Prasówka, cz. 5

aa

Oj działo się, działo w ostatnim czasie. Poniżej zbiór wybranych faktów medialnych z ostatnich 42 dni (czyli od ostatniej części 'Prasówki’).

 • 23.01.2015r– PKN Orlen (największa polska firma) opublikował wyniki finansowe za poprzedni rok. Zanotowano stratę netto w wysokości -1,179 mld zł. Oto skutki zarządzania firmą przez rządy PO. Ciekawe, czy rząd będzie chciał wygasić tą deficytową firmę?
 • 22.01.2015r– Ktoś pomyśli, że mam obsesję na temat Gazety Wyborczej, ale sami dostarczają świetnych tematów humorystycznych. Jak podaje niezalezna, w Polsce pojawiły się plakaty, w których Gazeta pomyliła Marcina Króla z Maciejem Królem.
 • 21.01.2015r– Janusz Korwin-Mikke, po odwołaniu go ze stopnia prezesa KNP zakłada nową partię- Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). W pierwszym dniu partyjny profil na Facebooku polubiło więcej osób, niż profil Platformy Obywatelskiej przez ponad 10 lat istnienia…
 • 20.01.2015r– Kolejny pupilek 'Gazety Wyborczej’, były ksiądz Lemański zostaje na lodzie. Kara suspensy zostaje utrzymana przez Watykan. Lemański powinien jednak szybko znaleźć zatrudnienie (jako cywil) u swoich starych, dobrych przyjaciół, czyli Michnika (antykatolickie felietony do Agora SA) lub Owsiaka (wykłady na Woodstocku dla Złotego Melona).
 • 19.01.2015r– Jak podaje Newsweek, prominentny żydowski rabin Menachem Margolin domaga się od wszystkich krajów UE wprowadzenia faszyzmu. Chodzi o segregację praw ludzkich ze względu na narodowość, a konkretnie o wyposażenie w broń palną każdego Żyda (i nikogo innego więcej).
 • 19.01.2015r– Ewa Kopacz i Grzegorz Schetyna, w imieniu rządu udzielają kredytu 100mln euro dla Ukrainy. Problem jest taki, że sami mamy gigantyczny dług, a nie mamy możliwości kreacji pieniądza (tak jak zachodnie banki). Innymi słowy- pożyczamy w bankach pieniądze na wysoki procent, żeby potem odstąpić je Ukrainie na niski procent. Polska w tym wypadku to klasyczny Zabłocki na mydle.
 • 17.01.2015r– Nowy design i layout portalu Gazety Wyborczej, który jeszcze bardziej tabloidyzuje ten tytuł. Zwiększono procentowe obłożenie obrazków (kosztem tekstów), zmieniono rozdzielczość na nie-responsywną (tak, że teraz strona wyłazi za ekran) oraz wprowadzono inne, ultranowoczesne rozwiązania informatyczne. Brawo, tylko tak dalej!
 • 14.01.2015r– Kurs Franka Szwajcarskiego w ciągu jednego dnia poszybował w górę o ponad 20% (o tyle też z dnia na dzień wzrosły raty kredytów hipotecznych, zaciągniętych w CHF). O tym szwindlu niedługo pojawi się osobny artykuł na niniejszej stronie.
 • 13.01.2015r– Rząd rozważa wprowadzenie do ogólnej sprzedaży „Pigułki po„, zasłaniając się nakazem Komisji Europejskiej. Rozpoczęła się debata społeczna, polegająca (jak zwykle) na obrzucaniu się błotem lewicy z prawicą.
 • 11.01.2015r– Odbył się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najprawdopodobniej pierwszy raz w historii zebrana suma będzie mniejsza, niż w poprzedniej zbiórce. Winni są oczywiście katolicy, konserwatyści i kibole, a nie kipiący z nienawiści Owsiak.
 • 08.01.2015r– Kolejny zamach w Paryżu, tym razem na sklep koszerny. Nikt nie ma zielonego pojęcia, dlaczego islamscy terroryści wybrali akurat taki cel, prawdopodobnie pomylili drzwi.
 • 08.01.2015r– Rozpoczął się kryzys w polskim górnictwie, po ostrych oporach społecznych Ewa Kopacz wycofuje się z zamknięcia wygaszenia czterech kopalń. Sytuacja jednak nadal jest nierozwiązana, a problem odsunięto w czasie, kosztem (dotychczas bogatych) firm Tauron i Węglokoks, które z pewnością wkrótce pójdą na dno. Rząd modli się, żeby było to dopiero po wyborach samorządowych.
 • 07.01.2015r– Zamach terrorystyczny w Paryżu na syjonistyczną gazetę „Charlie Hebdo”. O sprawie pisałem – Tutaj, Tutaj oraz Tutaj. Sprawcy zamachu to tajemniczy bracia Kouachi.
 • 03.01.2015r– Rafał G. z Białegostoku (który sam ma 8 zarzutów prokuratorskich), pupilek 'Gazety Wyborczej’ składa donos o popełnieniu przestępstwa. Owo 'przestępstwo’ to posiadanie 'faszystowskiej’ naszywki, która jest wierną kopią historycznego emblematu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.
 • 01.01.2015-07.01.2015r– Kryzys w polskiej służbie zdrowia. Spór rządu z tzw. 'Porozumieniem Zielonogórskim’ owocuje zamknięciem tysięcy gabinetów lekarskich. Tak bywa, gdy zostawia się poważne negocjacje na ostatni moment.
 • 27.12.2014rWikileaks ujawnia tajne fakty, opisujące działania Tuska i Komorowskiego, którzy już w 2009 roku chcieli sprzedać Lasy Państwowe, żeby całość tych pieniędzy przeznaczyć dla amerykańskich syjonistów w ramach „odszkodowań”. W związku z tym niedługo trzeba będzie zmienić znane powiedzenie na: „Wasze ulice, nasze lasy i kamienice”.
 • 22.12.2014r– Firma Empik rakiem wycofuje się ze świątecznej kampanii reklamowej z Nergalem i Czubaszkiem. To prawdopodobnie początek końca tej sieci, gdyż zarówno prawica, jak i lewactwo ogłosiło bojkot.
 • 11.12.2014r – Syjonistyczny film (finansowany z polskich podatków) „Ida”, opowiadający o sympatycznej i milutkiej stalinowskiej siepaczce i żydokomunistce (Fajga Mindla)- otrzymał nominację do 'Złotego Globu’, miesiąc później dostał nominację do 'Oskara’. Patrząc na polską historię 'Oskarów’, czyli statuetki dla Wajdy, „Pianisty” i „Listy Schindlera”- można się spodziewać, że „Ida” również taką statuetkę otrzyma. W tym roku Agnieszka Holland chce coś kręcić, więc przyszłoroczne nominacje już są zarezerwowane dla tejże.

Zebrał RacimiR, 24.01.2015r

 

<< Prasówka nr 4 ||| Prasówka nr 6 >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top