PiSowska dupowatość

Wiele razy pisałem, że PiS nie ma z kim przegrać w wyborach, więc co najwyżej mogą przegrać sami ze sobą. Ostatnie kilka miesięcy dowodzi, że chyba wzięli sobie do serca możliwość strzelania goli do własnej bramki. Na pierwszą połowę kadencji (od jesieni 2015 do jesieni 2017) nie ma specjalnie co narzekać. KODziarstwo to wiadomo- oni już po kwadransie od podania wyników wyborczych byli w rewolucyjnych nastrojach, podburzeni przez media. Co jednak konkretnie można było zarzucić PiSowi? Zdechły koń z Janowa, stłuczki samochodowe członków rządu, zignorowanie sędziów TK, wybranych „na zapas” przez PO czy łamanie konstytucji, którą wszystkie poprzednie rządy również łamały wielokrotnie. Czyli dla człowieka myślącego logicznie- nic wielkiego, jak na największe wpadki po 2 latach rządów, tym bardziej, że gospodarka i rynek pracy rozwijają się nieźle. Jednak nagle coś dziwnego się stało: mniej więcej od końcówki 2017 roku PiS mocno pracuje nad zrażeniem do siebie dotychczasowych zwolenników. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest. Powody mogą być dwa: albo są skrajnie nieudolni, albo też okrągłostołowa teoria „raz rządzimy my, raz wy, a ciemny lud niech myśli, że się nienawidzimy” jest prawdziwa. „Działania operacyjne” polegają głównie na zaczynaniu czegoś i zostawiania tego w połowie oraz bezsensownej próbie zachęcenia elektoratu lewicowego i lewackiego do głosowania na PiS. Plan z lewakami jest niby prosty: PiS ma jakieś 35% poparcia i chciałby wzbogacić się jeszcze o kolejne 10%, przymilając się lewakom, co razem da 45% i samodzielne rządy. Prawda jest jednak taka, że lewacy i tak nie zagłosują na PiS, bo są sterowani przez TVN, GW i Sorosa, a oni już mają swoich przedstawicieli, którzy ze zniecierpliwieniem czekają na ciepłe posadki (są to PO i partia Razem, z kolei zadłużona na 5 milionów Nowoczesna została odpalona, jak już przewidywałem 7 miesięcy temu- KLIK, swoją drogą- Nowoczesna po odejściu Ryszarda Petru to pierwsza partia w Polsce, rządzona przez kobiety, jaki jest efekt- każdy widzi). PiS skręcając w lewo nic nie ugra, a w dodatku może zrazić do siebie dotychczasowy elektorat „nieżelazny” (czyli osoby, które głosują na nich, bo rywale są jeszcze gorsi). Może się to skończyć tak, że PiS ma 35%, a po tym „zabiegu” będzie miał 30%, albo mniej. PiS zdaje się nie rozumieć, że elektorat lewacki jest przez nich nie do zdobycia. To tak, jakby klub piłkarski usunął ze stadionu wszystkie stoiska z piwem i kiełbaskami, a w ich miejsce wstawił stragany z garnkami, obrusami, odplamiaczami i książkami kucharskimi, chcąc przyciągnąć gospodynie domowe na mecze. Oczywiście żadna gospodyni na mecz nie przyjdzie (bo ma obowiązki domowe, a piłka jej nie interesuje), dodatkowo część dotychczasowych kibiców też by nie przyszła, bo wolą iść do knajpy, gdzie jest mecz w TV oraz piwo i kiełbasa (jak to mówią kibice Widzewa- „gięta”). PiS robi od kilku miesięcy dokładnie ten sam manewr, co może odbić im się czkawką.


Podstawowa historia to „temat rzeka”, czyli stosunki z Żydami i Izraelem. PiS w tej kwestii zachowuje się jak dzieci we mgle, które chcą walczyć z wygłodniałymi wilkami. Co spór z Żydami- to jak zwykle porażka. Jeżeli ktoś nie potrafi rozmawiać z Żydami (czyli twardo, po semicku), to chyba już najlepiej stosować metodę Unijną, czyli od razu płacić im na odczepnego, tak jak to robiła Francja, Belgia, Niemcy, Dania czy Szwajcaria, a także Platforma Obywatelska. PiS jednak stwierdził, że woli walczyć, przez co rozjuszył Żydów i teraz trzeba im płacić 3 razy tyle i znosić 3 razy więcej antypolskich obelg. Wiązałem duże nadzieje z nowelizacją ustawy o IPN, ale czas pokazał, że po pierwsze- ten akt jest martwy, a po drugie- Żydzi wpadli w szał i obijają nas jak Tyson Gołotę (Tyson go lał, a Gołota się do niego przytulał, żeby ten choć przez kilka sekund go nie lał, a na koniec uciekł z ringu w akompaniamencie gwizdów i buczenia). Tych „przytuleń” ze strony PiS było już wiele, a Żydzi ciągle biją w pysk. Poszły wielkie pieniądze na renowację żydowskich zabytków w Polsce i na muzeum Polin, które im więcej dostaje kasy, tym bardziej jest antypolskie. Z ustawą o IPN stało się coś dziwnego, chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć jaki ona ma teraz status. Niby ją uchwalono ponad 2 miesiące temu, ale ani razu z niej nie skorzystano, jeden przedstawiciel PiS mówi, że ustawa jest w „zamrażarce”, inny, że w Trybunale Konstytucyjnym. Instytucja „zamrażarki ustaw” to jakaś groteska, z kolei przewodnicząca Trybunału chwali się, ile to oni wyroków ostatnio nie wydali i jak bardzo są pracowici, ale jakoś ustawa o IPN leży tam już od początku marca i nikt jej nie chce tknąć, jak jakiejś śmierdzącej kupy. Do Izraela regularnie latają jakieś wasalne zespoły negocjacyjne, którym po przeszukaniu butów i majtek na lotnisku każe się godzinami czekać na korytarzu na audiencję u jakiegoś wicezastępcy, a potem miesza się ich z błotem i oskarża o antysemityzm (na koniec wracają do Polski i mówią w mediach, że odnieśli wielki sukces dyplomatyczny). Donald Trump podpisał ustawę 447, przy całkowitej bierności rządu PiS, który udaje, że nic się nie stało i „jest super”, jak śpiewał Muniek.

Najnowszy przykład na PiSowską „murzyńskość” to sprawa nieszczęsnego pomnika w Jersey City. Rządowe media trąbią o „wielkim sukcesie”, gdyż pomnik zostanie przeniesiony „tylko” o 60 metrów. Chciałbym pokrótce przeanalizować ten „sukces”. Burmistrz Jersey City to „przypadkiem” Żyd, więc sprawę należy traktować w kategorii sporu polsko-żydowskiego. Co Polska zyskała na tym „sukcesie”? Nic. Co Polska straciła na tym „sukcesie”? Sporo. Burmistrz Steven Fulop (osoba poza pierwszą 500-tką najważniejszych osób w USA) stawał do negocjacji z najważniejszymi ludźmi w Polsce (m.in. z prezydentem Dudą, który błąka się właśnie po USA i nikt poważny z nim nie chce gadać), a marszałka Karczewskiego obraził i zwyzywał od antysemitów. Władze Jersey City w międzyczasie zorganizowały tam jakieś „święto szczęścia” dla Hindusów, którzy podczas hucznej imprezy ubrudzili pomnik czerwoną farbą. Pokazano nam w ten sposób miejsce w szeregu. Pomnik i tak zostanie przeniesiony, tylko o mniejszy dystans, niż planowano. To nie jest wózek z węglem, że można go przepchnąć o 60 metrów. Pomnik trzeba będzie rozebrać i praktycznie wybudować na nowo (wewnątrz są relikwie ofiar zbrodni Katyńskiej). Obecnie pomnik jest mocno wyeksponowany, w promieniu 20 metrów nie ma nic, prócz posadzki. Proszę spojrzeć zresztą na poniższego screena z Google Gtreet View- pomnik (na obrazku malutki, na samym środku) zamyka widok głównej, reprezentacyjnej ulicy (Montgomery Street), prężąc się dumnie na tle biurowców Manhattanu. Lepszej lokalizacji, niż obecna- po prostu nie ma. Jeżeli pomnik zostanie przesunięty o 60 metrów w bok, to automatycznie jego „widzialność” i „ekspozycyjność” spadnie o 90%.

„Sukces polskiej dyplomacji” polega konkretnie na tym, że Pomnik ma być przeniesiony na koniec York Street, czyli też teoretycznie na brzeg rzeki Hudson z widokiem na Manhattan, ale po pierwsze- York Street jest ulicą dziadowską, wąską, wyludnioną, która służy jako parking i „tylne wyjście” dla budynków przy głównej Montgomery Street. Nie brakuje tam też śmietników. Po drugie- na końcu York Street, dokładnie w miejscu, gdzie po „sukcesie” ma być przeniesiony pomnik jest jakaś studzienka ściekowa, czyli wychodzi na to, że Pomnik Katyński będzie stał na gównach. Po trzecie- obok obecnej lokalizacji jest jeszcze molo widokowe, gdzie chodzi mnóstwo ludzi. W nowej lokalizacji pomnika po prostu nikt nie zobaczy, chyba, że mieszkańcy okolicznych domów, którzy chcą dyskretnie się odlać, kupić narkotyki, albo wysrać psa z dala od ludzi. Wszystko do sprawdzenia w ciągu minuty na Google Street View- proszę porównać sobie wschodnie odcinki Montgomery Street i York Street w Jersey City, gołym okiem widać, która z nich jest bardziej prestiżowa. Politycy PiS jeszcze mają czelność mówić, że nowe miejsce jest nawet lepsze, niż stare. To tak, jakby mieszkańcom reprezentatywnej kamienicy kazać przenieść się do oficyn i wmawiać im, że to „sukces” (to akurat zły przykład, bo warszawski ratusz właśnie tak postępował).

Ponadto, w opinii zagranicznej i lewackiej- „sukces” afery pomnikowej jest dziełem Żydów, gdyż za nie przenoszeniem go na koniec świata lobbował jakiś rabin, któremu przypisano wszystkie zasługi tego „sukcesu”. Nawet Gazeta Wyborcza przypisuje sobie zasługi „sukcesu”. Wprawdzie najpierw pisali, że trzeba go koniecznie przenieść, bo dzieci się go boją, ale później, gdy już było wiadomo, że zostaje- pisali, że pomnik koniecznie musi zostać, bo przypomina o zagładzie Żydów w Katyniu! Co powinien zrobić polski rząd? Od razu, gdy padł pomysł przenosin pomnika, należało zagrać „krótką piłkę”. Wysłać depeszę do Nowego Jorku i Tel Awiwu, że jak przeniesiecie nasz pomnik, to my przeniesiemy Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie, a także Muzeum Polin, bo jest ono metafizycznie związane z pomnikiem, który przecież trzeba będzie przenieść na ulicę Świdra do Świętochłowic. To by wystarczyło. Tak się robi politykę, ZSRR i USA też sobie nawzajem oświadczyły po wojnie, że oboje mamy bomby atomowe, jak wy strzelicie w nas, to my strzelimy w was- spokój między tymi krajami jest do dzisiaj. Żydzi są mądrzy i nie będą zaczynali wojny pomnikowej, skoro na jeden polski pomnik w USA przypada 100 pomników żydowskich w Polsce. Ilość pomników do przenoszenia to jedna z niewielu kart negocjacyjnych, w której mamy nad Żydami przewagę, a i tak rozgrywkę koncertowo schrzaniliśmy. Polski rząd jednak miał sprawę w dupie, zanim nie zrobiła się z tego afera społeczna, głównie dzięki amerykańskiej Polonii i oddolnym, wolnościowym inicjatywom internetowym. Gdy plany przenosin były już zaawansowane, umowy podpisane, to rząd PiS się obudził. Do negocjacji z burmistrzem średniej wielkości miasta (raptem 77 miejsce na liście największych miast w USA) zaangażowano najwyższe władze państwowe, nie zdziwiłbym się, gdyby pod stołem poszły jakieś pieniądze. PiS, rozpaczliwie szukając wsparcia stawił się na kolanach u jakiegoś wpływowego amerykańskiego rabina, żeby bronił pomnika argumentem, że w Katyniu ginęli też Żydzi. To może być początek procesu zawłaszczania sobie Katynia przez Żydów, na wzór holokaustu. 

