Kontrrasizm

muzulmanieCzasy się zmieniają, rozwój technologiczny i społeczny wymusza nieustanne tworzenie nowych słów, które nadążałyby za pędzącym czasem. Jest to główny fundament słowotwórstwa. Najczęściej nowe słowa powstają dla zwykłej oszczędności czasu. Zamiast ciągle powtarzać formułkę „Cyfrowa Maszyna Licząca” ktoś mądry nazwał ją po prostu Komputer. Zamiast trzech słów mamy jedno. Podobne przykłady można mnożyć. Np. definicje i interpretacje słowa „gender” zajmują setki grubych książek.

W ostatnich kilkunastu latach na świecie wyrosło zjawisko, o którym jeszcze 100 lat temu nikt nie miał zielonego pojęcia. Zjawisko to rozwija się w błyskawicznym tempie, ale do dzisiejszego dnia nie zostało zdefiniowane. Spróbuję więc zrobić to ja. Słowo, które mam na myśli to Kontrrasizm.


DEFINICJA:

Kontrrasizm– Zespół zachowań człowieka, nabytych w wyniku bezpośredniej reakcji na działania przedstawiciela (lub grupy przedstawicieli) odmiennej rasy ludzkiej, narodu lub religii.


INTERPRETACJA:

Kontrrasizm to skomplikowany zespół (większej ilości) zachowań (postaw), które zostaną w przyszłości dokładnie zbadane przez psychologów, socjologów, politologów i filozofów.

Kontrrasizm nie jest cechą, ani określeniem pejoratywnym.

Kontrrasizm nigdy nie jest cechą wrodzoną, lecz zawsze jest cechą nabytą. Nikt nie urodził się kontrrasistą, lecz zawsze został do tego sprowokowany (przez przedstawiciela innej rasy, narodu lub religii). Zawsze kontrrasizm jest efektem reakcji, najczęściej na jakieś przykre zdarzenie.

Kontrrasizm rodzi się w człowieku po (nigdy przed) zaobserwowaniu działań przedstawiciela innej rasy ludzkiej, narodu lub religii. Najczęściej wynika on z kontaktu osobistego, ale może wystąpić także po kontakcie innymi kanałami komunikacji (internet, telefon, telewizja, prasa itp.)

Kontrrasizm jest zjawiskiem, które z czasem będzie coraz bardziej się rozwijało. Naturalne miejsca występowania kontrrasizmu to kraje ze społeczeństwem „multi-kulti”, gdyż tam współistnienie wielu ludzkich ras, narodów i religii jest najbardziej rozwinięte.

Kontrrasizm najczęściej jest związany z empatią, polityczną poprawnością oraz instynktem samozachowawczym.


KILKA PRZYKŁADÓW KONTRRASIZMU:

fot: screen youtube /itv
fot: screen youtube /itv

1. Zamordowanie brytyjskiego żołnierza przez dwóch ciemnoskórych muzułmanów na ulicach Londynu, przy pomocy maczety. Sprawa była bardzo głośna, zdjęcia tej zbrodni obiegły cały świat. Z pewnością wiele osób, którym dotychczas ciemnoskórzy muzułmanie byli obojętni- stało się kontrrasistami- na widok zbrodniarza z zakrwawionymi rękami, który tłumaczył, że musiał tak zrobić w imię Allaha.

2. Sprawa Simona Mola. Był to czarnoskóry oszust, który wykorzystując zaufanie innych osób stał się w Polsce celebrytą. Simon, mając duży dar przekonywania, został wyniesiony na piedestały przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Otrzymał bezinteresowną i bezzwrotną pomoc od wielu ludzi oraz instytucji. Został „Antyfaszystą roku 2003”, o czym informowały wszystkie największe media informacyjne. W trybie przyspieszonym wydawano tomiki jego „Poezji”. Brał udział w akcji „Wykopmy rasizm ze stadionów”. Do tego momentu był lubiany i szanowany, lecz w 2006 roku ujawniono skandal, związany z zarażeniem przez Simona wirusem HIV dużej liczby polskich kobiet. Skandal tez z pewnością sprowokował u wielu ludzi (np. jego ofiar) liczne znamiona kontrrasizmu.

