklarujesz że wypisujesz się kościoła katolickiego .
      Jak jesteś poza KK to nie twoja sprawa te koszty ciebie już nie dotyczą .
      Jeśli jesteś w KK to staraj się wpływać aktywnie na tą rzeczywistość .
      Ja wolę gdy w KK jest więcej realnych katolików gdyż wówczas takie sytuacje jak z ks Sową byłyby błyskawicznie rozwiązywane – dostałby kopa w dupę i więcej by nie narażał wizerunku kościoła katolickiego.

      od RacimiR: Normalnie też płacisz z 6000 dla firmy pogrzebowej (głównie za kremację zwłok), do tego realnie trzeba dołożyć z 5000 z własnej kieszeni na księdza, cmentarz, stypę i inne formalności, a zasiłek od państwa (zmniejszony przez PO) to bodajże 4000, czyli nawet nie połowa kosztów pogrzebu.
      Co z księdzem Sową? Z Międlarem sobie bardzo szybko poradzili (choć powinni byli zwrócić uwagę na jego ostrzeżenia, bo racja jest po jego stronie i chciał swą nieudaną misją zatrzymać odpływ wiernych z KK), Sowa widocznie im nie przeszkadza, albo ma w zanadrzu jakieś haki na kościelną wierchuszkę (pewnie jedno i drugie). Szczęśliwie dał się nagrać u innego Sowy i sam TVN go schował, ale godny następca znalazł się od razu (Gużyński- kolejny celebryta i antypolak z TVN i portalu Lisa).
      Jestem ochrzczony, figuruję w spisie parafian, więc jestem w KK, ale przestałem chodzić co tydzień na mszę, odkąd kościół stał się orędownikiem sprowadzania nachodźców.
      Jest taka rymowanka:
      Aniele Boży, stróżu mój,
      Ty zawsze przy mnie stój.
      Rano, wieczór, we dnie, w nocy
      Bądź mi zawsze ku pomocy,
      Strzeż duszy, ciała mego,
      zaprowadź mnie do żywota wiecznego.
      Obecnie kościół nie dość, ze nie strzeże nas przed zagrożeniem, to w dodatku chce Polskę i inne kraje wpakować na krwawą, marksistowsko-islamską minę (do tego była potrzebna sprawnie przeprowadzona wymiana papieża). Pomijam już historie typu Lilianne Ploumen. Nawet taki katolicki „beton” jak Terlikowski już nie umie tego zdzierżyć, a co dopiero zwykły zjadacz chleba.
      Najbardziej mi szkoda tych zwykłych, porządnych księży, bo cała ich ciężka praca jest marnowana przez wyżej postawionych kolegów po fachu. Bardzo cenię kościół za wynajmowanie salek przy-parafialnych dla klubów AA i podobnych grup uzależnieniowych, bo robią to praktycznie po kosztach, albo nawet dopłacają (stówa za miesiąc za dużą salę, gdzie czajnik elektryczny pracuje cały czas), ale takie pozytywne rzeczy giną w cieniu czarnych kart kościoła.
      Obecny kościół nie ma siły przyciągania- starsi ludzie chodzą z przyzwyczajenia i „jak trwoga to to Boga”, ale młodych mało. Jeżeli nic się nie zmieni (a sprawa Międlara pokazała, że nie), to połowa ludzi przestanie chodzić (tak jak ja), a druga połowa przerzuci się na ryt Trydencki czy innych Chojeckich, a wówczas populistyczni politycy dowolnej opcji zmniejszą Kościołowi apanaże (na jego własne życzenie), ku uciesze większej części społeczeństwa.
      KK jest instytucją z gatunku „too big to fail”, ale metodą małych kroczków jest w coraz większym kryzysie, który rozpoczął się dobre 20 lat temu. Kwestią czasu jest zdobycie Watykanu przez dżihadystów, poleje się wtedy dużo krwi, a mordowani klerycy przed śmiercią jeszcze zdążą przeprosić oprawców za krucjaty…
      Co najgorsze- kościół nie chce pomocy, nie ma woli samonaprawy, jedyne czego chcą to pieniądze i żadnej krytyki (coś jak Owsiak), a tam przydałby się syndyk masy upadłośiowej, albo chociaż zarządzania kryzysem. Jest taka stara piosenka Kobranocki „Daj na tacę” – niestety aktualniejsza, niż kiedykolwiek.

