Prasówka, cz. 19

Dziś kolejna, 19 już odsłona „Prasówki”. Zebrałem w niej około 100 najciekawszych wydarzeń z ostatniego półrocza, dokładając swój mniej lub bardziej krótki komentarz. Pisząc o wydarzeniach „najciekawszych” mam na myśli stricte najciekawsze, a nie te, które były najbardziej „grzane” przez duże media, więc pewnie wielu czytelników dowie się o niektórych rzeczach po raz pierwszy (o ile ktoś da radę zdzierżyć całość).


Luty 2019 – Pod przywództwem Roberta Biedronia powstała lewacka partia „Wiosna”. Nadzieje były spore, dostała ona namaszczenie Timmermansa, Sorosa i wielu innych znakomitości, niektóre sondaże dawały jej nawet drugie miejsce w Polsce, ale po wprowadzeniu 3 posłów do europarlamentu- „Wiosna” de facto przestała istnieć i została wchłonięta przez SLD (dzięki temu zabiegowi „Wiosna” nie musi rozliczać się z podejrzanego finansowania, a koalicja SLD/Wiosna/razem uniknie 8%-wego progu wyborczego w wyborach parlamentarnych). Szerzej o partii Biedronia pisałem TUTAJ.


25.02.2019 – Zmarł Mark Hollis, charyzmatyczny wokalista brytyjskiego zespołu Talk Talk.


1.03.2019 – Jak podaje angielska gazeta Birmingham Mail– z usług szkoły Parkfield Community School zrezygnowało około 600 dzieci (co stanowi 80% wszystkich uczniów w tej szkole). Stało się to na wniosek rodziców, w przeważającej części muzułmańskich, którzy zabronili swym pociechom chodzić do szkoły z powodu odbywającej się tam indoktrynacji i prania mózgów w dziedzinie LGBT i szeroko pojętego lewaczenia. Zaczęło się od szkolnego programu „No outsiders„, który był typowym anty-białym rasizmem i bardzo podobał się muzułmanom. Z czasem jednak program rozszerzono o pozostałe „walory” lewactwa, czyli seksualizację dzieci i promocję związków homoseksualnych, przez co muzułmańscy rodzice nie zdzierżyli i zaprotestowali.


3.03.2019 – Po śmierci Pawła Adamowicza odbyły się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska. Zwyciężyła Aleksandra „Dulcessa” Dulkiewicz, drugie miejsce zajął Grzegorz Braun. Śmierć Adamowicza pozwoliła wylansować się jeszcze jednej kobiecie z „opozycji totalnej”, czyli jego żonie, Magdalenie, która uzyskała mandat do europarlamentu.


4.03.2019 – Keith Flint, charakterystyczny frontman zespołu The Prodigy popełnił samobójstwo w wieku 49 lat. Miał on duży problem z narkotykami i alkoholem, był też w fatalnej sytuacji finansowej.


4.03.2019 – Ludmiła Kozłowska (Людмила Козловская), szefowa polskojęzycznej lewackiej organizacji pozarządowej „Otwarty Dialog”, która wcześniej została deportowana z Polski za szpiegostwo na rzecz Rosji- otrzymała prawo pobytu w Belgii. Władze tego kraju kompletnie nie przejęły się tym, że na Kozłowskiej ciążył zakaz wjazdu do Strefy Schengen, wydany przez polskie władze. Kozłowska otrzymała prawo pobytu na 5 lat i obecnie na zachodnich salonach robi z siebie męczennicę, prześladowaną przez „faszystów”.


8.03.2019 – W dzień kobiet w Warszawie odbył się „roztańczony protest” feministek i lewaczek. Tematem przewodnim było szeroko pojęte „otwarcie się” i walka z „nazizmem”, ale okoliczne ulice (Marszałkowska, Aleje Jerozolimskie, Rondo Dmowskiego i inne) niestety nie były otwarte przez kilka godzin.


11.03.2019 – Taki transparent zaprezentowali kibice Lechii Gdańsk na meczu ekstraklasy z Wisłą Płock. Komisja ligi ukarała za to klub grzywną w wysokości 5.000zł.


14.03.2019 – W Poznaniu rozpoczęły się prace budowlane, związane z poszerzaniem autostrady A2 do 3 pasów. W niedalekich planach jest również poszerzenie ruchliwego odcinka A2 między Łodzią, a Warszawą. Wg mnie od razu trzeba było zrobić 3 pasy, ale koniecznie chciano zdążyć z otwarciem przed Euro2012 i teraz trzeba poprawiać fuszerę. Wg mnie należałoby również poszerzyć autostradę A4 w okolicach Wrocławia (a najlepiej całą).


15.03.2019 – Strzelanina w dwóch meczetach w miejscowości Christianchurch w Nowej Zelandii. Zginęło 51 osób, a 49 zostało rannych. Sprawcą okazał się 28-letni Australijczyk, Brenton Tarrant, który chciał w ten sposób sprzeciwić się islamizacji świata. Niestety, zrobił dla tej sprawy więcej złego, niż dobrego, a media lewackie rozpisywały się o tym zdarzeniu przez wiele tygodni, oczywiście łącząc zamachowca z wszystkimi sympatykami prawicy na całym świecie. TUTAJ można przeczytać manifest zamachowca.


17.03.2019 – Po 9-letniej przerwie Robert Kubica wrócił do ścigania się w Formule 1, niestety nie odniósł większych sukcesów i po sezonie opuścił zespół Williamsa.


20.03.2019 – 51-letni „uchodźca” z Senegalu nieopodal włoskiego Mediolanu porwał autobus ze szkolną wycieczką i go podpalił. Swój czyn motywował sprzeciwem wobec zamknięcia granic dla nielegalnej imigracji przez Morze Śródziemne. 14 dzieci trafiło do szpitala z powodu poparzeń i zatruć dymem. Sprawca wcześniej karany był m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu oraz napaść seksualną na nieletniego chłopca- „świetne” referencje do ubiegania się o pracę w charakterze kierowcy autobusu szkolnego.


26.03.2019 – Kończący kadencję Parlament Europejski na odchodne przegłosował „prezent”, czyli ACTA2. Europosłowie z Polski, którzy głosowali za przyjęciem ACTA2 to: Kazimierz Ujazdowski, Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, Julia Pitera, Bogdan Zdrojewski i Tadeusz Zwiefka – wszyscy z ramienia Platformy Obywatelskiej.


28.03.2019 – Znamienne wydarzenie, świadczące o „uchodźstwie” i „zagrożeniu życia” „kobiet z dziećmi, uciekających przed wojną”. Na Morzu Śródziemnym turecki statek handlowy „Elhiblu” wziął na pokład 108 osób (zbiegiem okoliczności- same młode chłopy), które dryfowały na pontonach. Załoga chciała wysadzić ich na lądzie, aby się nie utopili. Najbliżej było do Libii. Gdy pasażerowie dowiedzieli się, że płyną do Libii (czyli z powrotem)- wpadli w szał, sterroryzowali załogę i przejęli statek, każąc płynąć do dowolnego kraju Unii Europejskiej. Ostatecznie statek trafił na Maltę i nie wiadomo, co potem stało się z „uchodźcami” (kilku najbardziej agresywnych zostało aresztowanych, ale reszta prawdopodobnie czeka już na prawo do azylu w kontynentalnej Europie).


30.03.2019 – Nową prezydent Słowacji została Zuzana Čaputová, zdobywając w II turze wyborów około 58% głosów.


31.03.2019 – W wielu miastach USA miały miejsce masowe protesty Polonii w sprawie niesłusznych roszczeń żydowskich oraz ustawy 447. Sprawa oczywiście została przemilczana przez media obu stron (czyli PiSowskich mediów „murzyńskościowych” oraz TVNu, należącego do Amerykanów). Nieliczne mainstreamowe wzmianki medialne zwracają uwagę głównie na to, że demonstracje były (ta-dam!) antysemickie.


Kwiecień 2019 – Odbyła się typowo KODziarska, obciachowa akcja internetowa. Poszło o wycofanie „instalacji artystycznej” z Muzeum Narodowego na wniosek ministra Glińskiego. Feralna wystawa (autorki „Natalii LL”, lewackiej „performerki” i „konceptualistki”) to typowa antykultura, czyli zdjęcia kobiety, która je banana, symbolizując mimiką seks oralny. Po wycofaniu wystawy- opozycja totalna oraz jej media i celebryci zorganizowali akcję „przeciw cenzurze” (hasztag opozycjajebanana), w której wrzucali swoje zdjęcia podczas jedzenia bananów. Po zmasowanej akcji przywrócono do Muzeum omawianą wystawę, a całe KODziarstwo zaczęło ostentacyjnie ją odwiedzać, próbując doszukiwać się w niej jakiejkolwiek sztuki. Po obserwacji tego typu idiotycznych akcji mam wrażenie, że cała opozycja totalna to agenci Jarosława Kaczyńskiego. Proponuję, aby wprowadzić do Muzeum wystawę zdjęć obsranych gaci, a potem ją taktycznie wycofać z ekspozycji- reakcja opozycji byłaby… śmierdząca. Ewentualnie Kaczyński mógłby oficjalnie zakazać skoków „na główkę” z dachów wieżowców. Chociaż nie, wówczas pozbyłby się cennych agentów, zwiększających poparcie dla jego partii.


5.04.2019 – Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Marek Falenta, domniemany główny zleceniodawca nagrań z „afery taśmowej” został aresztowany w hiszpańskiej Walencji i przewieziony do aresztu w Polsce. Kilka tygodni później groził, że jeżeli nie zostanie ułaskawiony przez prezydenta Dudę, to ujawni szczegóły i zleceniodawców, co mocno podchwyciły media antyPiSowskie, ale prawdopodobnie blefował, bo ułaskawienia nie dostał i do tej pory nic ciekawego nie powiedział. Falenta przez KODziarstwo notorycznie łączony jest z „seryjnym samobójcą”, ale póki co- ma się on całkiem dobrze.


6.04.2019 – Zakończyło się śledztwo w głośnej sprawie z Kalifornii, gdzie para lesbijek i lewackich tęczo-femini-vege-eko aktywistek popełniła samobójstwo, wcześniej zabijając szóstkę swoich adoptowanych dzieci. Do tej pory sprawę traktowano jako wypadek drogowy, ale śledztwo wykazało, że kobiety zrobiły to z premedytacją, cierpiały na choroby psychiczne i były wcześniej karane za przemoc domową. W związku ze złym traktowaniem dzieci- miały one być im odebrane, więc kobiety podjęły decyzję, że zabiją siebie i dzieci.


8.04.2019 – 30.04.3019 – Odbył się ogólnopolski strajk nauczycieli, o którym pisałem TUTAJ.


11.04.2019 – Zniknęło 150 tysięcy złotych, zebrane przez darczyńców (na stronie pomagam.pl) na nowy samochód dla Sebastiana K., czyli bohatera głośnej kolizji Fiata Seicento z kolumną rządową, w której jechała premier Beata Szydło. Zbiórkę założył Rafał Biegun, część zebranych pieniędzy miał on przelać bliskiej mu osobie, inną część zajął komornik, a resztę wydał on na bieżące wydatki. Sebastian K. nie dostał ze zbiórki ani grosza. Co ciekawe- o sytuacji informował od razu (już 2 lata wcześniej) poseł Tarczyński, ale ostrzeżenia te spotkały się z hejtem mediów opozycji totalnej i oskarżaniem Tarczyńskiego o „fejk niusy” [KLIK– niezły sos + komentarze]. W artykule GW pojawia się fajne zdanie: „Mężczyzna zwrócił też uwagę, że rodzina Sebastiana K. jest w trudnej sytuacji i organizowanie publicznego przekazania datków może nie być dla nich priorytetem„. No oczywix. Jeżeli rodzina jest w trudnej sytuacji, to ma większe priorytety, niż np. odbiór 150.000zł 🙂 Tomasz Lis, który sam wpłacił 1000zł na zbiórkę- dostał na Twitterze kilka ostrzeżeń o potencjalnym szwindlu ze zbiórką, ale blokował takie osoby i wyzywał je od trolli. Odkąd oficjalnie wyszło na jaw, że pieniądze przepadły, a sprawa wylądowała w prokuraturze (która ją umorzyła)- temat zbiórki stał się dla KODziarstwa tematem tabu.