Etapy mogą być „klasyczne”:

 1. Żydokomuna mordowała Polaków w Katyniu
 2. Sowieci z Marsa mordowali Polaków w Katyniu
 3. Sowieci z Marsa mordowali Polaków i Żydów w Katyniu
 4. Sowieci z Marsa mordowali Żydów (i także Polaków) w Katyniu
 5. Sowieci z Marsa mordowali Żydów w Katyniu
 6. Polscy antysemici mordowali Żydów w Katyniu

Punkt 6 to oczywiście kolejne roszczenia i odszkodowania wobec Polski, a także utrwalanie samych Żydów w przekonaniu, że są największymi ofiarami na świecie. Jeszcze można dodać punkt 7, czyli zamach polskich antysemitów w Smoleńsku, na żydowską delegację, która leciała wspominać groby przodków. To oczywiście może brzmieć śmiesznie, ale gdyby w 1945 roku dać ludziom do poczytania książki Grossa i Gazetę Wyborczą, to też byłyby dla nich niezrozumiałe. „Awans” do kolejnego punktu wymaga „zmierzenia się na nowo z historią”. Z punktu 1 do 2 przechodzono całymi dekadami, głównie dzięki wpływom rosyjskim, którzy skutecznie wymazują ze swojej historii kolaborację z Hitlerowcami i 17 września 1939, co pozwoli poczuć im się pełnoprawnymi „wyzwolicielami”. Sprzyjali im Żydzi, którzy przypominanie o żydokomunie uznali za antysemityzm. Do niedawna obowiązywał punkt 2, ale „sukces z Pomnikiem” wywindował obowiązującą „mądrość etapu” gdzieś pomiędzy punkt 3, a 4 (w Polsce 3, ale w USA i Izraelu już obowiązuje pozycja nr 4). Podsumowując „sukces pomnikowy”- nie zyskaliśmy nic, a pomnik zostanie przeniesiony w mniej prestiżowe miejsce, otrzymaliśmy zniewagę dyplomatyczną od burmistrza 77-go największego miasta w USA oraz oddaliśmy co najmniej jeden etap pisania nowej historii o Katyniu. Sukces pełną gębą. A to wszystko dlatego, że PiS zamiast twardo zablokować sprawę pomnika od razu, to najpierw ją zignorował, a potem, gdy była już w zaawansowanym stadium- pobiegł do naszych „sojuszników” na kolanach i łapał się wszystkiego, jak tonący brzytwy.


Teraz o Polskiej Fundacji Narodowej i jej najnowszym osiągnięciu, o nazwie „Polska100” (ciekawe ile zapłacili firmie marketingowej za tą genialną nazwę, bo podejrzewam, że nie była to cena rynkowa, czyli ~4zł). Polska Fundacja Narodowa zaczęła działać z początkiem 2017 roku, założyło ją 17 spółek skarbu państwa, a budżet wyniósł 100 milionów złotych rocznie (z tendencją rosnącą). Czym Fundacja może się dotychczas pochwalić? Według mnie- niczym, prócz marnowania publicznych pieniędzy. Stworzono jakiegoś biurokratycznego molocha z ciepłymi posadkami politycznymi i to by było na tyle. Polska Fundacja Narodowa ma około 4000 followersów na Twitterze i tyle samo na Pejsbuku, czyli wynik żenujący do kwadratu, jak na 100-milionowy budżet. Ktoś pewnie powie, że celem PFN nie są lajki i followersi, ale ja wtedy odpowiem, że PFN nie robi nic innego, prócz zamieszczania wpisów w mediach społecznościowych. To chyba nawet ja ze swoim amatorskim blogiem wykonuję większą robotę patriotyczną, niż cała ta Fundacja. Jej prezesem jest pan Maciej Świrski, który jest dla mnie wielką zagadką. Pamiętam jego działania w Reducie Dobrego Imienia z czasów „mrocznej Platformy”. Reduta nie miała wtedy finansowania ze środków publicznych, była zwalczana przez ówczesny rząd, była wręcz organizacją pół-podziemną, a mimo to wykonywała dużo skuteczniejszą robotę w kwestii zwalczania antypolonizmu. Od czasu powołania PFN pan Świrski nie prezentuje już obrotności, godnej samego Zdzisława Kręciny. Świrski kieruje organizacją bardzo bogatą, zaprzyjaźnioną z PiS, więc logicznie rzecz biorąc- powinien być jeszcze skuteczniejszy, niż za czasów Reduty. Jednak żadnych realnych sukcesów nie widać. Trudno powiedzieć, dlaczego Świrski tak wyhamował, być może stało się tak, jak śpiewał Kazik Staszewski: „artysta głodny jest najbardziej płodny (…) artysta syty nie ma nic do powiedzenia„. Pan Świrski najwyraźniej nasycił się publicznym hajsem i osiadł na laurach. PFN przypomina mi ONZ, tylko w mniejszej skali. ONZ ma wielomiliardowy budżet, zarząd podatny na wpływy polityczne, pobierający gigantyczne honoraria, a ich główną (jedyną?) działalnością jest wydawanie oświadczeń i „zaniepokojeń”, których nikt nie czyta i nikt się z nimi nie liczy. W końcu w PFN chyba zdali sobie sprawę, że trzeba by coś zrobić, aby ludzie nie gadali, że w Fundacji tylko pierdzą w stołki. Wymyślono więc kampanię „Polska100” (ta nazwa jest tak głupia, że muszę to zaakcentować drugi raz). Miała ona polegać na 500-dniowym rejsie dookoła świata, reklamującym Polskę na całym świecie. Budżet miał wynieść około 20 milionów złotych. Popełniono 3 wielkie błędy:

Błąd 1: Sam pomysł rejsu był od początku idiotyczny. Kogo obchodzi jakiś sponsorowany rejs nowoczesnym jachtem? Takich wydarzeń są setki i wszyscy mają to w dupie. W PFN pewnie myśleli, że żydowskie koncerny medialne wyślą ekipy fotoreporterów na środek oceanu, żeby na żywo relacjonowali zmagania polskiego jachtu, oczywiście w czerwonych ramkach i na żółtych paskach, jako „breaking news”. W PFN pewnie myśleli też, ze w każdym porcie czekałby tłum młodych kobiet, które obrzucą nasz jacht biustonoszami. Tak by jednak nie było, świat miałby ostro „wyjebane” na ten „event”, a „medialność” wydarzenia byłaby niemal zerowa, ograniczona w 100% do terenów Polski (gdzie żeglarstwo morskie jest zupełnie niepopularne). Jak już musieli wydać kasę na coś takiego, to mogli sfinansować jakąś grupę kolarską, albo Małysza na rajdzie Dakar, dużo więcej osób by się o tym dowiedziało. Reklamowanie Polski wśród Polaków na środku oceanu to Monty Python. Najsłynniejsza tablica reklamowa świata nieprzypadkowo ustawiona jest na zatłoczonym Piccadilly Circus, a nie na środku oceanu, gdzie widziałyby ją co najwyżej ryby, ptaki i załogi jachtów reklamowych. Znając szczęście i profesjonalizm PiSu- nasz jacht zostałby porwany przez somalisjkich piratów i trzeba byłoby zapłacić kolejne 20 milionów okupu…

Kusznierewicz i Szogun

Błąd 2: Osoba „ambasadora projektu”, czyli Mateusz Kusznierewicz. Wielokrotnie wsławił się popieraniem Bronisława Komorowskiego i PO, a tu nagle PISowska Fundacja zafundowała mu rejs dookoła świata i pewnie niemałe honorarium. Elektorat PiSu z niedowierzania przecierał oczy. To tak, jakby PFN zleciła nagrać piosenkę promującą Polskę kwartetowi w składzie: Krzysztof Skiba, Maria Peszek, Maciej Maleńczuk i Natalia Przybysz, albo gdyby zlecono patriotyczne przedstawienie w Teatrze Krystyny Jandy, gdzie główne role mieliby zagrać Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka. Nie będę się dłużej pastwił nad Kusznierewiczem, dla mnie wybór takiego „ambasadora” to Monty Python nr2. Wszystko pachnie mi jakimś grubym wałem finansowym i ustawionym przetargiem, a tej teorii sprzyja wybór jachtu, który miał być kupiony we Francji (pamiętna sprawa Caracali), choć jeden z Polaków za podobny, krajowy jacht zaoferował niższą cenę- jego ofertę odrzucono.

Błąd 3: (który z założenia miał być próbą naprawienia błędów 1 i 2). Odwołanie całej imprezy. Gdy zaczęło robić się gorąco, a z „Polski100” (ugh) śmiali się zarówno PiSowcy, jak i anty-PiSowcy- Polska Fundacja Narodowa wróciła do tego, co potrafią najlepiej, czyli wydali oświadczenie na Twitterze, że odwołują cały projekt, zwalając całą winę na Kusznierewicza i koordynatora- fundację Navigare (poszło o kasę, widocznie 20mln to za mało, aby wykarmić wszystkie niewypasione ryje). PFN i PiS myślą, że sprawy nie ma, ale to nieprawda. Wydali kupę forsy na przygotowania, kupili jacht i przemalowali go na biało-czerwono, a rejsu nie będzie. Sytuacja bliźniacza do tej, gdy Platforma chciała zorganizować Olimpiadę w Krakowie („ekspertkami” były Joanna Mucha, Jagna Marczułajtis i Magdalena Sroka). Wtedy wydano 20 milionów złotych, żeby na koniec stwierdzić, że nie złożą nawet oficjalnej kandydatury do organizacji igrzysk. PiS był wówczas pierwszy do oskarżania o marnotrawstwo, a teraz udają, że nic się nie stało z tym Kusznierewiczem, bo przecież odwołali imprezę… Przypomina mi się historia sprzed kilku lat, gdy jak co tydzień wybrałem się z kumplem na basen. Kupiliśmy bilety, przebraliśmy się, stoimy pod prysznicami. Woda z natrysku była gorąca, a do basenu prowadził korytarz z zimnym przeciągiem, woda w tym basenie słynie w całej okolicy ze swojej niskiej temperatury (po 10 minutach pływania to jest nawet zaleta, ale na początku jest masakra i szok termiczny). No więc tego dnia stoimy pod tymi prysznicami już dobre 5 minut, nikomu nie pali się do pływania, nagle pada męska decyzja: „pierdolę, nie idę do tego zimnego basenu„, po czym przebraliśmy się z powrotem i poszliśmy na piwo. Pod względem planowania była to podobna logika, co z rejsem Kusznierewicza, tylko my zmarnowaliśmy 7zł za bilet na basen i 30 minut czasu, a PFN zmarnowała kilka milionów złotych… Przez tą akcję PiS zraził do siebie wyborców z wszystkich możliwych opcji politycznych, choć w założeniu chyba była to próba poszerzenia elektoratu przez przymilenie się do sympatyków PO, ojkofobów i „obywateli świata”. Wyszło dokładnie odwrotnie. Klasyczna PiSowska dupowatość, która może odbić się przy urnach wyborczych.

Kolejny przykład wydarzył się niedawno u mnie w Katowicach, gdzie bez żadnych realnych powodów rozwiązano legalną, pokojową manifestację narodowców, która chciała uczcić Powstania Śląskie. Kilku jej uczestników spałowano i aresztowano. Nie było żadnych torcików ze swastykami, hajlowania, nic z tych rzeczy, pełna kultura. Oczywiście lewacy twierdzą inaczej, ale obecna w pobliżu setka fotoreporterów „przypadkiem” nie uchwyciła nic podejrzanego. W relacjach mediów lewackich posiłkowano się więc tzw. „zdjęciami poglądowymi” z innych miejsc, także z zagranicy (np. zdjęcie hajlujących nazistów z Berlina służyło za Katowice). Prawda jest taka, że prezydent Krupa obsrał się przed 20 lewakami (z czego 15 kobiet, średnia wieku 50+), którzy zorganizowali nielegalną blokadę (im oczywiście nic się nie stało), a potem wtórował mu szef MSW- Joachim Brudziński, pisząc na twitterze o zwalczaniu rzekomego faszyzmu. Jako, że dobrze znam śląskie klimaty- spróbuję opisać genezę tego zjawiska. Przede wszystkim w całym PiSie nie ma, i nigdy nie było żadnego ważnego człowieka ze Śląska. Nie wiem, czy to celowy zabieg, czy przypadek (prawo wielkich liczb sugeruje, że to jednak celowe działanie, ale nie o tym temat). 95% ludzi ze Śląska (w tym ja) i 99% ludzi spoza Śląska nie potrafi wymienić ani jednego polityka PiSu, który by się tu urodził. Na listach wyborczych PiSu figurują same osoby typu „Jan Nowak”, których jedynym zadaniem jest dyscyplina partyjna podczas głosowań. To przekłada się na wyniki wyborcze- na Śląsku PiS nigdy nie wygrał żadnych wyborów, bo rywale wystawiają bardziej popularne nazwiska (Buzek, Bieńkowska, Budka, Migalski, Zembala, Rosa, Plura, Olbrycht, czy zmarły niedawno Tomczykiewicz). Przeciętny wyborca woli zagłosować na kogoś kogo zna, niż na jakiegoś „Jana Nowaka” z PiS, o którym w życiu nie słyszał.