     3. Z podstawowki/LO wywalilbym tą religie raz na zawsze (w podstawowce mialem 2h/tydzien, a w LO 1-2h/tydzien) – dlaczego? Otoz to 2h za dużo na naukę bajek, jak ktos jest baardzo religijny moze sobie w domu biblie poczytac, zreszta 1h mszy mi calkowicie wystarczy w niedziele.
      W USA nie ma religi, nauk przedmalzenskich i ludzie zyja i biorą sluby.
      Analogicznie wywalibym 1h tzn. godziny wychowawczej, zajecia WF (no moze bym zostawil 1h w tygodniu) gdzie jak glupi latalo sie za pilka, oraz wywalilbym 2gi jezyk obcy (z wyjatkiem profilu humanist).
      Program nauczania w polsce jest przeladowany nauka bzdur, a to co jest przydatne w zyciu (podstawy prawa, ekonomii, lecznictwa i zdrowia czlowieka, ruchu drogowego…) nie ma.
      Dobrze ze wprowadzili zajecia komputerowe w ostatnich kilku latach.
      Zawod nauczyciela glupi a ucznia jeszcze glupszy.

      od RacimiR: System nauczania w Polsce to temat rzeka. Podstawówka jeszcze OK, bo dzieci zazwyczaj jeszcze nie wiedzą co chcą robić w życiu, więc profilaktycznie niech się uczą wszystkiego po trochu, ale dalsze etapy nauczania powinny być bardziej zdecentralizowane i wyspecjalizowane. Mnie najbardziej wkurzało, że poziom był dostosowywany do największego głąba z całej klasy, nauczyciel nie szedł dalej z materiałem, zanim wszyscy nie zrozumieli. Na początku szkoły powinny być robione testy na IQ i na tej podstawie tworzone klasy- jedna dla półgłówków, jedna dla średnich i jedna dla geniuszy- w każdej inny program nauczania. Obecnie towarzystwo jest przemieszane i 2/3 klasy nudzi się na lekcjach, a 1/3 (nad którą skupia się nauczyciel) dalej nie wie o co chodzi. Pocieszenie jest takie, że w innych krajach jest chyba jeszcze gorzej, wykładane są jakieś dżendery i inne lewackie ciulstwa.

     4. @Racimir
      Polowa ludzi nie będzie chodzić do kościoła?
      Nikt po nich nie będzie płakał żaden pożytek z takich papierowych katolików. Widzisz to nie kościół katolicki się zmienił. To ludzie się zmieniają maja za dużo rozrywek pisanie bloga, gapienie się w telewizor i komputer a potem szkoła i praca. Nie mają zwyczajnie czasu na poszukiwanie istoty Boga. Wynika to z prostej przyczyny żeby ludzie zaczęli dbać o o życie duchowe muszę wcześniej zaspokoić potrzeby materialne. A tych potrzeb nigdy nie zaspokoją osoby infantylizowane. W zdziecinnialych społeczeństwach nie da się zaspokoić potrzeb materialnych gdy generowane są wciąż nowe.
      Tak więc to co jest potrzebne kościołowi to mniej dzieciuchow dużych dzieciaków którzy się obrażają i wierzgaja nogami. Ksiądz Miedlar podjął decyzję o opuszczeniu. Nikt go nie wywalal jak znudzona zabawkę. Prawdziwy ksiądz i zakonnik to taki którego nie da się obrazić którego nie da się złamać dlatego niemieckie BND zamordowało księdza Popiełuszke. I idę o zakład że takich prawdziwych księży jest więcej. Ciebie Racimir podobnie jak Sowie kościół nie ekskomunikuje. Ponieważ każdy człowiek ma szansę do poprawy. Chociaż wolałbym żebyś sam się wypisał i więcej nie marudzil.