11.04.2019 – Założyciel portalu demaskatorskiego Wikileaks, Julian Assange został aresztowany w Londynie (niby za gwałt, ale dowody są niskiej jakości, a prawdą jest też to, że wielu wpływowym ludziom zaszedł on za skórę, ujawniając ich podejrzane interesy). W USA wielu zwolenników miał pogląd, że Assange powinien zostać aresztowany za zdradę stanu i skazany na karę śmierci. Przez ostatnie 7 lat Assange ukrywał się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie (z prawem do azylu i nadanym obywatelstwem ekwadorskim), więc policja brytyjska nie mogła wejść na teren ambasady i go aresztować. 11 kwietnia prezydent Ekwadoru wycofał azyl dla Assange’a, a chwilę później został on aresztowany przez Brytyjczyków. Sprawa z oczywistych względów była dosyć skąpo opisywana przez duże media.


12.04.2019 – Po silnych naciskach dyplomatycznych ze strony USA i Izraela- odwołano ekshumację w niemieckim obozie koncentracyjnym w Treblince.


12.04.2019 – Portal silesion.pl Kamila Durczoka (o którym pisałem TUTAJ) został zlikwidowany. Powody były klasyczne, czyli zbyt duże koszty w stosunku do przychodów, a także gigantyczna konkurencja na rynku pro-KOdziarskich portali internetowych. Co ciekawe, po kilku dniach od zarzucenia projektu- domena silesion.pl przekierowywała na… rosyjską stronę pornograficzną, a obecnie adres ten jest na giełdzie domen. Pan Durczok chyba wpadł przez to w psychiczny dołek, bo pod koniec lipca został zatrzymany przez policję za spowodowanie kolizji na autostradzie A1 w stanie ciężkiego upojenia alkoholowego (2,6 promila).


15.04.2019 – Wielki pożar w katedrze Notre Dame w Paryżu. Wprawdzie nikt nie zginął, ale straty materialne są olbrzymie. Obiekt został zamknięty dla turystów, a odbudowa potrwa co najmniej kilka lat i pochłonie kilkaset milionów euro.


18.04.2019 – Rafał Gaweł, szef skrajnie lewackiego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych odnalazł się w Norwegii, gdzie złożył wniosek o azyl polityczny. Wcześniej przez kilka miesięcy nikt nie wiedział, gdzie on przebywa, pomimo ciążącego na nim prawomocnego wyroku odsiadki za przekręty finansowe. Gaweł na emigracji kreuje się na męczennika, np. mówił, że był dyskryminowany z powodu orientacji seksualnej (chociaż ma żonę i nikt wcześniej nie słyszał, aby był on gejem, albo bi) oraz że łączenie go z komunizmem jest nonsensem, bo w czasach PRLu był on notorycznie prześladowany i zatrzymywany przez SB (Gaweł w czasie stanu wojennego miał 7 lat, a w dniu upadku PRL- 15).


18.04.2019 – Obrzydliwy, antysemicki atak na restaurację w Winnipeg w Kanadzie (nie była to nawet kuchnia żydowska, tylko europejska, lecz właściciele byli Żydami). Na jej elewacji ktoś wymalował antysemickie hasła. Sprawa szybko obiegła najważniejsze media w Ameryce Północnej, było mnóstwo komentarzy i ostrzeżeń, że nazizm się odradza, a Hitler też zaczynał od malowania bohomazów na żydowskich restauracjach. Toż to szok! Lokalna policja błyskawicznie powołała 25-osobową specgrupę, która miała zajmować się wyłącznie ustaleniem sprawców tego ataku. Po krótkim śledztwie wyszło na jaw, że autorami napisów są… żydowscy właściciele restauracji. To nie pierwszy przypadek, gdy Żydzi malują antysemickie napisy, a potem kreują się na męczenników i uruchamiają „holocaust industry’.


21.04.2019 – W podkarpackiej miejscowości Pruchnik odbył się tradycyjny tzw. „sąd nad Judaszem”. Lewactwo oraz międzynarodowe środowiska żydowskie wpadły w szał, pisałem o tym TUTAJ.


21.04.2019 – Seria bombowych zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Zginęło 258 osób, a ponad 500 zostało rannych. Ataki wymierzone były w chrześcijan (Niedziela Wielkanocna, bomby w kościołach), przez co media lewackie dosyć oszczędnie potraktowały temat (np. w Polsce dużo głośniej trąbiono o Judaszu z informacji powyżej).


21.04.2019 – Odbyła się II tura wyborów prezydenckich na Ukrainie. Z najwyższym w historii tych wyborów wynikiem zwyciężył Wołodymyr Zełenski, zgarniając ponad 73% głosów. Jego rywal, dotychczasowy pre-Żyd-ent, Petro Poroszenko dostał niecałe 25% głosów. Po zaprzysiężeniu- pierwszą decyzją Zełenskiego było… rozwiązanie parlamentu (na Ukrainie prezydent ma taką możliwość) i wyznaczenie terminu przedterminowych wyborów parlamentarnych (odbyły się one w lipcu, a normalnie miałyby być w październiku). Lipcowe wybory parlamentarne z rekordowym poparciem wygrała partia „Sługa Ludu”, czyli partia Zełenskiego, który zyskał tym samym bardzo mocny mandat demokratyczny. Po raz pierwszy od 1991 roku na Ukrainie jedna partia będzie posiadała samodzielną większość sejmową (dotychczas ukraiński parlament był rozdrobniony i skłócony, niejednokrotnie dochodziło tam do brutalnych bijatyk między posłami). Zełenski w polityce zagranicznej reprezentuje postawę „centrową” i równomierne balansowanie pomiędzy Rosją, USA i UE (dotychczasowi prezydenci Ukrainy byli marionetkami którejś z tych 3 opcji- Juszczenko to Niemcy/UE, Janukowycz to Rosja, a Poroszenko to USrael).


25.04.2019 – Trzecia rocznica zakończenia najważniejszego polskiego obywatelskiego zrywu wolnościowego, czyli antyfaszystowskiej głodówki Andrzeja Miszka w miasteczku namiotowym KODu w Warszawie. Jest to unikalny przypadek badawczy dla gastrologów i dietetyków, gdyż pan Miszk po 34 dniach „głodówki” był nawet grubszy, niż wcześniej. Dramatyczną relację na żywo z głodówki prowadziła wówczas Gazeta Wyborcza i media KODu.


28.04.2019 – Zamknięto knajpę „The Handsome Her” w Sydney. Prowadziły ją lewackie feministki, a ceny dla mężczyzn były tam o 18% wyższe, niż dla kobiet. Lokal nie przetrwał z powodów finansowych. Właścicielki dosyć agresywnie domagały się pokrycia deficytu knajpy z pieniędzy publicznych, ale niestety otrzymały odpowiedź odmowną, więc musiały zwinąć interes.


30.04.2019 – Aktywista Sławomir Dul powiesił na szubienicy kukłę z wizerunkiem krwawego żydokomunisty Jakuba Bermana, co wywołało wściekłość środowisk, związanych z Bermanem światopoglądowo i narodowo. O sprawie pisałem TUTAJ.


4.05.2019 – Wielopokoleniowy komuch, były premier i europoseł POKO, Włodzimierz Cimoszewicz potrącił 70-letnią kobietę na przejściu dla pieszych w Hajnówce. Jego samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policja o sprawie dowiedziała się przypadkiem, dopiero 3 godziny od wystąpienia zdarzenia. W sprawie jest dosyć dużo niewiadomych. Jedne źródła mówią, że Cimoszewicz przewiózł kobietę do domu, inne, że Cimoszewicz uciekł z miejsca wypadku, a pomocy kobiecie udzielił jego przyjaciel. Kobieta ostatecznie trafiła do szpitala ze złamaniem nogi. Cimoszewicz twierdzi, że kobieta wjechała rowerem na „zebrę”, a kobieta twierdzi, że prowadziła rower. Sprawa jest w prokuraturze, pewnie skończy się tak, jak z Najsztubem (czyli uniewinnienie i zwalenie całej winy na kobietę, która „wtargnęła” na przejście dla pieszych). Cimoszewicz potem „wyjaśniał”, że jechał pod słońce, brak przeglądu nie był problemem, bo auto i tak było sprawne w 100%, a kilka dni wcześniej dowiedział się o swej chorobie nowotworowej (co trzymał w tajemnicy, aż do momentu, gdy trzeba było zrobić z siebie niewiniątko).


5.05.2019 – Sportowe organizacje w końcu zajęły się rosnącym problemem dominacji transdżenderów w żeńskim sporcie zawodowym. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), a także kilka innych organizacji podjęły działania, zmierzające do wykluczenia z żeńskich zawodów osób o podwyższonej zawartości testosteronu. Ucierpi na tym np. biegacz Caster Semenya, który urodził się mężczyzną, ale po kilku zabiegach hormonalnych startował w zawodach razem z kobietami, zostawiając je daleko w tyle. Zdobył(a) on(a) w żeńskich konkurencjach wielokrotne mistrzostwo świata, a także złoty medal olimpijski na igrzyskach w Londynie oraz srebro na igrzyskach w Rio de Janeiro.


11.05.2019 – Premiera głośnego filmu Tomasza Sekielskiego „tylko nie mów nikomu”, który do tej pory ma na Youtube 22 miliony wyświetleń. Pisałem o tym TUTAJ.


11.05.2019 – W Warszawie odbyła się manifestacja „Stop 447”, sprzeciwiająca się bezpodstawnym roszczeniom finansowym środowisk żydowskich z USA. Organizatorem były środowiska, związane z Konfederacją. Impreza zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestników. Była ona całkowicie przemilczana przez media głównego ścieku (po obu stronach). Środowiska lewackie robiły wszystko, aby w ogóle nie doszło do tej manifestacji, np. dwie lewaczki z antify (Anna Prus i Joanna Gzyra-Iskandar) napisały rozpaczliwy apel do Rafała Czaskowskiego, aby zdelegalizował i odwołał imprezę, bo jej uczestnicy to naziści, faszyści, antysemici i Hitlery. Dzień później, 12 maja ulicami Warszawy przeszedł pro-żydowski „Marsz dla życia”, który zgromadził wielokrotnie mniej uczestników, niż marsz narodowców, ale tym razem wszystkie media o tymże wydarzeniu trąbiły przez cały dzień.


https://twitter.com/pigmalion55/status/1127527039005753344

12.05.2019 – Julia Słońska, nastoletnia, nowoczesna i postępowa instagramerka, influencerka, modelka, konceptualistka, szafiarka, behawiorystka, psycholożka i coachka uszkodziła młotkiem 200-letnią rzeźbę „Chłopca z Żółwiem” w warszawskiej Dolince Szwajcarskiej. Całość nagrała i wrzuciła do internetu. Gdy ten performens i happening został skrytykowany przez środowiska konserwatywne- dziewczyna zripostowała: „Jeśli ważniejsza jest dla was rzeźba bez duszy, niż człowiek, który ma duszę, no to kurwa serio, zajebiście„. Dziewczyna wcześniej występowała w reklamie mBanku. Sprawa trafiła do prokuratury, więc wyzwolona „artystka” trochę zluzowała i przeprosiła za swój event. Tak się kończy bezstresowe wychowywanie rozpieszczonych córeczek, których rodzice spełniają wszystkie ich zachcianki.


14.05.2019 – Odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia Gazety Wyborczej. Imprezę uświetniła 'freudowska pomyłka’ Barbary „metafizycznej” Engelking, która mówiła o „Gazecie Żydowskiej”. Sala przyjęła przejęzyczenie z entuzjazmem, ale gdyby to samo powiedział goj- uznane zostałoby to za antysemityzm i przypominano by od czego zaczynał Hitler.


