Oda do czerskiego quizu

Dziś lekki i głupkowaty tekścik poetycki o całkiem zabawnym zjawisku. Chodzi o organ Adama Michnika, który od dłuższego czasu uskutecznia ciekawą myśl taktyczną, będącą integralną częścią systemu zarządzania kryzysem. Chodzi o „te gorsze” dni, kiedy osoby z własnego obozu działają na szkodę zespołu i robi się tzw. sztruks. Mam na myśli sytuacje typu: Petru na Maderze, faktury Kijowskiego, Bieńkowska dowiadująca się, że to Sienkiewicz kazał podpalić budkę pod ambasadą, Joanna Schleswig-Holstein wołająca: „Dość dyktatury kobiet” na proteście feministek czy narąbany jak bombowiec Jacek Protasiewicz, wołający na niemieckim lotnisku 'Heil Hitler’. W takich sytuacjach lewicowe media muszą zachować zimną krew i uruchomić tematy zastępcze, aby czymś zająć swoich czytelników, zanim ci z nudów przejdą na portale prawicowe i dowiedzą się, co nawyrabiali „obrońcy demokracji”. Niekiedy jest zimno, upalnie, sucho, mokro lub wietrznie, więc robi się kilka artykułów o pogodzie. Nie zaszkodzi wrzucić zdjęcia gołej baby – to zawsze jest w cenie. Jeżeli Adrian Mierzejewski zanotuje asystę drugiego stopnia w piłkarskim pucharze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – news na główną stronę jak znalazł. Jeżeli Dżoanna Krupa po raz 296742 pokaże dupę – mamy „jedynkę”. Niekiedy jednak są takie dni posuchy, że pupile Michnika narobią przypału, a nie ma zbytnio czym tego przykryć. Wtedy Czerska stosuje swój 'modus operandi’, czyli jako główną wiadomość danego dnia daje… quiz. Obowiązkowo zostaje on opatrzony „biedazachętą” do wejścia, rodem z „Podręczniku akwizytora” z lat 90-tych, typu: „Ha! Takiś mądry? Taki z Ciebie kozak? Jest tu jakiś cwaniak? No to udowodnij i zasiadaj wnet do quizu!”. W hołdzie dla tego zjawiska napisałem odę.

Oda do quizu:

Gdy Żyd chce przejąć Lasy Państwowe – rozwiąż piekielnie trudny quiz, a może uzyskasz punktów połowę.

Gdy Radkowi Sikorskiemu z negocjacji ukraińskich kazano się wynosić – zasiądź do quizu, nie daj się prosić.

Gdy Simon Mol zaraził HIVem lewicowe panie- zrób quiz, ale uważaj na piąte pytanie.

Gdy szmal z obrony demokracji poszedł na Kijowskiego faktury – zrób quiz, a przestaniesz być ponury.

Gdy w obronie UBeckich emerytur protestują komuchy – zrób quiz, ale uważaj, bo na trzecim pytaniu padacie jak muchy.

Gdy Kopacz w pociągu wącha pasażerów mielone kotleciki – zrób quiz i sprawdź swe wyniki.

Gdy Komorowski wchodzi na japońskie krzesło z wdziękiem ciamajdy – klikaj rychło w quizowe slajdy.

Gdy „Bulowi” sufluje Kacik Jowita – niech cię o poranku quiz przywita.

Gdy Ryszard Petru na Maderze kija moczy – zrób quiz, ale uważaj! Jego trudność z pewnością cię zaskoczy.

Gdy KOD zamienił się w bez dna studnię – zrób quiz, w którym czwarte pytanie jest bardzo trudne.

Gdy afera taśmowa czeka na „Gazety” skomentowanie – lepiej rozwiązać quiz, gdzie trudne co drugie pytanie.

Kiedy Antifa z Berlina weteranów polskich napada – rozwiąż quiz, w którym na ósmym pytaniu 70% z Was pada.

Gdy Ewa Kopacz w towarzystwie Angeli Merkel chodzi jak naćpana – strzel sobie quiz z samego rana.