Nadchodzą wybory samorządowe, które PiS traktuje bardzo poważnie. Na Śląsku jednak nie mają kogo wystawić, każdy przegrałby z kretesem (nie tylko w Katowicach, ale w praktycznie wszystkich możliwych miastach). Dlatego PiS miał tylko trzy możliwości- albo wystawić „Jana Nowaka” i przerżnąć wybory, albo nie wystawić nikogo, albo podpiąć się pod ludzi, którzy z PiSem nie mają absolutnie nic wspólnego. Wybrano opcję numer 3, konkretnie poparli obecnego prezydenta Katowic- Marcina Krupę, kandydata bezpartyjnego, ale powiązanego z PO i Bronisławem Komorowskim. On pewnie znowu wygra, więc PiS będzie mógł powiedzieć: „nasz człowiek wygrał w Katowicach, ha ha!” i to będzie jedyny zysk PiSu z tej akcji. Problem w tym, że Krupa to nie jest ich człowiek i nie mają na niego absolutnie żadnego wpływu. Krupa to swego rodzaju Czaputowicz, Duda czy Gowin- niby namaszczeni przez PiS, ale są niesubordynowani, mają w dupie Kaczyńskiego i robią partii więcej szkody, niż pożytku. W latach 1998-2014 Katowicami zarządzał Piotr Uszok (też bezpartyjny), a w 2014 roku zrezygnował ze startu i „namaścił” Marcina Krupę, który rządzi teraz. O Krupie często mówi się „człowiek Uszoka”. Ani Uszok, ani Krupa to nie są ludzie związani z PiS, nawet powiedziałbym, że bliżej im do PO. Trudno powiedzieć, czy Krupa to dobry prezydent, bo miasto jest bardzo bogate z powodu swej „stołeczności” (na czym tracą takie okoliczne miasta jak Bytom czy Świętochłowice, gdzie są najniższe płace w Polsce, wysokie bezrobocie i sporo patologii). W Katowicach mieszczą się liczne siedziby dużych firm, np. ING Polska, Tauron, PGG, Famur, Farmacol, Węglokoks, 3 duże kopalnie, do tego mnóstwo innych wielkich zakładów oraz niezliczona ilość urzędów, instytutów i innych placówek budżetowych, ulokowanych w Katowicach z powodu tego, że są stolicą 5-milionowego, dosyć bogatego województwa. Dlatego nawet, gdyby prezydentem Katowic był worek ziemniaków, a połowę pieniędzy rozkradziono, to według mnie- nie byłoby gorzej, niż teraz. Krupa ma dużo łatwiejsze zadanie niż prezydenci niewiele mniejszej Częstochowy czy Radomia. W mojej opinii- przy dobrym zarządzaniu, wykorzystując w 100% obecne możliwości- w Katowicach powinny być złote chodniki, sieć metra i darmowa woda, gdyż to miasto ma ogromny przywilej lokalizacyjny. Tymczasem w Katowicach nie ma nawet porządnego basenu, nie ma żadnego stadionu (obiekt GKSu to nie dość, że ruina, to jeszcze położona w Chorzowie), miasto od 3 dekad traci rocznie 1% mieszkańców, zwrotnice tramwajowe motorniczy musi przestawiać ręcznie przy pomocy wielkiego wihajstra (każdy może mu się wtedy wtranżolić do kabiny i odjechać), śródmieście nocą to menelnia, a wielbicieli survivalu zapraszam nocą na Załęże lub Szopienice. Trochę się rozpisałem, ale chciałem przybliżyć sytuację, panującą w Katowicach. Wróćmy teraz do tego nieszczęsnego marszu narodowców. Jeszcze niecałe 3 lata temu, we wrześniu 2015 (prezydentem wówczas był ten sam Krupa) przez Katowice przeszedł marsz przeciwko imigrantom (były to końcówki rządów Platformy, na odchodne rząd Ewy Kopacz zgodził się przyjąć islamskich imigrantów do Polski, na szczęście nowy rząd to odwołał, przez co do dzisiaj Unia Europejska robi nam pod górę). Pewnie wielu lewaków nie przyjmie tego faktu do wiadomości, ale tenże Marsz był NAJWIĘKSZĄ manifestacją w Katowicach od upadku PRL, wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób (TUTAJ filmik), w mediach ani słowa o tym wówczas nie wspomniano. Manify lewackie notują 50-razy mniejszą frekwencję, ale w mediach są nagłośnione dużo bardziej.

Przejdźmy w końcu do tego, co stało się w Katowicach w zeszłym tygodniu. Prezydent Krupa wyraził zgodę na zorganizowanie legalnego marszu narodowców. Tzw. 'antyfaszyści’ oraz tzw. 'Obywatele RP’ (wsparci pułkownikiem Mazgułą) postanowili zorganizować nielegalną blokadę, była ich garstka, otoczona mnóstwem fotoreporterów. Po kilku minutach od rozpoczęcia marszu władze Katowic się rozmyśliły. Stwierdzono nagle, że marsz zostaje rozwiązany (nie wiadomo dlaczego, bo nic dziwnego tam się nie działo, widać przestraszono się lewaków i fotoreporterów). Oficjalnym powodem było „zagrożenie awanturą”. Co to ma być za argument? Zgodnie z tą logiką- w zachodniej Europie trzeba by zakazać wychodzenia na ulice, bo istnieje tam „zagrożenie awanturą”, nie mówiąc o „zagrożeniu strzelaniną” w amerykańskich szkołach. Gdyby zesranemu przed 20 lewakami magistratowi naprawdę zależało na spokoju, to można było puścić marsz inną trasą (wokół Placu Sejmu Śląskiego jest tyle równoległych uliczek, że obejście blokady nie stanowiłoby żadnego problemu). Policja zaczęła pałować, gazować i rzucać na glebę uczestników (legalnego chwilę wcześniej) marszu, 9 z nich zostało zatrzymanych, a 30 spisanych. Brakowało tylko prowokacyjnego podpalenia jakiejś budki strażniczej przez policję, jak to było na Marszu Niepodległości za czasów ministra Sienkiewicza. Lewakom (którzy byli stroną agresywniejszą) nic się nie stało, choć też brali udział w nielegalnym zbiegowisku, więc teoretycznie powinno się z nimi postąpić podobnie, co z narodowcami. Są jednak równi i równiejsi. Co na to PiS? Skoro chwilę wcześniej poparli Krupę w wyborach na prezydenta, to jadą z nim teraz na tym samym wózku i nie wypada im go krytykować. Minister Brudziński na twitterze coś bredził o faszystach oraz „symbolach i znakach” (niby jakich???), w pełni popierając całą sytuację. Niczym się to nie różniło od pacyfikacji z czasów PO, np. „akcji widelec”. Co z tego ma PiS? Tylko straty. Lewacy przecież i tak na nich nie zagłosują, a narodowcy zrozumieli, że rząd stoi po stronie lewactwa, więc również na nich nie zagłosują. Oczywiście Krupa pewnie jeszcze nie raz odwali jakiś lewacki numer, a PiS będzie musiał go kryć, kosztem utraty reputacji wśród swych własnych zwolenników. Krupa jak już musiał to zrobić, to mógł odwołać marsz wcześniej, albo w ogóle nie wyrazić na niego zgody, skandal byłby wówczas wielokrotnie mniejszy. Zresztą Krupy nawet nie było na tym marszu, bo była ciepła sobota i miał inne plany, wysłał tam kilku samorządowców z PO, którzy działali w jego imieniu. Układy na linii PiS-Krupa do złudzenia przypominają stosunki polsko-żydowskie. Jedni plują drugim w twarz, a drudzy ich za to przepraszają i usprawiedliwiają. Wszystko dlatego, że PiS za wszelką cenę chce mieć prezydenta, którego namaścili, bo sami byli w stanie wystawić co najwyżej jakiegoś noł-nejma „Jana Nowaka”, na którego by nikt nie zagłosował. Według mnie mariaż PiS-Krupa da PiSowi więcej szkód, niż pożytku (zresztą nie wiem jaki miały być z tego pożytek; to tak, jakby Komorowski poparł Dudę w wyborach, a potem powiedział z dumą: „mój człowiek wygrał”). Krupa to dla PiS groźniejsze zjawisko, niż np. RPO Adam Bodnar, który też robi im pod górę i brata się z lewakami. Wobec Bodnara można jednak powiedzieć, że został wybrany przez PO i Sorosa, natomiast wobec Krupy nie można tego powiedzieć, bo go przecież oficjalnie poparli w centrali na Nowogrodzkiej. Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną, niż w Katowicach- kilka dni temu w Warszawie odbył się 'marsz wolności’, zorganizowany przez PONowoczesną, KOD i TVN. Na ziemi siada 20 narodowców, przez co prezydent HGW ze strachu odwołuje całą imprezę, następnie policja pałuje, gazuje i aresztuje uczestników, a na koniec politycy i media obu stron sporu politycznego- przyklaskują i pochwalają tę decyzję. Science fiction. W drugą stronę jednak można, co oczywiście jest faszyzmem, czyli uzależnieniem praw człowieka od jego światopoglądu. W najbliższą niedzielę miała w Katowicach odbyć się pikieta Młodzieży Wszechpolskiej, ale Krupa nie wyraził na nią zgody, gdyż uważa, że byłaby faszystowska i nazistowska (oczywiście doszedł do tego metodą Hugo-Badera, czyli: „nawet jak tego nie wypowiadali i nie mieli faszystowskich symboli- czułem to„). PiS popierając Krupę nastawia sam na siebie bombę zegarową, bo w przyszłości partia będzie musiała świecić oczami i usprawiedliwiać Krupę ze swoich licznych lewackich odchyleń. Według mnie- PiS po prostu nie powinien nikogo wystawiać w wyborach na prezydenta Katowic, bo profitów z poparcia Krupy nie mają żadnych.


Czwarty przykład na PiSowską dupowatość to nowy podatek od benzyny. Ceny PB95 na stacjach przekroczyły już 5 złotych, widziałem kilka dni temu już nawet za 5.18zł (jesienią było to około 4.45zł). Ceny rosną głównie z powodu „stabilizowania” Wenezueli i Iranu przez USA- baryłka ropy jeszcze pewnie podskoczy, do tego dolar jest stosunkowo drogi. Co w takiej sytuacji robi rząd PiS, mając w perspektywie maraton wyborczy? Oczywiście wprowadza nowy podatek od paliw, w wysokości 10 groszy na litrze (ma obowiązywać od początku 2019 roku). Opozycja Totalna oczywiście tego nie przepuści, bo cena benzyny to rzecz bardzo ważna, dotykająca praktycznie każdego Polaka (bezpośrednio, albo poprzez ogólną inflację, która jest bardzo podatna na ceny paliw). Lepszego prezentu PiS nie mógł rywalom zrobić. Płaca minimalna wzrosła o 5%, a benzyna o 15%. Dodatkowo- akurat w roku, gdy odbędą się wybory parlamentarne- zafundowali nam nowy podatek, czyli będzie jeszcze drożej, niż teraz. Może zatem skończyć się tak, że nie nacieszą się pieniędzmi z tego podatku zbyt długo, gdyż z jego powodu będą musieli odejść. Zresztą nawet nie wiadomo, czy ten podatek cokolwiek poprawi, gdyż ludzie po prostu zaczną masowo tankować lewe paliwo „z beczki” i wpływy z akcyzy spadną, zamiast wzrosnąć (dodatkowo PKN Orlen wpadnie w tarapaty i trzeba będzie go dofinansowywać z budżetu).

Rządy PiS w ujęciu graficznym

Mógłbym wymieniać do rana dziwne akcje, z których PiS ma tylko same straty wizerunkowe, praktycznie codziennie dochodzą nowe przykłady. Dziś ogłoszono, że nic nie zrobią 300 eko-terrorystom, którzy przykuwali się do drzew w Puszczy Białowieskiej. Skoro nic im nie zrobią, to po co ich w ogóle zatrzymywano? Zostali w międzyczasie wykreowani na męczenników reżimu, opozycja to wykorzystała, a na koniec nawet mandatu nie dostali. Dzisiaj czytałem newsa, że pan Szpak, pseudo-felietonista Angory ma odpowiedzieć za znieważanie Polski. I znowu będzie to samo- przez pół roku opozycja będzie maglować temat braku wolności mediów i kneblowania dziennikarzy, a na koniec „męczennik” Szpak zostanie uniewinniony. Zresztą identyczna sytuacja była kilka miesięcy temu, gdy TVN miał zapłacić jakąś karę za nierzetelność podawanych informacji. Wybuchł raban, Timmermansy i Szejnfeldy od razu się uaktywniły, a na koniec stwierdzono, że jednak żadnej kary nie będzie. No to po cholerę w ogóle zaczynaliście? Tak samo z podatkiem od supermarketów czy repolonizacją mediów, z czego ostatecznie nic nie wyszło, ale w międzyczasie opozycja wykorzystała sprawy politycznie. Reforma sądów? Zaczęta i niedokończona. Ustawa o IPN? Zaczęta i cichaczem odwołana, leży sobie w jakiejś „zamrażarce”. Dzisiaj sąd orzekł, że trzeba w Katowicach zmienić z powrotem nazwę Placu Lecha i Marii Kaczyńskich na Plac Wilhelma Szewczyka (za czym protestował KOD i PO, co ciekawe pan Szewczyk, którego „totalni” tak bronili- był przed wojną ONRowcem i skrajnym antysemitą). To jest ważny plac przy głównym dworcu PKP. Wszystkie tablice na budynkach i słupach zostały niedawno zmienione na Kaczyńskich, w mapach Google i niejednym atlasie też zmienione, na samym dworcu też wszędzie pozmieniano informacje nawigacyjne „Wyjście na Plac Kaczyńskich”, a teraz będą wszystko zmieniali z powrotem, oczywiście za nasze pieniądze z podatków. To jest właśnie na PiSowska dupowatość, która mnie bardzo irytuje. Po co się biorą za coś, czego nie potrafią doprowadzić do końca? Mieszanka słomianego zapału i nieudolności. To tak, jak pisałem wyżej o tym basenie, na który w końcu nie poszliśmy, choć po drodze nastroje były bojowe i było dla nas oczywiste, że tego dnia popływamy. PiS robi dokładnie to samo. Niby chcą coś zrobić, ale w połowie im się odechciewa, przez co tracą podwójnie. To może się odbić w wyborach, prawdopodobnie i tak wygrają, ale będą musieli szukać koalicjanta. Oczywiście PiSowski „beton” i tak zagłosuje na swoich ulubieńców, ale ludzie neutralni już niekoniecznie (ja na pewno na PiS nie zagłosuję, a jeszcze 2 lata temu skłonny byłbym to zrobić). Główne atuty PiS są dwa- pierwszy to stosunek do nachodźców, a drugi jest taki, że opozycja to pajace i zorganizowana grupa przestępcza. Niektórzy twierdzą, że trzecim sukcesem jest program 500+, ale ja uważam, że to żadna filozofia zabrać ludziom 600, żeby rozdać 500, a na koniec podwyższyć akcyzę na paliwa i jeszcze bardziej zadłużyć się u Żyda.