14.05.2019 – Odbyła się 64 edycja festiwalu „Eurowizja”. Jak przystało na konkurs, który ma w nazwie „Euro”- koncert odbył się w azjatyckim Tel-Awiwie. Polski zespół Tulia oczywiście nic nie wygrał, pomimo niezłej (na tle innych) piosenki. Co ciekawe- do bojkotu festiwalu z powodu zbrodniczych działań Izraela nawoływało około 40 tzw. „ludzi kultury”, m.in. rysownik Gazety Wyborczej, Marek Raczkowski (czym mimowolnie przeszedł na wcześniejszą emeryturę).


15.05.2019 – Ambasador RP w Izraelu, Marek „przepraszam” Magierowski został zaatakowany (słownie i fizycznie) przez miejscowego Żyda. Sprawcę złapano już godzinę po incydencie, ale jako można było się spodziewać- nigdy nie poniósł żadnej kary, a temat wyciszono.


17.05.2019 – Polityczne trzęsienie ziemi w Austrii. Wybuchła „afera taśmowa”, gdzie w kompromitujących sytuacjach nagrano polityków Austriackiej Partii Wolności, która była ważnym ogniwem koalicji rządzącej. W wyniku afery upadł rząd, zdymisjonowano wielu ważnych polityków oraz rozpisano przedterminowe wybory parlamentarne (odbędą się 29 września). Całość nazwano „Ibiza Gate”- pod tą frazą kluczową można znaleźć więcej szczegółów.


18.05.2019 – Wybory parlamentarne w Australii wygrała prawica (pierwszy raz od niepamiętnych czasów). Dosłownie wszystkie sondaże pomyliły się, dając przed wyborami pewne zwycięstwo lewackiej Partii Pracy. Cytując klasyka: sondaże były prawidłowe, to wyborcy się pomylili.


20.05.2019 – Zmarł Niki Lauda, legendarny kierowca Formuły 1.


20.05.2019 – W corocznym raporcie niemieckiego ministerstwa finansów pojawiła się informacja, że Niemcy w 2018 roku wydały 23 miliardy euro na integrację tzw. „uchodźców”. Jest to rekordowa kwota, stanowiąca wzrost o 11% w porównaniu do poprzedniego roku. To bardzo dziwna sytuacja, wszak eksperci pro-imigracyjni w 2015 roku (w czasie największej fali „uchodźców”) przekonywali, że wydatki na integrację będą coraz mniejsze wraz z upływającym czasem, aż w końcu dojdzie do sytuacji, gdy role się odwrócą, a „nowi Niemcy” zaczną przynosić krajowi zyski i będą pracowali na starzejące się, rodowite społeczeństwo. Skoro jednak koszty integracji są coraz wyższe- można wysnuć logiczny wniosek, że wraz z próbą integracji „cenniejszych niż złoto” – oni się coraz bardziej dezintegrują. To tak, jakby ściągać z internetu plik o wadze 1GB i po upływie godziny czasu- do pobrania zostałoby jeszcze 1.1GB.


26.05.2019 – Odbyły się wybory do europarlamentu, opisałem je TUTAJ.


28.05.2019 – Siedmioosobowy zarząd lewackiej organizacji „humanitarnej” Amnesty International (której głównym dowodzącym jest George Soros) podał się do dymisji (a raczej został do niej zmuszony przez właścicieli) w związku z przerażającym raportem, dotyczącym stosunków międzyludzkich, panujących w rozbudowanych strukturach tejże organizacji. W raporcie odnotowano masowe przypadki mobbingu, rasizmu, dyskryminacji religijnej i seksualnej, a także znęcanie psychiczne, prześladowanie, zmuszanie do zwolnienia się z pracy. Raport został zlecony niezależnej firmie audytowej po dwóch samobójstwach działaczy Amnesty. Jeden z samobójców, znany działacz Gaetan Mootoo, który odebrał sobie życie w biurze Amnesty w Paryżu zostawił po sobie emocjonalny list pożegnalny, w którym o swoją śmierć obwinił fatalną atmosferę w organizacji. Jak to się mówi- najciemniej pod latarnią…


29.05.2019 – John Cleese, znany brytyjski aktor i komik został zbesztany przez lewactwo za powyższego tweeta, gdzie w bardzo delikatny sposób napisał, że Londyn nie jest już angielskim miastem.


30.05.2019 – W szwajcarskim Montreaux rozpoczęło się coroczne spotkanie tajemniczej Grupy Bilderberg. W tym roku Polskę reprezentowało zacne, apolityczne trio eksperckie: Radosław Sikorski (POKO) Rafał Trzaskowski (POKO) i Jolanta Pieńkowska (TVN + żona Leszka Czarneckiego).


1.06.2019 – Adam Michnik, brat Stefana udzielił wywiadu amerykańskiej, wpływowej gazecie „Foreign Policy”. Jako, że Amerykańskiemu czytelnikowi raczej nie będzie się chciało weryfikować jego słów- mógł on pozwolić sobie na jeszcze większą kreację „atmosfery grozy”, niż zwykle robi to Gazeta Żydowska dla Polaków. Cały artykuł to jeden wielki rzyg na PiS. Szechter powiedział m.in, że sytuacja w Polsce to potworny reżim, a rząd w każdej chwili może przysłać milicję (!) na Czerską, albo podrzucić mu narkotyki i oskarżyć za ich posiadanie, a także: „jest co najmniej 25 powodów, by odciąć nam głowy„.


6.06.2019 – Portal internetowy Interia jednostronnie zerwał umowę o współpracy z Rafałem Ziemkiewiczem, który dotychczas pisywał tam felietony. Oficjalnym powodem było rzekome „nawoływanie do przemocy” (choć nigdy nie podano konkretnego przykładu tego nawoływania). Lewactwo oczywiście przyklasnęło. 2 dni wcześniej niejaka Eliza Michalik odeszła (na własną prośbę) z telewizji Superstacja. Adam Bodnar, RPO (Rzecznik Platformy Obywatelskiej Praw Obywatelskich) napisał na twitterze: „Odejście Elizy Michalik z Superstacji to niezwykle ważny powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce„, ale o Ziemkiewiczu, którego wywalono na zbity ryj- nie napisał nic. Pani Michalik po odejściu z Superstacji wylądowała w „bazie”, czyli w Gazecie Wyborczej.


Megan Rapinoe

7.06.2019 – 7.07.2019 – Po raz 8 odbyły się mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej. Gospodarzem imprezy była Francja. Średnia ilość kibiców na meczu to około 21.000 (piąty najlepszy wynik na 8 dotychczasowych edycji). Mistrzyniami świata została reprezentacja USA, pokonując w finale Holandię. Impreza wylansowała jedną gwiazdę (celebrytkę), czyli femino-lewaczkę Megan Rapinoe, która potem, korzystając ze swoich „pięciu minut” wielokrotnie w mediach prezentowała kontrowersyjne, faszystowskie i feminazi poglądy. Wcześniej (w marcu) amerykańskie piłkarki pozwały do sądu swą federację, domagając się zrównania płac pod względem płci. Jeżeli ktoś uważa, że kobiety w piłce powinny zarabiać tyle samo co mężczyźni- niech zobaczy sobie mecz Anglia-Kamerun w 1/8 finału, a konkretnie „popis” reprezentantek Kamerunu. Można było w nim zobaczyć mnóstwo brutalnych fauli, oplucie rywalki, płacz zawodniczek, kopaninę rodem z „kartoflisk.pl”, a kulminacyjnym momentem była decyzja Kamerunek o… nie graniu dalej, gdyż nie zgodziły się one z decyzją sędzi o spalonym (zweryfikowaną systemem VAR). Kamerunki przez dobre 5 minut stały w grupce i nie zamierzały wznowić gry, a sędzia (kobieta) nie wiedziała co w tej sytuacji zrobić (Pierluigi Collina szybko by tam zaprowadził porządek). Kobiecy mundial odniósł sukces komercyjny w USA (gdzie mężczyźni grają słabo), ale w pozostałej części świata pozostawił duży niesmak.


8.06.2019 – Tego dnia wypadł tzw. „dzień wolności podatkowej”. 8 czerwca to drugi najlepszy wynik w historii tych badań (prowadzonych w Polsce od 25 lat).


8.06.2019 – Lewacka „tolerancja” w praktyce. 46-letni, lekko pijany mężczyzna porąbał ołtarz siekierą w czasie mszy w Kościele Świętej Trójcy w Rypinie. Został zatrzymany przez wiernych i oddany w ręce policji. Tydzień wcześniej (30 maja) nieznani sprawcy doszczętnie zniszczyli krzyż i zabytkową, porcelanową figurę Chrystusa w Parafii Ojca Pio w Płońsku. 3-go maja w Parafii Jana Ewangelisty w Kwidzynie ktoś podeptał i połamał krzyż, a potem wlał alkohol do kropielnicy. 10-go czerwca nożownik zaatakował księdza w Kościele Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu. Duchowny musiał przejść operację, na szczęście przeżył. Napastnik nie wyraził skruchy, nie znał nawet wcześniej swojej ofiary, a policji powiedział, że inspirował się filmem braci Sekielskich. Komentarze lewactwa są w tych sprawach zatrważające (dominuje: „dobrze im tak, zasłużyli sobie„).


11.06.2019 – Były zawodnik MMA, Czeczen Mamed Ch. (nazwisko jeszcze trudniejsze do odgadnięcia, niż Gromosław Cz. albo Sławomir W., syn Lecha Wałęsy) został zatrzymany przez antyterrorystów w związku z handlem kradzionymi samochodami. Chwilę później wyszedł za kaucją i planuje wielki powrót sportowy, przygotowując się do udziału w najbliższej edycji KSW w Gliwicach.


16.06.2019 – Dziwna awaria energetyczna w Argentynie i Urugwaju. Około 50 milionów osób przez kilkanaście godzin było pozbawionych prądu. Nie działały też sieci komórkowe i internet. Do dzisiaj nie wiadomo, co tam naprawdę się stało- wszystkie elektrownie pracowały normalnie, nie było też większych energetycznych prac remontowych, a awaria zaskoczyła nawet inżynierów i firmy dystrybucyjne. Prawdopodobnie chodziło o jakieś tajne testy (wojskowe lub hakerskie).


17.06.2019 – Ciekawa prowokacja dziennikarska w Szwecji. Dziennikarz gazety „Svenska Dagbladet” założył w mediach społecznościowych fikcyjny profil 14-letniego chłopaka, uzupełniając go o upodobania homoseksualne. W szybkim czasie skrzynka odbiorcza tego profilu zapełniła się od licznych propozycji seksualnych od dorosłych mężczyzn. Ponad setka pedofilów wyraziła chęć umówienia się z chłopakiem na małe fiku-miku. Było wśród nich kilku znanych polityków i działaczy lewackich, m.in. współorganizator parady „Stockholm Pride” oraz urzędnik szwedzkiego MSZ.


18.06.2019 – Michael Platini został aresztowany w związku z mocnymi dowodami na to, że Katar uzyskał prawo do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2020 roku za łapówki (które miały trafiać do Platiniego i jego współpracowników).


18.06.2019 – Przykład na „pluralizm” i „niezawisłość sądów” w Wielkiej Brytanii. Niejaki Paul Crowther otrzymał 350 funtów mandatu za oblanie mlekiem Nigela Farage’a (szefa partii 'Brexit’). Dla porównania- w marcu tego roku jeden z zwolenników Brexitu otrzymał karę 28 dni aresztu za rzucenie jajkiem w Jeremyego Corbyna (szefa Partii Pracy, który jest przeciwko Brexitowi).


20.06.2019 – Po dwóch latach (!!!) procesu sąd w Piasecznie uniewinnił (!!!) dziennikarza mediów „opozycji totalnej”, Piotra Najsztuba. W październiku 2017 pan Piotr potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę (która niedługo później zmarła, choć nie wiadomo, czy w wyniku wypadku). Najsztub od 2009 roku nie posiadał prawa jazdy, a w chwili wypadku jego samochód nie posiadał ubezpieczenia OC i przeglądu rejestracyjnego. Są argumentował uniewinnienie tym, że Najsztub jechał ostrożnie i nie więcej, niż 20km/h, a staruszka wtargnęła mu przed auto.