Gdy Agora przeprowadza zwolnienia grupowe – rozwiąż quiz. Jest tak trudny, że zdobędziesz maksymalnie punktów połowę.

Gdy Nowoczesna z własnej winy pozbawiła się publicznych dopłat – spróbuj rozwiązać quiz, ale nie uda ci się, zakład?

Gdy reporterzy TVN podrzucają na śmietnik puszki po piwie – zrób quiz, ale wiedz, że pytanie dziewiąte jest podchwytliwe.

Gdy Scheuring-Wielgus krzyczy:” Dość kobiet dyktatury!” – rozwiąż quiz, ale ostrzegamy – pytanie dziesiąte to mózgu tortury.

No dobra, cwaniaczku. Mam ważny komunikat. Założysz się, że niezbyt dokładnie przeczytałeś powyższy tekst? Myślisz, że umiesz czytać ze zrozumieniem? Uważasz się za bystrzaka? Sądzisz, że Twoja wiedza jest na wyższym poziomie, niż innych Polaków? Masz podejrzenia, że Twój mózg pracuje poprawnie? Myślisz, że jesteś oczytany? Nie byłbym tego taki pewny. Musisz mi to udowodnić, rozwiązując poniższy quiz. A więc do roboty:

RacimiR, 12.01.2017

PS: Wszystkie screeny pochodzą z głównej strony portalu gazeta.pl

PS2: Przepraszam za idiotyczny tekst, nie miałem dzisiaj weny na nic poważniejszego.


Zobacz też:

Quiz: Czy jesteś faszystą?

Test psychologiczny: Czy jesteś islamofobem?

12 thoughts on “Oda do czerskiego quizu”

 1. RacimiRze co sądzisz o stacjonowaniu wojsk amerykańskich w Polsce ?

  od RacimiR: Zależy ile im za to płacimy, bo za darmo raczej tu nie siedzą… Na pewno lepszy Amerykanin, niż Bolszewik, ale nie jestem w jakiejś wielkiej euforii z tego powodu.

  1. W kwestii formalnej. Jak budzet panstwa ksieguje takie rozliczenia z amerykanami? „tajne wojskowe”, „inne rozliczenia dyplomatyczne”? Czy moze Maciarawicz w ramach jakiegos gentelmen’s agreement odwdziecza sie zakupieniem F-16 z demobilu?

   od RacimiR: Dobre pytanie. Może robione jest to przez pozycję typu „składka członkowska NATO”?

  2. Dochodzi jeszcze sprawa w przeszkadzaniu przez Macierewicza budowy jedwabnego szlaku. Macierewicz działa bardzo na korzyść USA

   od RacimiR: A co on konkretnie przeszkadza? Jeśli chodzi Ci o ten terminal kolejowy w Łodzi – był to „gównonews” Gazety Wyborczej, która ma alergie na Macierewicza i próbuje go wplątać we wszystkie plagi egipskie. Rafał Otoka-Frąckiewicz to dosyć zgrabnie wyjaśnił.

   1. Dzięki za wyjaśnienia, aż tak w to bardzo się nie zagłębiałem. Chińczycy i tak ten szlak zbudują i jeśli Polski rząd to wykorzysta, to dla Polski może przynieść wiele korzyści. Głównym naszym atrybutem w tej sprawie jest nasze położenie geograficzne. Rząd się za mało tym interesuje, gdy do Polski przyjechał jeden z czołowych biznesmenów chińskich to nikt się z nim nawet nie spotkał.

    od RacimiR: Ciężko mi powiedzieć cokolwiek o tym szlaku. Tory są, drogi są – niech ich Chińczycy używają, nikt im nie broni.

