Prasówka, cz. 8

4.03.2016Ponad 100 dni minęło od ostatniej części „Prasówki”, zatem ostatni dzwonek na kolejną, ósmą część. Jak zwykle – skoncentrowano się na tematyce politycznej oraz imigrancko-uchodźczej.

 • 3.03.2016 – Weszło w życie połączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zwierzchnikiem prokuratury został Zbigniew Ziobro, ze zlikwidowanego stołka wyleciał (z ogromną odprawą) Andrzej Seremet. Od tego dnia prokuratura stała się oficjalnie podległa rządowi, choć wcześniej też już tak było (np. sprawa „sędziego na telefon” z Gdańska).
 • 2.03.2016 – Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk wprowadził „kodeks etyki”, w którym zabrania się krytyki organów państwowych (czyli rządu, w którym najwyższe stanowiska piastuje lobby żydowskie). To symboliczny koniec „Euromajdanu”, czyli akcji, na której wzoruje się rodzimy KOD.
 • 1.03.2016 – Po raz szósty odbywa się „Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W całym kraju mają miejsce liczne uroczystości, marsze i innego typu imprezy, w których bierze udział kilkaset tysięcy osób. Środowiska lewicowe, komunistyczne i żydowskie są oburzone, gdyż długo walczyły o zapomnienie o „niezłomnych”, a obecny stan rzeczy nie skleja się z ich retoryką gloryfikacji Baumana, Bartoszewskiego, Wolińskiej czy Stefana Michnika. Święto mocno krytykuje Gazeta Wyborcza, Newsweek, Polityka czy Jan Hartman.
 • od marca 2016 – Strefa Schengen w zachodniej Europie praktycznie przestała istnieć, ale próżno szukać oficjalnych komunikatów w tej sprawie. Kontrole graniczne istnieją już we Francji, Belgii, Szwecji, Danii, Austrii, a kolejne kraje „zachodu” wprowadzą je w ciągu kilku dni. Zabawne jest to, że jeszcze niedawno te same kraje groziły Polsce wyrzuceniem z Schengen za sprzeciw w przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, a teraz sami się z tej strefy wyrzucili, bo za dużo tych imigrantów przyjęli…
 • 29.02.2016 – Francuska armia i policja rozpoczyna „likwidację” obozowiska w Calais. Pisałem o tym TUTAJ – „likwidacja” polega na tym, żeby oddalić namioty imigrantów od centrum miasta (przenieść je na wybrzeże), ale o całkowitym usunięciu koczowiska nie ma mowy.
 • 28.02.2016 – Przyznano coroczne nagrody filmowe „Oskary”. Przez cały poprzedzający rok – lobby czarnoskóre oraz organizacje „antyrasistowskie” i „antyfaszystowskie” domagały się, aby aktorem roku został dowolny murzyn. Akademia wybrnęła z tego tak, iż całą galę prowadził ciemnoskóry komik Chris Rock, który żartował z murzyńskich żądań (jako czarnoskóry – miał do tego prawo, choć później otrzymywał pogróżki). Główną nagrodę zgarnął Leonardo di Caprio.
 • 25.02.2016 – W TVP pierwszy raz wyemitowano film „Ida”. Opatrzony został on komentarzami i planszą historyczną, co wywołało „ból tyłka” środowisk żydowskich oraz lewackich – pisałem o tym TUTAJ.
 • 24.02.2016 – Premier Węgier, Viktor Orban zapowiedział rozpisanie referendum w sprawie przyjmowania tzw. „uchodźców” do jego kraju. Unia Europejska skrytykowała ten demokratyczny pomysł, po raz kolejny udowadniając, że jest organizacją faszystowsko-dyktatorską. Podpisy o rozpisaniu podobnego referendum w Polsce zbiera partia Pawła Kukiza (TUTAJ informacje na ten temat).
 • wsieci18.02.2016 – Strona tygodnika „wsieci” została zaatakowana przez arabskich cyber-terrorystów, przez co nie działała przez kilka dni. Była to zemsta za „rasistowską” okładkę (zdjęcie obok), która była szeroko komentowana i komplementowana na całym świecie.
 • 16.02.2016 – Wdowa po Czesławie Kiszczaku (choć „gorszy sort Polaków” twierdzi, że to był przebrany za Kiszczakową Jarosław Kaczyński) próbowała sprzedać dokumenty komunistycznej bezpieki, które zostawił jej zmarły mąż. IPN przejmuje i upublicznia dokumenty, najgłośniejszą teczką jest teczka Lecha „Bolka” Wałęsy.
 • 15.02.2016 – Rosja grozi Polsce, że zablokuje możliwość wjazdu polskich TIRów do Rosji. W międzyczasie Ukraina i Turcja blokuje przejazd rosyjskich TIRów przez swoje kraje, więc Polska zostaje dla Rosjan jedynym drogowym „oknem na Europę” (wystarczy spojrzeć na mapę). W związku z tym – szybko Rosjanie zapominają o embargu dla Polski. Według mnie Polska mogła postawić lepsze warunki (a nie tylko status-quo), bo startową pozycję negocjacyjną mieliśmy potężną.