20.06.2019 – Ogólnie to unikam teorii spiskowych i geopolityki, ale tutaj obie strony potwierdziły zdarzenie. Amerykański bezzałogowy samolot szpiegowski RQ-4A Global Hawk, warty około 100 milionów dolarów został zestrzelony przez wojska Iranu. Amerykanie twierdzą, że maszyna latała nad wodami międzynarodowymi w Zatoce Perskiej i miała prawo tam przebywać, z kolei Persowie twierdzą, że samolot znalazł się na terenie Iranu, więc mieli prawo go zestrzelić. We wrześniu miały miejsce rzekome ataki dronów Iranu na rafinerie w Arabii Saudyjskiej, ale tu sprawa jest śmierdząca i przypomina „false flag”, więc nie będę tego komentował.


26.06.2019 – Kolejny przykład na to, że pozarządowe organizacje „pomocowe” często są przykrywką dla realizacji marzeń seksualnych ich działaczy. Po aferze z Clare Moseley przyszła kolej na sprawę homoseksualną. Podstarzały działacz m.in. Amnesty International ze Szwajcarii został oskarżony przez młodego murzyna o wykorzystywanie seksualne w przeszłości. To tylko jeden z wielu przykładów, bo lista osiągnięć seksualnych działaczy NGO jest bardzo długa (podobne skandale były również w Calais, w Grecji czy wśród lewackich wolontariuszek, wysyłanych do Afryki), oczywiście media lewackie zachowują się w tym temacie dokładnie odwrotnie, niż w sprawie księży katolickich. Prócz Amnesty International, na czarnej liście wykorzystywania seksualnego znajdują się sorosowe korporacje Mercy Corps, Oxfam i wiele innych.


https://twitter.com/HornedDuckie/status/1144361571931623424

27.06.2019 – Konrad Materna (tzw. człowiek-helikopter), lider KOD-kapeli rozpoczął 4.5 letni pobyt w więzieniu za kierowanie grupą przestępczą, mającą na koncie sprzedaż 90 kobiet do zachodnich domów publicznych, podrabianie dokumentów i inne przestępstwa. Materna przez działaczy KOD został pożegnany jak bohater i polityczny męczennik reżimu. Swoją drogą, między prawomocnym wyrokiem, a zaczęciem odsiadki minęły 4 miesiące, a pan Konrad zdążył jeszcze wydać płytę muzyczną. Nie wiadomo, dlaczego nie wyjechał w tym czasie do Norwegii, jak Rafał Gaweł.


28.06.2019 – Sieć handlowa Ikea, która kreuje się na „tolerancyjną”- zwolniła jednego ze swych pracowników za krytykę ideologii LGBT przy pomocy cytatów z Biblii.


29.06.2019 – Według badań, zleconych przez BBC dla Instytutu Gallupa- ponad połowa obywateli krajów muzułmańskich w wieku 18-29 lat ma zamiar w przyszłości wyemigrować do krajów Europy lub Ameryki Północnej. W niektórych krajach odsetek chęci wyjazdu jest nawet wyższy, np. 70% w Maroku czy 71% w Sierra Leone (swoją drogą- Sierra Leone miało być modelowym przykładem na to, że po przegonieniu „białych kolonizatorów” i przekazaniu rządów w ręce lokalnych społeczności- kraj zacznie się szybko rozwijać i bogacić, a stało się dokładnie odwrotnie i żaden lewak nie ma ochoty o tym rozmawiać). Biorąc pod uwagę, że z krajów muzułmańskich emigrują prawie wyłącznie mężczyźni- można na podstawie wyniku badań wysnuć wniosek, że każdy muzułmański mężczyzna ma zamiar wyjechać z „islamskiego raju”, aby wprowadzać go w innych częściach świata (tzw. Hidżra). Badanie wykazało, że łączna liczba ludzi na świecie, którzy mają zamiar wyemigrować wynosi około 750 milionów osób.


1.07.2019 – Ryszard Petru ogłosił, że odchodzi z polityki. Jeszcze 3 lata wcześniej lansowany był przez GW/POKOD/TVN na „polskiego JFK” i lidera opozycji, a jego „Nowoczesna” przez kilka miesięcy w sondażach miała większe poparcie, niż PO (raz w „Ibrisie” nawet mieli więcej, niż PiS). Liczne lapsusy pana Ryszarda były ozdobą polskiego internetu, a pogrzebała go głównie postawa podczas „Ciamajdanu„, czyli ognisty wyjazd na Maderę z posłanką Schmidt. Mi osobiście będzie go brakowało, bo był dosyć niegroźny, nie był lewakiem, miał poglądy wolnorynkowe i dodawał kolorytu polskojęzycznej polityce. Sama „Nowoczesna” po odejściu Petru miała szybko odzyskać elektorat poprzez feminizację zarządu partii, ale skończyło się na wchłonięciu przez PO i niespłacalnych kredytach, które będą musiały być uregulowane przez Skarb Państwa.


1.07.2019 – W Polin trwa kolejna już wojna żydowsko-żydowska, obecnie rzecz dzieje się na krakowskim Kazimierzu. Dwie grupy Żydów walczą o Synagogę Izaaka na ulicy Kupa (sic). Pierwsza grupa to Gmina Wyznaniowa Żydowska (właściciel budynku), a druga to chasydzka Fundacja Chabad Lubawicz (zarządca i dzierżawca budynku). Chodzi o (ta-dam!) pieniądze. Konkretnie, Gmina chce pozbyć się Fundacji, aby sama czerpać korzyści z budynku, w tym celu postanowiono podnieść czynsz (o drobne 500%) Fundacji, która zarabia m.in. na prowadzeniu tam sklepu i datkach od wiernych. Metody Gminy przypominają trochę „reprywatyzację” z Warszawy (poza podniesieniem czynszu odłączono też prąd i stosowano groźby). W poniedziałek, 1-go lipca wejście do Synagogi zabarykadowali zamaskowali ochroniarze (wynajęci przez Gminę), którzy uniemożliwili chasydom wejście do środka w celu pomodlenia się. Wybuchła pyskówka i szarpanina, niektórzy próbowali dostać się na teren Synagogi metodą „na Wałęsę” (przez płot). Sytuacji z zaciekawieniem przyglądali się okoliczni goje (byli bierni, jak w czasach holokaustu). Sprawa stała się głośna także w Izraelu, gdzie o napiętą sytuację oskarżeni zostali… nie muszę chyba pisać, kto. Fundację Chabad reprezentuje w sądzie kancelaria Romana Giertycha. Być może Andrzej Duda powinien tam udać się (z walizką publicznych pieniędzy) w roli mediatora?


Mark Char w sądzie

2.07.2019 – Strategia Hugo-Badera zyskuje nowych sympatyków, a ostatnio dotarła już na drugi koniec świata. Mark Char miał być na Hawajach (USA) sądzony za „road rage” (próba zabójstwa w wyniku nieporozumienia w ruchu drogowym). Pojawił się on w sądzie z przemalowaną (przy pomocy mazaka) na czarno twarzą i powiedział, że czuje się przez sąd dyskryminowany, jak murzyni („nawet gdy tego nie wypowiadali- czuł to”). Sugerował, że jego prawnik jest niekompetentny, a on sam jest ofiarą, a nie napastnikiem, jednakże jego czarna twarz stawia go automatycznie w roli oskarżonego z powodu odwiecznych uprzedzeń rasowych. Sąd wykazał się faszyzmem i skazał go na dożywocie, ponadto sędzia powiedział, że pan Mark wcale nie jest czarny. [KLIK] Niestety Gazeta Wyborcza nie zareagowała na ten skandaliczny incydent o podłożu rasistowskim.


5.07.2019 – Rząd Francji przegłosował wprowadzenie obowiązkowego algorytmu, przeczesującego francuskojęzyczny internet pod kątem tzw. „mowy nienawiści”. Wszelkie witryny i multimedia, zawierające „mowę nienawiści” mają być likwidowane, a ich autorzy stawiani przed sądem. Jest to o tyle kuriozalna sytuacja, że definicja „mowy nienawiści” nigdy nie została sformułowana, więc francuscy sędziowie muszą działać „na wyczucie” i słuchać w tej kwestii „doradców” lewackich.


5.07.2019 – Jak podaje portal Breitbart, na dzień 5 lipca 2019 w samej Libii na „ujście” do Europy oczekuje ze zniecierpliwieniem około 660.000 „uchodźców” (prawie sami młodzi, pigmentalnie uposażeni mężczyźni). Niestety, szansa na imigracje jest coraz mniejsza, gdyż nawet najbardziej zlewaczałe kraje UE nie palą się do przyjmowania „cenniejszych, niż złoto„.


https://www.youtube.com/watch?v=OBSGm8GyyXE

6.07.2019 – Popularny profil „Mini AOC” został skasowany z Twittera w wyniku licznych gróźb śmierci ze strony lewackich aktywistów. AOC to skrót od Alexandry Ocasio-Cortez, czyli amerykańskiej mieszanki Ryszarda Petru z Joanną Senyszyn, młodej gwiazdy lewactwa, bardzo popularnej „demokratki” w USA, lansowanej od dłuższego czasu przez establishment na przyszłą panią prezydent. Tak przy okazji- Cortez przez dłuższy czas odpierała sugestie społeczeństwa, że jest Żydówką, a wszystkich, którzy ją o to podejrzewali nazywała faszystami i antysemitami, po czym sama niedawno oficjalnie przyznała, że jest [fanfary] Żydówką. Wróćmy do „Mini AOC”. Była to 8-letnia dziewczynka, która świetnie parodiowała prawdziwą Cortez, przez co zyskała setki tysięcy followersów, głównie sympatyków prawicy. Coś jak Klaudia Jachira, tylko młodsza, gustowniejsza i dużo bardziej utalentowana. Jej popularność rosła bardzo szybko, jednak po „antyfaszystowskich” groźbach śmierci dla 'Mini AOC’ i jej rodziców- zmuszona była zaprzestać swej satyrycznej działalności, w obawie o swoje bezpieczeństwo. Wol-ność-słowa!  Wol-ność-słowa!  Wol-ność-słowa!


6.07.2019 – Na wyspach brytyjskich trwa sądowa saga z Tommym Robinsonem (to ten sam nieszczęśnik, którego policja siłą usunęła z Hyde Parku, mimo braku obrażania Królowej- pierwszy taki przypadek w historii tego „symbolu wolności słowa”). Robinson właśnie został uznany za winnego „pogardy dla sądu” i wysłany ponownie do więzienia (na 2 lata). Chodzi de facto o to samo, za co Robinson już wcześniej siedział w więzieniu (wśród islamskich dżihadystów, przez których wielokrotnie został pobity), czyli za „nielegalne” informowanie o procesie muzułmańskich przestępców i pedofilów, najpierw z Rotherham, a teraz z Leeds (sąd ocenzurował i utajnił proces, ale Robinson próbował robić wywiady ze świadkami na własną rękę, poza salą rozpraw, co zostało uznane za „pogardę dla sądu”). Sprawa jest ewidentnie polityczno-pokazowa, a sąd najwyraźniej ma zamiar publicznie upodlić Robinsona, typowego przedstawiciela białej klasy robotniczej, aby pokazać społeczeństwu, że nadeszły nowe porządki (do roboty, białe chamy i wara od multi-kulti) oraz zadowolić przestępcze gangi muzułmańskie, które w UK stały się w ostatnich latach bardzo wpływowe, także w najwyższych kręgach władzy. Co ciekawe- jawne poparcie dla Robinsona demonstrują dziś głównie prawicowi Żydzi (obawiający się zemsty islamistów za Palestynę), a z kolei przedstawicieli białej „working-class” już zbyt wielu nie widać (jeszcze 2 lata temu wspierali Robinsona tłumnie, ale teraz widocznie sami są na tyle zastraszeni posądzeniem o ksenofobię i faszyzm, że wolą się nie angażować).


8.07.2019 – W Bawarii jeden z „cenniejszych niż złoto” na wieść o tym, że jego podanie o azyl zostało odrzucone- zdemolował 12 samochodów.