      od RacimniR: Międlara planowali zamknąć w piwnicy z zakazem kontaktu z ludźmi (prócz przełożonych z KK), odciąć internet i telefon, więc nie zdzierżył i odszedł. Czemu z Sową tak nie zrobią? Popiełuszki nie zamordował kościół, tylko ubecja. Właśnie dlatego, że nie dał sobie zakneblować ust, a na pewno miał „oferty” takie jak Międlar, czyli „gęba na kłódkę, to damy ci spokój”.
      Kościołowi potrzebne są pieniądze i jak najwyższa liczba wiernych, nawet tych papierowych, reszta to mrzonki. Skoro chodzi o „jakość” a nie „ilość”, to skończy się jak w Niemczech- polikwidowane kościoły, a na resztach istniejących jest 10 osób na mszy, ale za to wszyscy z nich są poszukujący istoty Boga.

  2. @adamos
   Chodzi mi o to że księża dużo zarabiają, taki proboszcz zarabia nawet 5000 złotych; często księża jeżdżą mercedesami, a biskupi to wręcz żyją w pałacach (potocznie się na to mówi: pałac biskupi).
   Oczywiście nie wszyscy, bo są też księża którzy są dla Boga, może jest ich nawet większość; jednakże nie zmienia to faktu że te bogactwo części kleru nie przyciąga wiernych do kościoła.

   1. @kuba9131
    też słyszałem że ksiądz miał zarabiać tyle co lekarz na oddziale . I po weryfikacji co się okazało że ksiądz oczywiście dostaje w szpitalu pieniądze ale 500 zł .
    Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie księdza aby jechał bryczką z posługą do umierającego na wsi . Dzisiaj wszyscy na wsi mają samochody .

 16. https://www.tvp.info/36027979/mariusz-blaszczak-wojsko-polskie-bedzie-szkolilo-wojsko-irackie-w-ramach-nato
  Polacy mają wysłać wojsko do Iraku po to by szkolić siły irackie, oczywiście na ,,prośbę” USA. Jak widać cały czas robimy loda Amerykanom. Wysłanie polskich wojsk, pomimo że nie po to aby walczyć ale po to żeby tylko szkolić i tak może spowodować że polscy żołnierze mogą tam ginąć bo mogą być celem zamachów terrorystycznych.

  1. Wolałem jak Błaszczak był w MSW, a ministrem wojny był Macierewicz.

   od RacimiR: Ja też. Nie przepadam za Brudzińskim, który ma jakąś obsesję na punkcie ścigania faszystów i zarazem pełną tolerancję dla komunizmu.
   Jak to mówił Ziemkiewicz- aby pozbyć się faszyzmu, wystarczy wyłączyć TVN.

 17. @Racimir
  „Międlara planowali zamknąć w piwnicy z zakazem kontaktu z ludźmi (prócz przełożonych z KK), odciąć internet i telefon, więc nie zdzierżył i odszedł.”
  Sugerujesz absurdalny powód odejścia J. Miedlara z powodu bana na internet . Jest to bardzo niewiarygodne ileż można siedzieć w internecie ? . Generalnie księża powinni udzielać sie w kościele . To właśnie rozpraszanie aktywności wszędzie tylko nie w kościele jest powodem że nie ma księży na zachodzie aby poprowadzić msze lub wyspowiadać wiernych .
  „Popiełuszki nie zamordował kościół, tylko ubecja. Właśnie dlatego, że nie dał sobie zakneblować ust, a na pewno miał „oferty” takie jak Międlar, czyli „gęba na kłódkę, to damy ci spokój”.”
  Trochę jest na opak u ciebie z wiedzą hiostoryczną gdyż Piotrowski zabójca Popiełuszki zamordowął tego ksiedza na zamówienie BND .
  BND to niemiecki wywiad jedna z akcji tego niemeickiego wywiadu było propagowanie terminu „polskie obozy koncentracyjne ” .
  W żadnej wypowiedzi Popiełuszki nie znajdziesz żadnego fragmentu który byłby niezgodny z linią ówczesnego episkopatu . Wszystko co mówił pobudzało do myślenia najwiekszych leni . Jestem pewien że dzisiaj ksią z takiego formatu zmusiłby przeros.nietych dzieciaków do mysłenia .
  Dlaczego Popiełuszko był taki niebezpieczny ? dla BND która miała wyłącznosć w PRL na werbowanie swoich agentów w PZPR , UB , i Milicji . Nawet UB nie miała prawa werbowąc agentów w PZPR .
  Popiełuszko mówił „jako synowie Boga nie możemy być niewolnikami ”
  Założę się że te słowa sa najbardziej ocenzurowane w całej UE i nawet w Polsce i nie wiele osób wie o czym mówił Popiełuszko .