Normalni wyborcy mają wybór iście romantyczny, jak Konrad Wallenrod. Albo głosować na PiS, który nic nie potrafi doprowadzić do końca, umizguje się do lewaków, po cichu sprowadza nachodźców i uprawia politykę zagraniczną na kolanach. Można ewentualnie zagłosować na „totalnych”, tworząc kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Bramy dla nachodźców zostaną otwarte szeroko, dług zagraniczny urośnie jeszcze szybciej, dotacje dla niemieckich korporacji wzrosną. Na tym skorzysta niewielka grupa ludzi w Polsce- Janda ze swoim teatrzykiem, Michnik ze swoją gazetą, TVN, Ryszard „drugi JFK” Petru poleci sobie znów na Maderę, wypuszczą człowieka-helikoptera, do łask wróci Mazguła, Niesiołowski, Rosati, Róża Thun von Panzerfaust, Joanna „dość dyktatury kobiet” i Mateusz Kijowski, który ostatnio doznał cudownego ozdrowienia kończyn dolnych. Te osoby są jednak tak antypatyczne (być może agenci Kaczyńskiego), że pewnie i tak wygra PiS, jako mniejsze zło. Jeżeli będą jednak robić takie lapsusy, jak ostatnio, to rzutem na taśmę mogą nawet przegrać. Komorowski w sondażach pół roku przed wyborami miał ponad 70%, a Duda 8%. Ja już nie wiem, na kogo mam głosować. Kukiz się sypie, Ruch Narodowy oscyluje w granicach 1%. Mam nadzieję, że na scenie politycznej pojawi się coś nowego, choć to już ostatni dzwonek.

RacimiR, 17.05.2018

PS: Dostałem ostatnio 6 darowizn (w sumie 170zł), czyli wyjątkowo dużo jak na swoją kiepską aktywność (aż się głupio czuję, że nic nie pisałem, a tyle dostałem). Wielkie dzięki dla: Wojciecha, Lidii, Krzysztofa, Kamila, Pawła i Bartosza!


Na koniec coś z zupełnie innej beczki. Poniżej garść najwyższej jakości sztuki teatralnej, czyli filmik z innowacyjną „instalacją artystyczną”, prosto z europejskich salonów. A u nas dalej średniowiecze, chamstwo, wstecznictwo i zaścianek…

https://twitter.com/twitter/statuses/994277904770060289

58 thoughts on “PiSowska dupowatość”

 1. „Normalni wyborcy mają wybór iście romantyczny, ” Wcale nie. Jest Wolność, jest Kukiz.

  od RacimiR: Niby tam, ale Wolność pewnie jak zwykle poniżej progu, a Kukiz wprowadzi 25 posłów, z czego połowa odejdzie. Totalni niby też nie mają większości, ale mnóstwo ich ludzi jest u władzy w samorządach, mediach, instytucjach publicznych. Kukiz z kolei nie ma nic, co najwyżej może posyłać Jakubiaka do TVP.

 2. Myślę że PiS spodziewając się szybkiego ataku „opozycji” zaraz po wygraniu wyborów, udawał partię propolską, by przeczekać ataki, a gdy opozycja się wyczerpała, zaczęli realizować docelową politykę (albo zostali zinfiltrowani).
  Trzeba mieć nadzieję że choć trochę sensowna opozycja (Kukiz, Wolność, RN itp) się zjednoczą na tyle by startować z jednej listy. Jak będą startować oddzielnie, to ludzie myśląc że nie przekroczą progu zagłosują na „mniejsze zło” i znowu będzie to samo.
  A co do Katynia i żydów:
  https://www.cda.pl/video/22577821a/vfilm
  Jeśli to co mówi jest prawdą (w sensie, że członkowie NKWD, którzy mordowali Polaków w Katyniu byli w znacznej większości żydami), to trzeba to nagłośnić jak tylko się da. Mamy okazję na zrobienia własnego „przemysłu holokaust”, lub przynajmniej zabezpieczyć się przed żydami. Wypadałoby tego nie spieprzyć.
  Pozdrawiam.

  od RacimiR: Też jestem za zjednoczeniem, ale już raczej wiadomo, że nic z tego nie będzie.
  Co do Katynia- właśnie zrobiliśmy krok w drugą stronę, legitymizując przez najwyższe władze państwowe, że Katyń nie tylko nie był zbrodnią Żydowską, ale wręcz przeciwko Żydom. Dalej już z górki- znajdą się polscy oprawcy z Katynia, powstaną książki, filmy, propaganda medialna, a nasze wnuki będą przepraszały za Katyń, tak jak teraz za Jedwabne i Holokaust.

  1. Zjednoczenie patriotów i prawicowców to trudna sprawa ,kiedyś wypowiedział się o tym Jakubiak- za wielkie indywidualności,za mocne charaktery,za wielkie ambicje każdego z liderów,nikt nie ustąpi.W przeszłości było kilka prób,nawet coś takiego jak Liga Polskich Rodzin.Nie mówię że to niemożliwe,ale trzeba by skończyć z politpoprawnym bełkotem,zacząć po ludzku rozmawiać z narodem żeby zjednać sobie elektorat,wznieść się ponad wszystko i zobaczyć przede wszystkim POLSKĘ,dać sobie spokój z wodzostwem,NIE BAĆ SIĘ TIMERMANSA AMBASADY IZRAELA I GAZETY WYBORCZEJ.Na razie jest tragedia,rządzi albo Okrągły Stół albo obca agentura.

   od RacimiR: Trzeba wziąć do rozmów ludzi skłonnych do kompromisu, a panom z przerośniętym ego typu Chojecki czy JKM podziękować, bo ich zdolności koalicyjne wynoszą zero bezwzględne.

   1. @ RacimiR
    Niech się wszyscy prawacy zjednoczą pod wspólnym sztandarem i ruszą ze swoimi zwolennikami z Lublina na Warszawę obalić reżym PiSowski (tak jak swego czasu Mussolini szedł na Rzym).
    Wtedy Korwin zostanie „królem”, Marjan Kowalski będzie „Duce”, pastor Chojecki zostanie przywódcą duchowym – „Ajatollahem”. Marcin Rola obejmie w reżymowym TVP funkcję prezesa na miejsce Kurskiego. I wtedy będzie dobrze;)).

    od RacimiR: Chojecki to nie dość, że wasal Izraela, to jeszcze ma gigantyczną skłonność do obrażania wszystkich, spoza kręgu jego wyznawców (Korwin to wg niego największy lewak na świecie i oczywiście ruski agent, jak wszyscy). Marian jest OK, ale chyba się sprzedał- zarabia teraz dużo więcej, niż w dyskotece czy na siłowni. Zjednoczenie prawicy jest konieczne, ale pastor to ostatni człowiek, który jest w stanie tego dokonać. Rola też jest OK.

  2. Chyba u Siwaka czytałem, że w Katyniu nie zginął ani jeden Żyd, że ofiarom wkładano inne (żydowskie) dokumenty, ale tak to jest jak słaby rząd, na kolanach łapie się wszystkiego co wydaje się silniejsze, nie zdając sobie sprawy, że akurat złapał za zawleczkę.

 3. Brexitbrexit

  http://nczas.com/2018/05/17/oskarzycielski-list-paag-do-prezydenta-dudy-bez-odpowiedzi-nabrano-wody-w-usta/

  Z zydami i ich wojną w srosunku do polakow (bo inaczej tego trwajacego od 2018r szkalowania nazwac nie mozna) jest tragedia, nasi politycy w kuluarach regularnie przyjmuja ciosy, sa szkalowani i na pewno jedyne co dostajemy to grozby i szantaz od zydow a pod publike duda i maowiecki wmawiaja nam ze potrzebny jest dialog ktory prowadzą, a to g*wno prawda.
  Przypomina to samo stosunki z ZSRR za stalina, nasze delegacje tam jeździły (czasem niektorzy wracali nogami do przodu) a Stalin napieprzal na nas ile wlezie, wy polaki co tu chcialy jak sie nie podoba to wogole waszego panstwa nie bedzie tylko kolejna republika zsrr.

  Od czasow zaborow o interesy swiatowe nas Polaków dba polonia, a od ii wojny sw. glownie polonia amerykańska, widocznie zycie w usa wyostrzylo wyczucie polityczne naszych rodakow tam, faktem jest ze walke o anulowanie ustawy 447 i ten pomnik katynski w new jersej prowadzila polonia w usa a nasz rzad cisza.
  Malo tego polonia w usa wystosowala list (link wyzej) w sprawie stosunku polacy-zydzi i co? Cisza, listu nie było zadnego!
  Pelna tresc listu http://nczas.com/2018/05/16/polonia-ma-dosc-pisu-rzadzacy-dbaja-bardziej-o-interesy-zydow-i-ukraincow-niz-polakow-mocny-list-do-prezydenta-dudy/

  To co sie dzieje teraz juz nie mam wątpliwości – zydzi przejmuja wladze polityczna w polsce, beda nas doić ile sie da.

  1. Mam to samo silne przekonanie,w Polsce de facto rządzi ambasada USA i Izraela a nasze władze to są pajace,stające się coraz większym pośmiewiskiem dla czosnków i lewaków.

  2. Już nas doją ile się da. Polska to kolonia i skarbonka US-raela. A polscy żołnierze robią za mięso armatnie w wojenkach wywoływanych przez Stany Zjednoczone.
   Pomijając zakupy amerykańskiego złomu wojskowego za paskarskie ceny, dużo wyższe niż kupują inne kraje, a nawet Arabia Saudyjska. To polski „rząd” emituje obligacje oprocentowane na 6.5%, a kupuje obligację USA oprocentowane na 0.5%(sic!), poniżej nawet wskaźnika inflacji, finansując w ten sposób Stany Zjednoczone.
   Jak nie będzie chciała Polska „zapłacić” haraczu żydom wynikającym z ustawy 447, to po prostu USA skonfiskuje polskie aktywa u siebie, tak jak Wielka Brytania zrobiła po II wojnie światowej z polskim złotem. I co im kto zrobi?

   https://www.youtube.com/watch?v=h-VbQph9zp4&t=7s

   Jak Iran chciał z Polską handlować różnymi towarami, to ambasador amerykański wezwał polskojęzycznych politykierów z „rzadu” PiSowskiego. Powiedział, że to jest wbrew interesom USA, i polaczki się wycofali z handlu z Iranem, nic w zamian żadnej rekompensaty nie otrzymując od Stanów Zjednoczonych. Interesy z Iranem robią natomiast inne państwa, w tym Niemcy, Rosja, a nawet Białoruś. O 'jedwabnym szlaku’ mającym biec z Chin do miasta Łodzi, a storpedowanym przez Macierewicza przez litość już nie wspomnę.

   od RacimiR: Niestety sama prawda.

 4. Brexitbrexit

  Dobre podsumowanie co robia pisiory po 2017 !

  Ja ze swej strony po 2 komentarzach powyzej opisze jak prawdopodobnie to wygląda, myślę ze wszyscy tytaj znamy faktyczną prawde a zaczelo sie od … hucznej reorganizacji rzadu tzn nowego rzadu morawieckiego i wywalenia ministrów poprzednich czyli glownie szydlo, macierewicza, ministra msz zastapil czaputowicz ktory do historii przejdzie jako najgorszy minister msz ever, ziobro cudem sie utrzymal, teke stracil minister zdrowia.
  Zauwazcie jak szydlo dzielnie walczyla o sprawy polskie np. w brukselii a teraz o niej od konca 2017 cisza.