14.07.2019 – Z cyklu: „w cywilizowanych krajach już dawno poradzono sobie z kibolami„. Policja z włoskiego Turynu przeprowadziła skoordynowane naloty na magazyny kiboli Juventusu. Oprócz „standardowych” akcesoriów (tasaki, maczety, rewolwery, karabiny) znaleziono także… rakietę.


16.07.2019 – Nową przewodniczącą Komisji Europejskiej została Niemka, Ursula von Thun und Hohenstein den Leyen. Wcześniej piastowała ona stanowiska niemieckiej minister spraw społecznych oraz ministra obrony. Zastąpiła ona na tym stołku pijaczynę Jeana-Claude Junckera. Kopa w dupę dostały też dwie inne niekompetentne osoby- niesławny Frans Timmermans oraz Federica Mogherini (to ta, która popłakała się na konferencji prasowej po zamachach terrorystycznych w Brukseli). Wg mnie nowy skład Komisji będzie bardziej sprzyjający (a raczej mniej niesprzyjający) Polsce, niż poprzedni, ale wszystko wkrótce wyjdzie w praktyce.


18.07.2019 – W jednym z kurortów na Cyprze doszło do zbiorowego gwałtu na 19-letniej turystce z Wielkiej Brytanii. Miała ona podwójnego pecha, gdyż w sprawie aresztowano 12 obywateli Izraela. Chwilę później wszystkich zwolniono, a aresztowano… zgwałconą dziewczynę. Będzie ona sądzona na Cyprze, a jej rodzice rozpaczliwie zbierają pieniądze na adwokata, który będzie próbował ją bronić (pewnie z marnym skutkiem, gdyż „zadarła” z niewłaściwymi ludźmi). Feministki i lewactwo oczywiście nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie.


19.07.2019 – W wieku 75 lat zmarł aktor mniej i bardziej banalnych filmów akcji, Rutger Hauer.


20.07.2019 – W Białymstoku odbył się tzw. Marsz Równości, który był głównym tematem medialnym przed wiele dni. Szerzej pisałem o tym TUTAJ.


28.07.2019 – Telewizja internetowa „wRealu24” została zbanowana na Youtube, prawdopodobnie z powodów polityczno-światopoglądowych. Po burzy i nagłośnieniu sprawy kanał został przywrócony tydzień później, jednak bez możliwości monetyzacji (zarabiania na reklamach- teraz całość zysków z reklam trafia na konto Youtube).


Żorżeta w stroju wieczorowym

28.07.2019 – Ambasador USA Georgette Mosbacher udzieliła obszernego wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy”. Powiedziała tam, że oczywiste i niepodważalne jest to, że za potencjalne amerykańskie bazy wojskowe (i ich utrzymanie) zapłacą w 100% Polacy, gdyż amerykański podatnik by nie zrozumiał, dlaczego on ma za to płacić (choć np. za bazy Niemczech płacą Amerykanie). Ambasador poruszyła też (ciągnący się od 30 lat) wątek ruchu bezwizowego dla Polaków. Mówiła, że sprawa jest bliska załatwienia, ale ja mam wrażenie, że wszystko zależy od wypłaty roszczeń dla amerykańskich Rzymian za tzw. „mienie bezspadkowe”, co znów stanie się głośne po wyborach samorządowych.


29.07.2019 – 40-letni „uchodźca” z Erytrei na dworcu we Frankfurcie wepchnął pod pociąg matkę z 8-letnim synem. Dziecko nie przeżyło, a matka została ciężko ranna. Sprawca i ofiara nie znali się wcześniej, a Erytrejczyk był już poszukiwany za napad z użyciem noża. Oficjalnym motywem, ogłoszonym przez prokuraturę są „problemy psychiczne” sprawcy.


30.07.2019-1.08.2019 – Odbyła się 25 edycja „Przystanku Woodstock” (obecnie Pol’n’Roll). Jak zwykle- było mnóstwo ludzi (250-300 tysięcy) i ciekawe koncerty muzyczne. Jak zwykle niestety też- festiwal znów po uszy nasączony był polityką. Jerzy Owsiak co chwilę wygłaszał polityczne manifesty, między uczestnikami agitowali najwyższej rangi politycy POKO, a „panele dyskusyjne” przypominały radio TokFM. W tym roku odnotowano 167 przestępstw, ponad 400 wykroczeń, ponad 500 interwencji strażaków oraz 2 zgony. Powyżej na filmiku sympatyk ideologii „róbta co chceta„.


1.08.2019 – Po około roku przerwy reaktywowano ciekawy portal NDIE (Nie Dla Islamizacji Europy).


1.08.2019 – Odbyły się uroczystości, związane z wybuchem Powstania Warszawskiego. Jak zwykle w lewackich mediach doszło do gównoburzy i hejtu na powstańców, gloryfikowania Armii Czerwonej, a także do mylenia Powstania Warszawskiego z Powstaniem w Getcie (oraz oskarżaniem Polaków, że z premedytacją nie pomogli Żydom w tym drugim Powstaniu). „Zabłysnął” też Mike Tyson, który z niewiadomych przyczyn wziął udział w dokumentalnym filmie o Powstaniu. Powiedział on: „Polakom gó**o się stało w porównaniu z tym, co dotyka czarnych w Ameryce„.


2.08.2019 – Otwarto 33-kilometrowy odcinek autostrady A1, łączący lotnisko w Pyrzowicach z Częstochową.


2.08.2019 – Dawid „Cygan” Kostecki, były bokser i kryminalista popełnił samobójstwo w więzieniu w Warszawie-Białołęce. Wprawdzie media POKO-wskie próbowały zrobić z tego zabójstwo polityczne, ale faktem jest, że „Cygan” był niestabilny psychicznie, w przeszłości miał już próby samobójcze, a nagrania z monitoringu ewidentnie pokazały, że nikt mu nie „pomógł” się powiesić.


6.08.2019 – Brunon Kwiecień, doktor i wykładowca chemii, z którego służby specjalne w czasach rządów PO/PSL próbowały (nieudolnie) zrobić zamachowca bombowego został odnaleziony martwy w więziennej celi we Wrocławiu. Wobec śmierci Kwietnia, w przeciwieństwie do „Cygana” (patrz wyżej) zachodzi wiele kontrowersji.


10.08.2019 – Na imprezie „Mister Gay 2019” w Poznaniu, jeden z transwestytów-performerów (o ksywce Mariolkaa Rebell) poderżnął na scenie gardło kukle z wizerunkiem biskupa Jędraszewskiego. Uczestnicy zareagowali owacją, a sprawa wypłynęła dopiero po kilku dniach, gdy organizator z dumą wrzucił zdjęcia na pejsa. Oczywiście lewactwo nie widzi w tym wydarzeniu kompletnie nic złego, a dominujące ich opinie są w stylu: „super akcja, ale niepotrzebny jest wokół niej taki rozgłos, bo PRowsko możemy na tym trochę stracić w walce o umiarkowany elektorat„.


10.08.2019 – Obwoźna trupa LGBT dotarła do Płocka. W licznych wywiadach uczestnicy chwalili się, że przyjechali do Płocka z innych miast. Przemarsz gorszycieli próbował zablokować Jakub Baryła, 15-latek z krzyżem w ręku. Policja przeniosła go na bok (tak samo, jak Frasyniuka, z którego z tej okazji zrobiono męczennika reżimu). Chłopak teraz ma problemy, a na jego rodziców nasłany został kurator. Mimo, że w Płocku generalnie obyło się bez przemocy- media lewackie zrobiły z tego apokalipsę, a Ośrodek Monitorowania Rafała Gawła hurtowo złożył donosiki o możliwości popełnienia przestępstwa.


23.08.2019 – W wyniku wielkiej burzy, przechodzącej nad Giewontem poszkodowanych zostało około 100 osób. Pioruny waliły masowo- w drzewa, łańcuchy i skały, ale lewactwo od razu znalazło winowajcę, czyli krzyż. „Profesor” Kramsztyk Hartman napisał: „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu„, wtórował mu m.in. komunista Piotr Szumlewicz oraz praktycznie całe lewactwo, które śmieszkowało sobie z ofiar. Sam szlak na Giewont został w wyniku burzy mocno uszkodzony i zamknięty dla turystów, obecnie jest remontowany.


23.08.2019 – Dwóch czołowych „antyfaszystów” z Francji zostało skazanych na 3 lata w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 180.000 euro za podpalenie lokomotywy na przedmieściach Paryża. Straty oszacowano na 1.2 miliona euro (wg mnie tyle powinna wynosić grzywna). Sprawców zidentyfikowano poprzez badanie DNA, obaj potwierdzili swą obecność w lokomotywie, ale zeznali, że nic nie wiedzieli o pożarze. W międzyczasie obaj „aktywiści” aktywnie udzielali się w ruchu „żółtych kamizelek”, który niestety w ostatnim czasie przestaje być oddolny i zaczyna być infiltrowany oraz przejęty przez lewactwo. Kilka dni wcześniej aresztowano inną lewacką bojówkę, która planowała podpalenie hotelu pełnego ludzi na szczycie grupy G7 we francuskim mieście Biarritz.


25.08.2019 – Rząd Norwegii naciskany był przez rząd Francji, aby przyjął pigmentalnie uposażonych „uchodźców” z 2 statków, należących do organizacji przemytniczych pomocowych, które obecnie błąkają się w okolicach włoskiej wyspy Lampedusa (swoją drogą- nie wiadomo, czemu Francuzi sami sobie nie wzięli tego ubogacającego „cymesu”, tylko zażądali, żeby zrobiła to Norwegia, która nawet nie należy do UE). Odpowiedź Norwegów była stanowcza- ich kraj nie zamierza przyjmować żadnych „uchodźców” i koniec dyskusji. To dosyć dziwne podejście Norwegów, biorąc pod uwagę, że tzw. Fundusze Norweskie przeznaczane są w Polsce niemal w 100% na właśnie takie pro-nachodźcze organizacje „pomocowe”, a rząd Norwegii „Rejtanem” zablokował przesunięcie tych środków na jakiekolwiek cele. Czyli sami nie chcą u siebie ubogacenia kulturowego, ale promują to ubogacenie w innych krajach. Wg mnie jest to sprawa dla kontrwywiadu, gdyż nad Wisłą w najlepsze działa sobie „piąta kolumna”, finansowana z zagranicy.


od 27.08.2019 – Wielka awaria oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. Trio prezydenckie: Trzaskowski/Rabiej/Dąbrowa próbowało przez ponad 30 godzin ukryć niewygodny temat przed opinią społeczną, ale gdy do Wisły rozpoczął się zrzut nieoczyszczonych ścieków (około 260 tysięcy ton na dobę)- trzeba było się przyznać. Cała sytuacja to platformerskie „el clasico”. Najpierw (w 2012 roku) wydano 4 miliardy złotych (czyli tyle, ile warta jest np. cała firma Tauron) na rozbudowę feralnej oczyszczalni. Firma, która realizowała prace już nie istnieje. Po awarii próbowano uruchomić odpływ zastępczy, ale okazało się, że nie działa i prawdopodobnie nigdy nie działał. Później jeszcze wyszło, że kolektor nie przechodził obowiązkowych przeglądów technicznych, a cała inwestycja od początku skazana była na awarię, bo przeprowadzona była nieprawidłowo i bezmyślnie (wg mnie powinny być dwie oczyszczalnie, po jednej z każdej strony Wisły). Jakby tego było mało- od grudnia nie działa spalarnia „najtwardszych” (najbardziej toksycznych) odpadów przy oczyszczalni, więc wywożone są one ciężarówkami do półlegalnych składowisk w ościennych województwach, co ukrywano przed opinią publiczną przez wiele miesięcy. Znaleziono też wiele nieprawidłowości formalnych i ciągle wychodzą nowe „kwiatuszki”. Rząd PiS zdecydował o wykorzystaniu wojska i budowie tymczasowego rurociągu zastępczego na moście pontonowym, dzięki któremu ścieki można przerzucić przez rzekę. Władze Warszawy były „za, a nawet przeciw„, klasyczny rozkrok (coś, jak z nowelizacją ustawy o IPN- politycy POKO mówili, że to hańba, skandal i afera, a na koniec zagłosowali dokładnie tak samo, jak politycy PiS). Z jednej strony- rurociąg wojskowy uratował im dupę, bo syf przestał spływać bezpośrednio do Wisły, ale z drugiej strony- rurociąg zbudowali przeciwnicy polityczni, więc trzeba było go krytykować i uznać za zbędny, wadliwy oraz zbudowany wyłącznie z motywów politycznych.