 • 14.02.2016 – Kolejny raz odbył się „taneczny Protest”, firmowany przez „One Billion Rising”. Pisałem o tym TUTAJ. Wszystkie gwałcone kobiety (zwłaszcza w krajach muzułmańskich) od razu poczuły się bezpiecznie, a wszyscy gwałciciele od razu się wykastrowali…
 • 13.02.2016 – Johanna Mikl-Leitner, minister spraw wewnętrznych Austrii zarzuciła Grecji, że źle chroni swoje granice zewnętrzne, przez co do Europy dostają się nielegalni imigranci. Wypowiedź ta jest kabaretowa, gdyż prawie wszyscy imigranci dostają się do Grecji drogą morską, a marynarka ma zakaz zawracania tych łodzi (mają obowiązek je odholować do Europy). Grecy nie zdzierżyli i zabronili pani Mikl-Leitner wjazdu na teren ich kraju. To kolejny dowód na „europejską solidarność”.
 • merchant12.02.2016 – W Szwecji aresztowano 10 Polaków, którzy planowali atak na ośrodek dla „uchodźców”, w którym mieszkali muzułmanie, atakujący Polki. To kolejny raz pokazuje, że w Szwecji istnieją podwójne standardy prawne (za planowanie dżihadu wszak tam nie aresztują).
 • 6.02.2016 – Odbywa się lewacka demonstracja proimigrancka we Wrocławiu, zorganizowana przez Partię „Razem”. Po ogromnym nagłośnieniu przez media – przychodzi raptem 200 osób, z czego większość to politycy „Razem” i „Nowoczesnej” oraz członkowie organizacji George Sorosa z całej Polski i Niemiec.
 • 5.02.2015 – Na demonstracji przeciwko inwigilacji, organizowanej przez Amnesty International i fundację Panoptykon skandowano hasła „Duda na Wawel”, przy przyzwoleniu szefowej Amnesty – Draginji Nadażdin.
 • 4.02.2016 – Kajetan P. (były stażysta tygodnika „Polityka” Jacka Żakowskiego) bestialsko morduje kobietę, która uczyła go języka włoskiego (odciął jej głowę). 3 tygodnie później zostaje odnaleziony na Malcie, skąd chciał uciec do Afryki. Mimo, że niby był cały czas śledzony przez polską policję – wpadł tylko i wyłącznie dzięki policjantom z Malty. Polskie służby jednak odtrąbiły sukces swoich „działań operacyjnych”, które nie wiadomo na czym polegały (wygląda na to, że specjalnie nie chcieli go złapać). Smaczku w tej sprawie dodaje fakt, że Kajetan jest synem znanej prokurator, więc już teraz wiadomo, że nie pójdzie do więzienia, tylko do psychiatryka (tak jak inna córka prokuratora, która po pijaku wjechała samochodem do stacji metra).
 • 31.01.2016 – Premier Beata Szydło została wygwizdana na finale Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, po meczu Niemcy-Hiszpania w Krakowie. Nie wiadomo kto gwizdał, pewną wskazówką może być fakt, że na meczach z udziałem reprezentacji Polski nie było żadnych gwizdów. Nadal jedynym premierem wygwizdanym na meczu reprezentacji Polski pozostaje Donald Tusk – wygwizdany i wybuczany w Łodzi na meczu siatkarskim Polska-USA. Swoją drogą – TAK wyglądała strona główna Gazety.pl po meczu Polska-USA (ani pół słowa o gwizdach na Tuska), natomiast po meczu w Krakowie – na głównej Gazety były 4 (!!!) artykuły o wygwizdanej Szydło…
 • 26.01.2016 – Grzegorz Schetyna zostaje wybrany na szefa Platformy Obywatelskiej, w wewnętrznym głosowaniu nie miał konkurentów. Zapowiedział, że od teraz Platforma będzie „opozycją totalną”, czyli bez zmian – będą robić to samo, co robią od 10 lat – atakować PiS na każdy możliwy sposób.
 • 18.01.2016 – Główną nagrodę w „loterii paragonowej” – samochód Opel Insignia wygrała koleżanka Izabeli Leszczyny (wiceminister finansów rządu PO-PSL), która pracowała przy organizacji loterii. Prawdopodobieństwo zwycięstwa wynosiło jeden do kilku milionów. Obie panie nie mają sobie nic do zarzucenia i twierdzą, że był to czysty przypadek.
 • 14.01.2016 – Amerykańska syjonistyczna agencja ratingowa S&P obniżyła Polsce rating (z powodów politycznych, gdyż wskaźniki ekonomiczne nie pogorszyły się w ostatnim czasie). W tym samym czasie akcje Deutsche Banku spadły o około 40% (względem poprzednich 6 miesięcy), ale główne media to przemilczały.