  Nie wiem kto kaczynskiego podpuscil aby morawieckiego zrobic premierem, i wogole glownodowodzacym w pis, jak wiemy kaczynski jesr stary, ma problem z kolanem, wladze wyraźnie traci na rzecz klanu maowiecki ego. Jego dni w polityce sa policzone!
  Zauwazcie gdy premierem byla szydlo pis szlo jak czolg – udana prawie reforma szkolnictwa, reformy socjalne, reforma zdrowia i sadu byly w robiegu, przyszedl maowiecki i nagle obie te reformy stop! Zamiast tego mamy podwyzszanie podatkow i drenowanie kieszeni zwyklych Polaków.
  Teraz juz jestem pewien – sprawy przez 2 lata szly za dobrze, zagranica stracila pokaźną kasę i trrzeba bylo cos zrobic. I zrobiono. Zinfiltrowano pis doradcami, postkomuchami, spadami z po, zydami.
  Maowiecki to tylko aktor i kasa z tzn. uszczelniania vat bedzie odplywac dalej ale w bardziej wyrafinowany sposob – zobaczymy to niebawem (zreszta jak widzimy odplywa przez fundacje typu NCN, PFN). Zauwazcie ze nawet od poczatku 2018r unia nas sie nie czepia jak przez ostatnie 2 lata. Nowosmiesznej nikt nie finansuje i to chyba glowny powod ze sie rozlatuje, zreszta po co lozyc kase jak pisiory sa zinfiltrowane.
  Maowiecki i Duda jezdza po swiecie oficjalnie promowac polske a nieoficjalnie daja sie doic zydom, o czym nie wiemy, zreszta nawet jak teraz duda jest w usa nikt z tamtejszych politykow znaczacych go nie ugoscil, trumpek o nim zapomnial.
  Wniosek prosty – pis po samo zło. Ludzie przy wladzy wciaz ci sami tylko flagi klubowe sie zmieniaja. Byla UW, PO a teraz wszyscy do PIS. Skończy się pis to cos nowego wymysla.
  Prrawicy w polsce nie bylo i nie bedzie z prostego powodu – brak finansowania, a obecna jest slaba i rozbita.
  Widac wiec ze w polsce realnie rzadza tajne służby z przewagą mossadu i cia, ruskie moze jeszcze 3 grosze dokładają ale juz nie to co kiedyś. Widac tez jak na dloni ze nie jesteśmy niezaleznym silnym panstwem (jak to przedstawiaja media pro pis) tylko nadal panstwem kolonialnym, wasalem niemiec usraela i usa.
  Nawet te sondaze robione prawie codziennie sa robione dla zmydlenia nam oczu, tzn. maja pokazac nam zwyklym zjadaczom chleba walke polityczna ubzdurana ktorej nie ma.
  I swoja drogą ciekawy jestem co bedzie dalej, czy nasze społeczeństwo przejrzy na oczy czy dalej bedziemy sie nabierac.
  Nas polakow to chyba teraz moze uratowac tylko jedno – wymazanie usraela i ny z mapy, wszystko jedno czy wojna, meteotyt tunguski, trzesienie ziemi 11stopni w skali richtera, tsunami .. cokolwiek.

  od RacimiR: Ja bym tutaj nie winił tylko Morawieckiego, już wcześniej PiSowi zdarzały się wpadki, reforma sądów stanęła za czasów Szydło. PiS zawsze był proizraelski niestety. Żydzi też są skłóceni (lewica z NY i prawica z Izraela), ale akurat w sprawie polskiej trzymają sztamę, więc przymilanie się do Izraela nam nic nie da. Jest na YT taki stary film „Judenland”, widać na nim, że już 20 lat temu byliśmy w dupie, a teraz coraz bardziej się to pogłębia. Musi powstać jakaś nowa siła polityczna, żeby spróbować wybić Polskę na suwerenność, z obecnymi politykami zawsze będziemy na kolanach.

 5. Nie daj Boże PO i inne partie antypolskie wróciły do władzy. Lepszy słaby ale jednak propolski PiS. Gdy PiS nie zdobędzie większości to będzie to sukcesem oPOzycji, zwłaszcza jak PiS-owi nie uda się znaleźć koalicjanta bo wtedy lewacy zwiększą swoje wpływy.

  od RacimiR: Wiadomo, że PiS lepszy od targowicy, ale to taka różnica, jak w szkole pomiędzy jedynką a dwóją- obie oceny są złe, tylko jedna trochę lepsza.

 6. Władza w Polsce jest słaba i podzielona. Jest lepiej ale ciągle kiepsko. Rządowi trudno stawiać czoła zagranicy w jakiejkolwiek sprawie gdy za plecami ma tylu sprzedajnych kretów. Na pocieszenie dodam że w Irlandii, Grecji i Portugalii rządzący otwarcie sprzedali kraj Niemcom. Którzy decydują tam np. o podatkach.

 7. Myślę że nikt myślący poważnie nie bierze już tej rozpaczliwej propagandy w TVP na rzecz poprawy wizerunku rządu.TVN 24 to jest prawdziwe lewackie pranie mózgu ale z kolei tzw.programy informacyjne w tvp są żenujące,bajki dla „ciemnego ludu”,nie oglądam już tego.Rzeczą przykrą jest to że PiS jak gdyby przejął monopol na „prawicowość” i patriotyzm ,że niby reszta to faszyzm itd.a jest to kłamstwo.Jest mi wstyd że partia na którą głosowałem ,oddaje Polskę żydom,a rząd robi z siebie błaznów,nie jest traktowany poważnie,rząd pisowski pozwala na to aby moją ojczyznę ruchać jak tanią dziwkę,obrażać Polaków,panoszyć się żydom jak u siebie.Autorytetem jest jakiś sierżant daniels,a polski prezydent po przylocie do USA jakie ma pierwsze spotkanie??? ze wspólnotą żydowską zamiast z miejscową Polonią.Racimir opisał to wszystko w miarę delikatnie i szerzej ,dla mnie to jest tragedia,banda błaznów którzy jeszcze bardziej się pogrążają i ośmieszają Polskę i jej urzędy(z kilkoma wyjątkami),kłamców,krętaczy,oddająca Polskę żydom.Piszę to nie z mściwą satysfakcją ale z goryczą.PO z kolei to jawna opcja niemiecka,wyprzedaż WSZYSTKIEGO co tylko można sprzedać,złodziejstwo,tłumy „uchodźców” ,wszelkie prawa dla pedałów i innych zboczeńców,jednym słowem-bardzo bardzo bardzo potrzeba partii naprawdę polskiej,patriotycznej ,prawicowej a nie udającej prawicę i kogoś takiego jak Orban.Albo z 10 takich Orbanów w naszym rządzie.

  od RacimiR: TVP była propagandówką od czasów jej powstania, czyli wczesnego PRL. Jednak propaganda w TVP jest przaśna i grubo ciosana, z kilometra widać, kiedy kłamią. Inaczej jest z TVN- oni mają „know how” prosto z USA, wiedzą jak pokazać newsa, stosują przekaz podprogowy i mało kumaty widz tej propagandy nie zauważa.
  Co do faszyzmu- każdy lewak powie, że PiS to faszyści, a Kaczyński to drugi Hitler, więc de facto patriotyzm jest teraz utożsamiany z faszyzmem, dzięki działaniom lewaków. Prawdziwy patriota (wg lewaków) segreguje śmieci, uczy się języków, wspiera NGO itp.
  Co do stosunków z Żydami to nawet nie chce mi się pisać, ręce opadają, gdy się to wszystko widzi.

 8. http://www.pch24.pl/jaroslaw-gowin-o-ustawie-reprywatyzacyjnej–moze-wywolac-fale-roszczen-organizacji-zydowskich,60360,i.html
  Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta tego typu wzajemnie przeczące sobie wywody ministra „prawicowego” rządu.On ma ludzi za idotów,albo sam jest idiotą.

  od RacimiR: To niech Amerykanie najpierw zapłacą Indianom- reguła ta sama, a tu nie chodzi o pojedyncze nieruchomości, tylko teren praktycznie całych USA. Podobnie niech Izrael płaci Palestynie. Ale nie, bo antysemityzm…

  1. Ale specjalne reguły żydowskie dotyczą tylko Polaków,logika,prawo,zdrowy rozum nie ma tu nic ale to nic do rzeczy,żydzi są „wybrani” i nie obowiązują ich JAKIEKOLWIEK reguły i zasady,jakakolwiek krytyka,ba! -cień krytyki,odmienny punkt widzenia ogłoszony jest „antysemityzmem” a to jest obecnie niczym wypalenie piętna na czole skazańca,dlatego prawie wszyscy boją się tego jak śmierci.najpierw taki ściemniacz jeden z drugim zapewnia że ustawa 447 nie ma żadnego wpływu na Polskę że u nas niby jest polskie prawo ,za chwilę jednak „nie wolno bagatelizować” ale też” nie wpadać w nadmierną panikę” -czyli że w panikę jednak trzeba wpaść aby nie w nadmierną no bo może żydy nie wyrwą od nas 300 miliardów a „jedynie” 60 .Ci wszyscy „patrioci” w sprawach żydowskich co chwilę plączą się w zeznaniach i co rusz sami sobie zaprzeczają.Nie chcą totalnie kłamać więc żeby ich potem nie oskarżono to mówią półprawdy ćwierć prawdy.

 9. Kukiz byłby ok, gdyby nie było w nim Kukiza. Jakubiak i Tyszka mogliby stworzyć dobry tandem. Jeden obrotny, drugi do przesady poczciwy.

  od RacimiR: ja tam lubię Kukiza, być może dlatego, że już w wieku 10 lat słuchałem jego kaset. Jego podejście do komuny bardzo mi pasuje.

 10. Tragedią jest to że prawdziwi patrioci ,ludzie o narodowych,prawicowych poglądach ,nie związani żadnymi śmierdzącymi magdalenkowymi układami,nie uwikłani w agenturalne powiązania z „sojusznikami” nie mają obecnie siły przebicia,monopol na prawicę i patriotyzm zawłaszczył sobie PiS a szeroko rozumiane lewactwo ma potężne media,wsparcie armii tzw.intelektualistów,wszelkiej maści pożytecznych idiotów i NGO.A nawet jakby patrioci jakimś cudem zdobyli w wyniku wyborów większość w Sejmie i utworzyli rząd musieliby mieć psychiczną odporność niczym komandos z Gromu i potężną determinację żeby się nie ugiąć i przeprowadzić PRAWDZIWĄ naprawę państwa bo ruszyłby potężny atak ,ofensywa niczym na Polskę w 39 r. żeby takie rządy obalić i przeprowadzić ponowne wybory.Zmobilizowano by media,agenturę,organizowano by majdany,to trzeba koronkowej roboty politycznej żeby wygrać taką walkę o Polskę.

 11. J.E. Lehnert

  Dobry trafny komentarz. Widze po sobie i wielu znajomych proces przecierania oczu a nastepnie odwracania sie od PIS. Ta partia zaczyna jawic sie nam jako kolejna antypolska klika a na dodatek partia ktora wbrew zapowiedziom nie zwalcza nowego matksizmu w Polsce. . Masz racje ze wszystko zaczelo sie walic(choc wczesniej szalu zadnego nie bylo) od rekonstrukcji rzadu. Czaputowicz to skrajna porazka. Wasalstwo wobec Chazarow jest porazajace i dyskredytujace PIS jako sile zadzaca w Polsce. I mysli tak miliony ludzi. PIS moze sie baaardzo zdziwic w dzien kolejnych wyborow parlamentarnych. Partia dla patriotow potrzebna od zaraz, wtedy na PIS nawet nie spojrzymy.

  1. To młoda idiotka,z gatunku tych pożytecznych co to nie zdają sobie sprawy co jest grane ale ale jak w tefałenie mówią że to złe to znaczy że tak jest i trzeba protestować.Dziewczyna się zgubiła w rozmowie w jednym momencie bo jest ze stada bezmyślnych baranów.

  2. Zgadzam się co do tego całkowicie.
   Mam pytanie RacimiR .Jak myślisz co eurokomuniści chcieli osiągnąć sprowadzając do europy nachodźców, to że pragnęli wywołać chaos by znieść państwa narodowe jest oczywiste jednak nie mogę sobie wyobrazić jak chcieli to zrobić nie posiadając armii. Co prawda unia cały czas chce utworzyć armie ale kto niby miałby w niej walczyć by pacyfikować rdzennych Europejczyków może jestem naiwny ale nie wydaje mi się by znalazło się tylu autochtonów gotowych wymierzyć broń w sąsiada i innych rdzennych obywateli europy. Co prawda wcielenie a raczej utworzenie armii z ludów arabsko-afrykańskich rozwiązało by problem sumienia żołnierzy ale jak sprawdź by tak utworzona armia nie sprzymierzyła się przeciwko obcym im kulturowo założycielom nowoczesnego eurokołchozu i sama nie objęła władzy nad europom?

   od RacimiR: Problem jest bardzo złożony. Na pewno nachodźców chciały korporacje, które mają większy napływ siły roboczej do prostych prac za minimalną. Marksiści też byli za z powodów ideologicznych, aby osłabić państwa narodowe. Żydzi również- nienawidzą katolików i chcą ich zniszczyć, do tego sami w miksie multi-kulti będą lepiej ukryci.