Sprawa ścieków w Wiśle idealnie pokazała sytuację polityczną i medialną w Polsce. Siły, związane z PiS punktowały władze Warszawy i ochoczo nagłaśniały „incydent”, z kolei siły związane z PO bagatelizowały sprawę na wszelkie sposoby, co dostarczyło społeczeństwo mnóstwo tzw. „lol-contentu” do produkcji „gównianych” memów. Oficjalna taktyka mediów opozycji totalnej to udawanie, że nic się nie stało, a jeżeli jednak coś się nawet stało, to na pewno jest to wina PiSu. O samej awarii informowano bardzo skąpo, ale mocno nagłaśniano nieistotne tematy poboczne. Np. Marek Suski porównał awarię w „Czajce” do katastrofy w Czarnobylu (chodziło mu o próbę zatajenia awarii, a nie skalę zniszczeń), co znalazło odbicie w setkach artykułów prasowych, nastawionych na wzbudzenie tzw. „mowy nienawiści” wobec Suskiego. „Kudłaty” z „Zielonych” przekonywał, że nic się nie stało i Trzaskowski nie ponosi żadnej odpowiedzialności za awarię, ponadto nie należy zajmować się głupotami, tylko przyglądać się niszczycielskim działaniom PiS. Gazeta Wyborcza i powiązane z nią Radio ZET w serii artykułów nagłaśniały, że wojskowy most pontonowy nie ma odpowiednich pozwoleń z Ratusza i jest samowolą budowlaną. Greenpeace napisało, że to tylko nieistotna awaria i należy się skupić na znikających lasach, a nie na pierdołach. GW informowała, że wszelkie informacje o śniętych rybach i brudnej wodzie w Wiśle to 'fake newsy’, bo wszystko jest super. Trzaskowski w błysku fleszy informował, że woda pitna w Warszawie nie jest skażona, bo jej ujęcia są w niższym biegu Wisły, niż leży feralna oczyszczalnia. Wtórował mu prezydent Płocka (położonego na trasie ścieków), gdyż sam jest politykiem PO (z niewiadomych przyczyn z płockich sklepów błyskawicznie zniknęły zapasy wody butelkowanej). Swoje dodała też pani Dulkiewicz z Gdańska, która mówiła, że mieli u siebie podobną awarię w zeszłym roku i nic się nie stało (różnica polega na tym, że tam ścieków było 4 razy mniej, płynęły one dużo krócej i to wprost do morza, a nie przez pół Polski, w dodatku i tak wtedy w Gdańsku i w Zatoce zanieczyszczenie wód było odczuwalne). Zbigniew Hołdys napisał: „Trzaskowski wyrasta na mocną postać, radzi sobie z kryzysem i agresją bezrozumnych” (Ciekawe jak sobie radzi? Przecież od dalej nie wie, co się stało,  a gdyby nie „PiSowskie” wojsko, to sytuacja byłaby identyczna, jak w pierwszym dniu awarii, poza jakimś śmiesznym PR-owskim ozonowaniem, które jest dobre co najwyżej na grzyba w klimatyzacji samochodowej). Pan Zbyszek, anonimowy czytelnik Gazety Wyborczej doniósł, że martwe ryby w Wiśle zostały podrzucone z innych rzek przez sympatyków PiS. Ogólnie można pisać długo o próbach bagatelizowania katastrofy, ale to Prasówka, a nie osobny tekst. KODziarstwo zostało już „urobione”, że awaria oczyszczalni to wina PiS (np. TUTAJ proszę poczytać komentarze). Najciekawsze można jednak wyczytać między wierszami, np. komunikat Ratusza mówił, że „nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia ludzi„, a więc niewykluczone jest zagrożenie dla zwierząt oraz zagrożenie „pośrednie” (choroby) dla ludzi. To tak samo, jak z masową wycinką lasów- tam też nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia ludzi, a wycinka też jest „kontrolowana” i przeprowadzana przez specjalistów, więc proszę się o nic nie martwić… Pytanie końcowe nasuwa się samo- skoro awaria „Czajki” w żaden sposób nie wpłynęła na ekologię (jak próbuje przekonywać POKO i jej media), to po cholerę wydawano 4 miliardy złotych na jej rozbudowę? Klasyczny przykład defraudacji środków publicznych. Na chwilę obecną syf płynie do „Czajki” tymczasowym rurociągiem, a naprawienie awarii potrwa co najmniej pół roku.


29.08.2019 – Organizacja pozarządowa „Best for Britain„, kontrolowana przez George Sorosa powołana została do zablokowania Brexitu. Na jej profilu w mediach społecznościowych pojawił się post, który sugerował, że królowa Elżbieta nie powinna popierać Brexitu, bo w przeciwnym razie może ona skończyć podobnie, jak król Karol I Stuart (został on ścięty w publicznej egzekucji). De-mo-kra-cja!


29.08.2019 – Jak co roku, jeszcze przed zakończeniem wakacji sfinalizowany został tzw. „eurowpiedrol”, czyli definitywne odpadnięcie wszystkich polskich drużyn piłkarskich z wszystkich europejskich pucharów (a raczej eliminacji do tych pucharów). Tym samym hegemoni naszej piłki mogą w pełni skupić się na zmaganiach w „prestiżowej” ekstraklapie. Legia odpadła ze szkockim Rangers, Piast (mistrz) odpadł z Riga FC (!!!), Cracovia odpadła z DAC Dunajska Streda (!), a Lechia odpadła z Broendby. To pokazuje „siłę” polskiej piłki klubowej. Jeszcze kilkanaście lat temu jakaś polska drużyna niemal zawsze grała mecze późną jesienią, niekiedy nawet ktoś zagrał w rundzie wiosennej, ale w ostatnich latach nasza przygoda z pucharami kończy się na ogół jeszcze w wakacje, gdy poważne kluby dopiero przygotowują się do sezonu. Na drugim biegunie jest Anglia, która opanowała oba ostatnie europejskie finały: w Lidze Mistrzów zagrał Liverpool z Tottenhamem, a w Lidze Europy- Chelsea z Arsenalem. W bieżącym sezonie finał Ligi Europy ma odbyć się na stadionie w Gdańsku i jest to niestety jedyna okazja, aby zobaczyć poważną piłkę klubową w Polsce.


31.08.2019 – Katarzyna Werner, wieloletnia pracownica TVN odeszła ze stacji i przeprowadziła się na Zanzibar. Oficjalnym powodem jest oczywiście „duszna atmosfera”, panująca w Polsce, co spotkało się z empatią środowisk KODziarskich. „Smaczki” w tej historii są dwa. Po pierwsze- pani Werner za pieniądze zarobione w „zaściankowej” Polsce planuje otworzyć hotel, czyli de facto zostać rentierką i przez resztę życia utrzymywać się z pracy miejscowych murzynów. Po drugie- Zanzibar jest częścią Tanzanii, czyli państwa, któremu bardzo daleko do standardów demokratycznych i praworządnych.


1.09.2019 – W Warszawie odbyły się „uroczystości” z powodu 80-lecia napadu Niemiec na Polskę i wybuchu II Wojny Światowej. Nie zaproszono Władimira Putina (słusznie, wszak jego kraj dołączył do wojny dopiero 18 dni później, a potem przez 2 lata ograniczył się do krwawej okupacji terenów między Rzeszą, a ZSRR). Nie było również Donalda Tuska, który strzelił focha (poczuł się niemile widziany, pomimo otrzymania oficjalnego zaproszenia). Miał pojawić się Donald Trump, ale odwołał w ostatniej chwili swój udział z powodu grania w golfa i jedzenia Big Maców huraganu na Florydzie. W Gdańsku zorganizowano alternatywne „uroczystości”, gdzie gospodyni, Aleksandra Dulkiewicz nazwała Sadiq Khana (burmistrza Londynu pochodzenia pakistańskiego) mianem „egzotycznego”. Wcześniej Dulkiewicz na twitterze wysłała do Niemców „przesłanie pojednania w imię dobrosąsiedzkich relacji„.


2.09.2019 – Jak podaje portal Breitbart– setki tzw. „uchodźców” regularnie przedostają się z Turcji do Grecji, pomimo obowiązującej umowy UE z Turcją, która nakazuje Turcji zatrzymywanie „uchodźców” na swoim terenie w zamian za miliardowe haracze. Główną przemytniczą bazą załadowczo-wyładowczą jest grecka wyspa Lesbos, położona bardzo blisko (niecałe 10km) od wybrzeży Turcji. Stamtąd „uchodźcy” transportowani są do innych obozów, już na terenie kontynentalnym, przy znacznym udziale NGO Sorosa. Żaden kraj UE nie chce ich wziąć od Grecji, więc tamtejsze ośrodki są mocno przeludnione i ciągle powstają kolejne. Jedynie kobiety, dzieci i osoby starsze oraz chore (czyli znikomy procent „uchodźców”, z których prawie wszyscy to zdrowi mężczyźni w wieku 18-40 lat) mogą liczyć na bezproblemowe uzyskanie dokumentów i prawa pobytu w UE, cała reszta tłoczy się w (coraz kosztowniejszych i coraz bardziej problematycznych) obozach dla „uchodźców”, a nikt nie wie, co z nimi w przyszłości zrobić. Właśnie mijają 4 lata od największej fali napływu „uchodźców” do Europy i nadal nie wypracowano żadnych konkretnych rozwiązań, dlatego nadal obowiązuje „wolna amerykanka”- łapówki, naciski, emocje, przemyt, propaganda i odkładanie problemu na przyszłość.


Nawet Radio ZET, należące do Sorosa nie potrafiło wykrzesać ognia z tego partyjnego kamienia

5.09.2019 – Polskojęzyczna partia 'POKO euro spoko’ zaprezentowała swój długo wyczekiwany „program”. Niestety, polega on wyłącznie na krytyce rywali obiecywaniu rozdawnictwa bez pokrycia, a w kwestiach takich, jak np. przyjmowanie „uchodźców” czy małżeństwa homo- nadal nie znamy stanowiska partii. Politycy POKO przez 4 lata trąbili, że premierem Polski nie powinna być marionetka, lecz tylko i wyłącznie prezes partii rządzącej, po czym na przyszłego premiera desygnowano ani nie prezes, ani nie partii rządzącej, czyli Małgorzatę Kidawę-Błońską (jest to efekt badań spin-doctorskich, zleconych przez POKO firmie konsultingowej z Izraela).


5.09.2019 – W wyniku wewnętrznych sporów rozpadła się koalicja rządowa (Liga Północna i Ruch 5 Gwiazd) we Włoszech. Władzę przejęło umiarkowane lewactwo, a Matteo Salvini (określany najbardziej wpływowym Włochem i popierany przez większość społeczeństwa) stracił stanowiska wicepremiera i szefa MSW. Niestety w efekcie tych zmian Włochy znów zaczęły przyjmować tzw. „uchodźców” i wykonywać inne dziwne ruchy, zbliżające ten kraj do katastrofy.