 2. Może rozpocznijmy dyskusję:
  Patrząc na wystąpienia Brauna czy Jabłonowskiego oraz czytając wpisy na forach mam pytania zasadnicze:
  Jeżeli nie PIS – to co?
  Jeżeli nie Amerykanie – to kto?

  od RacimiR: Tego Jabłonowskiego kompletnie nie trawię. Wygląda jak aktor włoskich filmów dla dorosłych z lat 80-tych, a jego „dress code” to kompletna kpina. Wg mnie Amerykanie to najmniejsze zło, a powinniśmy budować sojusz typu międzymorze. PiS niech porządzi z 1-2 kadencje i pokruszy komunistyczny beton, ale dłużej nie, bo zniszczą finanse. Potem koalicja typu Kukiz-Jakubiak-Liroy-M.Kowalski-Korwin-Ziemkiewicz-Braun + fachowcy od konkretnych resortów (żeby nie było tak, jak kiedyś, że Michał Boni jest ministrem cyfryzacji). Wolny rynek, przejrzystość podatkowa, zakaz uchwalania budżetu z deficytem, zamrożenie socjalu (żeby zżarła go inflacja) – całkowita likwidacja socjalu nie wchodzi w grę, bo ludzie nie zagłosują na nich.

  1. Przecież do zniszczenia finansów nie potrzeba aż 8 lat. W 2-3 lata można rozwalić finanse państwa i zadłużyć na nowe miliardy. W takiej Argentynie jednego roku był szybki wzrost 5-6%, a w następnych latach gospodarka się zwijała.
   Samym wycieraniem gęby Polską nikt jeszcze wyborów nie wygrał. Nie mogą zrozumieć tego „Narodowcy” od Kowalskiego, jak też korwinowcy. We Francji Front Narodowy, który prowadzi w sondażach, to raczej narodowi socjaliści a nie żadna prawica.
   Jakby koalicja typu Kukiz-Jakubiak-Liroy-M.Kowalski-Korwin-Ziemkiewicz-Braun doszli do władzy i nie poprawiłoby się zdecydowanej większości obywatelom (a do tego by próbowali i tak już znikomy socjal ograniczyć), to po około 4 latach (a nawet krócej, z uwagi na duże podziały na polskiej prawicy) przegrają wybory na rzecz socjalistów, niekoniecznie pobożnych.

  2. Nie ma chętnych do dyskusji, więc moja odpowiedź jest taka:
   Tylko dlatego, że Amerykanie stacjonują w Korei Południowej – Korea Północna nie napadła na to państwo.
   Tylko dlatego, że Amerykanie stacjonują w Japonii – Chiny nie napadły na ten kraj.
   Tylko dlatego, że Amerykanie stacjonują w Niemczech – Niemcy nie mają bardzo konkretnych żądań terytorialnych wobec Polski.
   Atak na amerykańskie wojsko stacjonujące na terytorium jakiegokolwiek państwa oznacza WOJNĘ Z USA!
   A na wojnę z USA decyduje się (jak na razie) tylko samobójca……
   I tylko dlatego Europa cieszy się pokojem od ponad 70 – lat, bo wojska USA stacjonują w Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Włoszech!
   Kogo oczekiwali AKowcy ścigani przez UB/KBW?
   AMERYKANÓW! Pragnęli, by do Polski wkroczyły amerykańskie wojska!!
   Proszę o argumenty przeciw! Zapraszam do dyskusji!

   od RacimiR: ja się zgadzam z tym co napisałeś. Jednak to jest złe miejsce do dyskusji, bo pod ten głupkowaty artykuł o quizach mało kto zagląda.