baner_kibice_chroncie_kobiety

 • 8.01.2016 – Polscy kibice wywiesili w Niemczech (na meczu siatkarskich Niemcy-Polska) powyższy baner: „Chrońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji”, nawiązujący do wydarzeń sylwestrowych oraz wtykania Niemców nosa w wewnętrzne sprawy Polski. Feministki stwierdziły, że wcale nie chcą być chronione przed muzułmanami.
 • 31.12.2015 – Władze wielu miast w Europie Zachodniej (np. Brukseli) rezygnują ze świętowania Sylwestra pod gołym niebem.
 • 31.12.2015 – W Paryżu podczas zabawy sylwestrowej spalonych zostaje około 800 samochodów, władze uznają to jako sukces i „wyjątkowo spokojną noc”, gdyż w poprzednich latach liczba spalonych pojazdów przekraczała tysiąc.
 • 31.12.2015 – Przed dworcem w niemieckiej Kolonii dochodzi do masowych ataków muzułmanów na kobiety (kradzieże, pobicia, molestowanie, gwałty) – pisałem o tym TUTAJ. Media za wszelką cenę próbują tuszować skandal, jednak 4 stycznia sprawa wydostaje się do internetu, a dopiero 2 dni później trafia do mediów tradycyjnych. Sprawców ataków – nie stwierdzono, złapano tylko dwóch i wypuszczono.
 • 30.12.2015 – Dziennik „Wall Street Journal” ogłosił, że służby specjalne USA podsłuchiwały premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Biały dom nie zdementował tych informacji. Dla mnie to zagadkowa sprawa, czyżby amerykańscy Żydzi kolejny raz olali swoich rodaków z Eurazji?
 • 19.12.2015 – Reaktywacja sieci tramwajowej w Olsztynie, na początek o długości 11km. Jest to pierwsze przywrócenie tramwajów w polskim mieście od kilkudziesięciu lat. Chwilę później (stycznień 2016) otwarto nową linię tramwajową w Bydgoszczy (do dzielnicy Fordon). Brawo Bydgoszcz i Olsztyn, miejmy nadzieję, że smutna epoka likwidacji tramwajów w Polsce to już przeszłość.
 • 11.12.2015 – Pierwszy statek z LNG (katarski „Al Nuaman”) wpłynął do budowanego od niemal 10 lat gazoportu w Świnoujściu, dostarczając 210.000m3 skroplonego metanu. Gazoport ma zapewnić Polsce 30% krajowego zapotrzebowania na ten surowiec.
 • wiadomosciod grudnia 2015 – Gazeta Wyborcza zaczyna każdego dnia tłumaczyć swoim czytelnikom główne wydanie „Wiadomości”. Niestety, największa gwiazda tych interpretacji – Agnieszka Kublik przestała się tym zajmować po 2 dniach (z niewiadomych przyczyn) i teraz robią to stażyści oraz mało znani żołnierze Michnika. Wychodzi na to, że przeciętny czytelnik „Wyborczej” potrzebuje dodatkowej pomocy, aby zrozumieć Wiadomości (szkoda, że „Faktów” w TVN nie interpretują, bo tam skala manipulacji jest jeszcze większa).
 • grudzień 2015 – władze rozpaczliwie szukają miast, gdzie można by zbudować ośrodki dla „uchodźców”. Mieszkańcy Płocka, Olecka i Rybnika (gdzie były plany kwaterowania „uchodźców”) organizują manifestacje, które skutecznie blokują budowę ośrodków w ich miastach. Ostatecznie ośrodki powstaną prawdopodobnie w Warszawie.
 • 30.11.2015 – W całej Rosji zdelegalizowano organizacje „dobroczynne” finansowane przez George Sorosa (TUTAJ pisałem o tym gagatku i jego organizacjach). Delegalizację argumentowano tym, że organizacje te są „zagrażające podstawom ustroju konstytucyjnego Rosji”.
 • 23.11.2015 – zaginęła Ewa Tylman, co przez kilka kolejnych miesięcy będzie jedną z najważniejszych wiadomości w Polsce. Codziennie kilka osób w kraju uważa się za zaginione, ale Ewa Tylman była ładna z wyglądu, więc jej sprawa jest uprzywilejowana. Podobna sprawa była kilka lat wcześniej z Iwoną Wieczorek. Gdyby panie Tylman i Wieczorek były mężczyznami, to nawet pies z kulawą nogą by o nich nie usłyszał.
 • 13.11.2015 – Seria zamachów terrorystycznych w Paryżu, o której pisałem TUTAJ i TUTAJ.

RacimiR, 4.03.2016

<< Prasówka nr 7 ||| Prasówka nr 9 >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top