6.09.2019 – Premiera filmu Patryka Vegi „Polityka”. Opozycja Totalna od wielu tygodni liczyła, że Patryk Vega wygra za nich wybory parlamentarne, a film był od dawna reklamowany w mediach KODziarskich (przed premierą w samej Gazecie Wyborczej i jej hybrydach pojawiło się na jego temat ponad 100 eksponowanych artykułów). Zapowiedzi były huczne- miało być ujawnienie tajnych afer PiS, nieopisywane wcześniej skandale i w efekcie rząd zmieciony z powierzchni ziemi. Sam Vega (dla podbitki reklamowej swego „dzieła”) żalił się w mediach, że PiS na wszelkie sposoby utrudnia mu produkcję filmu, ale zawczasu załatwił sobie zapasowe studio w Japonii oraz zastępcze serwery w Chinach, więc się nie podda i film się ukaże pomimo reżimowej blokady (której de facto nie było, a film jest pokazywany we wszystkich możliwych kinach w Polsce). Przyszedł sądny dzień, czyli premiera filmu i powietrze z balona uszło błyskawicznie. Nawet samo KODziarstwo uznało solidarnie, że film jest do dupy i należy sztandar wyprowadzić już w dniu premiery. Nic nowego z niego się nie dowiedzieli, poza „utrwalaniem” wałkowanych miesiącami „afer” Gazety Wyborczej, np. słynne Seicento z obitym nadkolem (pieniądze ze zbiórki na naprawę auta, których było tyle, że można by kupić ze 30 takich samochodów- zniknęły w jakiejś cwanej, KODziarskiej kieszeni). Swoją drogą- Seicento w rzeczywistości zostało uderzone w bok, a u Vegi nagle zaczęło koziołkować i dachować, więc dochodzi tu siermiężny zabieg wyolbrzymienia, ale „reżyser” zawczasu zabezpieczył się przed oskarżeniami o rozpowszechnianie nieprawdy, mówiąc, że jego „dzieło” to fikcja i wszelkie zbieżności osób oraz miejsc są przypadkowe. Film jest płytki, wtórny, naciągany jak plandeka na Żuku, źle nakręcony, w dodatku rykoszetem bije też w opozycję totalną, co jest dla jego 'targetu’ wadą fundamentalną i nieodwracalną (oni byli nastawieni na pojedynek dobra ze złem, jak w filmach z czasów Stalina czy Goebbelsa, a dostali syf i zgniliznę z obu stron barykady, to samo zresztą było z „Uchem Prezesa”: KODziarze uwielbiali je oglądać, dopóki nie pojawili się tam politycy POKO, wówczas ta polityczna satyra momentalnie przestała ich śmieszyć). Miało być jak nigdy, a wyszło jak zawsze. Sam Vega od dawna powszechnie uznawany był przez KODziarstwo za pastiszowego, tandetnego, słabego reżysera, kręcącego gnioty dla „pincetplusów, „plebsu” i „Januszy”, jednak przez kilka ostatnich miesięcy (gdy kręcił on „Politykę”) „mądrość etapu” została odwrócona (Vega był wówczas super reżyserem ze świetnym warsztatem i nietuzinkowym instynktem), ale po premierze „Polityki”, gdy wiadomo było, że nic z tego nie będzie- z powrotem „mądrość etapu” została przywrócona do pozycji pierwotnej. Sam Vega zapowiedział już drugą część filmu, ale w związku ze słabymi recenzjami- raczej jej nigdy nie popełni. Więcej o arcydziele Vegi pisałem TUTAJ.


7.09.2019 – „Afera szpiegowska” w lewackim NGO- Kampania Przeciw Homofobii. Przyłapano niejaką „Kasię”, która próbowała nagrywać wewnętrzne spotkania działaczy. Lewackie media zrobiły z tego dosyć duży „skandal”, ale właściwie nie wiadomo czemu. Czyżby KPH miała coś do ukrycia i miała problem w transparentnością? Wszak przyłapana „Kasia” robiła dokładnie to samo, co odznaczeni nagrodami pracownicy TVN, którzy stworzyli „arcydzieło” dziennikarstwa śledczego: „Urodziny Hitlera„.


9.09.2019 – Dwie żebraczki, „pracujące” na Placu Św. Piotra w Watykanie pokłóciły się o pieniądze, ofiarowane przez jedną z turystek. Doszło do bójki, w wyniku której obu paniom spod ciuchów wypadły na ziemię… sztuczne garby.


9.09.2019 – W szwedzkim mieście Uppsala miały miejsce 4 brutalne gwałty w ciągu 4 dni. Miejscowa, tolerancyjna policja, aby zaradzić temu zjawisku wydała komunikat, aby kobiety, które mają zamiar wyjść z domu- „przemyślały swoje zachowanie” („need to think about their behaviour„).


9.09.2019 – Funkcjonariusze niemiecko-rosyjskiej niemieckiej organizacji „ekologicznej” Greenpeace próbowali zablokować wyładunek antracytu z Mozambiku w porcie w Gdańsku (chyba myśleli, że to zwykły węgiel). Pomazali statek transportowy białą farbą, a potem wspięli się na dźwig. Dosyć sprawnie zajęła się nimi Straż Graniczna, aczkolwiek nie ponieśli oni specjalnie surowej odpowiedzialności za wtargnięcie do strategicznej infrastruktury. „Happening” był wymierzony przeciwko produkcji dwutlenku węgla przez Polskę. Antracyt z Mozambiku zamówiony był przez klienta z… Czech, a największym importerem węgla w UE są… Niemcy.


10.09.2019 – Hiszpańska prokuratura generalna podała, że w ostatnich 2 latach w tym kraju o 23% wzrosła liczba gwałtów. Z kolei wzrost liczby gwałtów zbiorowych w Hiszpanii wynosi około 100% rocznie (!!!). Oczywiście polityczna poprawność nie pozwala powiązać tych statystyk z „ubogaceniem kulturowym”, więc oficjalnym powodem jest rosnąca dostępność pornografii i jej brutalizacja. Tego tematu też za bardzo nie można drążyć, bo „studia” filmów pornograficznych należą głównie do „eskimosów”, więc zastosowano strategię: „nic się nie stało, Hiszpania nic się nie stało” oraz „po co o tym mówić, to niedobra jest„. Oczywiście hiszpańskie feministki nadal skupione są głównie na niszczeniu kościołów, a nie na walce z rosnącym poziomem gwałtów.


11.09.2019 – Znany polityk POKO, Adam Szejnfeld stracił prawo jazdy na 3 miesiące za jazdę z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym.


12.09.2019 – „Apolityczny” Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar wygłosił swój cykliczny raport w sejmie. Podobnie, jak poprzednim razem- słuchało go raptem kilkunastu posłów, a reszta pojechała sobie na wcześniejszy weekend. Posłowie powiązanego z Bodnarem POKO tłumaczyli się potem w radiu TokFM, że wprawdzie nie było ich na sali, ale pilnie słuchali wystąpienia swojego idola w telewizji.


13.09.2019 – Zdemolowano chrześcijański kościółek w angielskiej miejscowości Keighley koło Leeds. W budynku powybijano okna, a elewację i wnętrze pomazano graffiti i napisami (KLIK). Tego typu działania mają w zwyczaju 3 grupy: muzułmanie, lewacy i Żydzi, w tym przypadku sprawcami są ci pierwsi.


14.09.2019 – Największy niemiecki przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn ogłosił, że jest na skraju bankructwa i w obecnym roku zanotuje stratę w wysokości około 4 miliardów euro. Aby uchronić spółkę przed bankructwem planowana jest sprzedaż spółek-córek, czyli firmy przewozowej Arriva oraz firmy kurierskiej Schenker (obie działają również w Polsce). Podobne problemy ma też Deutsche Bank. Pokazuje to, że Niemcy oficjalnie wykazują nadwyżkę budżetową na poziomie centralnym, ale w ich państwowych firmach, a także samorządach (Landach i miastach) oraz spółkach komunalnych sytuacja finansowa jest fatalna.


17.09.2019 – Odbyły się drugie w tym roku wybory parlamentarne w Izraelu. Poprzednie odbyły się w kwietniu, ale liczne i skłócone ze sobą partie nie potrafiły się dogadać w sprawie stworzenia rządu, więc 30-go maja Kneset podjął decyzję o samorozwiązaniu i rozpisaniu kolejnych wyborów. We wrześniowych wyborach znów sytuacja była napięta, jak plandeka na Żuku. Wyniki z 6 lokali wyborczych zostały unieważnione z powodu podejrzenia oszustwa, a żadna partia nie jest w stanie stworzyć rządu, ani nawet stabilnej koalicji. Przyszłym premierem zostanie prawdopodobnie ktoś z dwójki: Benjamin Hetanjahuj i Benny Gantz (obaj to ultranacjonaliści, szowiniści, imperialiści, militaryści i anty-islamiści, a więc w terminologii lewicowej- skrajni faszyści).


17.09.2019 – „Afera cenzorska”, związana z filmem Jacka Bromskiego „Solid Gold” (opowiadającego o spółce „Amber Gold”), z Januszem Gajosem w głównej roli. Premiera, na żądanie producenta (TVP) została przesunięta na „po wyborach”, a pokaz został wycofany z festiwalu w Gdyni. Początkowo KODziarstwo pisało tradycyjnie o cenzurze i reżimie, ale w tym przypadku nie za bardzo wiadomo, jaki PiS/TVP miałby mieć interes w odwoływaniu filmu, piętnującego szwindle układów nieformalnych, powiązanych z PO. Po kilku dniach okazało się, że reżyser ukradkiem wyciął wszystkie wątki, łączące Amber Gold z Pawłem Adamowiczem, co nie spodobało się w TVP, które nalega, aby film pokazać w pierwotnej, nieocenzurowanej formie. KODziarstwo szybko zamilkło, gdyż po co o tym mówić, to niedobra jest.


18.09.2019 – Bożyszcze dzisiejszych 30/40 latek, Nick Carter z boysbandu Backstreet Boys jest przerażony zachowaniem swojego brata Aarona (który również próbował swych sił w muzyce). Aaron, który okazał się być psychopatą- otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do brata. Nick ma daleko idące obawy, że Aaron planuje zabić go, jego żonę oraz dzieci.


19.09.2019 – Z cyklu: w TVN nie zobaczysz, w Wyborczej nie przeczytasz. Gównoburza polityczno-rasistowska w Kanadzie z powodu ujawnienia powyższej fotografii. Okazało się, że idol i bożek lewactwa, premier Justin Trudeau (znany dotychczas głównie z uśmiechu, kolorowych skarpetek i szeroko pojętego „fajnizmu”) na imprezie w 2001 roku wymalował sobie twarz na brązowo, co miało symbolizować uposażenie pigmentalne. Co gorsza- Trudeau zrobił to bez powodu, dla przysłowiowych jaj (a nie dla wiekopomnej misji filozoficznej, jak np. Hugo-Bader). Wypastowaną fizjonomią Justina Trudeau żyje obecnie cała Kanada i nie tylko. Oczywiście prawica ma to w dupie, ale dla jego naturalnego zaplecza politycznego, czyli lewactwa oraz osób „egzotycznych” (jak mawia pani Dulkiewicz)- historia z upapraną gębą może zdyskwalifikować ciepłego Justina z ubiegania się o re-elekcję na fotel premiera w nadchodzących wyborach. Dla ciekawskich, fraza kluczowa w goolge: „Trudeau brownface”.


19.09.2019 – Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, obniżającą stawkę podatku PIT z 18 do 17 procent.


22.09.2019 – „Demokracja” i „praworządność” we Francji ma się świetnie. Kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w Paryżu w kilku różnych demonstracjach. Proklimatyczna (największa) przebiegła spokojnie, z kolei protest „żółtych kamizelek” (drugi największy) został brutalnie spacyfikowany przez policję. Zatrzymano 164 osoby. Kolejne 395 osób zostało ukaranych grzywną za to, że… przebywali w miejscu, gdzie zakazano demonstracji. KON-STY-TUC-JA! Prezydent Macron powiedział do protestujących lewako-ekologów, żeby pojechali protestować do Polski, co ostro skrytykował prezydent Duda.