 12. To wszystko prawda, ja też na PiS już nie zagłosuję. Zawiodłem się strasznie na tej zafajdanej „partii”. Pod względem „gospodarczym” w wykonaniu PiS, też jest lepiej jedynie jak się porówna z (nie)rządami sprzedawczyków z PO-PSL.
  Polska dalej rozwija się poniżej oczekiwań i nie wykorzystuje swojego potencjału uwarunkowanego położeniem w środku Europy. Już samo wpuszczenie do Polski i wydanie zezwoleń na pracę milionom Ukraińców ( którzy nas w większości nienawidzą), spowodowało że Polacy zarabiają co najmniej 20% mniej.

  A tutaj macie dwa arcyciekawe filmiki z telewizji CW 24 pokazujący jacy „geniusze” nami rządzą. Fakty są nieco inne, niż to co próbują wmawiać wyznawcy Kaczyńskiego i PiS.

  https://www.youtube.com/watch?v=lV8r1l0q3JI

  https://www.youtube.com/watch?v=eKYu8oN-T8A

  1. https://www.youtube.com/watch?v=eKYu8oN-T8A -było do przewidzenia, że jak my nie wejdziemy w ten biznes to zrobią to niemcy.

   Co do s447, to w sytuacji kiedy podpisał to Trump, normalnie powinniśmy zerwać z USA wszelkie stosunki dyplomatyczne, ale oczywiście nic nie mamy do gadki kiedy są tu ich wojska, które pilnują nas oraz żydowskiego interesu.
   W kontekście s447 pocieszające jest to, że jeżeli mają zamiar przejąć Polskę to raczej nie będą nam tu urządzać samobójczej wojny z ruskimi. To tyle co do obecności ich wojsk tutaj, z dwojga złego lepiej tą stroną.

 13. „Mam nadzieję, że na scenie politycznej pojawi się coś nowego, choć to już ostatni dzwonek.”
  Raczej już się nie pojawi, tutaj pan Mentzen wyjasnia dlaczego
  https://www.youtube.com/watch?v=QfnGVZFwf1c&app=desktop
  dodatkowo 15 lat emigracji zaczęło przynosić efekty, co bardziej łebscy ludzie już się z polski wynieśli, i nawet jeśli udało by się stworzyć byt polityczny który miał by szanse wygrać wybory(nierealne przy tak rozbujanym socjalu i roszczeniowym społeczeństwie) to będziesz miał problem ze znalezieniem ludzi co nie będą ogrywani jak dzieci na arenie międzynarodowej. Ostatni konflikt z żydami pokazał jak mierne jest państwo polskie. PIS miał kilka asów w rękawie i żadnego nie użył, pierwszy z brzegu można było poczekać z podpisaniem umowy na patrioty do momentu kiedy sprawa z ustawą 447 się wyjaśni. Przynajmniej wiedzielibyśmy ile jest wart sojusz USA i izraela. Dalej odnośnie pomnika trzeba było go od razu przenieść jak była propozycja od burmistrza z innego miasta, z odpowiednim komentarzem. Z roszczeniami żydowskimi teraz to trudny orzech, ale można by tak nieoficjalnie wysłać 10% tej kwoty zainteresowanym w Palestynie i Iranie, jak się dupa pali to nie ma się ochoty na myślenie o roszczeniach.
  Innymi słowy nic tylko rozwinąć mapę i poszukać nowego miejsca do życia, byle w państwie poważnym.

  1. Brexitbrexit

   Najgorsze jest to ze pisiory uwazaja ze „nie maja z kim przegrac”, i niestety to obecnie prawda. Pomimo lezenia krzyzem przed zydami, polityka zagraniczna obecnie na lopatkach i oblozeniu dodatkowymi podatkami pośrednimi maja 40kilka % w sondażach. Zresztą obecnie juz do mnie dotarlo ze pis i tak zostal zinfiltrowany i tak naprawde po 2 latach zostali „naprostowani” tak ze przyslowie pis po samo zło znow jest prawdziwe, a tym samym sondaze sa tylko po to robione aby gawiedz miala wrazenie ze w polsce jest realna walka polityczna.
   Chyba jedyna alternatywa dla pis jest obecnie 70letni korwinn tyle ze od lat 90tych nie moze przeskoczyć 5% progu wyborczego hehe 😉

 14. Brexitbrexit

  http://nczas.com/2018/05/21/max-kolonko-alarmuje-rzekomy-deal-konsula-z-fulopem-to-bagnet-w-plecy-polonii/

  Nie ma formalnej umowy z polskimi władza mi (umowy na papierze, wszystko na gębę, czaputowicz to niesamowita wrecz niedojda).
  W srode glosowanie w ichniejszej radzie miasta new jersej czy pomnik stoi na miejscu czy go przeniesa huj wi gdzie.
  Kolonko to jednak realistą jest i sie zawsze dokopie do podstawowych faktow.
  Z ta uroczystośćia z polskim prezydentem jeszcze jedna wstrzasajaca ssytuacja byla pod pomnikiem new jersey, mianowicie nie dosc ze nie wpuszczono chocby przedstawicieli polskiej polonii to byl zakaz polskich flag – jak miales flaga policja wydawala polecenia rzucania ich na ziemie … w kaluze bo padalo wtedy.
  A Fulopowi się marzy w 2020r posadka ambassadorra w polsce (jak wygraja demokraci w usa). Fulop (i reszta zydow) chyba do tej pory nie byla swiadoma jakimi fajtlapami sa polacy, zwlaszcza MSZ no ale sie przekonali i teraz napierdalaja na nas ile wlezie.

  1. Może w końcu Ameryka przejrzy na oczy,że jest na usługach Israela od lat choć to pewnie płonne nadzieje. Faktem jest natomiast że dużo Amerykanów ma dosyć izraelskiej dominacji i wyciągania kasy. Czytając opinie zwykłych Amerykanów tych nawet którzy głosowali na Trumpa są teraz zawiedzeni jego służalczą polityką wobec Izraela i diaspory żydowskiej w USA. Nazywają go żydowską kukiełką .Myślę że jeszcze jedna wojna rozpętana przez Izrael z oczywistym wsparciem USA wzburzy coraz więcej Amerykanów Jedyny ich prezydent który nie pałał miłością do Izraela i lobby żydowskiego był Kennedy . Ciekawe czemu tak krótko żył i dlaczego do dzisiaj nie wyjaśniono co się naprawdę stało? Tutaj macie link do filmiku gdzie kandydat na kongresmena od republikanów Patrick Little zostaje wydalony za mówienie prawdy o żydowskim lobby. Depcze i pluje na izraelską flagę mówiąc że nie będzie służył obcemu państwu .

   https://www.youtube.com/watch?v=Cz9WMK240ZQ

   Co jak co, ale ma facet odwagę. Członek kongresu James Traficant mówił publicznie że Ameryka jest izraelską dziwką i w 2014 roku zginął w dziwnym wypadku .Na youtube jest dużo filmików o tym.
   Też nie mogę się patrzeć na te pisowskie służalskie gęby . Naszą tragedią jest to że nie ma na kogo głosować. Też jest tutaj sporo naszej winy ponieważ się nie interesujemy co się dookoła dzieje. Większość obywateli zapewne nie wie co to jest akt 447. Na youtube więcej wejść mają filmiki o tym co się wydarzy w następnym m jak miłość niż te o ostatnich problemach z lobby żydowskim. W takiej malutkiej Islandii kilka tysięcy ludzi postanowiło bojkotować Eurowizję za wybór izraelskiej piosenki. Kilka miesięcy temu pomimo dużych protestów żydowskich i muzułmańskich środowisk wprowadzili bezwzględny zakaz obrzezania dzieci. Żydzi użyli starej śpiewki o antysemityzmie a Islandczycy kompletna olewka. Szwedzi podobna postawa wobec koszernych, oni nawet chyba nie mają żadnych stosunków dyplomatycznych . Akurat regresywna lewica czyli tzw lewactwo w Szwecji staje zawsze po stronie Palestyńczyków ( i to o ironio dzisiaj jest nam na rękę ). Pokazuje to niestety że nawet „zlewaczali rurkowcy” potrafią się postawić Izraelowi, a u nas kompletna porażka i poddaństwo. W Irlandii i Anglii izraelskie produkty są bojkotowane, ludzie i to nie tylko Palestyńczycy ,ale nawet sporo Żydów antysyjonistów wychodzi na ulicę i palą izraelskie flagi , a my nie potrafimy nawet zakazać uboju rytualnego.
   Nie wolno też wszystkich Żydów wrzucać do jednego worka bo jest tez sporo porządnych i uczciwych. Z mojego własnego podwórka, mąż mojej koleżanki Francuz żydowskiego pochodzenia po całej tej hucpie z ustawą IPN orzekł, że on sam chyba stanie się antysemitą. Kiedy był protest a raczej proteścik pod ambasadą USA przeciw akt 447 jakiś Polak, który mieszka w Kanadzie mówił że jego znajomi Żydzi nie są nawet zainteresowani odzyskiwaniem utraconego mienia przez ich dziadków , którzy to zostali zamordowani w obozach, mimo, że mają do tego prawo. Poczciwy prof. Finkelstein odpowiedział na pytanie w wywiadzie dla polskiej gazety o odzyskaniu mienia w Warszawie po jego rodzicach, że nie ma zamiaru zabierać polskim dzieciom szkół, przedszkoli i parków. Pan Michałkiewicz powiedział kiedyś,że nasze beznadziejne władze to nawet Żydów przyjaznych dla Polski nie potrafią ani zaprosić ani wysłuchać. Po prostu jakaś kompletna beznadzieja .
   Pozdrawiam

   od RacimiR: Temat rzeka… Najgroźniejsze jest to, że Żydzi są skłóceni między sobą (obóz nazi-prawicy w Izraelu, wspierany przez Waszyngton oraz obóz lewactwa z Nowego Jorku, Kalifornii i Brukseli), choć w wielu miejscach trzymają sztamę (np. podejście do gojów, roszczenia finansowe, dominacja Żydowska w rozrywce, finansach, mediach itp, a także nie wchodzenie sobie w drogę w przypadkach typu masowa imigracja czy czystki w Palestynie- np. Wyborcza wyłącza komentarze pod artykułami o wydarzeniach Izraelu, choć reprezentuje żydolewicę). Cały świat zamiast olać ten spór (albo mu się sprzeciwić w całości) i wybrać ścieżkę suwerenną, to kręci się głównie wokół niego.
   To tak, jakby dwóch facetów się pokłóciło na stadionie pełnym ludzi i skończyłoby się wielką awanturą- pół stadionu na drugie pół stadionu (a w międzyczasie tych dwóch, od których się zaczęło wyszło na zewnątrz i ustaliło, że cena biletu na stadion rośnie o 2 złote, po złotówce dla każdego, zostawiając na stadionie resztę, która dalej toczyła krwawą bijatykę). Właściwie 100% partii politycznych w zachodnim świecie jest albo za jednymi Żydami, albo za drugimi. Może to świadczyć to o gigantycznej infiltracji i wpływom globalnym.
   Potrzebna jest partia, która odrzuci oba obozy żydowskie, a nie tak jak dotychczas, że jak odrzuci jeden, to automatycznie padnie plackiem przed drugim.

 15. Nie wiem po co tyle tych posłów, tylko Winnicki, Wilk i Ziobro coś robią.

  od RacimiR: Wg mnie powinno ich być maksymalnie 100, a senat rozwiązać.