3. Holokaust w Auschwitz-Birkenau. Tutaj chyba nie trzeba wyjaśniać. Ofiary Holokaustu i ich rodziny (Polacy, ale też np. Żydzi), a nawet niektóre osoby całkowicie niezwiązane z tematem- do dzisiejszego dnia przejawiają kontrrasizm w stosunku do Niemców.

4. Apartheid w RPA. Społeczność ciemnoskóra, wiele lat gnębiona i dyskryminowana w RPA, po rewolucji społecznej, dokonanej przez Nelsona Mandelę- nabrała zaawansowanych cech kontrrasistowskich. Skutkuje to przykrymi konsekwencjami wobec białych mieszkańców RPA, którzy obecnie nie mogą czuć się tam bezpiecznie i uciekają w popłochu w inne części świata.

5. Ostatnie bombardowania Strefy Gazy przez Izrael wywołują bardzo silne postawy kontrrasistowskie wobec Żydów, zarówno w samej Strefie Gazy, jak i wśród całej społeczności islamskiej, która urządza regularne, antysemickie demonstracje pod ambasadami Izraela w większości krajów świata.

6. Blokowanie ulic przez modlących się muzułmanów. Ma to miejsce w większości dużych miast Europy Zachodniej, zwłaszcza podczas Ramadanu. Muzułmanie wtedy rozkładają swoje dywaniki w centrach miast, uniemożliwiając poprawne funkcjonowanie całych kwartałów ulic. Osoby, które w efekcie zmuszone są np. do stania w długich korkach ulicznych z pewnością wykażą postawę kontrrasistowską wobec muzułmanów, dzięki którym spóźnią się do pracy lub na spotkanie.

7. Ostatnia „moda” wśród ciemnoskórej młodzieży w USA, nazywana przez nich „knock out game”. Polega na zebraniu się w większą grupkę osób i wyszukaniu pojedynczej, bezbronnej ofiary rasy białej, którą znienacka atakują silnym ciosem, zapewniając tytułowy „knock out”. Przykłady można znaleźć na youtube, np. 1 2 3. Każdy, komu nie podoba się ta „zabawa” jest kontrrasistą.


SŁOWO KOŃCOWE

Racist

Przykłady można mnożyć, praktycznie każdy spór pomiędzy przedstawicielami odmiennych ras, religii czy narodów rodzi postawy kontrrasistowskie. Kontrrasizm niestety w wielu przypadkach mylony jest ze zwykłym rasizmem, co jest potężnym błędem logicznym. Zwłaszcza środowiska lewicowe nie odróżniają rasizmu od kontrrasizmu, a są to przecież dwie osobne sprawy.

Słowo kontrrasizm to obecnie tylko neologizm, ale głęboko wierzę, że zostanie rozpowszechnione w naszym pięknym języku (a może nawet na całym świecie). Jest ono bardzo potrzebne w dzisiejszych, ciężkich czasach. Mniejszości narodowe i religijne w Unii Europejskiej i USA wykorzystują na potęgę polityczną poprawność dla swoich prywatnych zachcianek, każda próba krytyki tego stanu rzeczy kończy się zwyzywaniem od przebrzydłych rasistów. A to nie jest żaden rasizm, tylko kontrrasizm. Trzeba to tylko niektórym uświadomić.

PS: Ja osobiście nie jestem rasistą, choć wiele osób mi to niesłusznie wytyka. Jestem kontrrasistą, ponieważ boję się o przyszłość naszej białej cywilizacji. I będę to mówił każdemu, kto spróbuje mnie obrazić, nazywając rasistą.

 

RacimiR, 25.08.2014r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top