23.09.2019 – Głośne, „oskarżycielskie” przemówienie na szczycie ONZ wygłosiła Greta Thunberg von Thun und Jungingen. Jest to 16-letnia Szwedzka eko-aktywistka, typowy produkt establishmentu, mocno lansowany przez lewactwo i George Sorosa. Zasłynęła ona tym, że zrobiła sobie długoterminowe wagary, pikietując z bannerami o podłożu eko-terrorystycznym. W grudniu zeszłego roku przemawiała do pustej sali na eko-szczycie w Katowicach. Na szczyt ONZ do Nowego Jorku dotarła luksusowym jachtem, aby oszczędzić na spalaniu paliwa przez samolot (w drugą stronę poleciała samolotem). Prywatnie lubi jedzenie z plastikowych opakowań. Greta najbardziej czepia się państw najbogatszych i najbardziej ekologicznych, próbując wywołać presje, aby były one jeszcze bardziej ekologiczne, z kolei nie wiadomo, aby miała jakiekolwiek pretensje do Chin, Indii, Rosji czy krajów Afryki, czyli największych trucicieli świata. Według mnie Greta (dzięki swym stukniętym, lewackim rodzicom z antify) wskutek dużej presji psychicznej wkrótce będzie lekomanką (albo nawet już jest), za kilka lat będzie rozmaicie eksperymentowała seksualnie i ogłosi się którąś z 56 płci, a w wieku 30 lat wyląduje w psychiatryku lub na cmentarzu (samobój), ewentualnie wskoczy w hidżab i będzie promować islam, jak Sinnead o Connor. Oczywiście wtedy nikt już o niej nie będzie pamiętał, bo 'oficerom prowadzącym’ nie będzie potrzebna chodząca bomba zegarowa.


24.09.2019 – Po 6 latach (!) prokuratura umorzyła „śledztwo” w sprawie podpalenia budki pod rosyjską ambasadą w czasie trwania Marszu Niepodległości w 2013 roku. Oczywiście te 6 lat śledztwa to zbyt mało, aby np. przesłuchać polityków POKO, którzy w restauracji „Sowa i Przyjaciele” mówili, że podpalenie zostało zlecone przez ówczesnego szefa MSW, Bartłomieja Sienkiewicza. Ale jaja, ale jaja, ale jaja!  Oficjalną więc wersją medialną pozostaje ta, w której budkę podpalili narodowcy.


24.09.2019 – Sławomir „zegarek” Nowak stracił stanowisko szefa Ukrawtodoru, czyli ukraińskiego odpowiednika polskiej GDDKiA. Powodem są niejasne interesy Nowaka, np. składanie fałszywych zeznań majątkowych.


26.09.2019 – W wieku 86 lat zmarł Jacques Chirac, były prezydent Francji.


No i tyle ode mnie. Męczyłem się z tym dosyć długo. Moje plany na najbliższe dni to wyjazd weekendowy, a potem teksty o nadchodzących wyborach oraz prześmiewcza lista największych męczenników w pierwszej kadencji reżimu (będzie grubo i dosyć długo). Planuję też zmianę pracy, bo w obecnej nie dostałem grosza podwyżki od niemal 2 lat i mam wrażenie, że jestem wykorzystywany. Zauważyłem też, że strona od jakiegoś czasu działa bardzo wolno, co mnie mocno irytuje. Napisałem maila do firmy hostingowej i odpisali, że winna jest „zbyt duża ilość requestów” (około 100.000 dziennie), co mocno obciąża serwer. Nie wiem, skąd tyle tych requestów, podejrzewam, że problem leży na wschód od Polski, będę nad tym pracował w przyszłym tygodniu i spróbuję trochę przyspieszyć ładowanie strony (nie mam zielonego pojęcia jak to zrobię, ale coś pewnie wymyślę). W planach jest też nowy szablon (wygląd), bo ten obecny jest tymczasowy (od 9 miesięcy) i zbyt „surowy”.

PS: Dziękuję Tomaszowi za Chrobrego.

RacimiR, 27.09.2019

13 thoughts on “Prasówka, cz. 19”

 1. https://www.dorzeczy.pl/kraj/115459/jest-wniosek-o-o-uniewaznienie-mandatow-europoslow-pis.html
  Szczerze nie słyszałem o czymś takim jak Obserwatorium Wyborcze, ponoć monitoruje rzetelność mediów w czasie wyborów. Okazuje się że lider tego całego Obserwatorium napisał wniosek do Parlamentu Europejskiego o unieważnienie mandatów europosłom PiS, powodem ma być stronniczość mediów publicznych. Zapewne ten cały lider to KOD-ziarz i lewak. Jakoś stronniczość mediów prywatnych tyle że antyrządowych mu nie przeszkadzała, jakoś stronniczość mediów publicznych przed 2015 rokiem również mu nie przeszkadzała. Jest to również plucie wielu milionom Polaków w twarz, tym którzy głosowali na PiS, odebranie mandatu europosła; a swoją drogą jest to działanie antydemokratyczne gdyż jak już zostało wspomniane to cios w twarz dla wyborców PiS, nieliczenie się z demokratycznym wynikiem.
  A swoją drogą nie wydaje mi się że jest możliwe aby PE mógł odebrać mandat europosła (gdyby tak było to każdy nielewak natychmiast po zaprzysiężeniu traciłby ten mandat) a przynajmniej do tej pory tak się nie zdarzyło, jedyna możliwość utraty mandatu to śmierć, zrzeczenie się go lub zajmowanie innej funkcji politycznej w kraju; po utracie mandatu wchodzi następny kandydat z listy.

  od RacimiR: To całe Obserwatorium to jakiś jednorazowy projekt KODziarski, nie ma sensu tego traktować poważnie. TVP zawsze była stronnicza od samego początku jej istnienia i ludzie, którym nagle zaczęło to przeszkadzać w 2015 są po prostu niewiarygodni. Gdyby protestowali też wcześniej to co innego, to samo zresztą tyczy się łamania konstytucji, trybunału, samobójstw w więzieniach, złej sytuacji w służbie zdrowia, nagród finansowych dla polityków i wielu innych rzeczy. Tymczasem najgłośniej japę drą ci, którzy przed 2015 przymykali oko na widok tych obecnych od dawna zjawisk.

  1. Towarzysze, przez tę grete mam ogromnego doła, cale moje dzieciństwo z Pipi (z fajnymi rudymi warkoczykami), jej zabawami i wymyślnymi rozrywkami poszło sie je-bać.
   To samo z dziecmi z bullerbyn. Normalnie mam nadzieje ze chociaż muminki zostawia w spokoju.
   Norrmalnie mam doła ze ja pier…
   Nie wiem czy w ogóle dojde do siebie. Nie mam pojecia co robic. Jesszcze jakis syndrom Sztokholmski mnie zlapie :-/

 2. Fajna prasówka, strasznie długa ale jechałam pociągiem i umiliła mi podróż. Dzięki

  od RacimIR: Miło czytać, bo przynajmniej wiem, że ktoś to w ogóle czyta 🙂

 3. Dzięki, uwielbiam czytać Twoją prasówkę. Pozdrawiam

  od RacimiR: Dzięki i polecam się na przyszłość 🙂

 4. Apropo śmierci Keitha Flinta – podobno przyczyną samobójstwa były nieporozumienia / rozstanie z (byłą?) żoną.
  Czy możesz podać jakieś źródło mówiące o problemach finansowych.
  Dlaczego tak się tego uczepiłem ? Bo jako fan tej kapeli sporo czytałem o tej śmierci i w żadnych źródłach na ten wątek (pieniądze) nie trafiłem. Dziękuje. Wojciech

  od RacimiR: Ja ogólnie nie słucham tego gatunku muzycznego, ale akurat Prodigy bardzo ceniłem już od lat 90-tych jako prekursorów i wyznaczników nowych trendów muzycznych. Niekiedy sobie na autostradzie w aucie włączam 😉 Uwielbiam ten chamski, robotniczy akcent Flinta. Podobny ma Tom Meighan z Kasabian. Najaiększy szacunek mam jednak do Liama, jako „mózgu” zespołu, no ale bez „ekspresjonistów” Keitha i Maxima to nie byłoby aż takie dobre.
  Myślę, że Flint był zbyt dużym egoistą i „freakiem”, aby się zabić z powodu rozstania z żoną, chociaż kto go tam wie. Ja bym bardziej stawiał na kasę, nałogi i szeroko pojęty zryty beret.
  Dziwne że nic nie znalazłeś o problemach finansowych, piszą o tym w większości tekstów o jego śmierci, chociaż to wyszło chyba trochę później. Ogólnie Keith nie był (jeszcze) bankrutem, ale notował „deficyt” (żył z tego, co zgromadził we wcześniejszych latach) i gdyby pożył trochę dłużej, to byłby niewypłacalny- aby uregulować podatki musiał wyprzedawać swój majątek. Flint kilka dni przed śmiercią wystawił na sprzedaż swoją rezydencję w Essex. Pierwszy artykuł z brzegu: https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/9716509/prodigy-death-keith-flint-debt-taxes/ , albo : https://gwiazdy.wp.pl/keith-flint-tonal-w-dlugach-to-dlatego-popelnil-samobojstwo-6413518692518017a

 5. władca wszechświata

  Jest błąd daty w ostatnim niusie (czerwiec zamiast września). Pozdrawiam.

  od RacimiR: Dzięki 🙂 Spostrzegawcze oko!

 6. Dzisiaj zmarł K. Morawiecki, , w ten sposób pis stracił pewny region podlaskie, teraz tam bedzie startował pesel popierany przez po i jakiś niedobitek po kikuzie

  1. Akurat był ostatni dzień na wystawienie następnego kandydata i PiS zrobił to. Gdyby senior Morawiecki zmarł dzień później to okręg byłby już stracony

 7. Sławomir Nowak okazał się zbyt skorumpowany nawet jak na ukraińskie standardy, czy na Ukrainie trwa jakaś „dobra zmiana” w związku z ostatnimi wyborami?

  Ale mylisz się, RacimiRze, tutaj:
  „Benjamin Hetanjahuj i Benny Gantz (obaj to ultranacjonaliści, szowiniści, imperialiści, militaryści i anty-islamiści, a więc w terminologii lewicowej- skrajni faszyści).”
  Przecież według ich terminologii tylko biały goj może być faszystą.

  od RacimiR: Trudno powiedzieć czemu Nowak poleciał. Może po prostu odkryli, że marny z niego ekspert od drogownictwa? Ewentualnie nowy układ instaluje swoich ludzi i trzeba zwolnić kilka stołków.
  Co do terminologii- ja użyłem terminologii logicznej, a nie żydowskiej. Obaj panowie to faszyści i narodowość ich z tego nie zwalnia.

 8. Jak donosi francuski „La Press”, kanadyjski przewoźnik Air Canada przestanie używać w komunikatach formuły Panie i Panowie (ang. Ladies and Gentlemen) i zamiast tego zwróci się do pasażerów używając słów – Witajcie wszyscy (ang. Hello everyone) lub w zależności od pory dnia – Dzień dobry wszystkim (ang. Good morning everyone).

  Zmiana zostanie wkrótce wprowadzona do instrukcji wygłaszania komunikatów pokładowych. Będzie ona jednym z elementów dążenia przewoźnika do poszanowania tożsamości płciowej i różnorodności.

 9. W komentarzu z 28.07.2019 jest błąd ortograficzny piszemy żymianie a nie rzymianie. Salut żymski 🙂

  od RacimiR: Salut żymski i chinduski symbol szczęścia 🙂

 10. Integracja po włosku

  Kim może zostać „biedny uciekinier”
  Ze Senegalu, w którym nie ma wojny?
  Mógłby być z niego niezły karabinier…
  Ale, że zdarza mu się stan upojny
  I na podwójnym lubi jeździć gazie,
  Kierowcą busa został! Jest na razie…

  Jaki autobus we Włoszech prowadzi?
  Nie byle jaki, bo autobus szkolny!
  Dlaczego szkolny? Z dziećmi sobie radzi
  I seks-napaści dokonać jest zdolny.
  Napadł już chłopca… Nęci biała rasa…
  To referencje świetne do scool-busa!

  Niestety bardzo są niewdzięczni Włosi.
  I, najwidoczniej na złość temu panu,
  Dla imigracji – która aż się prosi! –
  Zamknęli porty… Koło Mediolanu
  Porwał więc scool-bus z rasitów wycieczką
  I go w proteście podpalił! Tak deczko…

  Czternaście dzieci z powodu oparzeń
  I zatruć dymem wzięto do szpitala.
  I choć nie zginął nikt, to niech nikt marzeń
  Senegalczykom podle nie rozwala!
  Znów referencje pięćdziesięciolatek
  Zyskał… A praca? – Gdy wyjdzie zza kratek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top