 16. Choć jestem pozytywnie nastawiony do patriotycznych kibiców to jednak to co stało się dwa dni temu w Poznaniu na meczu Lech – Legia (ostatni mecz kolejki Ekstraklasy) trzeba potępić. Zdecydowanie przesadzili z demolką stadionu. Co sądzicie o takich sytuacjach ?

  od RacimiR: Tam demolki ani jakichś większych strat materialnych nie było, TVNy mocno wyolbrzymiły sprawę (coś jak z torcikiem z pryncypałkami- z małej chmury duży deszcz, a PiS oczywiście połknął haczyk i zapowiada szeroko zakrojoną akcję w MSW oraz powoływanie specjalnych zespołów śledczych). Jedynie były świece dymne i ludzie na murawie, to samo jest co tydzień na KODzie, tylko oni są pod ochroną, więc nikt z tego nie robi sensacji. Wynik meczu też nie został wypaczony, bo Lech i tak by przegrał 2:0, albo wyżej, a to była ostatnia kolejka. To był protest kibiców Lecha przeciwko własnemu zarządowi, który marnotrawi pieniądze (także publiczne).
  Mi się to niespecjalnie podoba, ale trzeba uwzględnić poczucie skali. Nachodźcy w UE codziennie robią 100 gorszych drak, gdzie cierpią postronni ludzie i ma miejsce wandalizm. Nawet na zachodnich stadionach dużo gorsze rzeczy się dzieją (nie mówiąc o ulicach), więc politycy, którzy mówią, że trzeba wzorować się na zachodzie chyba nie ogarniają sytuacji. Kilku prowodyrów z Poznania powinno ponieść karę i tyle (ci którzy rzucali pirotechnikę na murawę i ci którzy wybiegli, czyli w sumie z 15 osób na 27.000 obecnych), co zresztą już ma miejsce. Państwo powinno reagować szybko i proceduralnie, a nie z byle gówna robić wielomiesięczne spektakle medialno-polityczne i powoływać 20 specgrup.
  Rocznie w Polsce na ligowych meczach piłkarskich jest w sumie kilka milionów widzów, więc przy takiej masie oczywiste jest, że raz na ruski rok coś przykrego się zdarzy, nawet powiedziałbym że i tak jest spokój. Media to wyolbrzymiają, więc ludzie myślą, że stadiony to wrota piekieł. Mi nigdy na żadnym meczu włos z głowy nie spadł, a byłem już na około tysiącu.
  To tak, jak było z tymi Meksykanami na plaży- sytuacja jak co sobotę pod wiejską potańcówką. Zabitych zero, rannych zero, straty materialne to podeptany parawan i złamany leżak, Meksykanie mówili, że wszystko jest OK i nie czują żalu, a w mediach był z tego spektakl polityczny na pół roku, co najmniej III Wojna Światowa.

  1. Brexitbrexit

   W wielkiej brytanii za rzadow Margaret Thatcher były masowe burdy na stadionach ze w obecnych czasach to by sie nam nie miescilo w glowie jaki byl brrutalizm (glownie przez tamtejszy kryzys, likwidowane kopalnie i nierentowne zaklasy pracy na stadionach dawano upust emocjom).
   Sprawe rozwiazano w sposob banalny -narysowano linie ktora jak widz przekroczy kara kilka razy srednia krajowa i egzekwowano te kary. W efekcie po pierwszym szoku i niedowierzaniu ze panstwo brutalnie komorniczo zabiera kase warstwie praccujacej po pewnym czasie burdy po prostu znikły.

   od RacimiR: Burd w UK nie jest wcale mniej, niż w Polsce. Nie tak dawno były burdy na derbach Londynu czy w Liverpoolu, nie mówiąc o niższych ligach, gdzie praktycznie co kolejkę coś jest. U nas od kilkunastu lat obowiązuje to samo prawo z przekroczeniem linii- zakaz stadionowy + wysoka grzywna. Nie przypominam sobie, by w Polsce ktoś zginął na meczu (może na zawał z emocji jakieś pojedyncze starsze osoby), natomiast w UK liczba trupów na stadionie jest czterocyfrowa. We Francji, Włoszech, Hiszpanii też na okrągło są awantury na meczach.
   Nie chcę usprawiedliwiać bandziorów, uważam tylko, że jak kibic coś zrobi to jest to wyolbrzymiane razy 100, tak samo, jak np. biały Polak pobije obcokrajowca.
   Tak samo uważam, że ustawki w środku lasu (gdzie biorą udział sami zainteresowani) powinny być dozwolone, jeżeli grupa facetów chce dać sobie w ryja w ustronnym miejscu to jest to ich prawo do wolności i rycerskości, a obecnie w takiej sytuacji wzywanych jest 20 batalionów policji i wszyscy schwytani lądują na komendzie z wyrokami.

   1. Mnie się kiedyś śmiać chciało, jak jeden Anglik robił film dokumentalny o kibolach w Polsce. Pokazywał jak idą kibole w dużej grupie,, drą się na całe gardło, a niedaleko od nich 50-kilkuletnia kobieta wychodzi ze swojego bloku z wiaderkiem, i jakby nigdy nic wyrzuca śmieci do kontenera. Dla Angola było to bardzo dziwne, nie do pomyślenia.

    od RacimiR: Pewnie masz na myśli Dannego Dyera i jego miniserial, kręcony po róznych krajach? On ogólnie miał niemal zawsze bardzo zdziwiony i przestraszony wyraz twarzy 😉 W UK też by raczej kibole nic nie zrobili poczciwej kobiecinie.

 17. w wolnej chwili przeczytajcie sobie książkę :
  „Requiem dla Europy” autorstwa: Pawła Kempczyńskiego
  czytałem ją gdzieś w roku 2008, a więc 10 lat temu i wtedy to było dla mnie science-fiction w czystej postaci, myślałem, no nie tak nie będzie nigdy
  jest 10 lat później i wszystko,co opisał się dzieje
  może to prorok jakiś

  1. Skończyłem czytać i muszę powiedzieć, że poziom absurdu miejscami przebija mocno nawet dzisiejsze standardy, jednak gdybym po nią sięgnął w 2008 to chyba nie dotrwałbym do konca ze względu na poziom abstrakcji nawet jak na SciFi. Powinien to na angielski przetłumaczyć i puścić na amazonie, może byłby polski hit na miarę wiedźmina 🙂

 18. http://nczas.com/2018/05/21/walesa-grozi-ze-wroci-do-sejmu-i-zostanie-na-materacu/
  Wizyta Lecha ,,Bolka” Wałęsy w Sejmie u protestujących rodziców to kompromitacja totalna. On tylko chce występować przed kamerami i zrobić cyrk z siebie. Zresztą spotkał się tylko z protestującymi w Sejmie ale do tych przed Sejmem już nie wyszedł.

  od RacimiR: No śmieszne. Ten protest zamienił się, jak to mówi Ziemkiewicz w „ciamajdan na wózkach inwalidzkich”. Na początku myślałem, że chodzi o niepełnosprawnych, ale teraz już widać, że podpięła się pod to cała totalna opozycja, a twarze protestu to kobiety, które jednocześnie są twarzami aborcji osób niepełnosprawnych, w dodatku sami rządzili 8 lat i nic nie zrobili. A teraz jeszcze Bolek, który przyjechał na 30 minut się polansować i powygadywać głupoty, po czym wrócił do luksusowego domu.

 19. Brexitbrexit

  https://www.salon24.pl/newsroom/868574,prezydent-podpisal-ustawe-o-ochronie-danych-osobowych-rodo-zacznie-dzialac-w-polsce

  Kolejny urząd i urzedas y do utworzenia i utrzymania z nasszych podatkow. Az sie noz w kieszeni otwiera. Ciekawe ze utworzono dziurawe prawo o tych danych osobowych ( np. Ze bank moze udzielic kredytu bez koniecznosci wizyty w banku) a potem bohatersko tworzy sie urzedy majace zapobiec tym oszustwom (kredyt na slupa, kredyt na dane osobowe).
  A wystarczyloby po prostu wprowadzic przepis ze kredyt wszelaki w banku (parabanku, firmie pozyczkowej) mozna wziasc jedynie osobiscie z dowodem osobistym waznym (bez przedstawiciela prawomocnego lub pelnomocnika) i po sprawie. 100% ulatwienie zycia dla każdego z nas, no ale banki swojej wywalczyły by doic gojow. Oczywiscie to dotyczyloby tylko kredytow na osobe, firmy np. miałyby inny mechsnizm.

  I kolejna studnia bez dna – na muzeum polin (nie dość ze wybudowano kosztem kilkudzieiseciu mln zl) to utrzymanie w poprzednim roku kolejne 9mln zl … i tak co roku.
  Czyli wszyscy finansujemy z nasszych podatkow antypolskosc.

  od RacimiR: Z tym RODO jest niezły popłoch w środowiskach webmasterów, ja nie mam danych osobowych, więc nie muszę tego robić, ale np. małe sklepy internetowe są przerażone. To jest „dzieło” Brukseli, a nie PiS. Słyszałem, że klienci firmy nazwa.pl (wielki dostawca hostingowy) otrzymali propozycję nie do odrzucenia- mają zapłacić 2500zł (od ręki) za dostosowanie swoich witryn do RODO.
  Korporacje dadzą radę, natomiast mali już niekoniecznie. Jeżeli ktoś sprzedaje np. rękodzieło czy inne własne wyroby przez internet to mu się to prostu od piątku przestanie opłacać.
  A Polin (i inne obiekty żydowskie) to wiadomo- placówka eksterytorialna, ale zbudowana i utrzymywana z budżetu Polski. Odwrotna sytuacja, niż w Jersey City- nowe miejsce na nasz pomnik (to z kanałem) ma być wydzierżawione Polonii na 99 lat, czyli będą musieli oni dbać o pomnik i płacić podatek za grunty i pewnie coś za samą dzierżawę, natomiast miasto nie da ani centa.

  1. Ta sprawa z pomnikiem to kolejne upokorzenie Polaków.I ten bezczelny żyd robi sobie jawne jaja mówiąc że będzie startował na ambasadora USA w Polsce,przecież to jest jawna kpina z Polaków.Pluje w twarz i pyta -co mi zrobicie???Ja wyobrażam sobie że w takiej sytuacji nasz rząd zaakceptowałby to upokorzenie i jawne naigrywanie się jak zaakceptował już ich wiele.Muzeum ,tzw.muzeum Polin to jest po prostu skandal, i zadaję sobie retoryczne pytanie -jak można traktować poważnie państwo ,które za własne pieniądze utrzymuje jawnie wrogi sobie,antynarodowy ośrodek dywersyjny ??NIE MOŻNA traktować poważnie takiego państwa.Duda jeszcze robi z siebie pajaca dając mu jakieś książki i w ogóle dyskutując z kimś takim.To tak jakby Trump dajmy na to,traktował burmistrza małego miasta w Polsce jak równego sobie.Niedobrze mi się robi jak słucham genialnych wypowiedzi PADa.Kompromituje Polskę i siebie i ma się nie wiadomo za kogo a mają go w USA za popychadło.

   od RacimiR: Może ten burmistrzyna faktycznie chce zostać ambasadorem w Polin? Na pewno byłby to dla niego awans zawodowy, wszak tu są do zrobienia setki miliardów dolarów, a on swoim podejściem właśnie pokazał, że nie będzie się z Polakami cackał. Ryszard Sznepf pewnie byłby za.
   Duda powinien wrócić do Polski dużo wcześniej, skoro nikt z nim nie chce rozmawiać, to nie ma sensu się narzucać i szargać prestiż stanowiska, które piastuje.
   Polska dla Żydów to pochyłe drzewo z popularnego przysłowia.

  1. Tutaj macie filmik o tym co wyprawiał preżydent Duda w USA i jak została potraktowana Polonia amerykańska. Taka TVN która nie przepuści żadnej okazji żeby dokopać Dudzie i PiSowi, w tym konkretnym przypadku nabrała wody w usta i nic nie pokazała, chociaż aż się prosiło.

   od RacimiR: No ale filmiku nie wkleiłeś 🙂 TVN miało konflikt interesów, bo dokopanie PiSowi wiązałoby się z tym, że pokazano by Żydów niekoniecznie jako wieczne ofiary nienawiści.

 20. https://wiadomosci.wp.pl/polski-kardynal-na-drodze-do-swietosci-weto-amerykanskich-zydow-6255290525353601a
  Bezczelność AJC (Światowy Kongres Żydów) nie zna granic. Sprzeciwiają się beatyfikacji kard. Augusta Hlonda. Nazywają go ,,antysemitą”. A dlaczego się sprzeciwiają temu żeby został błogosławionym ? – A no dlatego że pierwszy Prymas Polski po II WŚ mówił prawdę o Żydach, m.in mówił o tym że Żydzi kolaborowali z komunistami. Warto poczytać jego życiorys na Wikipedii.

  od RacimiR: Żydokomuna (mówienie o niej) to już od dłuższego czasu jest oficjalnie antysemityzm, więc nie dziwi mnie ani trochę żydowski sprzeciw. Kościół, tak jak Polska pozwolił sobie wejść na głowę, więc Żydzi z tego przywileju korzystają.

  1. Ale to było już dawno wiadomo,że wielu pejsatych wjechało do Polski z „bohaterską” armią czerwoną w mundurach LWP i Nas gnębili.A My mamy ich jeszce przepraszać za każdym razem,za co???

 21. Uważam że czekanie na nową partie to bardzo pasywna postawa. Co powinien zrobić każdy któremu zależy na Polsce? Zapisać się do PISu a nie do żadnych kanapowych partii typu Wolność RN. Chociaż bardziej do nich po drodze niż do PIS. Tyle że partie PIS należy przerobić od środka tak aby nabrało profesjonalizmu w działaniu Należy aktywnie wpływać na ludzi w wewnątrz PISu. Uważam że lewacy mogą również tak postąpić i nie można tego tak zostawić aby osoby sponsorowane z zewnątrz poprzez infiltracja PiS od środka realnie wpływały na rzeczywistość w Polsce. I to bez względu która partia rządzi.
  Druga sprawa to niech jak najwięcej osób zakłada własne NGO organizacje nawet jednoosobowe które są hojnie finansowane przez UE. Mogą się nazywać politycznie poprawnie np do pomocy młodzieży z rodzin wykluczony he społecznie. Co kto wymyśli – najważniejszy jest cel czyli wpływanie informacyjne od środka. Ponadto taka działalność może być korzystna finansowo że względu na różne granty lub be zwrotne dofinansowania. Istotną jest aktywność.