  od RacimiR: Szydzisz z Międlara… Chcieli go zamknąć w izolatce, bo powiedział prawdę. Piszesz o udzielaniu się w kościele, ale Międlar dostał zakaz udzielania się w kościele (poza pracami porządkowymi z dala od wiernych).
  Gdyby na zachodzie byli wierni, to księża by się też znaleźli. Byłem na mszy w Niemczech- 10 osób (w tym ja z 2 znajomymi), średnia wieku pozostałej siódemki – 70 lat.
  Nie wiadomo kto zlecił zabicie Popiełuszki, ale porwali i zamordowali go SBcy. Jako kapelan opozycji (tej prawdziwej, a nie michnikowej) był groźny dla całego ustroju. Niemcy mieli dużo mniejszy interes w uciszeniu go, niż PZPR.
  Nieprzypadkowo porównałem Międlara do Popiełuszki, choć ten drugi skończył dużo gorzej, ale też miał większy posłuch i był groźny dla całego ustroju moskiewskiego.

  1. @Racimir
   Jacek Miedlar sam to potwierdził i napisął oświadczenie ze to była jego decyzja . Nie wiem po co ten zarzut że chcieli go zamknąć w izolatce jeśli sam J. Miedlar temu zaprzecza .
   W Niemczech kościoły opustoszały ale jednocześnie wzrosła liczba konwersji Niemców na islam . Ciekawy paradoks gdy miejsce zjudaizowanego protestantyzmu zajmuje radykalny w swoich postulatach islam .
   SB była tak skorumpowana w latach 80 że wszystkie służby wywiadowcze robiły co chciały w Polsce . Natomiast są twarde dowody , oświadczenia i dokumenty ze takich przywilei jak STAS ( w rzeczywistości BND ) .
   Np służba wywiadowcza STASI miała większe uprawnienia na terenie Polski niż polski departament I MSW . STASI mogło rekrutować członków PZPR , wojskowych oficerów LWP , zomowców oraz nawet oficerów MSW .
   W każdym razie ostatnio udowodniono że polski MSW oraz Kiszczakowi nie opłacało się zabijać księdza Popiełuszki .
   Może to co prawda znaczyć że ślady zostały dobrze zatarte i celowo podejrzenie jest kierowane na KGB albo STASI . Jednak równie dobrze PRL-wskie słuzby mogłyby próbować zmusić księdza do milczenia internowaniem , uwięzieniem dyskredytowaniem jak było w przypadku Prymasa Wyszyńskiego itp .
   A tu od razu porwanie i zabójstwo poprzedzone torturami . Nie był to tylko jeden przypadek mordu na duchownym .
   Nie było to ostatni mord osoby duchownej .
   Tu chodziło o sprowokowanie niepokojów społecznych które rzeczywiście musiały być w jakimś celu .

   od RacimiR: Międlar miał ultimatum- albo izolatka, albo suspensa i wypad z kościoła. Sam o tym mówił. Niemieckie kościoły były puste już w latach 90-tych (sam widziałem), teraz pewnie jest jeszcze gorzej.
   Oficjalnie zabójcą Popiełuszki są służby PRLowskie. Cały trop zagraniczny to jakieś rewelacje, ocierające się o teorie spiskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top