   1. Ja zajrzałem. Po pierwsze to mam nadzieję że nie mam racji i czarne scenariusze odnośnie obecności tych wojsk na naszej ziemi nigdy się nie zrealizują.
    michnikuremek- jest centralnie odwrotnie niż piszesz, bez Amerykańskich wojsk świat byłby lepszym miejscem. Przecież to są właśnie podpalacze świata! Ile krajów zbombardowali od 45 roku? W ilu krajach zrobili rozpierdol? Zubożony uran w Jugosławii oraz w Iraku, miliony ofiar na całym świecie a Ty robisz z nich jakąś ostoję pokoju kiedy wojna to jedna z ich gałęzi przemysłu i teraz też tej wojny potrzebują bo toną w długach, a uwierz mi że im jest wszystko jedno czy to Irak czy Polska! Czy Rosja chce z nami wojny? Zakładam że nie bo gdyby chcieli to wjechali by tu już dawno, natomiast obecność tutaj Amerykanów czyni z nas potencjalny kraj frontowy. Kogo w stanach obchodzą nasze ziemie odzyskane? No ale ok, przyjmijmy że są wciąż odzyskane dzięki Amerykanom, dobrze więc niech pilnują Niemców dalej ale dlaczego mają nas pilnować? Owszem, AKowcy oczekiwali na trzecią wojnę w której osłabiona Rosja Sowiecka padnie pod ciosami Anglosasów i Ameryki z tym że dziś jesteśmy pod okupacją szeroko pojmowanego zachodu więc nasz naturalny sojusznik jest gdzie indziej, bynajmniej nie w Ameryce. Panie Trump litości! Zlituj się pan nad tym biednym umęczonym krajem, dość już się nacierpiał ten naród. A Wam będę na prawdę wdzięczny jeżeli merytorycznie mnie przekonacie że nie mam racji, na prawdę będę wtedy lepiej spał.

  3. PolishPolackski

   RacimiR: „Tego Jabłonowskiego kompletnie nie trawię.”
   Ha! Ja go słucham, wg mnie mądrze prawi, p. Jabłonowski. Właściwie to jeszcze nie było takiego momentu, gdzie by powiedział coś, czego bym ja sam nie podzielał. Może to i za piękne, żeby było prawdziwe, nie wiem, ale p. Jabłonowski jakoś do mnie trafia. Dress coed’u też bym nie krytykował – nie będąc nigdy żołnierzem, chyba jakoś podnosi polski mundur do rangi czegoś innego niż tylko „szmata” na żołnierzu.

   Jest aktorem, więc może działa instynktownie. Tyle o nim.
   RaicimiR, dziękuję za Twoje komentarze opisujące rzeczywistość wokół nas – odkąd tu trafiłem, czytam wszystko jak leci i przyklaskuję i czekam na więcej :), zresztą pisałem o tym (Easy Terran, mimo, że Ty wolisz Protossów ;))

   od RacimiR: Ja go jakoś nie lubię i nic z tym nie poradzę. Za to lubię G.Brauna, czyli jego „zwierzchnika”. Ja ostatnio lubię zagrać każdymi, choć przeważnie w dupę dostaję z moim fatalnym APM 🙂

   1. PolishPolackski

    G. Braun

    Ha! p. Grzegorz Braun mądrze prawi, ale właśnie ON mi trąci.. hm.. czymś.
    Jabłonowski wywołje we mnie same pro patriotyczne odczucia. Za co już byłem wyzwany od śmierdzących onuc ruskich.

    RacimiR, żeby nie było niejasności: możemy się różnić w poglądach, ale co dwa dni sprawdzam, czy czegoś nowego nie wymodziłeś, choć wiem, że piszesz po łikenach.

    Pozdrawiam

    od RacimiR: Poglądy pewnie mamy zbieżne w 97% 🙂 Jabłonowski nie jest moim idolem, ale na pewno wolę jego, niż lewaków. Nie podobało mi się, że podesrał do Żydów profil na youtube telewizji „Idź pod prąd”, przez co ten został zablokowany. Słuchałem tego na siłowni z powodu Mariana, a teraz (przez Jabłonowskiego) nie mogę, więc z braku laku słucham muzyki albo Ziemkiewicza. To kablowanie jest dla mnie wręcz karygodne – niczym nie różni się od donosów PONowoczesnej do Brukseli. Kilka jego wypowiedzi także mi się nie podobało. Wg mnie mundur powinni nosić wyłącznie żołnierze (jako przywilej), a cywile mogą ubierać odzież militarną, np. spodnie-bojówki moro. Munduru policyjnego byle kto nie może ubierać, według mnie podobnie powinno być z mundurem wojskowym. Braun jest od niego dużo inteligentniejszy, ma potężną wiedzę historyczną, a za rozmowę z Szewachem Weissem to powinien jakiś medal dostać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top