  1. To że Irlandia podąża tą drogą jest w dużej mierze winą kościoła katolickiego. Nigdzie indziej nie doszło do tylu przerażających skandali w których brał udział kościół, a poziom okrucieństwa jakiego dopuścił się kler w tym państwie jest przerażający. Gwałty i molestowanie dzieci przez księży pedofili w tzw szkołach wychowawczo zawodowych było rozpowszechnione na ogromną skalę. Ci którzy nie brali w tym udziału jak co niektórzy biskupi zamiatali pod dywan przestępstwa swoich koleżków. W pobliżu kościelnych domów dla samotnych kobiet z dziećmi odkryto masowe groby ze szkieletami małych niewinnych dzieci.Liczby sięgają kilkaset albo nawet tysięcy dzieci,które padły ofiarą zbrodni popełnianych przez siostry sadystki .Samotne matki uważano za podludzi którzy popełnili najgorszy grzech(nawet te które zostały zgwałcone), a ich dzieci siłą zabierano do adopcji,a te słabsze głodzono na śmierć, pózniej wrzucano je do wielkich rowów, zawinięte w prześcieradła bez normalnego pogrzebu. W ośrodkach funkcjonował makabryczny system selekcji dzieci. Siostry starannie żywiły tylko te, które nadawały się do adopcji, zwykle przez rodziców ze Stanów Zjednoczonych. Na amerykańskich adopcjach kościół zarabiał miliony. Dzieci chorowite zaniedbywano. Szacuje się, że w domach dla panien z dziećmi umierało przeciętnie co trzecie dziecko. Jeden z poufnych raportów z lat 50. XX wieku opisywał maluchy z wzdętymi brzuchami i obwisłą skórą.Matki miały zakaz karmienia piersią i odporność słabszych dzieci spadała drastycznie. Potworności jakich dopuścił się kler nazwano irlandzkim holocaustem i to o zgrozo odbywało się jeszcze nie tak dawno temu. Kler sam się pogrążył i wcale nie potrzebował do tego tzw lewactwa.

   od RacimiR: Przerażające. Kościół (Watykan) jest przesiąknięty lewactwem co najmniej od czasu podejrzanej podmianki ostatniego papieża.

   1. Tak to prawda. Jak raz to nie lewactwo ale sam Kościół się pogrążył. Afery pedofilskie z lat 80 i 90 pogrążyły spowodowały laicyzację tamtejszego społeczeństwa. Przedtem KK cieszył się dużym autorytetem; co ciekawe kilka dekad temu w Irlandii było również referendum o aborcji tylko że zaostrzające prawo aborcyjne a Irlandczycy zgodzili się na to, właśnie ze względu na szacunek do Kościoła.

    1. Problem w tym że KK jest najbardziej czysty i transparenty nawet tam na zachodzie . Statystyki wyraznie wskazują ze najwieksza patalogia jest w szkołach publicznych , w miejscu zatrudnienia w firmach prywatnych , nawet publicznych demonstracjach . Podczas gdy KK jest oskarżany o 1 % wszystkich udowdnionych zdzarzeń o charakterze pedofili .
     Sprawdz proszę czy twój nauiczyciel nie skrzywdził cię w dzieciństwie .

   2. Monia podaj dwa niezależne źródła informacji potwierdzajcie twoje historie dotyczące rzekomych ” okrucieństw jakiego dopuścił się kler ”
    Zgodnie z jakościową naukową teorią informacji informacja jest wówczas pełno-wartosciowa gdy jest weryfikowalna przez conajmniej dwa niezależne źródła informacji .
    Informacja z tylko jednego źródła informacji – nieweryfikowalna jest tylko suchym komunikatem takim jak w czasie okupacji z megafonów dla okupowanej ludności

 22. Nie mam żadnego polskojęzycznego źródła pod ręką, ale wczoraj aresztowano Tommy’ego Robinsona

  od RacimiR: To prawda, podobno dostał 13 miesięcy odsiadki, właściwie nie wiadomo za co. Niedawno pisałem, że niech zawczasu ucieka do Polski, póki jeszcze może. Paul Golding podobno wyszedł z więzienia, ale jest pod ścisłą obserwacją i nie może być aktywny politycznie, bo od razu za kraty z powrotem.

  1. Nie powinien uciekać ale organizować system poradnictwa prawnego dla osób wobec których nadużywane jest oskarżenie o „mowę nienawiści”.
   W UK organizacje lewackie i donosicielstwo jest znacznie rozpowszechnione.

   od RacimiR: Gdyby zaczął takie coś organizować, to tym bardziej by go zamknęli. Obecnie prawicowy Brytyjczyk jest w stanie działać wyłącznie na uchodźstwie.

   1. Ucieczka czyli eskapizm jest faktycznie bardziej na rękę przeciwnikom . Natomiast jest wiele możliwości chocby zapisanie sie do partii lewackiej i rozwalanie ich „realpolitik” od środka przez sabotowanie ich działań i sygnalizowanie ich planów na zewnątrz . W tej chwili brytyjczycy potrzebują takich cichych pomocników . Ale brakuje im Polskiej Szkoły Konspiracyjnej która Polacy maja w genach od czasów Powstania Barskieko .
    Szczęśc Boże , Jezus Chrystus Królem Polski .
    Pozdrawiam

 23. Gorzej, że te 13 miesięcy może być równoznaczne z karą śmierci. Gość, który dostał 12 miesięcy za kanapkę z boczkiem przed meczetem dożył tylko połowy wyroku: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4075328/Man-jailed-leaving-bacon-sandwiched-outside-mosque-dead-prison-half-way-12-month-sentence.html

  od RacimiR: On w UK już nie ma na co liczyć, jedynym ratunkiem dla Robinsona jest ucieczka za granicę (o ile go nie zabiją wcześniej), tak samo reszta osób z Britain First. Anglia po Brexicie lewaczy się z prędkością ponaddźwiękową, chyba chcą na ostatniej prostej prześcignąć Szwecję w roli lidera upadku społecznego.

 24. Skoro jest Pan ze Ślunska, to może artykulik o Śląsku? 🙂

  od RacimiR: Ale co konkretnie? Nawet w tym jest trochę o Śląsku. W tekście o Katalonii też jest trochę. Dzisiaj byłem na meczu Ruch-Sosnowiec i dowiedziałem się od kibiców gości wielu nowych rzeczy na swój temat 😉

 25. https://wiadomosci.wp.pl/protestujacy-opuscili-sejm-wita-ich-tlum-warszawiakow-6256327631349377a
  Dziś po 40 dniach skończył się protest niepełnosprawnych. Zastanawia mnie co skłoniło protestujących do takiego działania ? Pewnym jest że po tym jak rząd spełnił postulaty protestujących a mimo wszystko protest dalej trwał to wtedy protest stał się de facto manifestacją totalnej oPOzycji.

  od RacimiR: Według mnie 2 rzeczy- po pierwsze zakończył się szczyt NATO, z którym wiązali duże nadzieje na zrobienie jakiejś międzynarodowej żenady. Po drugie- zauważyli, że sympatia społeczna do protestu była coraz niższa. Mi na początku protest było obojętny, ale z każdym dniem coraz bardziej mnie to denerwowało. Zrobiono w sejmie drugie Calais, opozycja totalna przejęła całą sprawę (mimo, że rządzili 8 lat i nic nie zrobili, w dodatku są za aborcją niepełnosprawnych), protest stał się w 100% polityczny, na koniec jeszcze skandale z synem pani Hartwich (z tym że pracuje na umowę o pracę i z tym, że mamusia go zakneblowała dłonią) oraz jej potarmoszoną przez koleżankę ręką (co niby zrobiłą straż marszałkowska). Totalni zdali sobie w końcu sprawę, że dla własnego dobra trzeba zwinąć tą kretyńską imprezę, podobnie było z zimowym ciamajdanem, który też zwinął się sam po kilku wpadkach typu Madera. Obecnie jest medialna pustka w permanentnej rewolucji, więc w tym tygodniu możemy spodziewać się nowych, dłuższych „skandali” z dupy wziętych.

 26. Brexitbrexit

  http://nczas.com/2018/05/27/tysiace-osob-na-ulicach-berlina-antyimigrancka-demonstracja-niemieckiej-prawicy-wladza-kocha-obcych-nie-nas-nie-was-nie-niemcow-video/

  AfD urzadzilo prawicowa demonstracje w berlinie, natomiast lewacy sie zorganizowali i urzadzili kontr demonstracje w rytmie techno – love parade. Demonstrantow AfD bylo kilka tys a lewakow ponad 25tys i to wlasciwie samych mlodych ludzi.
  Z tych wydarzen rzuca sie w oczy smutny wniosek – niemcom z dziada pradziada wszystko jedno, nawet sie im demonstrowac nie chce, a mlodzi niemcy zostali zlewaczeni ze wlasciwie bardziej sie juz nie da, z ochota oddaja kraj muslimskim najeźdźcom.
  Nie to ze by mi na niemcach jakos specjalnie zalezalo, wszak im bardziej maja burdel w kraju tym nam to na rękę (bo nie beda sie za bardzo do nas wpieprzac) ale boje sie ze muslimy jak w niemczech stworza kalifat za kilka lat to na zachodniej granicy wnet zatesknimy za typowym bialym szwabem wielbicielem adolfika.
  Juz teraz mozna poczytać jak to muslimy przyjezdzaja do polskich przygranicznych miejscowości urzadzaja bijatyki, molestowania kobiet i kradna i robia rozruby na targowiskach. Od jakiegos czasu nawet wedkarze w grupach przy odrze sie spotykają bo samemu w bialy dzien lowic ryby strach, a bedzie gorzej.
  Wlasciwie chyba calej europie zachodniej wszystko jedno.
  Historia lubi sie powtarzać, jak w I i II wojnie jankesi ratowali europe przed niemcami tak w przyszlosci moga ratowac przed muslimami … o ile utrzymaja sie tam republikanie u wladzy.

  od RacimiR: Równe szanse byłyby, gdyby lewacy mieli „gołą” demonstrację, a nie festyn muzyczny z piwem, tańcami i kiełbaskami. To samo jest u nas na KODzie- frekwencję (i tak marną) napędzają ludzie, którzy idą tam z ciekawości na koncerty Big Cyc.
  A granicę na Odrze należy w przyszłości zamknąć i mocno pilnować przy pomocy dronów oraz noktowizorów.
  Młodzi Niemcy w ramach denazyfikacji przeszli gigantyczne pranie mózgu, którego nawet dr Mengele by się nie powstydził.

  1. Niemcy z są jeszcze mentalnie w początkach 20 wieku , wciąż jeszcze zyją ideą niemieckiego socjalizmu państwowego wg. Ferdynanda Lassalle .
   To powodowało że zawsze byli przeciwnikami ideii liberalizmu anglosaskiego . Wiec naturalnie sa zawsze przeciwnikami świata anglosaskiego . To wyraża sie w sposobie funkcjonowania ich gospodarki , funkcjonowania biznesu ich relacji w niemieckich firmach . Wielu Niemców jest sfrustrowanych relacjami panującymi w niemieckich dużych firmach i korporacjach które są inne niż w firmach i korporacjach anglosaskich .
   Niemcy starają sie unikać brania odpowiedzialności chcą wysokiego poziomu życia ale nie chcą zaproponować czegoś nowego alternatywnego dlatego cała ciezkość idzie na związki zawodowe przejmują negocjacje .

 27. Brexitbrexit

  https://euroislam.pl/imigrant-z-mali-dostanie-francuskie-obywatelstwo-za-bohaterskie-uratowanie-dziecka-film/

  Nieprawdopodobna wręcz historia, zazwyczaj nachodzcy zabiiaja gwalca kradna handluja drugami ale raz na ruski rok jeden nachodzca na milion zrobi jakis dobry uczynek – tutaj uratowanie dzieciaka zwisajacego z barierki.

  Wszystkie media lewackie dostaly wręcz orgazmu, tę informację beda prazyc długo o tym bohaterze.
  Uroczyscie prezydent Macron przyzna mu obywatelstwo a straz pozarna zaproponowala etat (ciekawe czy uchodzca go przyjmie).
  Juz pomijam fakt ze normalny straznik miejski, policjant czy nawet zwykly wysportowany facet w polsce zrobilby to samo i nie byloby tyle szumu, nawet podrzedna lokalna gazetka wiejska by o tym nie napisała.

  od RacimiR: Nachodźcy szybko uczą się nowych trików. Pewnie teraz każdy będzie wywieszał własne dzieci, a potem bohatersko je ratował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top